Nedjelja, 14.07.2024 | 12:53
IZVOR: rtcg.me

Ćulafić: "Odreći ću se mjesta predsjednika opštine, samo da se RIJEŠI KRIZA"

Bivši potrpredsjednik opštine Berane Damjan Ćulafić saopštio je da je spreman da se odrekne mjesta predsjednika opštine koje ga je sledovalo po koalicionom sporazumu.




Foto: Demokratska Crna Gora, Youtube/screenshot

Ćulafić je poručio da želi da bude izabran drugi kanditat kako bi se od blokirale institucije i riješila politička kriza u ovom gradu.

“Stekao sam utisak da je Damjan Ćulafić, i personalno, nekome problem. Pa, ako je tako, pozivam moje kolege iz aktuelne većine, da zajednički predložimo drugog kandidata za predsjednika Opštine Berane, Demokrate će ga podržati, i da odblokiramo efikasno institucije i grad", kazao je on. 

Poručio je da je voljan i odlučan da krajnje relaksirano prepusti kandidaturu bilo kome oko koga se kolege iz većine dogovore.

"Vrijeme je da ružnu sliku o Beranama, koja je kreirana prevarom mijenjamo i omogućimo da se Berane prepoznaje po otmenim i ostvarenim ljudima, a ne po onima bez stava”, smatra Ćulafić. 

Kako je na kraju kazao, od kolega Rmuša i Đukića "nema ni glasa ni java, a pošto su se osmjelili da kukavički ćute i drže blokiranim cijeli sistem, kao odgovorni ljudi treba da prevaziđemo njihovu nečasnost da  zajedničkom ozbiljnošću".

"I ne dozvolimo da drže grad zarobljenim njihovim ćutanjem i sluganjstvom prema nalogodavcima", zaključio je Ćulafić. 

Podsjetimo, prema dogovoru koalicije koja je napravljena poslije lokalnih izbora 2022. godine, NSD i Demokrate su trebalo rotiraju na mjestu predsjednika po dvije godine.

Nakon isteka dvije godine. Vuko Todorović (NSD) i Ćulafić (Demokrate) dali su ostavke da bi se rotacija obavila. Međutim, dva odbornika vladajuće kolaicije su se tome usprotivila i ne dolaze na sjednice.

Ostavkom predsjednika mandat je po automatizmu prestao i drugom potpredsjedniku Mladenu Premoviću (Berane sad), tako da je grad od 13. juna bez ijednog čelnika opstine.

Sjednica SO sazvana po bitnom postupku nije završena od 25. juna, a posljednji put u petak nije se pojavio niko od odbornika vladajuće većine, pa je odložena bez preciziranja termina nastavka.

NSD je u međuvremenu isključila iz partije svog odbornika.

Opozicija tvrdi da je po zakonu rok za izbor novog predsjednika istekao 13. jula, odnosno trideset dana od dana ostavke prethodnog.

Podsjećanja radi, koalicionu većinu 2022. godine napravili su bivši DF, Demokrate, Berane sad, Prava Crna Gora i Ujedinjena Crna Gora sa 19 odbornika.

U opoziciji su ostali DPS sa devet i SNP sa sedam odbornika.

Lokalni parlament u Beranama broji 35 odbornika i za većinu je potrebno 18 glasova.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Koprivica: Crna Gora mora pokazati da nijedna žrtva političkog nasilja nije zaboravljena

Nedjelja, 23.08.2026 | 13:14

Danas se, povodom 23. avgusta – Evropskog dana sjećanja na žrtve totalitarnih i autoritarnih režima, sa pijetetom sjećamo svih nevinih žrtava totalitarnih i autoritarnih režima, posebno žrtava vansudskih pogubljenja, političkog progona, zatvaranja bez pravičnog suđenja i drugih oblika represije, saopštio je potpredsjednik Vlade za politički sistem, pravosuđe i antikorupciju Momo Koprivica.

Tramp proglasio Ormuz novom američkom teritorijom; Teheran oštro reagovao na najavu novih sankcija SAD

Nedjelja, 23.08.2026 | 12:36

Predsjednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp objavio je na svojoj društvenoj mreži Truth Social mapu Ormuskog moreuza i proglasio ga američkom teritorijom. Nakon najave novih američkih sankcija, zvaničnici u Teheranu oštro reaguju i ističu da su one "osuđene na propast", ali i da su pokušaj nametanja autoriteta suverenim državama.

Omeragić: Odluka BS o ulasku u Vladu bila ispravna i vizionarska, ali i državnička

Nedjelja, 23.08.2026 | 12:21

Bošnjačka stranka je od svog osnivanja na istim političkim pozicijama – za evropsku, građansku, multietničku i demokratsku Crnu Goru. To je politički put koji smo dosljedno slijedili i na kojem ćemo ostati, kazao je poslanik ove partije Adel Omeragić.

