Ponedjeljak, 24.06.2024 | 12:39
IZVOR: rtcg.me

Borovinić Bojović: Živković potvrdio da je DPS sponzor inicijative o rušenju vlasti u Podgorici

Predsjednica podgoričkog parlamenta Jelena Borovinić Bojović istakla je da je predsjednik DPS-a Danijel Živković potvrdio da je DPS sponzor inicijative o rušenju vlasti u Podgorici. Kaže da će, za potrebe DPS-a predložiti osnivanje savjetovališta za odvikavanje od vlasti.




Foto: YouTube screenshot/Skupstina Glavnog grada

"Predsjednik Demokratske partije socijalista Danijel Živković, današnjom izjavom da su "vanredni izbori u Podgorici prilika za rehabilitaciju povjerenja u DPS", potvrdio je informaciju koju sam saopštila prije nekoliko dana - da je DPS politički sponzor inicijative o rušenju vlasti u Glavnom gradu i destabilizaciju Podgorice. Iako je kazao da 30. avgust nisu doživjeli kao poraz nego kao lekciju koju su naučili, iz ovog nastupa možemo da vidimo da to nije slučaj", kaže se u saopštenju.

Kaže da avgusta 2020. jeste poražena politika DPS-a od koje ova stranka nije odustala, a lekciju izvjesno nisu savladali što se i vidi na primjeru Glavnog grada.

"Kada govore o Podgorici, ponovo govore o stranačkim apetitima i šansama, jer ih kao opoziciju jedino hrani nestabilnost, a ne zanima ih razvoj Podgorice i oporavak grada od njihove dugogodišnje uzurpacije. U ime građana Podgorice sa sigurnošću mogu da kažem da im nije potrebna rehabilitacija povjerenja u DPS, već od samovolje, gramzivosti i svega što je DPS činio stavljajući interes stranke iznad dobrobiti Podgorice", istakla je ona.

Kaže da će kandidovati ideju da se osnuje savjetovalište za odvikavanje od vlasti, upravo za potrebe desetina i desetina funkcionera bivše vlasti.

"To bi ovoj partiji moglo da pomogne u izlasku iz krize za foteljama. Naravno, to ne bi radilo o trošku države i građana, jer je DPS i previše koštao Crnu Goru i Podgoricu", zaključeno je u saopštenju.

ČITAJTE I OVO - Živković - Vanredni izbori u Glavnom gradu šansa za rehabilitaciju povjerenja u DPS

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Anima
25.06.2024 11:14

E kuku i lele nama sa ovom dotkoricom

0 0

OSTALE VIJESTI

Milatović – Rajnke: Odnosi Crne Gore i SAD počivaju na čvrstim temeljima partnerstva, zajedničkih vrijednosti i međusobnog povjerenja

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 11:51

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović primio je danas u oproštajnu posjetu ambasadorku Sjedinjenih Američkih Država Džudi Rajzing Rajnke, saopšteno je iz Kabineta Milatovića.

Bečić: Najveća izdaja Crne Gore, pokušaj njene predaje kriminalcima

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 11:36

Predsjednik Demokrata, Aleksa Bečić istakao je u Nikšiću da se kroz aktuelne institucionalne procese potvrđuje da je pokušaj predaje države i njenih ključnih institucija kriminalnim strukturama predstavljao najveću izdaju u istoriji Crne Gore, te da su oni koji su se ogriješili o zakon danas suočeni sa odgovornošću.

FOTO: Tramp prikazao sebe kao v.d. predsjednika Venecuele

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 08:51

Predsjednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp objavio je snimak ekrana, navodno sa Vikipedije, na kojem piše da je on vršilac dužnosti predsjednika Venecuele.

Popović predlaže: Plate regulatora izuzeti iz sistema zarada zaposlenih u javnom sektoru

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 08:23

Poslanica Demokrata Zdenka Popović podnijela je Skupštini Crne Gore Predlog zakona o dopuni Zakona o zaradama zaposlenih u javnom sektoru, koji je krajem decembra prošle godine upućen u skupštinsku proceduru. Predloženim izmjenama predviđa se proširenje izuzetaka od primjene Zakona o zaradama zaposlenih u javnom sektoru.

