Četvrtak, 04.07.2024 | 12:12
IZVOR: meridianbet.me

Milena Raičević: Nije prijatno što sam na ovaj način tražila i dobila ono što mi pripada

Crnogorska rukometašica, Milena Raičević, u posljednje vrijeme bila je u centru pažnje zbog tužbe i rastanka sa ekipom Budućnosti, poslije 15 godina provedenih u Podgorici.




Foto: YouTube screenshot/Handbal Rapid București

Prije dva dana Evropski arbitražni rukometni sud u Beču je donio presudu po kojoj je ŽRK Budućnost u obavezi da rukometašici Mileni Raičević isplati sve neisplaćene zarade za sezonu 2020/21 sa zakonskom zateznom kamatom počev od 01. avgusta 2021. godine.

U razgovoru za Meridian sport, rukometašica koja je sa “plavima” dva puta stizala do titule šampiona Evrope je istakla da joj nije prijatno što je na ovaj način morala da traži ono što zaslužuje, a na pitanje da li joj žao što se nije na ljepši način rastala sa klubom u kome je provela najveći dio karijere, odgovorila je:

“Svakako da mi nije prijatno sto sam na ovaj način tražila i dobila ono što mi pripada i što sam morala tražiti pred kraj karijere drugu opciju i klub u kojem ću završiti karijeru. Bez obzira na sve, Budućnost je moj klub koji volim najviše, kao i sve ljude u njemu. Ne nosim žal, čak naprotiv. Oni će i dalje imati posebno mjesto u mom srcu kao neodvojivi dio mene”.

Krajem prošle godine potpisala je ugovor sa Rapidom iz Bukurešta sa kojim će ove sezone u okviru grupe B Lige šampiona igrati protiv Budućnosti.

“Emocije svakako postoje i nemoguće ih je staviti po strani, ali profesionalac sam koji uvijek daje sve od sebe. Tako će biti i ovoga puta. Budućnosti želim svaku sreću i da ostvare rezultate puno bolje nego prošle sezone za šta postoje preduslovi obzirom na sastav koji su napravili za sljedecu sezonu. Ali, sad sam igrač Rapida i daću sve od sebe da moj tim pobijedi”, rekla je Milena Raičević za Meridian sport.

Problem sa klubom prenio se i na reprezentaciju.

Posle tri uzastopna nastupa rukometašice Crne Gore su ostale bez plasmana na Olimpijske igre.

Veći dio crnogorske javnosti je za ovaj neuspjeh okrivio selektorku Bojanu Popović koja je i pored problema sa povredama pojedinih rukometašica izostavila sa spiska Milenu Raičević.

“Sve što sam imala da kažem na tu temu rekla sam nakon što je spisak za Svjetsko prvenstvo izašao. Ni sad nemam ništa više dodati. Šteta je što nijesmo iskoristili sjajnu priliku da se po četvrti put plasiramo na Olimpijske igre. Bila je to ogromna šansa koju smo propustili kao i šansu na Svjetskom prvenstvu da se borimo za medalju. Djevojkama svakako ne zamjeram ništa jer su se borile kao prave lavice i dale su sve od sebe. Falilo je sportske sreće i nekih pametnijih odluka”, rekla je Milena Raičević za Meridian sport.

Nakon turnira u Ulmu, Bojana Popović je najavila da će mjesto selektora Crne Gore u narednom periodu obavljati neko drugi, a Milena Raičević za naš portal ponavlja da će biti na raspolaganju reprezentaciji Crne Gore.

“Navela sam već da sebe smatram profesionalcem i kad su klub i reprezentacija u pitanju. Ko god da je selektor ako me pozove ja ću se odazvati i dati sve od sebe što mogu u datom momentu. Kao što sam poštovala izbor selektorke da me ne pozove tako bih poštovala i da me ona ili neki drugi selektor ne pozove. Crna Gora je vječna, a selektori i igrači su prolazni. Kada to shvatimo svima će nam biti bolje”, rekla je Milena Raičević za Meridian sport.

Kada su ciljevi za narednu sezonu u pitanju Milena Raičević se nada da će se vratiti u u reprezentaciju i da pokuša da osvoji titulu sa Rapidom.

“Što se kluba tiče cilj je da pokušamo u domaćem prvenstvu više namučiti CSM, s obzirom da su oni i iduće godine prvi favoriti za osvajanje titule. Takođe, želimo i da u Ligi šampiona dođemo do plej-of utakmica što bi značilo da napravimo korak naprijed u odnosu na prethodnu sezonu. Naravno prevashodni cilj je da ostanem zdrava i da dam puni doprinos uspjesima Rapida i ako me budući selektor/ka pozovu uspjesima Crne Gore na reprezentativnom planu”, rekla je Milena Raičević za Meridian sport.

Za kraj imala je poruku za Budućnost, navijače i crnogorsku javnost.

“Želim mom klubu svaku sreću na sportskom i poslovnom planu, da prevaziđu tekuće probleme, a radujem se i našim susretima u Ligi šampiona. Crnogorsku javnost pozivam da u što većem broju podrže Budućnost u predstojećoj sezoni Ligi šampiona, a to djevojke koje nose plavo-bijeli dres zaslužuju, jer one su prave heroine i naše zlatne lavice”, zaključila je Milena Raičević za Meridian sport.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 100€ BEZ IKAKVIH USLOVA!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (3)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Mijo
04.07.2024 13:48

Bravo legendo naša

13 3
Cicko Pg.
05.07.2024 09:12

Nemo ih žalit Milenice , no im uzmi te pare . Zasluzila si puno ,puno više .

