Petak, 14.06.2024 | 15:38
IZVOR: kolektiv.me

MUP: Od sjutra privremena ZABRANA saobraćaja za teretna vozila - Evo i do KADA

Iz Ministarstva unutrašnjih poslova podsjećaju da sjutra stupa na snagu privremena zabrana saobraćaja za teretna motorna vozila, autobuse i kampere od 15. juna do 15. septembra




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

“Napominjemo da od 15. juna do 15. septembra 2024. godine svakim danom u vremenskom periodu od 17.00 do 22.00 časova se privremeno zabranjuje saobraćaj teretnih motornih vozila, čija najveća dozvoljena masa prelazi 7,5 tona, na sljedećim djelovima magistralnih i regionalnih puteva: 1. M-1, (Granični prelaz Debeli Brijeg – Herceg Novi – Kotor – Tivat (Krtolska raskrsnica) – Budva – Bar – Ulcinj – granični prelaz Sukobin), M-2, (Podgorica – Sotonići – Petrovac), M-2, (Podgorica – Mioska – Kolašin), M-10, (Podgorica – Cetinje – Budva);kao i na regionalnim putevima od 07.00 do 22.00 časova: 5. R-1, Kotor – Trojica (raskrsnica sa M-1), opština Kotor, do mjesta Krstac (raskrsnica sa R25), opština Cetinje, 6. R-29, dionica Bar 2. – (tunel “Ćafe”, raskrsnica sa M-1) opština Bar, do mjesta Kam most – Krute (raskrsnica sa M-1) opština Ulcinj", saopšteno je iz MUP-a.

Osim toga, ističu, privremeno se zabranjuje saobraćaj autobusa kategorije M 2 i M 3 (laki i teški autobusi i tzv. kombi vozila) i specijalnih putničkih vozila za stanovanje – tzv. kampera, u periodu od 15. juna do 15. septembra 2024. godine, svakim danom u vremenskom periodu od 00.00 do 24.00 časa na dionicama regionalnih puteva:  R-1, od mjesta Krstac (raskrsnica sa R25), opština Cetinje do mjesta Trojica – Kotor (raskrsnica sa M-1), opština Kotor, iz smjera Njeguša u smjeru Kotora,  R-29, dionica Bar 2. – (tunel “Ćafe”, raskrsnica sa M-1) opština Bar, do mjesta Kamenički most – Krute (raskrsnica sa M-1) opština Ulcinj, u oba smjera, osim autobusa koji obavljaju javni gradski prevoz putnika,  R-25.1, dionica Međuvršje – Lovćen, od parkinga do Mauzoleja, u oba smjera.

Kako navode, zabrana se ne odnosi na vozila sa prvenstvom prolaza, vozila za održavanje puteva i PTT instalacija, vozila za pomoć na putu, pecijalna vozila za prevoz životinja, betona, asfaltne mase i hladnjače koje prevoze lako kvarljivu robu, vozila koja vrše transport vode, kao ni na vozila za prevoz opasnih materija na dijelu mag. puta M-1, od graničnog prelaza Debeli Brijeg preko Herceg Novog i Kamenara do kružnog toka u mjestu Lipci.

“Pored striktnog poštovanja zabrana iz donijete naredbe, policijski službenici će preduzeti mjere kako bi se spriječilo formiranje kolona teretnih motornih vozila po završetku trajanja zabrane, što je bio čest slučaj prethodnih godina, na način što će dozvoliti uključivanje u saobraćaj teretnih vozila, tako da između svaka dva uključivanja prođe vremenski period od najmanje par minuta, a vozači teretnih motornih vozila će se upozoravati da su dužni držati propisano odstojanje između vozila”, zaključenp je u saopštenju MUP-a.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Obustava saobraćaja na putu Nikšić–Plužine u srijedu i petak od 10 do 15 časova, u četvrtak bez prekida

Utorak, 26.05.2026 | 13:44

Saobraćaj na magistralnom putu M-3 Nikšić – Plužine, biće privremeno obustavljen u srijedu i petak, odnosno 27. i 29. maja u terminu od 10 do 15 časova, saopštili su iz Uprave za saobraćaj Crne Gore.

Izmjena režima saobraćaja na putu Mateševo - Kolašin od 26. do 30. maja

Utorak, 26.05.2026 | 09:06

Na regionalnom putu R-13 Mateševo - Kolašin, od 26. do 30. maja, u terminu od 23.00 do 15.00 časova narednog dana, biće izmijenjen režim saobraćaja zbog redovnog održavanja, saopšteno je iz Uprave za saobraćaj.

Privremena obustava saobraćaja na putu Nikšić - Plužine od 11 do 17 časova

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 08:34

Saobraćaj na magistralnom putu M-3 Nikšić - Plužine od danas će, do završetka radova, biti privremeno obustavljan svakodnevno u terminu od 11 do 17 časova, saopšteno je iz Uprave za saobraćaj.

Oprezno voziti: Kolovozi mokri, prisutni sitniji odroni i magla

Subota, 14.02.2026 | 08:18

Saobraćaj se jutros obavlja po mjestimično mokrim kolovozima. Učestali su sitniji odroni na dionicama koje prolaze kroz usjeke. Mjestimične magle ima po kotlinama i duž riječnih tokova. Iz Auto moto saveza savjetuju opreznu vožnju prilagođenu nestabilnim vremenskim prilikama i saobraćajnim uslovima.

