Ponedjeljak, 24.06.2024 | 21:48
IZVOR: rts.rs/BBC

Đoković OTKRIO da li će igrati na Vimbldonu - "Ako budem na svom..."

Srpski teniser Novak Đoković kaže da nije došao u London da bi igrao nekoliko kola na Vimbldonu. 




Foto: YouTube screenshot/Wimbldon

Ističe da će učestvovati na turniru samo ukoliko bude na svom maksimumu ili blizu njega, u dovoljno dobrom stanju da bi se borio za titulu.

Novak Đoković je već nekoliko dana u Londonu, gdje se oporavlja i trenira nakon povrede i operacije koljena.

"Plan je sve vijreme bio da igram Vimbldon i to pokušavam da učinim. Zato sam došao ovdje ranije, da bih vidio kako stvari idu. Mnogi misle da to nije realno i da nije pametno, ali ne bih bio ovdje da nisam dobio dozvolu svog ljekarskog tima", rekao je Đoković za Bi-Bi-Si.

Istakao je da su u ljekarskom timu veoma zadovoljni jer se sve odvija prema planu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 100€ BEZ IKAKVIH USLOVA!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Ne forsiram sebe do 100 odsto, ali nadam se da ću doći do tog nivoa u narednih nekoliko dana. Rehabilitacija od prvog dana ide prema planu i iz dana u dan se postepeno oporavljam", naglasio je Đoković.

Na pitanje novinara kada će donijeti konačnu odluku da li će igrati u Londonu, teniser je najavio da će to učiniti u narednih pet do šest dana. Vimbldon počinje prvog jula.

"Nisam došao ovdje da igram nekoliko kola. Ako budem znao da mogu da igram na svom maksimumu ili blizu njega, onda ću igrati. Ako ne, neka daju šansu nekom drugom da proba. Zaista ću igrati samo ako znam da sam u stanju koje je dovoljno dobro da odem daleko na turniru i borim se za titulu. To je uslov", naglasio je Đoković u razgovoru za Bi-Bi-Si nakon treninga.

Ukoliko bi igrao na Vimbldonu ove godine, Đoković bi 19. put učestvovao na najprestižnijem teniskom turniru. Osvojio je ukupno sedam titula na londonskoj travi. Posljednjih pet godina je dogurao do finala i izgubio samo 2023. od Španca Karlosa Alkaraza.

On je 5. juna u Parizu podvrgnut operaciji meniskusa desnog koljena, nakon što se povredio u drugom setu meča osmine finala Rolan Garosa protiv Argentinca Fransiska Serundola.

Trebalo je da u četvrtfinalu igra protiv Norvežanina Kaspera Ruda, ali je magnetna rezonanca pokazala da na meniskusu desnog koljena postoji oštećenje zbog kojeg je morao da se povuče sa turnira.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Nišavić: Podnosim ostavku ako ne počne gradnja kolektora

Petak, 19.12.2025 | 10:14

Ako se u predviđenom roku ne obezbijede uslovi za početak gradnje postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda, izvršni direktor podgoričkog Vodovoda Aleksandar Nišavić najavljuje da će podnijeti ostavku. On ističe da ne može dozvoliti da naporan rad tima koji realizuje projekat bude zanemaren zbog manipulacija pojedinaca, piše Dan.

Brnabić odgovorila Crnogorcima: Marović vam trn u oku, a teritorije koje ste uzeli priznavanjem KiM?

Petak, 19.12.2025 | 13:52

Predsjednica Skupštine Srbije Ana Brnabić odgovorila je oštro na kritiku iz Crne Gore o neizručivanju Svetozara Marovića.

Još 12 krivičnih prijava protiv osumnjičenih za lažne obrazovne isprave

Petak, 19.12.2025 | 10:14

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija podnijelo je još 12 krivičnih prijava Osnovnom državnom tužiocu u Podgorici zbog osnovane sumnje da su lica dostavila lažne i neistinite obrazovne isprave za koje se u postupku priznavanja inostrane obrazovne isprave te nadležne ustanove utvrdile da iste nisu vjerodostojne javne isprave.

