Subota, 13.07.2024 | 09:26
IZVOR: kolektiv.me

BOK - Rasvijetljeno 95 odsto krivičnih djela, ostvareni progresivni rezultati

Biro za operativnu koordinaciju je na četvrtoj sjednici, pored pitanja koja su javnosti prezentovana juče, razmotrio još čitav niz drugih pitanja iz svoje nadležnosti.




Foto: Vlada Crne Gore/Đorđe Cmiljanić

"S tim u vezi, BOK je pohvalio aktivnosti MUP-a kao nosioca aktivnosti koje su rezultirale dobijanjem pozitivnog mišljenja na Nacrt Strategije za poboljšanje bezbjednosti u saobraćaju za period 2024 - 2030. godina od strane Evropske komisije, nakon čega se stvaraju pretpostavke za razmatranje i usvajanje iste na Vladi, istovremeno naglašavajući potrebu za intenziviranjem aktivnosti u cilju stvaranja svih neophodnih pretpostavki za nabavku stacionarnih radara. BOK afirmiše intenziviranje aktivnosti i mjera Uprave policije u cilju podizanja bezbjednosti u saobraćaju, kao što su uključivanje helikoptera MUP-a koji će nadzirati ključne saobraćajnice tokom trajanja turističke sezone, pojačano prisustvo policijskih patrola na svim magistralnim i regionalnim putevima i povećanje broja “presretača” na najrizičnijim putnim pravcima", saopštio je koordinator Biroa za operativnu koordinaciju organa obavještajno-bezbjednosnog sektora (BOK) Aleksa Bečić.

BOK je zadužuio organe obavještajno bezbjednosnog sektora da intenziviraju aktivnosti na identifikovanju, procesuiranju i suzbijanju nelegalne eksploatacije šuma, a posebno u svijetlu učestalih napada na lugare Uprave za gazdovanje šumama i lovištima.

"Na održanoj sjednici ramotrili smo i usvojili prvi šestomjesečni izvještaj u radu BOK-a, na osnovu kojeg sa zadovoljstom možemo da konstatujemo da su ostvareni progresivni rezultati rada u svim oblastima koje su utvrđene kao nacionalni prioriteti u borbi protiv teškog i organizovanog kriminala, o čemu najbolje svjedoči u izvještajnom periodu i rasvijetljenost svih krivičnih djela u procentu od preko 95% ili 2174 krivičnih djela, rasvijetljenost krivičnih djela po nepoznatom učiniocu u procentu 86% ili 579 krivičnih djela, podnošenje 1966 krivičnih prijava protiv 2022 fizička i 22 pravna lica, procesuiranje 395 lica – članova organizovanih kriminalnih grupa, operativno interesantih lica i sa njima povezanih lica, rasvjetljavanje 36 krivičnih djela protiv života i tijela, zapljena 700 kilograma narkotika, podnošenje preko 250 krivičnih prijava zbog krivičnih djela iz oblasti ekonomskog kriminala, podnošenje 46 krivičnih prijava u vezi 67 koruptivnih krivičnih djela, podnošenje krivičnih prijava protiv 21 fizičkog i pravnog lica zbog osnovane sumnje da su počinili 23 krivična djela krijumčarenja putem pomaganja u produženom trajanju, procesuiranje više destina lica zbog krivičnih djela trgovina ljudima, krijumčarenje ljudi, pranje novca i drugih krivičnih djela, lišenje slobode 7 lica za kojima su raspisane međunarodne potjernice, oduzimanje 487 komada vatrenog oružja, procesuiranje velikog broja funkcionera i službenika organa obavještajno bezbjednosnog sektora, ali i drugih djelova javnog sektora, uz pojačan rad Odjeljenja za unutrašnju kontrolu rada policije i Komisije za provjeru bezbjednosnih smetnji, čijim postupanjem su utvrđeni propusti, nepravilnosti i nezakonitosti u radu 42 policijska službenika, odnosno bezbjednosne smetnje za 36 službenika u predmetnom šestomjesečnom periodu.  BOK je razmotrio i redovne izvještaje o radu međuresornih radnih timova, kao i druga pitanja iz svoje nadležnosti", zaključio je Bečić.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Danilović: Treba zahvaliti svima koji su pomogli da se otkoči proces

Nedjelja, 14.12.2025 | 18:32

Lider Ujedinjene Crne Gore (UCG) Goran Danilović obvratio se povodom zatvaranja pet poglavlja sa Evropskom union (EU).

