Petak, 19.07.2024 | 09:47
IZVOR: meridianbet.me

Đuro Radović - Živimo olimpijski san, vjeru u medalju nam niko ne može oduzeti

Vaterpolo reprezentativac Crne Gore, Đuro Radović iza sebe ima odličnu sezonu, a u razgovoru za Meridian sport najavio je predstojeće Olimpijske igre u Parizu na kojima će “ajkule” pokušati da dođu do medalje.




Foto: Instagram screenshot/vaterpolo_savez_crne_gore

Iako slogan “važno je učestvovati” sve više postaje prazna floskula, kada je riječ o Olimpijskim igrama mora se poštovati.

Vaterpolisti Crne Gore su od obnove nezavisnosti svih pet puta stizale do olimpijske vize, a uz srebro rukometašica u Londonu bili su najbliži medalji.

Čak tri puta su “ajkule” završavale nastup na četvrtom mjestu, a ove godine će pokušati da dođu do istorijske medalje.

Jedan od onih koji bi mogli da imaju važnu ulogu u ostvarenju tog cilja je Đuro Radović, koji ovaj turnir dočekuje nakon osvojene titule šampiona Hrvatske sa Jadranom iz Splita.

“Iako je javnost navikla da je normalno da Crna Gora učestvuje na Olimpijskim igrama, smatram da je sa ovolikim brojem igrača, bazena i klubova sam plasman veliki uspjeh. Vrijedno i naporno smo radili, ne samo ovo ljeto već cijeli ciklus, i mislim da nam vjeru u medalju niko ne može oduzeti. Živimo olimpijski san i sigurno se nećemo zaustaviti dok ne ostvarimo naše snove”, rekao je Đuro Radović za Meridian sport.

“Ajkule” su do olimpijske vize za Pariz stigli nakon plasmana među osam najboljih na Svjetskom prvenstvu u Dohi, a medalju na velikom takmičenju čekaju još od 2020. godine i bronze na Evropskom prvenstvu u Budimpešti.

“Gledajući posljednja prvenstva sigurno nijesmo favoriti ali igraćemo bez prevelikog pritiska i to samo može da nam bude dodatan plus da odigramo bolje, jače, mirnije…Medalju ne možemo da obećamo ali ćemo dati posljednji atom snage i sve što je u našoj moći da stignemo do iste”, nastavio je crnogorski reprezentativac, Đuro Radović, u razgovoru za Meridian sport.

Naredna tri dana u Podgorici će se Crna Gora spremati sa Srbijom, selekcijom koja nam je veliki dužnik poslije pobjeda u borbama za medalju u Pekingu i Londonu.

Voljom žrijeba ne nalazimo se u istoj grupi pa je novi međusobni duel i prilika za osvetu moguća tek u nokaut fazi.

“Imamo tri dana priprema i sparinga sa Srbijom. Ozbiljna su ekipa i treba da iskoristimo da gradimo našu igru i jačamo karakter. Iako su nas pobijedili 2008. i 2012. godine došlo je do smjene generacija, a nedavno smo ih pobijedili na pripremnom turniru u Šapcu. Sve je moguće ali je najbitnije da podižemo formu iz utakmice u utakmicu i obezbijedimo četvrtfinale pa ćemo razmišljati za dalje”, rekao je Đuro Radović.

Đuro Radović je nakon osvojenog prvenstva Hrvatske sa Splitom, ostvario transfer u Novi Beograd koji je posljednjih godina u vrhu evropskog vaterpola.

“Novi Beograd je pokazao koliko je veliki klub. U posljednje tri godine, dva puta su igrali finale Lige šampiona i u svakom takmičenju bili jedan od favorita za trofej. Motivi su nam se poklopili i do dogovora je brzo došlo”, nije krio zadovoljstvo Đuro Radović ovim transferom.

U redove ekipe koja je prošle godine igrala završni turnir Lige šampiona na Malti ovog ljeta napustili su Alvaro Granados i Filip Filipović.