Knežević: Spreman sam da preuzmem Podgoricu odmah nakon ostavke Mujovića – za tri mjeseca rješavam ključne probleme i odlazim

Petak, 19.12.2025 | 13:26

Lider Demokratske narodne partije Milan Knežević saopštio je da je spreman da, u slučaju ostavke aktuelnog gradonačelnika Saše Mujovića, istog dana preuzme funkciju gradonačelnika Podgorice, uz jasnu i vremenski ograničenu obavezu da u roku od tri mjeseca riješi ključne probleme Glavnog grada, uključujući i pitanje izgradnje postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda.

UP: Pronađene lažne policijske uniforme, oduzeta vozila, sumnja se da je spriječeno krivično djelo

Petak, 19.12.2025 | 11:50

Uprava policije saopštila je da su sproveli pojačane aktivnosti na kontroli pripadnika organizovanih kriminalnih grupa i operativno interesantnih osoba - pronađene su lažne policijske uniforme, telefon sa kripto zaštitom, podesni predmeti namijenjeni savlađivanju i razbijanju fizičkih prepreka, dok su oduzeta i tri vozila.

Knežević na slavi kod Vučića: Nijesmo pričali o Botunu, samo o skadarskom krapu

Petak, 19.12.2025 | 21:57

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić, objavio je na društvenim mrežama da je lider DNP-a Milan Knežević došao kod njega na slavu.

Ministarstvo spoljnih poslova Srbije osuđuje odluku Bahama da prizna Kosovo

Petak, 19.12.2025 | 21:29

inistarstvo spoljnih poslova Srbije (MSP) saopštilo je večeras da osuđuje odluku Bahama da prizna nezavisnost Kosova, 121. zemlje svijeta koja je to učinila.

Ferguson bez uvijanja: Junajtedu treba još decenija do titule

Petak, 19.12.2025 | 21:17

Fudbaleri Mančester junajteda posljednji put su se domogli titule prvaka Engleske 2013. godine, u sezoni kada je ekipu sa klupe predvodio legendarni Aleks Ferguson.

Stojović: Od DPS-a za obnovu nezavisnosti zaslužniji i LSCG i novinari i intelektualci i Matica crnogorska

Petak, 19.12.2025 | 21:00

Za obnovu nezavisnosti Crne Gore mnogo su zaslužniji Liberalni savez Crne Gore i mnogi pojedinci i organizacije nego Demokratska partija socijalista.

Čarapić: Cilj većine u radnoj grupi za izradu medijskih zakona bio da DPS preuzme AMU

Petak, 19.12.2025 | 20:42

Poslanik Pokreta Evropa sad (PES) Vasilije Čarapić komentarisao je na društvenoj mreži X izjavu predstavnice NVO sektora i čelnice NVO Foruma progres, Bojane Jokić. On je tom prilikom rekao da Jokić najavljuje da će na konkursu za člana AMU kandidat biti iz reda DPS-a.

Dijaspora poslala preko 11 milijardi, Crnoj Gori 345 miliona

Petak, 19.12.2025 | 20:35

Dijaspora je 2024. godine u zemlje regiona poslala ukupno 11,3 milijarde eura.

Vujović: Staje li naše tužilaštvo u zaštitu četničkog i ustaškog pokreta?

Petak, 19.12.2025 | 20:26

Lider Socijaldemokratske partije i jedan od čelnika Evropskog saveza Ivan Vujović komentarisao je to što je policija po nalogu tužilaštva pozvala autore transparenta istaknutog na današnjem skupu na Gorici.

Smolović: Očekujem pozitivan odgovor od Vlade na zahtjev za manje račune za struju

Petak, 19.12.2025 | 20:17

Bijelo Polje još nije dobilo odgovor Vlade i Elektroprivrede o zahtjevu za zimski popust od 50 odsto na struju. Predsjednik opštine Petar Smolović kaže da vjeruje u pozitivan ishod, jer je riječ o hitnoj mjeri u borbi protiv zagađenja vazduha koje trpe građani, prenosi RTCG.

EK: Crna Gora nastavila da usklađuje viznu politiku sa EU, broj neusklađivanja smanjen sa 15 na devet

Petak, 19.12.2025 | 19:34

Crna Gora je tokom 2024. i 2025. godine ostvarila napredak ka daljem usklađivanju sa listom zemalja kojima je potrebna viza EU.

Vlada prihvatila predlog da Šćepanović bude direktor policije

Petak, 19.12.2025 | 19:32

Vlada je prihvatila predlog da Lazar Šćepanović bude izabran za direktora Uprave policije u punom mandatu, potvrđeno je Portalu RTCG.