Petak, 12.07.2024 | 09:09
IZVOR: kolektiv.me

Poreska inspekcija: Izdato 177 prekršajnih naloga, novčane kazne 580.400 eura

Poreski inspektori sa posebnom pažnjom kontrolišu evidentiranje prometa i ostvarenih prihoda kod lica koja sezonski obavljaju djelatnost na "otvorenom" prostoru, saopšteno je iz Poreske uprave.




Foto: Ilustracija, Pixabay

"Pojačane su kontrole zakupaca plaža usled uočene pojave da isti vrše izdavanje plaža u podzakup trećim licima i ne prijavljuju prihod po tom osnovu, a podzakupci na tom prostoru obavljaju neregistrovanu djelatnost (izdavaoci opreme i rekvizita za sportske i rekreativne djelatnosti). U periodu od 1. maja do 7. jula poreski inspektori izvršili su 805 provjera regularnosti poslovanja poreskih obveznika i utvrdili nepravilnosti kod njih 133. Po tom osnovu izdata su 177 prekršajna naloga sa ukupno izrečenim novčanim kaznama od 580.400 eura. Zaduženje po osnovu novčanih kazni iznosi 197.621 euro od čega je naplaćeno 162.021 euro ili 81,99 odsto. Naplata novčanih kazni odnosi se na 61 poreskog obveznika koji su prihvatili prekršajnu odgovornost i platili izrečene kazne u roku od 8 dana (umanjene za trećinu prema Zakonu o prekršajima)".

Kako su naveli iz Poreske uprave, u izvještajnom periodu kod 7 poreskih obveznika je izrečena mjera privremene zabrane obavljanja djelatnosti.

"Poreski inspektori se analizom rizika posebno pripremaju za ciljane kontrole poreskih obveznika kod kojih su tokom prošle godine utvrđeni prekršaji ili za koje je poreski organ  u saznanju da ne evidentiraju promet i ne izdaju račune korisnicima usluga. Za neevidentiranje prometa od prodaje roba ili pružanje usluga na propisan način, svi poreski obveznici biće sankioniosani za prekršaj u skladu sa Zakonom o fiskalizaciji u prometu proizvoda i usluga i biće izrečena mjera zabrane obavljanja djelatnosti do 90 dana u skladu sa Zakonom o poreskoj administraciji. Građani u velikoj mjeri mogu pomoći kreiranju pozitivnog ambijenta na tržištu Crne Gore i doprinijeti suzbijanju sive ekonomije prijavljivanjem nepravilnosti pozivom na broj telefona Kol centra 19707 i platforme „Budi odgovoran“", zaključeno je u saopštenju Poreske uprave.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Razmatraju mjere koje će ublažiti nagli rast cijena

Petak, 20.03.2026 | 08:44

Vlada pažljivo prati kretanja na tržištu naftnih derivata i već razmatra mjere koje će ublažiti nagli rast cijena, kazao je za Dan ministar energetike i rudarstva, Admir Šahmanović.

Konatar: Vlada je pokazala da ne zna kako da ublaži ili zaustavi rast cijena goriva

Četvrtak, 19.03.2026 | 19:40

Vlada Crne Gore ne zna kako da ublaži ili zaustavi rast cijena goriva i tako zaštiti životni standard građana i omogući nesmetano funkcionisanje privredi u Crnoj Gori, a to su pokazali odbijanjem predloga poslanika URA da se smanje akcize na gorivo, kazao je šef poslaničkog kluba URA Miloš Konatar.

Šahmanović: Razmatramo mjere koje će ublažiti rast cijena goriva

Četvrtak, 19.03.2026 | 17:03

Vlada Crne Gore pažljivo prati kretanja na tržištu naftnih derivata i već razmatra mjere koje će ublažiti nagli rast cijena, kazao je “Danu” ministar energetike i rudarstva Admir Šahmanović.

Počinje isplata penzija za februar

Četvrtak, 19.03.2026 | 12:21

Danas početi isplata februarskih penzija, saopštili su iz Fonda penzijskog i invalidskog osiguranja

Monstat: U četvrtom kvartalu 2025. nezaposlenih bilo 33,5 hiljada

Četvrtak, 19.03.2026 | 11:48

U Crnoj Gori je u četvrtom kvartalu prošle godine, prema podacima Monstata, bilo 307,7 hiljada aktivnog stanovništva, od kojih je 274,2 hiljade ili 89,1 odsto zaposlenih. Od ukupnog broja aktivnog stanovništva, 33,5 hiljada ili 10,9 odsto je nezaposlenih.

Abazović: Nikola Mugoša je Mirjana Pajković Ustavnog suda, nekad će reći gdje se skrivao dvije sedmice nakon jedne situacije

Četvrtak, 19.03.2026 | 13:01

Lider Građanskog pokreta URA Dritan Abazović danas je u Skupštini Crne Gore govorio o tome što je Ustavni sud ostao neodlučan povodom Sporazuma sa Emiratima.

Poništena zabrana za otvaranje restorana u zgradi Milatovića

Četvrtak, 19.03.2026 | 11:33

Vršilac dužnosti podgoričkog glavnog gradskog administratora Ratko Orović poništio je rješenje Sekretarijata za preduzetništvo i investicije kojim je krajem prošle godine odbijen zahtjev poznatom lancu restorana brze hrane da posluje u zgradi gdje živi šef države Jakov Milatović sa porodicom, pišu Vijesti.