Mjesto nekadašnjeg najboljeg vaterpoliste svijeta i Evrope u narednoj sezoni zauzeće crnogorski vaterpolista.

“Klub je pretrpio promjene, otišli su velikani ali se pravi dobra ekipa koja će uz spoj mladosti i iskustva imati šta da pokaže”, rekao je Đuro Radović.

Iako je sa 17 godina bio jedan od najtalentovanijih vaterpolista i debitovao za seniorsku reprzentaciju, suspenzija poslije prelaska u Olimpijakos ga je usporila na putu da ostvari svoj puni potencijal.

“Žao mi je zbog neslavne epizode u Olimpijakosu. Iako sam prošao kroz težak period sada gledam samo naprijed“, rekao je Đuro Radović.

Odlične partije ove sezone pružao je u Jadranu iz Splita kome je pomogao da dođe do titule šampiona Hrvatske i tako postao prvi Crnogorac kome je to pošlo za rukom, nakon Mirka Vičevića 1991. godine.

“Prijao mi je boravak u Splitu gdje sam igrački preporodio. Iza nas je uspješna sezona u kojoj smo uspjeli da odbranimo titulu i proslavimo je na pravi način. Mirko je bio dio te šampionske generacije i dosta su mi pričali o njemu kao o legendi. Kada gledamo trofeje, možemo reći da smo bili talični Splitu”, zaključio je Đuro Radović u razgovoru za Meridian sport.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1 klik - 100 freebet-ova! Registruj se na meridianbet.me i pokupi najbolji poklon dobrodošlice!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

"Ajkule" od 29. marta na pripremama u Kotoru

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 12:53

Vaterpoliste Crne Gore u aprilu očekuje kvalifikacioni turnir Svjetskog kupa.

Primorac nije mogao protiv favorita LEN kupa - Radnički u Kragujevac nosi četiri gola prednosti

Srijeda, 18.03.2026 | 19:57

Primorac je u četvrtfinale LEN Eurokupa sa Radničkim iz Kragujevca, ušao sa idejom da u Kotoru napravi temelj za revanš, ali je već u drugoj četvrtini bilo jasno da će ovo biti utakmica u kojoj će svaki posjed imati težinu veću nego inače, a svaka realizacija praktično oblikovati čitav dvomeč. Na kraju poraz 14:10 od gostiju, koji su jedni od glavnih favorita za osvajanje ovog evropskog takmičenja.

Primorac protiv Juga juri četvrtfinale Evrokupa

Subota, 14.03.2026 | 08:36

Pred vaterpolistima Primorca je najvažniji meč u dosadašnjem dijelu sezone.

Primorac zablistao u bokeljskom derbiju i goleadom obezbijedio fajnl-for Regionalne lige

Utorak, 10.03.2026 | 19:18

Prvi crnogorski tim koji je i zvanično na fajnl-foru Regionalne lige u vaterpolu je Primorac - Kotorani su drugi put ove sezone u takmičenju klubova iz Crne Gore i Srbije bili bolji od najvećeg rivala, poigravali se sa Jadranom - 20:12 (3:4, 5:3, 7:3, 5:2) i kolo prije kraja obezbijedili mjesto među četiri najbolja.

Primorac ako prođe Jug u četvrtfinalu ide na Radnički

Ponedjeljak, 09.03.2026 | 17:44

Obavljen je žrijeb za četvrtfinale Evrokupa, pa su vaterpolisti Primorca saznali kakav im je put u slučaju da prođu među osam najboljih.

Istraživanja pokazuju da su psi s nama već 15.000 godina: Otkrića o našem najstarijem prijatelju

Nedjelja, 29.03.2026 | 21:16

Nova analiza drevne DNK otkrila je da veza između pasa i ljudi traje duže nego što se ranije pretpostavljalo, najmanje 15.000 godina.

