Subota, 20.07.2024 | 16:44
IZVOR: rtcg.me

Mikijelj: "Pojedinci iz 'Budva naš grad' započeli PREGOVORE sa DPS-om"

Nosilac liste "Za budućnost Budve" Mladen Mikijelj saopštio je da su pojedinci iz grupe građana "Budva naš grad" "pošli stranputicom" i započeli pregovore sa DPS-om kako bi formirali koaliciju za vlast u Budvi, što je, kako dodaje, Nikola Jovanović nedavno najavio.




Foto: arhiva, YouTube screenshot/MediaBiro

"Danas je crnogorska javnost, putem DPS glasila, dobila potvrdu onoga na šta smo upozoravali nedeljama i mjesecima. Na veliku žalost građana Budve, pojedinci iz grupe građana "Budva, naš grad" su pošli stranputicom i započeli pregovore sa DPS-om kako bi formirali koaliciju za vlast u Budvi, što je Nikola Jovanović nedavno najavio. Iz priloženog se da zaključiti da je Jovanović zaboravio tridesetogodišnju borbu protiv destrukcije Budve od strane DPS-a i njihovih satelita, zaboravio je poharu grada, urbanističko i svako drugo razaranje, zaboravio je borbu za očuvanje svetinja i za Temeljni ugovor, kao i torturu koju su sprovodili DPS, SDP i njihovi sateliti 2020. godine ispred zgrade Opštine, stvarajući podjele i diskriminaciju na svakom polju", kazao je Mikijelj.

On dodaje da je "Budva, naš grad" lista građana, gdje su, kako kaže, prepoznali i neke dugogodišnje i osvjedočene borce protiv DPS-a i teško je, dodaje, povjerovati da će oni "prihvatiti da glasaju DPS - SDP vedete, u okviru koalicije koju Nikola Jovanović želi da dogovori".

"Cilj opravdava sredstva, time se vodi Jovanović, a iskreno se nadamo da naši nekadašnji saborci u borbi protiv DPS režima neće postati sredstvo Nikole Jovanovića za fotelju predsjednika Opštine, već da će ostati dosledni svojim uvjerenjima i vrijednostima.Nasuprot tome, naša koalicija "Za budućnost Budve - Budva, otvoreni grad" pozvala je i sada još jednom poziva svih 25 odbornika koji svoj program grade, pored ostalog, i na borbi protiv DPS nasleđa, da se okupimo oko programa razvoja Budve, kako bi Budva procvjetala zahvaljujući političkom jedinstvu i postala pokretač evropskih i svih drugih razvojnih inicijativa u našoj državi", navodi Mikijelj.

Poručuje da su spremni da oproste "uvrede i podmetanja", da pređu preko "otimanja mandata od strane Nikole Jovanovića i glasanja po inicijativi DPS-a", spremni su, kaže, čak da pređu preko ovih poziva i pregovora sa DPS-om, jer "svako ima pravo na grešku dok god ta greška ne ode suviše daleko i ne priprijeti da nam uništi grad".

"Zato, još jednom mole sve učesnike izbora da ne dozvole još jedan izborni proces jer za to, dodaje Mikijelj, "nemamo vremena - Budva ne može da čeka".

"Ujedinimo programe, najbolje kadrove i pozitivne stavove. Poštujmo izbornu volju i činjenicu da je koalicija "Za budućnost Budve" je dobila najviše glasova i u najkraćem roku možemo da se dogovorimo o načinu vođenja Budve u naredne četiri godine jer samo kad smo zajedno možemo napraviti temeljite promjene za prosperitet našeg grada", zaključio je on.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Nenezić: Vukićević potvrdila da nema izgradnje novog pravca željezničke pruge kroz Bjeliše

Petak, 26.12.2025 | 21:42

Potpredsjednik Skupštine opštine Bar i poslanik Socijaldemokrata, Branislav Nenezić kazao je da je ministarka saobraćaja Maja Vukićević jasno potvrdila da ministarstvo nema u planu izgradnju novog pravca željezničke pruge kroz Bjeliše, već samo rekonstrkuciju postojeće trase, za koje je obezbijeđen grant.

Konatar: Fiskalne mjere i loša organizacija uzrokovali ozbiljne probleme u sezonskom turizmu

Petak, 26.12.2025 | 21:17

Tenderi za plaže, visoke cijene i administrativni propusti nijesu dali očekivane rezultate, saglasni su gosti emisije „Okvir“ na TVCG. Dok neki ukazuju na blagi rast broja turista, drugi ističu probleme u pripremi plaža i opšti utisak nespremnosti sektora za sezonu.

