Nedjelja, 14.07.2024 | 08:02
IZVOR: rts/CNN

Tramp RANJEN na skupu u Pensilvaniji, napadač UBIJEN; FBI: Ovo je ATENTAT (VIDEO)

Pripadnici Tajne službe evakuisali su Donalda Trampa sa predizbornog skupa u gradiću Batler u Pensilvaniji, nakon što se iz mase čulo nekoliko hitaca iz vatrenog oružja.




Foto: YouTube screenshot/Donald J Trump

Tramp, kojem su se oko uva i na licu videli tragovi krvi, prebačen u bolnicu. Napadač ubijen, još dvije osobe ranjene. FBI okarakterisao pucnjavu kao atentat na Trampa.

Federalni istražni biro (FBI) odbacio je tvrdnje da je odvio zahtjev Trampovog tima za dodatnim bezbjednosnim mjerama, piše Si-En-En, pozivajući se na izvore iz ove agencije.

"Nije bilo nikakvog dodatnog zahtjeva za pojačanim merama na Trampovom skupu u Batleru, u Pensilvaniji", navode iz FBIaja.

MSNBC: Tramp sletio u Nju Džerzi, izašao iz aviona
 
Bivši predsjednik Donald Tramp, koji je povređen kada je na njega pucano na njegovom mitingu u Batleru, u Pensilvaniji, sletio je u Nju Džerzi i na video snimku se vidi kako izlazi iz aviona, javio je MSNBC.

Prethodno je guverner Pensilvanije Džoš Šapiro izjavio da je Tramp napustio Batler.

"Pod zaštitom američke Tajne službe i uz pomoć državne policije Pensilvanije, bivši predsjednik Tramp je napustio oblast Batlera", naveo je Šapiro u objavi na mreži X .

On se zahvalio svim organima za sprovođenje zakona koji su reagovali, zaštitili bivšeg predsjednika i radili na tome da situaciju stave pod kontrolu.

Policija: Ubijen i dvojica ranjenih su odrasli muškarci

Govoreći na konferenciji za novinare u Batleru u Pensilvaniji, vlasti su rekle da su žrtve u pucnjavi identifikovane, ali ti detalji još nisu javno objavljeni.

U pucnjavi, koja se dogodila na mitingu bivšeg predsednika Donalda Trampa u subotu popodne, jedan učesnik je mrtav, a još dvoje teško povređeno. Naoružanog napadača su takođe ubili agenti Tajne službe.

Sva trojica su bili odrasli muškarci, rekao je potpukovnik Džordž Bivens iz državne policije Pensilvanije.

"Obavjestili smo jedan broj članova porodice, ali oni nisu imali priliku da obaveste širu porodicu“, rekao je on.

Pucnji su bili "rasuti“ i nisu pogodili samo jedno mesto u masi, dodao je on, prenosi Si-En-En.

FBI: Pucnjava je bila atentat na Trampa
 
FBI je nazvao pucnjavu na mitingu bivšeg predsjednika Donalda Trampa u subotu uveče atentatom.

"Večeras smo imali ono što zovemo pokušaj ubistva našeg bivšeg predsjednika Donalda Trampa. To je još uvijek aktivno mjesto zločina“, rekao je Kevin Rojek, specijalni agent zadužen za terensku kancelariju FBI-ja u Pitsburgu, govoreći na konferenciji za novinare u Batleru u Pensilvaniji.

On je rekao da vlasti "rade na pokušaju da identifikuju osobu koja je to uradila i sve motive zbog kojih je to učinjeno“, i zamolio javnost da pomognu u informacijama koje bi mogle da pomognu.

FBI je saopštio da je "blizu" identifikacije ubice, ali da još ne saopštavaju ime.

Specijalni agent rekao je da agencija radi na identifikaciji napadača kroz "biometrijske potvrde” jer osumnjičeni nije nosio identifikaciju.