PES u Beranama: Građani iznijeli probleme i predloge, dio pitanja već preuzet na rješavanje

Nedjelja, 23.08.2026 | 11:41

Pokret Evropa sad saopštio je da je u Beranama održan skup kojem je prisustvovao veliki broj građana, a na kojem se razgovaralo o ključnim pitanjima za razvoj te opštine i sjevera Crne Gore.

Mandić: Zločini totalitarizma ne smiju biti zaboravljeni ni relativizovani

Nedjelja, 23.08.2026 | 10:26

Ako težimo društvu slobodnih, srećnih i bogatih ljudi, onda samo na istini, pomirenju i poštovanju ljudskog dostojanstva možemo graditi demokratsku Crnu Goru i zajedničku evropsku budućnost, kaže predsjednik Skupštine Andrija Mandić.

Uspješna akcija Vojske Crne Gore: Povrijeđeni planinar helikopterom evakuisan sa Maganika

Nedjelja, 23.08.2026 | 15:26

Uprkos neprekidnom angažovanju pripadnika Vojske Crne Gore na zadacima podrške u borbi protiv požara širom zemlje, pripadnici Vazduhoplovstva i helikopterski spasioci realizovali su uspješnu operaciju pretrage i spašavanja na reonu Maganika.

Uz nekoliko sastojaka do neodoljivih keksića sa komadićima čokolade

Nedjelja, 23.08.2026 | 15:22

Ako vam se jede nešto slatko, a nemate mnogo vremena za pripremu, ovi keksići s komadićima čokolade mogli bi biti pravi izbor.

Zemljotres u Hrvatskoj

Nedjelja, 23.08.2026 | 15:11

Zemljotres magnitude 3,1 stepen po Rihterovoj skali registrovan je kod Splita, saopšteno je iz hrvatske Seizmološke službe.

Nije do godina ni sporog metabolizma: Evo zašto se lakše gojimo nego što mršavimo

Nedjelja, 23.08.2026 | 15:03

Godinama se vjerovalo da metabolizam počinje da se usporava već posle tridesete godine i da zbog toga tijelo iz godine u godinu sagorijeva sve manje kalorija.    

Žestok udar na džep; Ovaj evropski grad uvodi paprene turističke takse

Nedjelja, 23.08.2026 | 14:57

Amsterdam će, prema planu vlasti, 2031. godine imati turističku taksu od 20 odsto, što je među najvišim u svetu, javili su danas holandski mediji.

Zeković: Mjesta stradanja i patnje ideoloških žrtava proglasiti kulturnim dobrom

Nedjelja, 23.08.2026 | 14:33

Upravi za zaštitu kulturnih dobara Crne Gore upućena je inicijativa da se jame na teritorijama Prijestonice Cetinje i Opštine Nikšić kao mjesta masovnog stradanja i patnje civila evidentiraju kao kulturno dobro od nacionalnog značaja, saopštio je aktivista za ljudska prava i politike sjećanja Aleksandar Saša Zeković.

Ulcinj: Kontrolisano više od 300 osoba, devet uhapšeno, oduzet automobil

Nedjelja, 23.08.2026 | 14:23

Ulcinjska policija, u saradnji sa graničnom policijom, tokom noći između 22. i 23. avgusta kontrolisala je više od 300 lica, a devet osoba uhapšeno je zbog prekršaja iz oblasti bezbjednosti saobraćaja.

Autobus se zapalio na putu Cetinje–Budva, u vozilu nije bilo putnika

Nedjelja, 23.08.2026 | 14:14

Na magistralnom putu Cetinje–Budva, u mjestu Vrela, oko 13 sati zapalio se autobus stranih registarskih oznaka.

Pomorska nezgoda: Sudar kod Prčanja, šest osoba dobilo pomoć Hitne

Nedjelja, 23.08.2026 | 13:58

U akvatorujumu Kotorskog zaliva u blizini Markovog rta na Prčanju sinoć oko 22 sata desila se najozbiljnija pomorska nezgoda ove sezone u Boki. Iz za sada još neutvrđenih razloga došlo je do sudara dva plovila – velikog RHIB-a i glisera iz Risna.

Na graničnim prelazima u Herceg Novom juče kontrolisano više od 38 000 putnika

Nedjelja, 23.08.2026 | 13:43

Na graničnim prelazima u nadležnosti Stanice granične policije Herceg Novi, tokom jučerašnjeg dana , kontrolisano je ukupno 38 181 lice, 10 758 motornih vozila i 29 plovila.