Kako u Iranu vide demonstracije, a kako ih posmatraju u inostranstvu?

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 08:10

Iransko rukovodstvo u dubini duše vjeruje da su protesti dio napora Sjedinjenih Država i Izraela da izazovu promjenu režima u Iranu, rekao je za Al Džaziru Vali Nasr, profesor međunarodnih odnosa i bliskoistočnih studija na Univerzitetu Džons Hopkins.

FIFA izrekla disciplinske mjere FSCG

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 12:27

Disciplinska komisija FIFA donijela je odluke vezane za disciplinske prekršaje počinjene na utakmici Crna Gora - Hrvatska (17. novembar) na kraju kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

UP: Tokom vikenda uhapšeno 70 vozača, evidentirano 29 nezgoda

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 12:25

Tokom prethodnog vikenda, odnosno od 9. do 11. januara na crnogorskim putevima evidentirano je 29 saobraćajnih nezgoda, u kojima su dvije osobe zadobile teške, a sedam lake tjelesne povrede.

Šćepanović: Nije kritično na Skadarskom jezeru, najveća lekcija – ne graditi u plavnim zonama

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 12:19

Iako su obilne padavine prethodnih dana izazvale poplave u više djelova Crne Gore, situacija se trenutno stabilizuje, a vodostaji većine rijeka su u opadanju, saopštio je u Bojama jutra na TV Vijesti, načelnik Direkcije za operativne poslove Ministarstva unutrašnjih poslova Radomir Šćepanović.

Prosječan decembarski račun za struju 46,75 eura

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 12:10

Prosječan decembarski račun za električnu energiju za domaćinstva na nivou Crne Gore (ukoliko se izuzmu neočitana mjerna mjesta u objektima koji nijesu stalno nastanjeni) iznosi 46,75 eura, saopšteno je iz Elektroprivrede Crne Gore (EPCG).

Ove namirnice pomažu očuvanju zdravlja mozga i poboljšavaju koncentraciju i pamćenje

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 12:03

Zdravlje mozga ima ključnu ulogu u svakodnevnom funkcioniranju, od koncentracije i pamćenja do emocionalne stabilnosti. Iako se često fokusiramo na zdravlje srca i probave, mozak je organ koji troši najviše energije i zahtijeva kvalitetnu ishranu kako bi optimalno funkcionisao. 

Milatović – Rajnke: Odnosi Crne Gore i SAD počivaju na čvrstim temeljima partnerstva, zajedničkih vrijednosti i međusobnog povjerenja

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 11:51

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović primio je danas u oproštajnu posjetu ambasadorku Sjedinjenih Američkih Država Džudi Rajzing Rajnke, saopšteno je iz Kabineta Milatovića.

Bečić: Najveća izdaja Crne Gore, pokušaj njene predaje kriminalcima

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 11:36

Predsjednik Demokrata, Aleksa Bečić istakao je u Nikšiću da se kroz aktuelne institucionalne procese potvrđuje da je pokušaj predaje države i njenih ključnih institucija kriminalnim strukturama predstavljao najveću izdaju u istoriji Crne Gore, te da su oni koji su se ogriješili o zakon danas suočeni sa odgovornošću.

U 2025. više vjenčanja nego 2024: Prezime zadržalo 40 nevjesta, sklopljene i četiri istopolne zajednice

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 11:33

U Glavnom gradu u 2025. godini sklopljeno je više brakova nego u istom periodu 2024. Da brak nije izašao iz mode – potvrđuju i matičari koji poručuju da se mladenci u Podgorici sve češće odlučuju da sudbonosno “da” izgovore pred njima, prenosi Portal RTV Podgorica.

Lider "lavova" optimista pred EP, Vujović: Biće teško, ali želimo u drugu fazu

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 11:18

Plasman u drugu fazu Evropskog prvenstva primarni je cilj crnogorske reprezentacije, poručio je u intervjuu za Meridiansport lider tima Branko Vujović.

Osumnjičen za otmicu maloljetnika: Turski državljanin uhapšen u Njemačkoj po potjernici crnogorskog Interpola

Ponedjeljak, 12.01.2026 | 10:56

Turski državljanin G.M.C. (22) uhapšen je u Njemačkoj po međunarodnoj potjernici koju je raspisao crnogorski Interpol.