Nedjelja, 23.06.2024 | 10:19
IZVOR: kolektiv.me

Rajković: POZIVAMO građane da OGRIJEV nabave po POVOLJNOJ CIJENI

Uprava za gazdovanje šumama i lovištima saopštila je da građani od sjutra, 24. juna, mogu u poslovnim prostorijama svih područnih jedinica Uprave da predaju zahtjev za dodjelu ogrijevnog drveta po veoma povoljnoj cijeni, koja je utvrđena zvaničnim cjenovnikom. Rok za prijavu je do 10. jula.




Foto: Uprava za gazdovanje šumama i lovištima Crne Gore

Tim povodom v.d. direktora Uprave za gazdovanje šumama i lovištima, Miloš Rajković pozvao je građane da se prijave za dodjelu određene količine ogrijevnog drveta, od tri do 10 kubika, u zavisnosti od potreba, po povoljnoj cijeni od 11 eura po kubiku sa uračunatim PDV-om.

Oni građani kojima podnijeti zahtjev bude odobren, potrebno je da nakon uplate te takse, o sopstvenom trošku angažuju nekoga da im dodjeljeno drvo za ogrijev posječe i izvuče iz šume.

“Očekujemo da će se građani odazvati ovom našem pozivu, obzirom na velike finansijske povoljnosti koje im Uprava za gazdovanje šumama i lovištima nudi. Naime, na osnovu ovih cijena, primjera radi oko 10 metara drva za ogrijev naši građani mogu da nabave za manje od 85 eura, plus troškovi sječe i transporta, što je mnogo povoljnije od cijena koje su do sad plaćali na crno ilegalnim preprodavcima, gdje cijena jednog metra iznosi između 60-70 eura”, istakao je Rajković.

Prema njegovim riječima rok za prijavu je do 10. jula do kada građani mogu u svim poslovnim prostorijama područnih jedinica Uprave predati zahtjev.

“Zahtjev mora sadržati podatke o podnosiocu, količinu ogrijevnog drveta koja se traži, kao i informaciju da li ima svoju privatnu šumu i koliko ima članova u zajednici u kojoj živi. Svaka područna jedinica mora primiti zahtjev, a u suprotnom, potrebno je odmah da prijave centrali Uprave ako naiđu na bilo kakvu opstrukciju. Nakon provjera, građani koji ispunjavaju uslove će dobiti ogrijev, a ukupna količina koja će se na ovaj način podijeliti iznosi 44.708 m³, na osnovu Programa gazdovanja šumama. Na ovaj način građani će moći da na vrijeme nabave ogrijevno drvo po povoljnoj cijeni”, zaključio je Rajković.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Zatvaranjem Poglavlja 29 potvrđena spremnost Crne Gore za evropski carinski sistem

Srijeda, 15.07.2026 | 09:21

Na Međuvladinoj konferenciji u Briselu, 14. jula 2026., na kojoj je formalno zatvoreno Pregovaračko poglavlje 29 – Carinska unija, prisustvovale su i predstavnice Uprave carina Jelena Đukić, rukovoditeljka Uprave carina i Stojanka Milošević, koordinatorka Sektora za carinski sistem i procedure, saopštili su iz Uprave carina.

Ministarstvo finansija: Nastavlja se evropski reformski zamah

Utorak, 14.07.2026 | 17:25

Zatvaranjem pregovaračkih poglavlja 8 – Konkurencija i 29 – Carinska unija, Crna Gora ostvarila je još jedan važan rezultat u procesu pristupanja Evropskoj uniji, potvrđujući da reformski proces napreduje planiranom dinamikom i da evropski standardi postaju sastavni dio institucionalnog, pravnog i ekonomskog sistema države, saopštilo je Ministarstvo finansija.

Počinje javna rasprava: Ministarstvo pomorstva pripremilo Nacrt zakona o unutrašnjoj plovidbi

Subota, 11.07.2026 | 10:19

Ministarstvo pomorstva izradilo je Nacrt zakona o unutrašnjoj plovidbi, kojim se, prvi put na sveobuhvatan način, uređuje sigurnost plovidbe na unutrašnjim vodama Crne Gore – Skadarskom jezeru, Bojani, Rijeci Crnojevića i drugim unutrašnjim plovnim putevima.

