Petak, 14.06.2024 | 14:55
IZVOR: kolektiv.me

Izabrani pobjednici Play@EXIT konkursa: Program festivala postao bogatiji za još 13 sjajnih bendova na 3 festivalske bine

Tradicionalnim konkursom za mlade autorske bendove i rastuće zvijezde muzičke scene, Play @ EXIT, koji organizuju kompanija Visa i EXIT festival birani su talentovani izvođači koji će svojim zvukom i energijom oplemeniti ovogodišnji program na Petrovaradinskoj tvrđavi. Pobjednici takmičenja, koje je ove godine imalo nezapamćeno interesovanje su lokalni bendovi Lu, Čuvari Stvari, Kruz Roudi, Inside Out, zatim zagrebački Ki Klop, kao i italijanski Dead Like Juliet.




Foto: EXIT Promo

Pored pobjednika Play @ EXIT konkursa, EXIT je objavio još niz sjajnih bendova koji će pojačati program ovogodišnjeg izdanja festivala! Zvjezdanoj postavi Exita pridružiće se i ovogodišnji finalisti HEMI muzičkih nagrada Lufthansa, Astrid & The Scandals, i Musspell. Žanrovska tapiserija EXIT festivala postaće još živopisnija uz programski dodatak na još lokacija na Tvrđavi uz Ljubičice, Keni Nije Mrtav, Annathemu i De Limanose!

U četvrtak, 11. jula, publiku na Visa Fusion bini očekuju pobjednici Play @ EXIT konkursa koje šabačka publika već dobro poznaje po mantričavim tekstovima i smjelim funk elementima! U pitanju je bend Lu, koji će uz „Brzo, brzo“ predstaviti i druge lansirane singlove sa budućeg debi-albuma. Petak je rezervisan za ženski teen sastav Čuvari stvari, koji u žanrovskom mixu post-punk, goth i r’n’r zvuka donosi kritički osvrt na savremeno društvo i priče sa beogradskih ulica, uz najjaču kulminaciju u njihovom hitu “Mrtav grad”.

U subotu, 13. jula, zaokret na Visa Fusion-u pravi zagrebački indie rock dvojac Ki Klop, čija će neonska energija i šljokičavi hitovi sa LP prvijenca „Otopljeni disko“ povesti publiku u ples do jutra, dok će nedjelju zaokružiti nastup Kruz Roudija – novosadskog trija rastuće popularnosti, poznatog po đuskavim live nastupima, osvježenom gitarskom zvuku, „Anksioznosti“ i drugim hitovima sa debi-albuma „Sve kruži“.

Nova lica Visa Fusion bine nastupaće uz proslavljene velikane Villagers of Ioannina City, Lakeside X, Marčelo i Bend, Idu Prester i Lollobrigidu, Urban & 4, i mnoge druge.

Petrovaradinskom tvrđavom odjeknuće i finalisti HEMI muzičkih nagrada

Poseban dodatak festivalskom programu biće i nastupi još tri benda nosioca prestižnog HEMI Music Awards priznanja! Na najvećoj bini festivala u petak će nastupiti slovenački sastav Astrid & The Scandals, koji na Tvrđavu donosi jedinstveni power pop zvuk. Na Visa Fusion binu  stižu Lufthansa, psihodelični art-rok bend iz Sjeverne Makedonije i rumunski Musspell – melanholični, mračni dream-pop prožet nordijskim motivima.

Glavna bina i Explosive Stage infused by Old Spice jače za još imena!

Nultog dana program Glavne bine, koja će tom prilikom dobiti novo ime – Tesla Universe Stage, upotpuniće i bend Keni Nije Mrtav, finalisti HEMI konkursa iz Srbije. Dinamičan i naelektrisan indie-punk sastav, prepoznatljiv po vještom multižanrovskom tkanju Exitovoj publici donosi neodoljivo dobru  žurku uz singlove „Dijamanti”, „Ajde Da Plešemo”, „Samodisciplina”, i niz drugih!