Policija o eksploziji u NVO Montenegro Space Research: dvije pripravnice teško povrijeđene – opekotine, šake i oštećenje sluha

Četvrtak, 19.03.2026 | 12:07

Dvije pripravnice zadobile su teške tjelesne povrede u eksploziji koja juče se dogodila u prostorijama NVO „Montenegro Space Research“, u Podgorici, tokom izvođenja eksperimentalnog istraživanja, saopšteno je iz Uprave policije.

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija donijelo Pravilnik o načinu bodovanja kriterijuma za zapošljavanje nastavnika

Četvrtak, 19.03.2026 | 12:02

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija donijelo je Pravilnik o načinu bodovanja kriterijuma za zapošljavanje nastavnika, čime se postavlja snažan temelj za objektivno i transparentno zapošljavanje u prosvjeti.

Međak: Crna Gora pokazala kako se ulazi u EU, Srbija bliža Gruziji i Turskoj

Četvrtak, 19.03.2026 | 10:17

Potpredsjednik Evropskog pokreta Vladimir Međak ocijenio je u N1 Direktno da Srbija stagnira u evropskim integracijama i sve više zaostaje za regionom, dok je Crna Gora "pokazala kako se ulazi u EU". On upozorava da se Srbija, prema izvještajima EU, sve češće svrstava uz zemlje poput Gruzije i Turske, umjesto uz države koje napreduju ka članstvu.

Uhapšena dva vozača, prekoračili brzinu

Petak, 20.03.2026 | 09:32

Dva vozača su juče uhapšena zbog prekoračenja maksimalne dozvoljene brzine od 60 kilometara na sat.  

Vembanjama junak u posljednjoj sekundi, Sparsi izborili plej-of

Petak, 20.03.2026 | 09:28

Košem Viktora Vembanjame u posljednjoj sekundi, San Antonio Sparsi su savladali Finiks Sanse rezultatom 101:100 i tako obezbijedili plasman u plej-of prvi put od sezone 2018/19.

Ustavni sud: Optuženima za ubistvo Slavoljuba Šćekića uskraćeno pravo na žalbu na produženje pritvora

Petak, 20.03.2026 | 09:26

Kako se navodi u saopštenju, u odluci Ustavnog suda se navodi da bi stav Vrhovnog suda doveo do situacije da nijedan sud suštinski ne ispita zakonitost i opravdanost pritvora Ljubu Bigoviću, Saši Boreti, Ljubu Vujadinoviću i Milanu Šćekiću

Švjontek eliminisana u drugom kolu turnira u Majamiju

Petak, 20.03.2026 | 09:23

Poljska teniserka Magda Linet pobijedila je u drugom kolu turnira u Majamiju sunarodnicu i treću igračicu svijeta Igu Švjontek sa 1:6, 7:5, 6:3.

Bečić – Kizo: Uz podršku SAD jačamo bezbjednost i institucije

Petak, 20.03.2026 | 09:23

Potpresjednik Vlade Aleksa Bečić primio je novoimenovanog otpravnika poslova ad interim u ambasadi Sjedinjenih Američkih Država Majkla Kiza i tom prilikom poručio da uz podršku SAD jačamo bezbjednost i institucije.

Mreža X opet ne radi: Iz kompanije se ne oglašavaju

Petak, 20.03.2026 | 09:19

Korisnici ponovi imaju problem sa funkcionisanjem platforme X.

Đuričković: Budžet Glavnog grada za narednu godinu može biti usvojen jedino ako zavrijedi podršku opozicije

Petak, 20.03.2026 | 09:13

Odbornik Evropskog saveza (ES) u Skupštini Glavnog grada Miloš Đuričković rekao je da je bio više nego zanimljiv dan u toj skupšini zahvaljujući inicijativi ES za skraćenje mandata lokalnom parlamentu.

Joković stigao do Pariza, Šćekić do Busana: Gdje su službeno putovali ministar poljoprivrede i bivši ministar sporta

Petak, 20.03.2026 | 09:20

Za karte i smještaj Jokovića i njegovog saradnika u Parizu - izdvojen 2.871 euro, dok je Šćekić za dnevnice za put u Južnu Koreju dobio 772 eura

Šimun – Tiso: Partnerstvo za snažniji i održiv zdravstveni sistem

Petak, 20.03.2026 | 09:09

Ministar zdravlja Vojislav Šimun sastao se sa novoimenovanom rezidentnom koordinatorkom Ujedinjenih nacija u Crnoj Gori, Karolin Tiso, sa kojom je razgovarao o dosadašnjoj saradnji, realizovanim projektima i mogućnostima njenog daljeg unapređenja u oblasti zdravstvene politike i razvoja zdravstvenog sistema.

Milatović: Neka Bajram donese mir i toplinu svakom domu

Petak, 20.03.2026 | 09:03

Povodom Ramazanskog bajrama, predsjednik Crne Gore Jakov Milatović uputio je najiskrenije čestitke svim građankama i građanima islamske vjere u Crnoj Gori.