Subota, 20.07.2024 | 16:50
IZVOR: cdm.me

Janović: Za deset godina vladavine DPS-a prosječna PLATA PORASLA 37 eura

Koliki je pomak implementacija programa Evropa Sad 2 najbolje govori podatak da je za vrijeme vlasti DPS-a za deset godina plata porasla 37 eura, dok je javni dug skočio sa 45,5 odsto na 105,3 odsto BDP-a, ocijenio je poslanik Pokreta Evropa sad (PES) Tonći Janović.




Foto: Pokret Evropa sad

Od oktobra, prema riječima Janovića, minimalna plata raste sa 450 na 600 eura, zaposlenima sa nižom stručnom spremom, dok će za visokoškolce umjesto sadašnjih 450 biti 800 eura, a javni dug će biti oko 60 odsto BDP-a.

“Upravo je to direktni podsticaj mladjim generacijama i da rade i da studiraju, da završavaju fakultete kako bi imali veća primanja! Plate svih zaposlenih takođe rastu, u prosjeku sedam posto, zahvaljujući smanjenju doprinosa na penziono osiguranje koji je išao na teret zaposlenog. Odlična vijest i za naše penzionere da će imati uvećane penzije zahvaljujući većim platama i većoj bruto osnovici, čime ćemo osigurati da prate inflaciju”, naveo je Janović u saopštenju za medije.

Veoma je važno, smatra on, da građani znaju da će sve ove reforme biti sprovedene” bez uticaja na likvidnost i stabilnost budžeta”.

Vlada planira budžetski suficit i za razliku od prethodnih radi na prihodnoj strani budžeta, pa ćemo imati nova zakonska rješenja koja će donositi novac državi! Prije svega, uvodi se treća stopa PDV-a od 15 odsto u ugostiteljstvu, zatim markiranje goriva, proširenje obuhvata akciznih prozivoda, oporezivanje dobitaka od igara na sreću, proširenje poreza na dohodak, suzbijanje „sive ekonomije“ uz pomoć Guardie di Finanza i veća naplata poreskog duga. Jasno je da svi koji su protiv ovih zakonskih rješenja i programa Evropa Sad 2 – ustvari ne žele ni bolji životni standard ni jačanje privrede, da su protiv vladavine prava, podsticaja visokog obrazovanja, stabilne i prosperitetne Crne Gore”, naglasio je poslanik.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Ibrahimović primio Maske u oproštajnu posjetu: Strateško partnerstvo Crne Gore i Francuske nastavlja da jača

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 15:19

Potpredsjednik Vlade Crne Gore i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović primio je danas u oproštajnu posjetu ambasadorku Francuske u Crnoj Gori An-Mari Maske, saopšteno je iz njegovog resora.

Vlada: Kljajić je 14. avgusta razriješen sa funkcije predsjednika Savjeta Agencije za sajber bezbjednost

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 14:20

Vlada Crne Gore saopštila je danas da je 14. avgusta 2026. godine razriješila Jovana Kljajića sa funkcije predsjednika Savjeta Agencije za sajber bezbjednost.

Vlada predložila promjenu Ustava: Mandatar samo uz provjeru integriteta

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 12:28

Vlada Crne Gore odlučila je 14. avgusta, bez održavanja sjednice, o Predlogu za promjenu Ustava Crne Gore, kao i o više drugih pitanja, među kojima su osnivanje kompanije „Crna Gora Šume“ i imenovanja državnih sekretara u Ministarstvu saobraćaja.

Stanić: Vučićeva ideja „srpskog sveta“ u Crnoj Gori nikad nije bila slabija

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 09:56

Predstavnik Evropskog saveza Mirko Stanić ocijenio je da istraživanje na koje se poziva predsjednik Srbije Aleksandar Vučić, ukoliko je precizno, pokazuje rast podrške evropskoj Crnoj Gori i slabljenje uticaja politike „srpskog sveta“, poručujući da će Evropski savez predvoditi, kako navodi, brze političke promjene u zemlji.