4 2
Vekica
05.07.2024 11:10

Veliki pozdrav za Milenu .

2 1

Sančez: Ponosno je biti Španac i vidjeti za šta se zalažemo pred licem varvarstva

Subota, 07.03.2026 | 21:40

Španski premijer Pedro Sančez ponovio je svoje protivljenje ratu, ističući da Španija predvodi napore u odbrani međunarodnog prava i ljudskih prava, dok rastu tenzije nakon američkih napada na Iran.  

Netanjahu Irancima: Približava se trenutak istine

Subota, 07.03.2026 | 21:46

Premijer Izrael Benjamin Netanyahu poručio je u videoporuci da će se rat protiv Iran nastaviti „bez prekida i bez kompromisa“.

MVP: Ažurirani pregled ključnih informacija za države obuhvaćene bezbjednosnom eskalacijom

Subota, 07.03.2026 | 21:13

U cilju pravovremenog informisanja, Ministarstvo vanjskih poslova je ažuriralo pregled ključnih servisnih informacija za države obuhvaćene bezbjednosnom eskalacijom, imajući u vidu povećan nivo bezbjednosnih rizika i poremećaje u međunarodnom saobraćaju.    

Poslanici DPS-a za vrijeme glasanja pošli na koncert Emine Jahović?

Subota, 07.03.2026 | 21:22

Dok su njihove kolege iz opozicije u Skupštini Crne Gore dramatično upozoravale javnost da se usvajaju „staljinistički zakoni“ i da je ugrožena demokratija, dio poslanika DPS-a odlučio je da to veče provede na koncertu Emine Jahović.

Novljanima nedovoljno sedam golova Janovića - Jadran ispao od Panatinaikosa

Subota, 07.03.2026 | 21:53

Jadran je eliminisan u osmini finala Evrokupa, pošto je nakon prave drame i peteraca izgubio od Panatinaikosa 5:4. U regularnom dijelu Novljani su slavili 18:17. Tim iz Atine je prvi meč dobio sa 11:10.    

Respektabilna, ali neiskorišćena pomoć: Crna Gora nije aktivirala Mehanizam za civilnu zaštitu EU

Subota, 07.03.2026 | 21:33

Predstavnici ministarstava unutrašnjih i vanjskih poslova održali su sastanak na kojem su razmotrene mogućnosti korišćenja instrumenata evropske civilne zaštite u kontekstu eventualne evakuacije crnogorskih državljana iz ugroženih područja u državama Bliskog istoka, potvrđeno je “Danu” iz resora kojima rukovode Danilo Šaranović i Ervin Ibrahimović.

Prekomjerna upotreba ekrana ugrožava govor i razvoj djece

Subota, 07.03.2026 | 21:01

Zbog prekomjerne upotrebe digitalnih tehnologija, sve više djece ima problema s govorom. Stručnjaci upozoravaju da djeca do treće godine uopšte ne bi trebalo da budu izložena ekranima, a u kasnijem uzrastu to bi trebalo da čine uz obavezan nadzor. Roditeljima savjetuju da što više vremena provode s djecom, da razgovaraju s njima i uključuju ih u svakodnevne aktivnosti.  

Plate u RTCG ne mogu biti veće od plata načelnika u ministarstvima

Subota, 07.03.2026 | 20:46

Ministarstvo finansija poručilo je da dio predloženih koeficijenata za radna mjesta u RTCG mora biti usklađen sa sistemom zarada u javnom sektoru i da ne može prelaziti nivo koji važi za slične poslove u državnoj upravi. U dopisu upućenom Javnom servisu i odgovoru dostavljenom Pobjedi, iz tog resora navode da su zaposleni u RTCG, prema Zakonu o zaradama zaposlenih u javnom sektoru, dio javnog sektora, zbog čega se i sistem njihovih zarada mora uklapati u pravila koja važe za ostale državne institucije, prenosi Pobjeda.  

Ulcinjska solana u novoj fazi upravljanja i očuvanja biodiverziteta

Subota, 07.03.2026 | 20:32

Crna Gora je, formiranjem upravljačke strukture Parka prirode Ulcinjska solana, ispunila važnu obavezu u oblasti zaštite prirode i zatvaranja Poglavlja 27. No, to nije sve. Ispunjava i ostale obaveze na planu zaštite biodiverziteta, a prvi put ima i planove upravljanja invazivnim vrstama koje izazivaju veliku zabrinutost i prijete ekosistemima.  

Tri ponude na tenderu za rekonstrukciju i izgradnju novog mosta na Morači, radovi vrijedni oko sedam miliona

Subota, 07.03.2026 | 20:03

Tenderska procedura za izbor izvođača radova na rekonstrukciji postojećeg i izgradnji novog mosta na Morači, u produžetku budućeg Bulevara Vojislavljevića na Zabjelu, i dalje je u toku. Iz Uprave za saobraćaj kažu da je procijenjena vrijednost radova oko sedam miliona eura, te da će novi most značajno rasteretiti saobraćaj u ovom dijelu Podgorice.