Na najvećoj bini nastupiće i Ljubičice, nezaobilazan sastav kada je u pitanju domaća alternativna muzička scena. Poznati po svojoj jedinstvenoj muzičkoj produkciji koja spaja različite muzičke stilove, uključujući rock, pop, jazz i elektroniku, Ljubičice donose svoju jedinstvenu energiju i prepoznatljive tekstove. Hitovi kao što su „Opet”, „Jedva čekam rat ljudi protiv mašina”, „More”, „Možda je vreme”, i drugi, rasplesaće publiku Exitove najveće bine u petak uveče.

Ime koje će dodatno začiniti program Glavne bine jeste bend Annathema koji donosi heavy thrash metal zvuk! Oni su bend čiji prvi taktovi su se pojavili na novosadskoj sceni 1983. godine, i čiji rad je stvorio trash metal scenu u bivšoj Jugoslaviji. Njihova sirova i energija i strast su svojevrsna poslastica za sve ljubitelje lokalne metal scene, a snaga, virtuoznost i inovativnost s kojom pristupaju stvaranju muzike prelazi sve granice konvencionalnog već 40 godina.

Noći na Explosive Stage infused by Old Spice bini začiniće tvdi rifovi novosadskog HC benda Inside Out, koji su 2022. napravili veliki povratak na scenu albumom „Revolution”, a prošle godine osvojili još širu publiku moćnim singlom „Your Support“. Na Explosive binu stižu i Dead Like Juliet – šestočlani italijanski new-age heavy metal bend, koji karakterišu melodični refreni, ritmični rifovi i jaki grolovi. Program Exitove eksplozivne bine pojačaće i novosadski punk rock bend De Limanos.

Na Petrovaradinsku tvrđavu stižu još i megazvijezde Tom Morello, Gucci Mane, Black Eyed Peas, Carl Cox, Bonobo, Black Coffee, Maceo Plex, John Newman DJ Hybrid Live, Cavalera, Steve Angelo, Offenbach, Klangunstler, Sara Landry,  Barry Can’t Swim i mnogi drugi, čija će imena uskoro biti poznata – stay tuned!

Naredno izdanje EXIT festivala, sa temom EXIT Starseeds i sloganom „Probudimo naše supermoći zajedno“, biće održano od 11. do 14. jula 2024 na Petrovaradinskoj tvrđavi, uz nulti dan, 10. jul, rezervisan za posebni Starseeds Takeover performans na Tesla Universe bini. Četvorodnevne, jednodnevne i ulaznice za Day 0 su dostupne ovdje.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Kanada na korak od Evrovizije: CBC postao punopravni član EBU-a

Petak, 26.06.2026 | 11:19

Kanadski javni servis CBC/Radio-Kanada postao je punopravni član Evropske radiodifuzne unije (EBU), što znači da Kanada od sada može da učestvuje na Evroviziji.

Cijelo ljeto u dobrom društvu, a samo jedan račun: Kompletni obrok za 4 osobe u Marendi za 49€

Srijeda, 24.06.2026 | 14:55

Ljeto je stvoreno za zajednička druženja, a ove sezone restoran Marenda ima ponudu koja to čini još lakšim.

Monolink premijerno na Exit to Montenegro: Muzika kao alhemija glasa, gitare, ritmova i noć koja se pamti

Srijeda, 24.06.2026 | 13:44

Monolink, jedan od najspecifičnijih izvođača savremene elektronske scene, umjetnik koji je uspio da spoji intimnost kantautorske pjesme i snagu velikog klupskog rejva, stiže premijerno na EXIT to Montenegro i na Veliku plažu donosi nastup koji se ne sluša samo kao set — već kao putovanje. Multiinstrumentalista, poznat po hipnotičnom spoju glasa, gitare, dubokih bas linija i melodične elektronike, provešće publiku prvog poglavlja festivala kroz jednu od najemotivnijih noći ovog ljeta na Jadranu i šire.