Adžović: U toku veliki infrastrukturni projekti, raspisani novi tenderi u Kolašinu

Petak, 10.07.2026 | 16:49

Nastavljajući aktivnosti na realizaciji infrastrukturnih projekata širom Crne Gore, ministarka javnih radova Majda Adžović boravila je danas u radnoj posjeti Kolašinu, gdje je sa rukovodstvom Opštine razgovarala o daljim razvojnim prioritetima i dinamici realizacije kapitalnih investicija, saopštili su iz Ministarstva javnih radova.

PU: Izvršeno 1.129 kontrola, izrečeno 910.800 eura novčanih kazni

Petak, 10.07.2026 | 09:48

Od 1. maja do 8. jula 2026. godine, poreski inspektori izvršili su 1.129 inspekcijskih kontrola širom Crne Gore. Kontrolama je utvrđeno da 177 poreskih obveznika nije u potpunosti postupalo u skladu sa poreskim propisima. Po tom osnovu izdato je ukupno 267 prekršajnih naloga, u ukupnom iznosu od 910.800 eura, saopšteno je iz Poreske uprave. Najviše nepravilnosti utvrđeno je u Budvi, slijede Ulcinj, Bar, Herceg Novi.

Policija izvršila racije i pojačane kontrole u 16 ugostiteljskih objekata u Kotoru, Ulcinju i Tivtu – kontrolisano oko 730 lica

Utorak, 14.07.2026 | 13:30

Službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Jug“ su juče, u više gradova, sprovodili pojačane aktivnosti usmjerene na kontrolu operativno interesantnih lica, članova OKG i sa njima povezanih lica, u cilju otkrivanja stvari i predmeta u ilegalnom posjedu, te prevencije i sprječavanja vršenja krivičnih djela i sankcionisanja izvršenih delikata, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Ministarstvo pomorstva: Uprkos upozorenju, u akvatorijumu ispred Plave špilje zatečeno 18 čamaca

Utorak, 14.07.2026 | 12:48

Povodom teške pomorske nezgode koja se 11. jula dogodila u akvatorijumu ispred Plave špilje, u kojoj je britanska državljanka zadobila teške tjelesne povrede nakon kontakta sa propelerom glisera, kao i prethodnih teških pomorskih nezgoda na Slovenskoj plaži u Budvi i na Skadarskom jezeru, Ministarstvo pomorstva izražava žaljenje zbog svih povrijeđenih i želi im brz i uspješan oporavak, saopšteno je iz ovog Vladinog resora.

Šimun obišao pacijente povrijeđene u saobraćajnoj nesreći na putu Lipci – Grahovo

Utorak, 14.07.2026 | 11:12

Ministar zdravlja dr Vojislav Šimun obišao je danas pacijente hospitalizovane nakon teške saobraćajne nesreće koja se 12. jula dogodila na magistralnom putu Lipci–Grahovo, kako bi se neposredno informisao o njihovom zdravstvenom stanju, razgovarao sa njima i članovima njihovih porodica, te se uvjerio da im je obezbijeđena sva neophodna zdravstvena zaštita. Tom prilikom poželio im je brz i uspješan oporavak, ističući da će Ministarstvo zdravlja nastaviti da pažljivo prati njihov dalji tok liječenja.

Stojović i Dulović na Generalnoj skupštini Centrističke demokratske internacionale: Potvrđena privrženost evropskim integracijama

Utorak, 14.07.2026 | 12:17

Delegacija Pokreta Evropa sad, koju su činili Gordan Stojović, poslanik u Skupštini Crne Gore i sekretar za međunarodnu saradnju PES-a, i Ana Dulović, savjetnica predsjednika Vlade Crne Gore za digitalne medije i članica Glavnog odbora PES-a, učestvovala je na Generalnoj skupštini Centrističke demokratske internacionale (IDC-CDI), održanoj 13. jula u Evropskom parlamentu u Briselu, saopšteno je iz PES-a.

