Ponedjeljak, 08.07.2024 | 12:38
IZVOR: kolektiv.me

Rakčević - NE SMIJEMO dozvoliti gašenje ŽRK Budućnost, to je naša moralna i sportska obaveza

Ne smijemo dozvoliti gašenje Ženskog-rukometnog kluba (ŽRK) Budućnost, jer je to naša moralna i sportska obaveza, pa će Glavni grad učiniti sve da održi kolektiv i pokuša riješiti bar dio nagomilanih problema, saopštio je zamjenik gradonačelnice Luka Rakčević.




Foto: arhiva, YouTube screenshot/MediaBiro

"Raduje najava vlasnika/ca ŽRK da žele da se Klub vrati pod okrilje Grada, šta na duže staze obezbjeđuje stabilnost i funkcionalnost Kluba".

Kako je naveo, svaka generacija našeg Grada ugradila je dio sebe u mozaik duge i ponosne istorije najtrofejnijeg kluba na našim prostorima.

"Od prvog evropskog trofeja i sjajne Vinkove generacije, predvođene sestrama Mugoša, Katicom Lješković i Olgom Sekulić, do kasnijih generacija legendarnih Nikole Petrovića i Dragana Adžića, ŽRK Budućnost postao je simbol našeg Grada i ime koje izaziva poštovanje u sportskim krugovima širom svijeta".

Pored toga, dodaje Rakčević, ŽRK Budućnost je decenijama i temelj naše reprezentacije, pa imamo obavezu više da spasimo klub i obezbijedimo njegovo funkcionisanje.

"Žao mi je što je dosadašnji sponzor, na ovakav način i preko noći, odlučio da ode iz Kluba i ostavi ogromne finansijske probleme, zbog kojih je - čak i uz pomoć Grada - upitno elementarno funkcionisanje i učešće u Ligi šampiona. Iako svaki sponzor ima pravo da odustane od svog sponzorstva, mogli smo o svemu razgovarati mjesecima unazad i spremiti strategiju tako da Klub ne bude kolateralna šteta ovakve tranzicije. Međutim, situacija je takva kakva jeste i Grad će uraditi sve šta je u njegovoj moći, da ŽRK preživi najteži trenutak u svojoj novijoj istoriji. To dugujemo Klubu, građanima/kama i svim navijačima. U narednim danima pokrećemo i formalne procedure i razgovore sa vlasnicima/ama Kluba, a javnost će biti obaviještena o stanju, mogućnostima i planovima za budući period. Nadamo se uspjehu", zaključio je Rakčević na svom Facebook profilu.

ČITAJTE I OVO - ŽRK Budućnost PRED GAŠENJEM; Bulatović: Bivši sponzor NIJE ŽELIO da prihvati da Opština bude vlasnik 51 odsto

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

ANKETA: Da li mislite da bi nedjelja trebala ostati neradna za trgovine, uprkos odluci Ustavnog suda?

Srijeda, 28.01.2026 | 12:15

Ustavni sud Crne Gore proglasio je neustavnom odredbu zakona koja je zabranjivala rad trgovina nedjeljom, ali rasprava se vraća: da li nedjelja ipak treba da ostane dan odmora za radnike i potrošače?

Ustavni sud ukinuo kao neustavnu neradnu nedjelju u trgovinama

Srijeda, 28.01.2026 | 11:25

Ustavni sud Crne Gore, na danas održanoj sjednici, ukinuo je kao neustavan član 35a Zakona o unutrašnjoj trgovini, odnosno neradnu nedjelju u trgovinama.

Vesna i Miloš Medenica prvostepeno osuđeni na po 10 godina

Srijeda, 28.01.2026 | 14:32

Bivša predsjednica Vrhovnog suda Vesna Medenica prvostepeno je osuđena na 10 godina, to je saopštila predsjednica vijeća Višeg suda u Podgorici sutkinja Vesna Kovačević. Medenicin sin, Miloš Medenica, osuđen je takođe na 10 godina.