Vuković demantovao Vuksanovića da je Milatović jedini komunicirao sa Makronom

Nedjelja, 14.12.2025 | 16:31

Prema pouzdanim informacijama iz Pariza i Brisela (kakva je bila i ona o inicijalnom protivljenju Francuske da zatvorimo dva od pet poglavlja), ovo nije tačno, kazao je poslanik Demokratske partije socijalista (DPS), predsjednik Odbora za evropske integracije i bivši gradonačelnik Podgorice, Ivan Vuković.

Vuksanović: Jedino je Milatović ostvario direktnu komunikaciju sa Makronom u vezi sa zatvaranjem poglavlja 11 i 13

Nedjelja, 14.12.2025 | 14:39

Jedino je predsjednik Crne Gore Jakov Milatović ostvario direktnu komunikaciju sa predsjednikom Francuske Emanuelom Makronom u vezi sa zatvaranjem poglavlja 11 i 13 u pregovorima Crne Gore sa Evropskom unijom (EU), saopštio je danas Nebojša Vuksanović, Milatovićev savjetnik za unutrašnju politiku i privredni razvoj.

Asanović: Bezobrazne su tvrdnje da rezultati referenduma neće uticati na odluke

Nedjelja, 14.12.2025 | 13:47

Predsjednik Opština Zeta Mihailo Asanović kazao je "Vijestima" da je danas "praznik demokratije u Zeti".

Zeta: Do 17 sati na referendumu glasalo 48,4 odsto birača

Nedjelja, 14.12.2025 | 10:52

Građani Zete izjašnjavaju se danas na 26 biračkih mjesta u Zeti, dva u UIKS-u u Spužu i jedno u zatvoru u Bijelom Polju, da li su za ili protiv izgradnje sistema za prečišćavanje otpadnih voda u Botunu. Glasačka mjesta otvorena su u sedam časova.

Zeta: Zatvorena biračka mjesta

Nedjelja, 14.12.2025 | 09:47

Građani Zete izjašnjavaju se danas na 26 biračkih mjesta u Zeti, dva u UIKS-u u Spužu i jedno u zatvoru u Bijelom Polju, da li su za ili protiv izgradnje sistema za prečišćavanje otpadnih voda u Botunu. Glasačka mjesta otvorena su u sedam časova.

Zeta: Do 17 sati na referendumu glasalo 48,4 odsto birača

Nedjelja, 14.12.2025 | 10:52

Građani Zete izjašnjavaju se danas na 26 biračkih mjesta u Zeti, dva u UIKS-u u Spužu i jedno u zatvoru u Bijelom Polju, da li su za ili protiv izgradnje sistema za prečišćavanje otpadnih voda u Botunu. Glasačka mjesta otvorena su u sedam časova.

Milatović Makronu: Radujem se što ću te, dragi prijatelju, vidjeti u Briselu naredne sedmice

Nedjelja, 14.12.2025 | 09:59

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović je na mreži X objavio da je u protekla dva dana imao prijateljski i konstruktivan razgovor sa predsjednikom Francuske Emanuelom Makronom, nakon kojeg će, kako kaže, Crna Gora na narednoj Međuvladinoj konferenciji zatvoriti svih pet poglavlja.

Havijer Garsija Moreno i duo Mataraco–Mazi zatvaraju „Dane gitare” u KIC-u 15. decembra

Nedjelja, 14.12.2025 | 10:06

U okviru završnice desetog Međunarodnog festivala Dani gitare u Podgorici biće održan koncert čuvenog španskog gitariste Havijera Garsije Morena (Javier García Moreno), jednog od najznačajnijih predstavnika klasične gitare. Premijerni nastup biće organizovan u ponedjeljak, 15. decembra, u velikoj sali KIC-a „Budo Tomović”, u 20 sati.