Čovjek techno-orkestar premijerno u Crnoj Gori

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 13:55

Stephan Bodzin, apsolutni čarobnjak elektronske muzike, jedan od najimpresivnijih i najcjenjenijih live izvođača elektronske scene današnjice, na oduševljenje muzičkih sladokusaca, po prvi put će usidriti svoj legendarni live nastup u Crnoj Gori, 4. jula, na ulcinjskoj Velikoj plaži. Bodzin aka „Techno orkestar u jednoj osobi” – preuzeće kormilo jedne od najiščekivanijih noći ljeta i povesti publiku prvog poglavlja EXIT 2 Montenegro festivala na hipnotično putovanje između mora, zvijezda i bezvremenskog techno zvuka.

Globalni festivalski fenomen rasplesaće Veliku plažu: Argy stiže na Exit to Montenegro

Petak, 19.06.2026 | 17:06

Gospodar melodičnog techna, Argy, jedno od najtraženijih i najuticajnijih imena savremene elektronske scene, premijerno stiže na EXIT to Montenegro. Grčki virtuoz, poznat po hipnotičkim setovima, moćnoj produkciji i izdanjima koja osvajaju najveće svjetske festivale i klubove, donosi na crnogorsku obalu jedinstveno muzičko putovanje koje publiku vodi kroz najuzbudljivije nijanse modernog elektronskog zvuka.

Zirojević objavio podatke o kupovini stana: Poručio: Nekoga ko je čist, nikakvim lažima i izmišljotinama ne možete uprljati

Četvrtak, 25.06.2026 | 19:35

Nakon današnjih optužbi ministra odbrane Dragana Krapovića, poslanik Evropskog saveza Nikola Zirojević objavio je svu dokumentaciju o kupovini stana u Podgorici.

Na snazi narandžasti meteoalarm

Četvrtak, 25.06.2026 | 19:38

Zavod za hidrometeorologiju i seizmologiju Crne Gore izdao je novo upozorenje za sjutra, a narandžasti meteoalarm biće na snazi u sve tri regije države zbog ekstremno visokih temperatura i mogućih vremenskih nepogoda.

Cigarete poskupljuju od 20 do 30 centi

Petak, 26.06.2026 | 09:25

Proizvođač duvanskih proizvoda Japan tobako industri (JTI) objavio je u Službenom listu cijene koje će važiti od ponedjeljka, 6. jula i koje će biti više za 20 i 30 centi. Najjeftinija paklica cigareta koštaće 3,30 eura, a najskuplja 4,80 eura.

Uhapšen osumnjičeni za paljenje vozila supruge policajca u Podgorici

Petak, 26.06.2026 | 11:49

Podgorička policija uhapsila je sugrađanina S.K. (26) zbog sumnje da je upotrebom zapaljive tečnosti izazvao požar na automobilu u vlasništvu supruge policijskog službenika M.B.

Čola prvi put o ljubavnim brodolomima: Žene su mi više puta lomile srce

Četvrtak, 25.06.2026 | 21:35

Pjevač Zdravko Čolić progovorio je o emotivnim brodolomima iz prošlosti i priznao da ga ljubavni život nije uvijek mazio, iako danas uživa u skladnom braku sa suprugom Aleksandrom.

PODGORICA: Sjutra regionalna modna smotra ,,Modni mostovi Balkana”

Petak, 26.06.2026 | 18:27

U Podgorici će sjutra na platou kod Dvorca Petrovića biti održana regionalna modna manifestacija ,,Modni mostovi Balkana”. Riječ je o događaju koji okuplja istaknute dizajnere iz šest zemalja regiona. Publika će imati priliku da vidi šest revija renomiranih autora: Kaja Hrovat (Slovenija), Ivica Skoko (Hrvatska), Dragana Ognjenović (Srbija), HAAD (BiH), Nikola Petrovski (Sjeverna Makedonija) i Nataša Pejović (Crna Gora).

Danas početak pripremnih radova na drugoj dionici auto-puta

Petak, 26.06.2026 | 18:13

Početak pripremnih radova na izgradnji druge dionice auto-puta Bar-Boljare-Mateševo-Andrijevica biće ozvaničen danas, a ceremonija je zakazana za 18 sati. Okupiće predstavnike Vlade i institucija, međunarodnih partnera, izvođača radova i kompanija uključenih u realizaciju projekta.