Hrvatski ministar pravde: Očekujemo da Crna Gora izruči Kovačevića

Petak, 26.12.2025 | 20:38

Ministar pravde Hrvatske Damir Habijan očekuje od Crne Gore očekuju da izruči Milorada Kovačevića koji je danas uhapšen u Zeti.

Ambasador Turske u oproštajnoj posjeti Ministarstvu prosvjete, nauke i inovacija

Petak, 26.12.2025 | 19:28

Prof. dr Anđela Jakšić-Stojanović, ministarska prosvjete, nauke i inovacija, primila je u oproštajnu posjetu ambasadora Republike Turske u Crnoj Gori, NJ.E. Bariša Kalkavana.

Milatović zakazao nastavak sjednice SOB-a samo sa Spajićem i Mandićem

Petak, 26.12.2025 | 15:41

Predsjednik Crne Gore, Jakov Milatović zakazao je nastavak sjednice Savjeta za odbranu i bezbjednost za utorak, u 10h, na kojoj će prisustvovati samo članovi Savjeta.

Saobraćajna nezgoda kod Kliničkog centra, jedna osoba povrijeđena

Petak, 26.12.2025 | 22:06

U saobraćajnoj nezgodi koja se večeras dogodila u Podgorici, na raskrsnici Ljubljanske ulice i Ulice dr Ljubomira Rašovića, kod Kliničkog centra, jedna osoba je povrijeđena, saopšteno je iz policije.

Digitalna transformacija rada auto škola ulazi u završnu fazu

Petak, 26.12.2025 | 21:52

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija (MPNI) u saradnji sa Mašinskim fakultetom Univerziteta Crne Gore i Five grupom, u skladu sa ranijim najavama, sprovelo je digitalizaciju rada auto škola, saopšteno je iz ovog Vladinog resora.

Nenezić: Vukićević potvrdila da nema izgradnje novog pravca željezničke pruge kroz Bjeliše

Petak, 26.12.2025 | 21:42

Potpredsjednik Skupštine opštine Bar i poslanik Socijaldemokrata, Branislav Nenezić kazao je da je ministarka saobraćaja Maja Vukićević jasno potvrdila da ministarstvo nema u planu izgradnju novog pravca željezničke pruge kroz Bjeliše, već samo rekonstrkuciju postojeće trase, za koje je obezbijeđen grant.

Bojović: Mujović će ispuniti obećanje - Podgorica da bude grad za našu djecu

Petak, 26.12.2025 | 21:28

Funkcioner Pokreta Evropa sad (PES) Vlade Bojović poručio je da je siguran da će gradonačelnik Saša Mujović ispuniti svoje glavno obećanje - da Podgorica bude grad u kojem želimo da odrastaju naša djeca.

Tri žene izbodene nožem u metrou u Parizu, uhapšen osumnjičeni

Petak, 26.12.2025 | 21:23

Tri žene su povrijeđene, nakon što je ih je napao muškarac naoružan nožem na liniji 3 pariskog metroa.

Konatar: Fiskalne mjere i loša organizacija uzrokovali ozbiljne probleme u sezonskom turizmu

Petak, 26.12.2025 | 21:17

Tenderi za plaže, visoke cijene i administrativni propusti nijesu dali očekivane rezultate, saglasni su gosti emisije „Okvir“ na TVCG. Dok neki ukazuju na blagi rast broja turista, drugi ističu probleme u pripremi plaža i opšti utisak nespremnosti sektora za sezonu.

VIDEO: Almas i Darko Rundek u duetu na novom singlu "Ožiljak"

Petak, 26.12.2025 | 21:03

Pjesma predstavlja najavni singl Almasovog novog studijskog albuma, na kojem intenzivno radi i koji označava novu kreativnu etapu njegovog stvaralaštva.

Hrvatski ministar pravde: Očekujemo da Crna Gora izruči Kovačevića

Petak, 26.12.2025 | 20:38

Ministar pravde Hrvatske Damir Habijan očekuje od Crne Gore očekuju da izruči Milorada Kovačevića koji je danas uhapšen u Zeti.

Proširena lista ljekova: Dostupnije savremene i inovativne terapije za onkološke i hronične pacijente

Petak, 26.12.2025 | 20:29

Na predlog Ministarstva zdravlja Vlada je na jučerašnjoj sjednici usvojila novu Odluku o utvrđivanju osnovne i doplatne liste ljekova.

Svemir im šalje vjetar u leđa: Četiri znaka Zodijaka ostvaruju svoje najveće želje u januaru

Petak, 26.12.2025 | 20:23

Januar 2026. otvara vrata novim prilikama za četiri horoskopska znaka čije se želje sada mogu pretvoriti u stvarnost.