FBI je rasporedio istražne agente, timove za reagovanje na dokaze i drugo osoblje iz cele zemlje, rekao je on, prenosi Si-En-En.

Na pitanje da li vlasti znaju kakav je pištolj upotrebljen ili koliko je hitaca ispaljeno, Rojek je rekao da vlasti nemaju tu informaciju. Potpukovnik Džordž Bivens iz državne policije Pensilvanije je dodao da zvaničnici imaju "dobru predstavu o tome šta je oružje“, ali da je to još uvijek deo istrage.

Vlasti takođe istražuju kako je došlo do pucnjave - uključujući izvještaje očevidaca da su vidjeli napadača kako se penje na krov.

Sredstva za uklanjanje bombi raspoređena su na mjestu pucnjave iz "velikog opreza“, rečeno je na konferenciji FBI.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Joković: Bez slobode novinara nema ni slobode građana

Nedjelja, 03.05.2026 | 12:22

Lider Socijalističke narodne partije (SNP) Vladimir Joković uputio je svim medijskim poslenicima čestitke povodom Svjetskog dana slobode medija, uz, kako je kazao, duboko poštovanje za profesiju koja predstavlja temelj svakog slobodnog društva.

"Finalna verzija Predloga DPS-a o otvorenim listama uskoro u javnosti“

Nedjelja, 03.05.2026 | 11:28

Inicijative za uvođenje otvorenih lista stigle su u Skupštinu ali da li će biti i na izborima 2027. godine? O tome su raspravljali sagovornici emisije Okrugli sto-Parlament u studiju na Parlamentarnom programu TVCG3.

Milatović: Sloboda medija je pitati bez straha, pisati bez pritisaka

Nedjelja, 03.05.2026 | 09:04

Građani zaslužuju istinu. Novinari zaslužuju zaštitu. A država ima odgovornost da to obezbijedi dosljedno, svakog dana, poručio je predsjednik Crne Gore Jakov Milatović, povodom Svjetskog dana slobode medija.

Tramp poslao oružje vrijedno milijarde Izraelu, Katru, Emiratima i Kuvajtu

Nedjelja, 03.05.2026 | 08:04

Administracija američkog predsjednika Donalda Trampa ubrzala je odobravanje isporuka oružja bliskoistočnim saveznicima, vrijednim više milijardi dolara, prenio je CNN pozivajući se na saopštenja State Departmenta

Zirojević: Za pokušaj lišavanja slobode zbog snimanja štićene ličnosti čuo sam samo u Africi

Subota, 02.05.2026 | 21:15

Pričale su mi kolege iz GenDem-a kako je jednom prilikom koleginica iz Gruzije zamalo lišena slobode na aerodromu u Lilongveu (Malavi, Afrika) jer je pokušala da snimi predsjednika koji je u tom trenutku negdje putovao. To je, do danas, bio jedini ovakav slučaj za koji sam čuo, kazao je Nikola Zirojević, poslanik Evropskog saveza.

Kotor: Utopilo se trogodišnje dijete

Subota, 02.05.2026 | 21:50

Tragedija...

UP: Racije u centralnoj regiji, kontrolisano oko 400 osoba, devet uhapšenih

Subota, 02.05.2026 | 14:34

Službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Centar“ su sinoć na teritoriji Podgorice, Danilovgrada i Cetinja, sproveli akciju kontrole učesnika u saobraćaju i ugostiteljskih objekata, operativno interesantnih osoba i članova OKG, sa posebnim fokusom na lociranje i hapšenje međunarodno traženih osoba.

Brisel proglašen Evropskom prijestonicom demokratije 2027.

Subota, 02.05.2026 | 16:01

Brisel je zvanično proglašen Evropskom prijestonicom demokratije za 2027. godinu, a ta počasna titula odaje priznaje glavnom gradu Belgije za napore da jača demokratiju u najširem smislu, kako na evropskom tako i na lokalnom nivou, prenio je juče portal Focus on Belgium.