Putevi mokri i klizavi, smanjena vidljivost

Ponedjeljak, 05.01.2026 | 08:20

U Crnoj Gori danas se saobraća po mokrim i klizavim kolovozima. Vidljivost je smanjena uslijed niske oblačnosti. Učestali su odroni na putevima duž usjeka i klisura. Skrećemo pažnju vozačima da voze pažljivije, da vožnju prilagode trenutnom stanju na putu i poštuju pravila saobraćaja, saopšteno je iz Auto moto saveza Crne Gore AMSCG.

Ledena matcha – ljetnji hit sa društvenih mreža ili zaista zdrav izbor?

Utorak, 28.07.2026 | 11:51

Od TikToka i Instagrama do menija najpoznatijih kafića, ledena matcha ovog ljeta postala je jedno od najtraženijih pića. Njena prepoznatljiva zelena boja, osvježavajući ukus i reputacija „zdravije alternative kafi“ učinili su je omiljenim izborom među ljubiteljima zdravog načina života, ali i onima koji vole da isprobavaju nove trendove.

Zabranjeno kupanje u Šušnju

Utorak, 28.07.2026 | 11:41

Na barskoj plaži Žukotrlica u Šušanju zabranjeno je kupanje na dva kupališta nakon što su analize pokazale da je morska voda lošeg kvaliteta. Crvena zastavica istaknuta je na lokacijama "Žukotrlica 02" i "Žukotrlica 03", a zabrana važi i za kupališta "Slovenska plaža 01" i "Pržno" u Budvi.

Milatović položio vijenac na Vučjem Dolu: Sloboda je utkana u temelje Crne Gore

Utorak, 28.07.2026 | 11:31

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović položio je vijenac na Vučjem Dolu, u prisustvu ministra odbrane Dragana Krapovića i načelnika Generalštaba Miodraga Vuksanovića, povodom obilježavanja 150 godina od jedne od najvećih pobjeda u crnogorskoj istoriji, saopšteno je iz Kancelarije za odnose s javnošću predsjednika.

Ulcinj: Dronom evidentirana rizična preticanja, sankcionisano osam vozača

Utorak, 28.07.2026 | 11:24

Ulcinjska i barska policije juče su u Ulcinju, sprovele akciju pojačane kontrole saobraćaja uz upotrebu drona i tom prilikom kontrolisale i sankcionisale osam vozača, saopštila je Uprava policije (UP).

Jakšić-Stojanović: Škole širom Crne Gore dobijaju novu računarsku opremu vrijednu 2,4 miliona eura

Utorak, 28.07.2026 | 11:00

Počela je isporuka i instalacija savremene računarske opreme obrazovno-vaspitnim ustanovama u Crnoj Gori ukupne vrijednosti 2.399.000 eura, od čega 1.980.000 eura čine bespovratna sredstva obezbijeđena kroz grant Evropske investicione banke (EIB), dok je preostali dio finansiran iz državnog budžeta, saopštilo je Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija MPNI.

Od 10. avgusta potpuna obustava saobraćaja preko mosta Đurđevića Tara

Utorak, 28.07.2026 | 10:53

Od 10. avgusta u šest časova do 26. oktobra u 12 časova biće potpuno obustavljen saobraćaj preko mosta Đurđevića Tara, zbog izvođenja radova na njegovoj rekonstrukciji, saopšteno je iz Uprave za saobraćaj.

HE “Perućica“ u remontu od 1. avgusta

Utorak, 28.07.2026 | 10:51

Redovni godišnji remont HE „Perućica“, uz totalnu obustavu rada, ove godine, trajaće od 1. do 30. avgusta, saopšteno je iz Elektroprivrede Crne Gore (EPCG).

Mbape: Boli i boljeće još neko vrijeme, neću vas lagati

Utorak, 28.07.2026 | 10:33

Reprezentacija Francuske osvojila je četvrto mjesto na nedavno završenom Svjetskom prvenstvo. Francuzi su djelovali fantastično, blistao je njihov kapiten Kilijan Mbape, a onda se u polufinalu pojavila Španija i potpuno nadigrala ,,trikolore“ koji su u borbi za bronzu poraženi od Engleske.

Butorović: Rad, posvećenost i rezultati – Vlada i Skupština postigli istorijsku efikasnost na EU putu

Utorak, 28.07.2026 | 09:58

Crna Gora je u protekle dvije godine ostvarila značajan napredak u zakonodavnoj aktivnosti, a usvajanje 414 zakona u periodu od 23. jula 2024. do 23. jula 2026. godine predstavlja, prema riječima ministra bez portfelja i predsjednika Koordinacionog tijela za usklađivanje i praćenje inspekcijskih nadzora Milutina Butorovića, pokazatelj snažne posvećenosti Vlade i Skupštine evropskom putu države.

FIFA izabrala najljepši gol Svjetskog prvenstva! (VIDEO)

Utorak, 28.07.2026 | 09:18

Raniji Mundijali su imali i mrtvu trku oko najljepšeg gola, a iako je tek završeno prvenstvo u Sjevernoj Americi donjelo najviše golova, apsolutno jednoglasno, odabran je i gol koji je završio na prvom mjestu TOP 10 liste.