Purić: Rekonstrukciju Savinog Kuka dva teško uraditi, još čekamo šta će pokazati istraga

Srijeda, 28.01.2026 | 11:30

Potrebno je dodatno ulagati u Žabljak, naročito u modernizaciju skijaške infrastrukture kako bi se spriječili incidenti kakav se krajem prošle godine desio na Savinom Kuku, kada je mladić preminuo nakon što je ispao iz korpe ski-lifta tokom vožnje na žičari Savin Kuk 2.

Voli: Podržavamo neradnu nedjelju, zakon mora važiti jednako za sve

Srijeda, 28.01.2026 | 17:18

Uprava kompanije Voli saopštila je da podržavaju neradnu nedjelju, a poručuju i da zakon mora važiti jednako za sve.

ANB nije nadležna za izvršenje mjere zabrane napuštanja stana

Četvrtak, 29.01.2026 | 10:41

Agencija za nacionalnu bezbjednost (ANB) saopštila je, povodom spekulacija javnosti oko uloge i odgovornosti u slučaju bjekstva Miloša Medenice da se radi o jasno podijeljenim nadležnostima, obavezama i odgovornostima, što proizilazi iz Zakonika o krivičnom postupku. Agencija shodno Zakoniku nije nadležna za izvršenje mjere zabrane napuštanja stana.

Sastanak Kira Starmera i Sija Đinpinga: Ako prevaziđemo razlike, izdržaćemo test istorije

Četvrtak, 29.01.2026 | 10:32

Britanski premijer Kir Starmer i kineski predsjednik Si Đinping održali su jutros bilateralni sastanak u Velikoj narodnoj dvorani, koji je trajao oko sat i 20 minuta.

Najveći finansijski debakl u istoriji Holivuda: Priča o filmu koji je zaradio svega 30 dolara na blagajnama

Četvrtak, 29.01.2026 | 10:25

Skoro nijedan film u Holivudu nije imun na strah od potpunog finansijskog neuspjeha.

ANB nije nadležna za izvršenje mjere zabrane napuštanja stana

Četvrtak, 29.01.2026 | 10:00

Vezano za spekulacije javnosti oko uloge i odgovornosti Agencije za nacionalnu bezbjednost (ANB), iz te ustanove saopšteno je da se u slučaju bjekstva Miloša Medenice radi o jasno podijeljenim nadležnostima, obavezama i odgovornostima, što proizilazi iz Zakonika o krivičnom postupku.

Poznat termin polufinala između Đokovića i Sinera

Četvrtak, 29.01.2026 | 09:58

Novak Đoković i Janik Siner sastaće se u polufinalu Australijan opena u petak od 9.30 časova po srednjeevropskom vremenu, odnosno od 19.30 po lokalnom vremenu u Melburnu.

Spomenik Njegošu biće i u Nikšiću

Četvrtak, 29.01.2026 | 09:42

Raspisan međunarodni konkurs za izradu idejnog rješenja spomen-obilježja.

Mbape: Igrali smo užasno, šampionske ekipe to ne rade

Četvrtak, 29.01.2026 | 09:28

Zvijezda Real Madrida Kilijan Mbape nije štedio riječi nakon poraza svog tima od Benfike (2:4) na stadionu Luž, otvoreno kritikujući igru „kraljevskog kluba“ i nedostatak kontinuiteta u rezultatima.

Lutovac: Nemamo pravo da okrećemo glavu od afere Možura

Četvrtak, 29.01.2026 | 09:26

Afera Možura nije politička konstrukcija, već ozbiljna sumnja da je državni interes Crne Gore u energetskom sektoru bio podređen privatnim i koruptivnim aranžmanima, kazala je potpredsjednica odbora SNP-a Glavnog grada Ljiljana Lutovac.

Najbolje zemlje za penzionisanje u Evropi: Na vrhu liste nije Španija, a jedna se posebno izdvaja

Četvrtak, 29.01.2026 | 09:21

Ako ste ikada razmišljali o penzionisanju u inostranstvu, postoji niz faktora koje treba uzeti u obzir.

Rubio: Počeli tehnički razgovori sa Danskom i Grenlandom oko arktičke bezbjednosti

Četvrtak, 29.01.2026 | 09:15

Tehnički razgovori između SAD, Danske i Grenlanda oko dogovora o arktičkoj bezbjednosti su počeli, rekao je sinoć državni sekretar SAD Marko Rubio.