Milatoviću kristal i svileni šal, Spajiću šoljice, Mandiću sablja i spomen-medalja makedonskog suda

Subota, 02.05.2026 | 14:42

Predsjednik države Jakov Milatović, Skupštine Andrija Mandić i Vlade Milojko Spajić prošle godine su dobili protokolarne poklone vrjedne ukupno 4.595 eura, pokazaju katalozi darova koje je objavila Agencija za sprečavanje korupcije (ASK).

Otkriveno blago iz doba Vikinga: Više od 3.000 srebrnih novčića pronađeno u Norveškoj

Subota, 02.05.2026 | 16:10

U Norveškoj je otkriveno skoro 3.000 srebrnih novčića iz doba Vikinga, što predstavlja najveće otkriće te vrste u norveškoj historiji.

Nova energija EPCG za energetsku sigurnost Crne Gore

Nedjelja, 03.05.2026 | 13:31

Piše: Milutin Đukanović, predsjednik OD Elektroprivrede Crne Gore

Pojačane kontrole policije: Uhapšeno 14 vozača, oduzeto više vozila

Nedjelja, 03.05.2026 | 13:17

Regionalni centar bezbjednosti “Zapad” je tokom prethodna dva dana realizovao pojačane kontrole osoba, vozila, ugostiteljskih objekata, kao i aktivnosti usmjerene na lociranje međunarodno traženih lica.

Od ponedjeljka ljetni red vožnje na trajektu Kamenari – Lepetane

Nedjelja, 03.05.2026 | 13:08

Na trajektom prelazu Kamenari – Lepetane od sjutra prelaze na ljetni plan plovidbe.

(VIDEO) Dragićević: Ručno uklanjamo mišomor s livade na Kapinom polju

Nedjelja, 03.05.2026 | 13:00

Građanski aktivista, Aleksandar Dragićević, objavio je na društvenim mrežama da na Kapinom polju zajedno sa volonterima ručno uklanja mišomor sa livade na kojoj se napasa više od 700 ovaca.

Budućnost Voli poziva na duel protiv Kluža! U utorak – svi u Moraču!

Nedjelja, 03.05.2026 | 12:49

Košarkaši Budućnosti Volija u utorak nastavljaju takmičenje u ABA ligi duelom protiv dobro poznatog rivala, ekipe Kluža.

Dani Karvahal završava karijeru

Nedjelja, 03.05.2026 | 12:41

Neočekivana vijesti iz Madrida, koju je objavila "Marka"

Turković: Ako ste 2020. zarađivali 524, danas treba da zaradite 725 eura

Nedjelja, 03.05.2026 | 12:15

Ako ste 2020. godine zarađivali 524 eura, danas treba da zaradite 725 da bi bili na isto, kazao je državni sekretar Ministarstva finansija Tarik Turković.

Pucnjava ispred vile Krisa Brauna u Los Anđelesu

Nedjelja, 03.05.2026 | 12:35

U naselju Tarzana u Los Anđelesu ispred vile pevača Krisa Brauna dogodila se pucnjava, a osumnjičeni je ubrzo nakon incidenta priveden.

MUP: Nivo prijetnje od terorizma nizak, nadležni budno prate situaciju

Nedjelja, 03.05.2026 | 12:00

Iz Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) Crne Gore saopšteno je da je održan redovni sastanak Nacionalnog međuresornog operativnog tima za prevenciju i suzbijanje nasilnog ekstremizma, terorizma, pranja novca i finansiranja terorizma, na kojem su razmatrana tekuća pitanja i prioriteti u radu Tima.

Joković: Bez slobode novinara nema ni slobode građana

Nedjelja, 03.05.2026 | 12:22

Lider Socijalističke narodne partije (SNP) Vladimir Joković uputio je svim medijskim poslenicima čestitke povodom Svjetskog dana slobode medija, uz, kako je kazao, duboko poštovanje za profesiju koja predstavlja temelj svakog slobodnog društva.