Petak, 12.07.2024 | 21:55
IZVOR: pobjeda.me

Milatović: Držeći do ČASNE prošlosti, Crna Gora nikad nije uzmicala pred neprijateljem

U13. julu sabrani su borba i sloboda, dvije neraskidive odrednice koje su obilježile našu istoriju, začetak i ishodište naše državotvorne težnje, kazao je predsjednik Crne Gore Jakov Milatović na prijemu na Cetinju povodom Dana državnosti.




Foto: Kabinet Predsjednika Crne Gore

"Toga dana 1878. na Berlinskom kongresu nepokorna želja da se sačuva vječito otvoreni prozor slobode ovjenčan slavom Carevog laza, Martinića, Krusa, Grahovca, Fundine i Vučjeg Dola dobila je svoje međunarodno priznanje. 63 godine kasnije, nadahnuti djelom slavnim predaka koji se nijesu htjeli u lance vezati, heroji Košćela upalili su luču antifašizma, svjedočeći žrtvom da od slobode nema skuplje riječi", kazao je, između ostalog, Milatović.

Držeči do časne prošlosti, istakao je Milatović, Crna Gora nikad nije uzmicala pred neprijateljem, niti prezala od borbe - ma kako ona bila surova, ili nemoguća.

"Danas kada se savremeni svijet suočava sa brojnim izazovima, kada geopolitički potresi nerijetko dovode do sukoba velikih razmjera, mi ovdje unutar Crne Gore treba da prevazoiđemo sve što nas dijeli i poput mosta na Đurđevića Tari i Maloj rijeci spajamo obale i tako đe se to na prvi pogled čini nemogućim. To dugujemo i budućim generacijama i sebi samima, kako bi predivni komad zemlje na kome smo rođeni učinili najljepšim mjestom za život svih nas", naglasio je Milatović.

On je kazao da nas očekuje još mnogo izazova u vremenu koje dolazi.

"A ono neka bude vrijeme promjena na bolje - bićemo mu naredni. Živjela demokratska, građanska i evropska Crna Gora", poručio je Milatović.

Prijemu prisustvuju predstavnici političkog, naučnog, kulturnog, privrednog i sportskog života Crne Gore, predstavnici diplomatsktskog kora, kao i građanski aktivisti i raniji najviši državni funkcioneri...

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Sizif
13.07.2024 08:58

Bila časna i poštena. A od sticanja nezavisnosti poltronska i marioneta kako kome dune. Nema svoj stav , već se dodvorava velikim svetskim silama .

0 0

Nikšićka firma osumnjičena za štetu budžeta preko 200 hiljada eura, prijavljeni direktor i osnivač

Srijeda, 29.04.2026 | 11:50

Zbog utaje poreza i doprinosa i nanošenja štete budžetu Crne Gore u iznosu većem od 200.000 eura krivično će odgovarati pravno lice MM-M iz Nikšića, izvršni direktor S.M. (40) i osnivač R.M. (65), saopšteno je iz Uprave policije.

Naučnici nestaju širom SAD, neki nađeni mrtvi: FBI hitno reagovao

Srijeda, 29.04.2026 | 11:53

Nuklearni fizičar s MIT-a ubijen u svojoj kući u Masačusetsu. Poznati astrofizičar ubijen u svom domu u Kaliforniji. Penzionisani general vazduhoplovnih snaga nestao iz svog doma u Novom Meksiku. Vazduhoplovna inženjerka i NASA stručnjakinja za materijale nestala tokom planinarenja u okolini Los Anđelesa...

Sekulović: Hapšenje pomagača dobar korak, ali nedovoljan, Medenica da se preda

Srijeda, 29.04.2026 | 11:31

Državni sekretar Ministarstva pravde Sergej Sekulović kazao je u emisiji „Budimo budni – pitajte Vladu“ da ukoliko hapšenje pomagača Miloša Medenice rezultira sudskim postupkom i pravsnažnom presudom, to je za pohvalu, ali da smo na pola puta sve do hapšenja Medenice. On je pozvao Medenicu da se preda.

Dojava o bombi u podgoričkoj Gimnaziji

Srijeda, 29.04.2026 | 11:25

Dojava o postavljenoj bombi stigla je na adresu podgoričke Gimnazije "Slobodan Škerović".

SEP: Čiji su naši radnici koji na ulici za 1. maj traže pravdu?

Srijeda, 29.04.2026 | 11:20

Povodom isteka Opšteg kolektivnog ugovora i upornog ignorisanja socijalnih partnera od strane Vlade Crne Gore, Stranka evropskog progresa (SEP) uputila je punu podršku sindikalnim organizacijama i svim zaposlenima koji će svoja prava potražiti na protestu zakazanom za danas ispred zgrade Vlade.

Vučić: Živim za Srbiju koja pobjeđuje

Srijeda, 29.04.2026 | 11:11

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se javnosti kroz svoju najnoviju objavu na Instagramu.

Tramp: Nema više finog gospodina

Srijeda, 29.04.2026 | 11:05

Nema više finog gospodina", poručuje jutros predsjednik SAD Donald Tramp.

Njemačka: Uhapšen Kazahstanac, osumnjičen za špijunažu u korist Rusije

Srijeda, 29.04.2026 | 11:00

Sumnjaju da je slao detalje o njemačkoj vojnoj pomoći Ukrajini i o njenoj industriji naoružanja i odbrane, posebno o kompanijama uključenim u razvoj dronova i robotskih sistema.

Određen pritvor majci osumnjičenoj da je bacila trudnu ćerku s balkona

Srijeda, 29.04.2026 | 10:49

Majci koja je osumnjičena da je bacila svoju trudnu kćerku s balkona u Velikoj Kladuši određen je jednomjesečni pritvor, saznaje portal “Avaz.ba”.

U ODT priveden jedan od osumnjičenih za pružanje logistike i pomoć u bjekstvu Miloša Medenice

Srijeda, 29.04.2026 | 10:28

U prostorije podgoričkog Osnovnog državnog tužilaštva (ODT) upravo je priveden jedan od osumnjičenih za pomaganje i pružanje logistike za bjekstvo Miloša Medenice.