Mijović pred Spartak: Imamo svoje ambicije bez obzira na kvalitet protivnika

Nedjelja, 29.03.2026 | 20:47

Utakmica u Subotici igra se u ponedjeljak od 17 sati.

Vukotić: Vrijeme je da i mi uradimo nešto kao kadeti i omladinci

Nedjelja, 29.03.2026 | 20:37

Pobjeda nad Andorom je arhivirana, pred fudbalerima Crne Gore je mnogo teži rival i meč koji bi mogao da im podigne ili poljulja samopouzdanje - Slovenija.

Udes u Podgorici, ima povrijeđenih

Nedjelja, 29.03.2026 | 20:17

U Podgorici je večeras došlo do saobraćajne nezgode u kojoj ima povrijeđenih lica, saopšteno je portalu RTCG iz policije.     

VIDEO – Jeziv prizor: Nebo postalo krvavo crveno za nekoliko minuta, sve je obustavljeno

Nedjelja, 29.03.2026 | 21:01

Ciklon Narel progutao je čitava australijska naselja u magli usljed čega je nebo doslovce postalo crveno.

Migrene su češće u proljeće - doktor ukazao na glavne okidače

Nedjelja, 29.03.2026 | 20:24

Sprelaskom iz zime u proljeće mnogi koji pate od migraine primjećuju češće napade. Iako se većina raduje toplijem vremenu i dužim danima, sezonske promjene donose i oscilacije u temperaturi, količini svjetlosti, nivou polena i pritisku vazduha, što sve može pokrenuti migrenu.

Makron upozorava: Izrael krši status svetih mjesta u Jerusalimu

Nedjelja, 29.03.2026 | 20:01

Slobodno obavljanje vjerskih obreda u Jerusalimu mora biti zagarantovano za sve religije, rekao je Emanuel Makron.

Stranci preklopili tržište goriva u Crnoj Gori, država mora omogućiti domaćima da se razvijaju jer su pred nestankom

Nedjelja, 29.03.2026 | 19:33

Crnogorsko tržište naftnih derivata već godinama funkcioniše u specifičnom, ograničenom ambijentu – uz predominantan uticaj velikih stranih kompanija koje praktično kontrolišu ključne segmente snabdijevanja, od logistike do formiranja cijena drugih proizvoda. Podaci dodatno potvrđuju ono na šta stručnjaci dugo upozoravaju: tržište nije ni približno ravnopravno, piše Biznis CG.

Spahić: Rast uvoza hrane i cijena dok Agrobudžet čeka usvajanje, rješenje u vlastitoj proizvodnji hrane

Nedjelja, 29.03.2026 | 19:09

Na pragu drugog kvartala nadležni u Vladi razmatraju Agrobudžet, dok uvoz hrane raste, cijene se uvećavaju kao posljedica nastale ekonomske krize u svijetu. Preko milijardu eura hrane godišnje uvozimo, izvoz je deset puta manji dok se domaći resursi nedovoljno koriste. Poljoprivrednici čekaju nadoknadu iz budžeta od milion eura za prošlogodišnje akcize. Ovogodišnje iako smanjene pogoduju sjetvi, ali neće zaustaviti talas inflacije, ukazuje ekonomista u Minstarstvu poljoprivrede, Mirsad Spahić. Svima koji imaju mogućnost poručuje da se bave proizvodnjom hrane.

Zirojević: Negatori nezavisnosti upravljaju državom i navodno je vode ka EU, Brisel se ponaša licemjerno

Nedjelja, 29.03.2026 | 18:43

Pljevlja, Nikšić i Herceg Novi neće obilježiti dvije decenije od obnove crnogorske nezavisnosti. Sva tri grada nalaze se pod rukovodstvom aktuelne političke većine na državnom nivou – Pljevlja i Nikšić vode kadrovi Nove srpske demokratije Andrije Mandića, dok je Herceg Novi pod upravom Demokrata Alekse Bečića.