Kako su boce šampanjca preživjele potonuće Titanika? MISTERIJA sa dna okeana

Utorak, 14.07.2026 | 13:06

Na dubini od 3.800 metara, pod pritiskom koji bi smrvio i najsavremeniju tehnologiju, leže netaknute staklene boce šampanjca "Heidsieck & Co. Monopole 1907", koji se služio na Titaniku. Njihovo očuvanje tokom više od jednog vijeka nije sreća, već lekcija iz fizike.

Lješnjak: Prevoznici nijesu spremni za evropsku konkurenciju

Srijeda, 15.07.2026 | 10:31

Ulazak u Evropsku uniju za mnoge prevoznike neće biti dostižan jer će se do tada ugasiti, tvrdi Đorđije Lješnjak, predsjednik Udruženja prevoznika Crne Gore.

Radonjić: Članstvo u EU više nije udaljeno obećanje, već cilj koji moramo ostvariti

Srijeda, 15.07.2026 | 10:15

Savjetnik predsjednika Crne Gore za evropske poslove Miloš Radonjić ocijenio je da zatvaranje pregovaračkih poglavlja 8 (Konkurencija) i 29 (Carinska unija) predstavlja veliki državni uspjeh i potvrdu da je Crna Gora ušla u završnu i odlučujuću fazu pristupanja Evropskoj uniji.

Policija tokom praznika i vikenda uhapsila 182 vozača

Srijeda, 15.07.2026 | 10:05

Tokom pojačanih kontrola saobraćaja koje su sprovedene za vrijeme prethodnog vikenda i državnog praznika, od 10. do 14. jula, na crnogorskim putevima evidentirano je 113 saobraćajnih nezgoda, u kojima je jedna osoba poginula, dok je 65 učesnika u saobraćaju povrijeđeno.

Dan žalosti u Nišu zbog pogibije djevojke u Crnoj Gori

Srijeda, 15.07.2026 | 09:25

Dan žalosti je danas u Nišu povodom smrti J.S. (21) iz tog grada, koja je poginula u saobraćajnoj nesreći u Crnoj Gori.

Zatvaranjem Poglavlja 29 potvrđena spremnost Crne Gore za evropski carinski sistem

Srijeda, 15.07.2026 | 09:21

Na Međuvladinoj konferenciji u Briselu, 14. jula 2026., na kojoj je formalno zatvoreno Pregovaračko poglavlje 29 – Carinska unija, prisustvovale su i predstavnice Uprave carina Jelena Đukić, rukovoditeljka Uprave carina i Stojanka Milošević, koordinatorka Sektora za carinski sistem i procedure, saopštili su iz Uprave carina.

Nestao turista iz Meksika

Srijeda, 15.07.2026 | 09:18

Dvadesetjednogodišnji turista iz Meksika Dijego Alonso Flores nestao je 13. jula u blizini plaže Ploče, na Krimovici kod Budve.

Vulikić: U toku izgradnja prvog kolumbarijuma u Podgorici, krajem jula završetak novih grobnica

Srijeda, 15.07.2026 | 09:09

Podgorica će dobiti svoj prvi kolumbarijum, čime će se ponuda pogrebnih usluga dodatno unaprijediti i uskladiti sa potrebama građana koji se opredjeljuju za kremaciju, kazao je Portalu RTV Podgorica izvršni direktor preduzeća Pogrebne usluge, Radonja Vulikić.

SOS linija 116 111 dostupna djeci i mladima i tokom raspusta

Srijeda, 15.07.2026 | 09:00

I tokom ljetnjeg raspusta djeca i mladi u Crnoj Gori mogu u svakom trenutku potražiti pomoć i podršku putem SOS linije 116 111, koja je dostupna 24 sata dnevno, besplatno, anonimno i povjerljivo.

Španija nadigrala Francusku i plasirala se u FINALE Svjetskog prvenstva

Utorak, 14.07.2026 | 23:09

Španija je u finalu Svjetskog prvenstva! „Crvena furija“ odigrala je još jednu veliku utakmicu, nadigrala Francusku sa 2:0 i drugi put u istoriji izborila mjesto u borbi za planetarnu titulu.

Gorčević: Od danas Crna Gora ima više zatvorenih nego otvorenih poglavlja

Utorak, 14.07.2026 | 23:00

Od danas Crna Gora ima više zatvorenih nego otvorenih poglavlja, saopštila je ministarka evropskih poslova Maida Gorčević.