Utorak, 09.07.2024 | 09:19
IZVOR: b92.net

VIDEO - Embid: "Briga me za Jokića, IGRAM za..."

Džoel Embid prokomentarisao je duel sa Nikolom Jokićem koji će imati na Olimpijskim igrama.




Foto: YouTube screenshot/ESPN

Embid je rođen u Kamerunu, prije nekoliko godina je obećao Francuskoj da će igrati za nju, ali se ipak na kraju odlučio za treću, najjaču opciju – Sjedinjene Američke Države.

A SAD će biti prvi rival Srbije u grupnoj fazi košarkaškog turnira na Igrama u Parizu ovog ljeta.

Javnost taj duel očekuje s posebnim nestrpljenjem upravo zbog novog okršaja dva najveća NBA rivala u ovom trenutku, poslednja dva MVP-ja lige – bivšeg Embida i aktuelnog Jokića.

"Briga me za Jokića. Igram za svoju reprezentaciju. To je suština svega. Fokusiramo se na sebe i pokušavamo da svi budemo na istoj strani. Kada stignemo tu, svi znamo šta je naš fokus", rekao je Embid.

Embid je bio favorit za MVP titulu prošle sezone sa prosjekom od 34,7 poena, 11 skokova i 5,6 asistencija i 31-8 skor Filadelfije sa njim na parketu.

Međutim, Amerikanac iz Jaundea je ispao iz trke zbog nedovoljnog broja odigranih mečeva.

Jokić je stigao do svog trećeg priznanja u četiri sezone, ispred Šaja Gildžus-Aleksandera i Luke Dončića, sa prosjekom od 26,4 poena, 12,4 skokova i 9 asistencija i drugim mjestom Denvera na Zapadu.

Embid je izazvao kontroverzu odlukom da igra za SAD umjesto za Francusku, zbog čega su ga prozvale neke legende francuske košarke.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 100€ BEZ IKAKVIH USLOVA!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Mnogo mi znači igranje za SAD. To mi je dugo bio san. Ovo je energična grupa momaka, posebno zbog tako sjajnih igrača i talenta koji posjeduju. Zabavno je biti deo ovoga. Uživam. Igram protiv njih pa osjećam da znam mnogo o njima, ali biti u njihovom društvu i učiti kako da igramo zajedno je posebno", rekao je Embid.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Igoru Marojeviću „Brskovski groš“ za roman „Majko, pusti me da idem“

Nedjelja, 09.08.2026 | 15:34

VI Međunarodni književni festival „Slova slovenska“ u Mojkovcu okupio značajna imena književnosti i umjetnosti - svoje veče imao jedan od najvećih živih slovačkih pisaca Milan Richter, promovisana knjiga Dada Topića „Za koji život treba da se rodim” - 60 pjesama za 60 godina karijere, a nagrade za životno djelo uručene Topiću i Sheyli Bonnick

Iskoristite dan za kupanje: U ponedjeljak sunčano i veoma toplo, temperatura do 38 stepeni

Nedjelja, 09.08.2026 | 15:41

U ponedjeljak nas očekue pretežno sunčano vrijeme, saopšteno je iz Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju.

Bor pao na kupače na plaži u Hrvatskoj: Povrijeđeno dvoje odraslih i dvoje djece

Nedjelja, 09.08.2026 | 15:23

Na plaži Balustrada u Crikvenici danas (9. avgusta) srušilo se stablo i povrijedilo dvije odrasle osobe i dvoje djece. Prema informacijama nadležnih službi, svi su van životne opasnosti i prevezeni su u KBC Rijeka.

Voda u Čanju nije za piće: Analize pokazale odstupanje od propisanih parametara

Nedjelja, 09.08.2026 | 15:13

Voda iz distributivnog sistema u Čanju trenutno nije preporučljiva za piće, nakon što su rezultati fizičko-hemijskih analiza pokazali odstupanje od parametara propisanih važećim pravilnikom o zdravstvenoj ispravnosti vode za ljudsku upotrebu.

Tihi „rat“: Pjesme Tejlor Svift uklonjene iz objava Bijele kuće i Trampove kampanje

Nedjelja, 09.08.2026 | 15:01

Neke pjesme Tejlor Svift uklonjene su iz videozapisa koje su na društvenim mrežama objavili kampanja predsjednika Donalda Trampa i Bijela kuća, nakon što su tokom protekle sedmice u svojim objavama koristili dvije pjesme američke superzvijezde

Dženifer Aniston o decenijskoj borbi za potomstvo: „Sve te godine i godine spekulacija“

Nedjelja, 09.08.2026 | 14:47

Dženifer Aniston je u nedavnom intervjuu otkrila da je vodila dvadesetogodišnju boru za potomstvo.

Rožajac kažnjen 2.000 eura – vozio pijan, bez registracije i dozvole, te izazvao nezgodu

Nedjelja, 09.08.2026 | 14:26

Rožajac E. K.(41) kažnjen je jedinstvenom novčanom kaznom u iznosu od 2.000 eura jer je upravljao neregistrovanim vozilom bez važeće dozvole i pod dejstvom alkohola te izazvao saobraćajnu nezgodu na putu Ulcinj-Ada, pišu Vijesti.

Mugoša inicirao skupštinsko saslušanje: Ne smiju da ispaštaju osobe sa invaliditetom koje žele da rade

Nedjelja, 09.08.2026 | 14:21

Poslanik Evropskog saveza Boris Mugoša saopštio je da godinama priča o bankrotu Fonda za profesionalnu rehabilitaciju i zapošljavanje lica sa invaliditetom (OSI) ali da nema reakcije nadležnih, te da se stalno obećavaju reforme a polovinom godine već potroše budžetska sredstva planirana za cijelu godinu. S tim u vezi, Mugoša je opet inicirao skupštinsko saslušanje resornog ministra i direktora ZZZCG, koje je na nadležnom odboru prihvaćeno i koje bi trebalo da se održi u septembru.

Ceca o unuku Ilijanu i Anastasiji: „Odlično se snašla kao majka“

Nedjelja, 09.08.2026 | 14:06

Ceca svaki slobodan trenutak koristi za boravak u Sevilji kako bi bila u društvu najmlađeg, četvrtog unuka Ilijana.

Vučić nakon sastanka sa Zelenskim: Srbija ima samo svoju stolicu, neću da budem ničija marioneta

Nedjelja, 09.08.2026 | 13:24

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je danas da će Srbija nastaviti da vodi samostalnu i nezavisnu politiku, ističući da posjeta predsjednika Ukrajine Volodimira Zelenskog nije ugrozila odnose Beograda sa drugim državama.