Serena se vraća na Vimbldon, na startu protiv Australijanke Džoint

Petak, 26.06.2026 | 18:33

Žrijeb za ovogodišnji Vimbldon donio je nekoliko zanimljivih duela već u prvom kolu, a najveću pažnju privlači povratak Serene Vilijams u singl konkurenciji nakon gotovo četiri godine.

Vučićeviću zabranjen ulazak u Crnu Goru

Petak, 26.06.2026 | 17:00

Vučićević u Informeru, čiji je i vlasnik, a koji je blizak režimu predsjednika Srbije Aleksandra Vučića, u kontinuitetu širi govor mržnje na račun države Crne Gore i njenih građana

Vlada izvršila 20 kadrovskih promjena

Petak, 26.06.2026 | 17:46

Na 132. sjednici Vlade Crne Gore, kojom je predsjedavao premijer Milojko Spajić, usvojeno je 20 odluka koje se odnose na kadrovska pitanja. Promjene obuhvataju razrješenja, imenovanja i određivanja vršilaca dužnosti u državnoj upravi, zdravstvenim ustanovama, obrazovanju, sajber bezbjednosti i drugim institucijama.

Završena evaluacija zvanične statistike Crne Gore

Petak, 26.06.2026 | 17:35

Uprava za statistiku Crne Gore, zajedno sa ostalim proizvođačima zvanične statistike, uspješno je završila Peer Review evaluaciju Evropskog statističkog sistema, jednu od najznačajnijih međunarodnih procjena kvaliteta zvanične statistike. Evaluacija je sprovedena u periodu od 21. do 26. juna 2026. godine s ciljem ocjene usklađenosti sistema zvanične statistike Crne Gore sa standardima Evropskog statističkog sistema (ESS) i Kodeksom prakse evropske statistike saopšteno je iz Monstata.

Skupština opštine Bijelo Polje osnovala Savjet za prava djeteta

Petak, 26.06.2026 | 17:23

Skupština opštine Bijelo Polje osnovala je Savjet za prava djeteta ,kao stalno radno tijelo. Time je, prema riječima odbornice i podnosioca inicijative Vesne Pavićević, napravljen značajan korak ka stvaranju lokalne zajednice po mjeri djeteta i jačanju učešća djece u procesima donošenja odluka koje se tiču njihovog života.

Ivanović: Diplomatija ostaje nezamjenjiv instrument očuvanja mira

Petak, 26.06.2026 | 16:54

Potpredsjednik Vlade za vanjske i evropske poslove dr Filip Ivanović održao je završno predavanje na 19. međunarodnoj Ljetnjoj školi za mlade diplomate „Gavro Vuković“, koja je od 21. do 26. juna okupila mlade diplomate iz četrdeset osam država svijeta. Obraćajući se učesnicima, potpredsjednik Vlade je istakao da je Ljetnja škola „Gavro Vuković“ tokom gotovo dvije decenije izrasla u jednu od najznačajnijih platformi za stručno usavršavanje mladih diplomata, potvrđujući ugled Crne Gore kao države posvećene dijalogu, multilateralizmu i evropskim vrijednostima.

Đeljošaj: Predložen Zakon o robnim rezervama, Uprava će se formirati do kraja godine

Petak, 26.06.2026 | 16:34

Ministar ekonomskog razvoja Nik Đeljošaj je istakao da je Vlada danas utvrdila Predlog zakona o robnim rezervama čime će država moći da brzo reaguje u slučaju nepredviđenih velikih poremećaja i nestabilnosti na tržištu.

Savjet za demografiju: Crna Gora priprema sistemski odgovor na demografske izazove

Petak, 26.06.2026 | 16:03

Ministar socijalnog staranja, brige o porodici i demografije i predsjednik Savjeta za demografiju Damir Gutić predsjedavao je drugom sjednicom Savjeta za demografiju, na kojoj su razmatrane ključne mjere koje će predstavljati osnov za izradu Demografske strategije Crne Gore.