Petak, 19.07.2024 | 20:31
IZVOR: n1.info.rs

Bočeli uči Eda Širana da SVIRA flautu, Vil Smit aplaudira (VIDEO)

Ako ćete da naučite da svirate novi instrument, prvi korak je da pronađete inspirativnog učitelja – a to je savjet koji je jedna pop zvijezda ozbiljno shvatila.




Foto: Instagram screenshot/ willsmithиandreabocelliofficial  (Kolaž)

Ove nedjelje, estradne i filmske zvijezde pridrižiće se mnoštvu ljubitelja muzike u čast velikog Andrea Bočelija.

Italijanski tenor proslavlja 30 godina od prvog snimljenog albuma koncertima u Teatro del Silenzio, u svojoj rodnoj Toskani.

Američki glumac Vil Smit pridružio se Bočeliju na sceni, ali i zabilježio šarmantan trenutak iza kulisa. U objavi na Instagramu glumac se može vidjeti pored kantautora Eda Širana, koji je takođe bio u Toskani zbog nastupa.

Bočeli prvo izvodi serenade svojim prijateljima na flauti, izabravši Mocartovovu simfonije br. 40.

„Da li neko voli da svira flautu?“ pita tenor. Zatim daje svoj instrument Širanu da kaže:

„Ovo je najbolja flauta.“

Ljubazno i staloženo, Širan je prvi put svirao instrument. Nakon nekoliko pokušaja i osmjeha, proizveo je nekoliko nota dok su okupljeni aplaudirali.

Bočeli je unaprijed objasnio zvijezdama da često koristi flautu da se priprema za nastup, jer mu omogućava da zagrije dijafragmu bez naprezanja glasa.

Prvi tenorov album „Il mare calmo della sera“ objavljen je 1994. Tokom narednih 30 godina, Bočeli je snimio 17 studijskih albuma koji su prodati u preko 90 miliona ploča širom svijeta.

Кao pjevač i umjetnik, ovaj 65-godišnjak je oblikovao muzičku istoriju, ali ako mu se dopada promjena i počne da predaje flautu, sigurni smo da bi se jedna pop zvijezda prijavila za još nekoliko „jedan na jedan“ časova.

VIDEO MOŽETE POGLEDATI OVDJE!

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

„Ajkule” doputovale u Sidnej – Spaić: Maksimalni fokus je na turnir

Ponedjeljak, 20.07.2026 | 09:13

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore doputovala je u Sidnej, gdje će od 22. do 26. jula učestvovati na finalnom turniru Svjetskog kupa.

Uprava za saobraćaj: Počela rekonstrukcija regionalnog puta Ostros - Vladimir

Ponedjeljak, 20.07.2026 | 08:59

Iz Uprave za saobraćaj saopštili su da su počeli pripremni radovi na rekonstrukciji regionalnog puta Ostros-Vladimir, jednog od, kako kažu, značajnijih infrastrukturnih projekata za područje opština Bar i Ulcinj.

Strani državljanin zadržan zbog sumnje na obljubu djeteta mlađeg od 14 godina

Ponedjeljak, 20.07.2026 | 08:42

Stranom državljaninu D.L. određeno je zadržavanje do 72 sata, zbog osnovane sumnje da je počinio krivično djelo nedozvoljene polne radnje u vezi sa krivičnim djelom obljuba sa djetetom mlađim od 14 godina

Tragedija u Španiji: Dječak poginuo na proslavi titule šampiona svijeta

Ponedjeljak, 20.07.2026 | 08:35

Trinaestogodišnji dječak poginuo je tokom proslave pobjede Španije u finalu Svjetskog prvenstva u fudbalu u gradu Sijudad Rodrigo, u pokrajini Salamanka.

Koliko klima u automobilu povećava potrošnju goriva?

Nedjelja, 19.07.2026 | 14:53

Klima-uređaj je tokom ljetnjih mjeseci gotovo neizostavan u automobilu, ali njegova upotreba povećava potrošnju goriva.

"Otvorite njen profil i pogledajte": Sin Britni Spirs žestoko odgovorio na bizarne tvrdnje

Nedjelja, 19.07.2026 | 15:07

Džejden stao u odbranu majke.

Veliki požar između Prage i Krnova, na terenu vatrogasci i Avio-helikopterska jedinica

Nedjelja, 19.07.2026 | 14:41

Nikšićki vatrogasci treći dan gase veliki šimski šumski požar u rejonu između sela Prage i Krnova

Jedna osoba stradala u požaru u Zagrebu

Nedjelja, 19.07.2026 | 15:07

U požaru koji je izbio sinoć oko 3 sata u zagrebačkom naselju Borovje, smrtno je stradala jedna osoba, javlja HRT.

Tuhel: Ovaj tim ima nešto veoma posebno

Nedjelja, 19.07.2026 | 15:23

Selektor Engleske Tomas Tuhel kazao je nakon osvajanja trećeg mjesta na Svjetskom prvenstvu, da je njegov tim protiv Francuske odigrao dva različita poluvremena, jer je umor učinio svoje.

Povratak Grka - Cicipas napokon do 13. trofeja

Nedjelja, 19.07.2026 | 14:30

Stefanos Cicipas pobijedio je Rafaela Kolinjona u finalu turnira u švajcarskom Gštadu– 6:4, 6:7(3), 6:3.