Potpredsjednik hrvatske Vlade: Voljeli bismo da Crna Gora ispuni sve uslove i postane članica EU

Nedjelja, 16.08.2026 | 15:31

Povodom blagdana Velike Gospe, u Tivtu je juče boravio Davor Božinović, potpredsjednik Vlade Hrvatske i ministar unutrašnjih poslova Hrvatske, sa suprugom.

REAGOVANJE JP Morsko dobro

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 22:06

Iz Morsko dobro, odgovrili reagovali su na navode novinara ND "Vijesti" Siniše Lukovića.

Na Cetinju oduzete tri puške i pištolj

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 15:25

Uprava policije saopštila je da su danas pretresima na Cetinju oduzete tri lovačke puške i pištolj.

Ibrahimović primio Maske u oproštajnu posjetu: Strateško partnerstvo Crne Gore i Francuske nastavlja da jača

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 15:19

Potpredsjednik Vlade Crne Gore i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović primio je danas u oproštajnu posjetu ambasadorku Francuske u Crnoj Gori An-Mari Maske, saopšteno je iz njegovog resora.

Prvi električni Ferrari prodat za 40 miliona dolara: Model koji je podijelio svijet napravio čudo!

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 15:10

Potpuni šok desio se proteklog vikenda na prestižnoj aukciji u Kaliforniji.

Počinje adaptacija Dječijeg dispanzera u Nikšiću, pregledi u glavnoj zgradi Doma zdravlja

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 14:51

Iz Doma zdravlja u Nikšiću saopšteno je da do sljedeće sedmice počinju radovi na adaptaciji Dječijeg dispanzera.

Brazilska limunada osvaja svijet: Tajna viralnog ljetnjeg napitka je u jednom neočekivanom sastojku

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 14:33

Kako da napravite brazilsku limunadu kod kuće, viralno piće ljeta koje rashlađuje.

Vlada: Kljajić je 14. avgusta razriješen sa funkcije predsjednika Savjeta Agencije za sajber bezbjednost

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 14:20

Vlada Crne Gore saopštila je danas da je 14. avgusta 2026. godine razriješila Jovana Kljajića sa funkcije predsjednika Savjeta Agencije za sajber bezbjednost.

Nikšić brine: EPCG i Opština Nikšić pokrenuli Program obroka sigurnosti

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 14:05

Elektroprivreda Crne Gore i Opština Nikšić danas su započele realizaciju programa „Nikšić brine – Program obroka sigurnosti“, u okviru kojeg će 170 socijalno najugroženijih građana Nikšića, prema listi korisnika koju su na osnovu svojih evidencija i sprovedene analize utvrdile nadležne opštinske službe, do kraja godine dobijati redovne tople obroke, saopštili su iz Elektroprivrede Crne Gore.

MUP objavio raspored – pojačane kontrole na auto-putu i magistralama

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 14:00

U okviru kampanje „Živi, ne žuri“, Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) i Uprava policije (UP) danas i sjutra sprovodiće pojačanu kontrolu saobraćaja širom Crne Gore, sa fokusom na brzinu, vožnju pod dejstvom alkohola i psihoaktivnih supstanci, nepropisno preticanje i druge prekršaje koji ugrožavaju bezbjednost učesnika u saobraćaju.

Ćulafić obišao područja ugrožena požarima u Herceg Novom i Ulcinju; Država pokazala spremnost u borbi sa požarima

Ponedjeljak, 17.08.2026 | 13:39

Ministar ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera Damjan Ćulafić obišao je lokalitete na području Herceg Novog i Ulcinja koji su već nekoliko dana zahvaćeni požarima, kako bi se na licu mjesta upoznao sa situacijom, kao i sa naporima koje nadležne službe ulažu u suzbijanje vatrene stihije, saopšteno je iz njegovog resora.