Asanović: Bezobrazne su tvrdnje da rezultati referenduma neće uticati na odluke

Nedjelja, 14.12.2025 | 13:47

Predsjednik Opština Zeta Mihailo Asanović kazao je "Vijestima" da je danas "praznik demokratije u Zeti".

Albaneze: Teroristički napad u Sidneju ciljani napad na Jevreje, iskorijenićemo zlo

Nedjelja, 14.12.2025 | 21:43

Australijski premijer Entoni Albaneze izjavio je danas da je zlo koje je oslobođeno u terorističkom napadu na pripadnike jevrejske zajednice na plaži Bondi u Sidneju „neshvatljivo“ i da predstavlja „ciljani napad na Jevreje“ u Australiji.  

BiH: Na putu Trebinje – Herceg Novi stradao maloljetnik

Nedjelja, 14.12.2025 | 20:48

Na putu Trebinje – Herceg Novi, u mjestu Tuli, došlo je saobraćajne nesreće u kojoj je stradala jedna osoba, potvrđeno je ATV-u iz trebinjskog Doma zdravlja.

Hoće li američki investitori konačno preuzeti kontrolu nad TikTokom?

Nedjelja, 14.12.2025 | 20:34

Američki investitor Frank McCourt koji želi kupiti dio popularne aplikacije TikTok rekao je za BBC da je u velikoj neizvjesnosti dok se približava najnoviji rok za prodaju. 

Italija ima novog lidera: Inter iskoristio kikseve Milana i Napolija

Nedjelja, 14.12.2025 | 20:19

„Nerazuri” slavili u Đenovi i preskočili konkurente u borbi za Skudeto.

Milatović: Izražavam solidarnost sa jevrejskom zajednicom i sa narodom Australije

Nedjelja, 14.12.2025 | 20:06

Snažno osuđujem užasni napad na nevine civile tokom proslave Haunke na Bondi plaži u Sidneju, kazao je predsjednik Crne Gore, Jakov Milatović, i tim povodom izjavio najdublje saučešće porodicama žrtava.

Botunjani sjutra sa Satlerom

Nedjelja, 14.12.2025 | 19:46

Mještani Botuna sastaće se sjutra u 10 sati sa ambasadorom EU, Johanom Satlerom, saznaje Adria. Botunjani danima protestuju protiv izgradnje postrojenja za prečišćanje otpadnih voda na njihovoj teritoriji, uporno dokazujući da im je ionako više nego ugrožena životna sredina zbog bazena crvenog mulja.

Varvari dali podršku Vukićeviću: Zaigralo mi je srce, nadam se da je ovo samo korak nazad za dva naprijed sjutra

Nedjelja, 14.12.2025 | 19:34

Dejan Vukićević dobio je podršku najvatrenijih pristilica Budućnosti, nakon što je aktuelni prvak države doživio četvrti uzastopni poraz u prvenstvu i tako na katastrofalan način okončao polusezonu u Meridianbet Prvoj ligi.

Njemačka se herojski borila, ali od dinastije nema spasa - Norveška opet drži sve krune

Nedjelja, 14.12.2025 | 19:16

Oduševile su rukometašice Njemačke izdanjima na 27. Svjetskom prvenstvu, prošetale se do finala sa osam pobjeda i gol-razlikom plus 89, ali niko nije očekivao da mogu da zaprijete svemoćnoj Norveškoj u borbi za zlato. Prognoze o laganoj pobjedi rukometne dinastije se nisu obistinile, ali su Skandinavke ipak stigle do 21. zlata na najvećim takmičenjima, jer su u Roterdamu slavile 23:20.

Kovačević traži uvođenja 50 odsto subvencija za boravak djece u vrtićima

Nedjelja, 14.12.2025 | 18:50

Predsjednik Opštine Nikšić Marko Kovačević predvidio je u Nacrtu budžeta za 2026. godinu mjeru uvođenja 50 odsto subvencija za boravak djece u vrtićima, kao značajan korak u jačanju podrške porodicama u Nikšiću.

Danilović: Treba zahvaliti svima koji su pomogli da se otkoči proces

Nedjelja, 14.12.2025 | 18:32

Lider Ujedinjene Crne Gore (UCG) Goran Danilović obvratio se povodom zatvaranja pet poglavlja sa Evropskom union (EU).