Subota, 20.07.2024 | 19:32
IZVOR: cdm.me

Krvavac: Razumijem Vukovića, jer ne može objasniti da je 193 eura veće od 700

Razumijem Vas, g. Vukoviću, ne možete objasniti da je 193 eura veće od 700 eura, kazao je član Predsjeništva Pokreta Evropa sad (PES) Branko Krvavac u reagovanju na navode poslanika Demokratske partije socijalista (DPS) Ivan Vukovića.




Foto: arhiva, gov.me/B.Ćupić

“Međutim, ja Vam nisam adresa za nervozu zbog toga što smo građane brzo uvjerili da ste ih predugo varali da za njih nema novca, dok je moralo biti za sky patriote”, naveo je Krvavac u reagovanju dostavljenom medijima.

Moram priznati, kaže on, da imate dar da “prednjačite u promašenim temama”.

“Izgleda da ste, u međuvremenu, lansirali novu teoriju u kojoj samostalni savjetnik donosi odluke u vladi koja nije bila za smanjenje poreskog opterećenja na rad na zadovoljstvo građana i privrede. Elem, sa timom Ministarstva finansija tada je urađena analiza, a uzet je u obzir tadašnji poreski ambijent gdje, nažalost, nije bilo političke volje za obračun sa sivom ekonomijom koja je postojala na svim nivoima da biste nahranili apetite partijskih drugova & co”, dodao je Krvavac.

Na odluke koje su donošene, prema njegovim riječima, nekada ni visoki rukovodni kadar “nije mogao uticati, a kamoli ekspertski kadar”.

“To je vama najbolje poznato jer ste funkcioner dugogodišnje vladajuće partije, a ja to nikada nisam bio. Profesionalno i odgovorno sam radio svoj dio posla, dok su odlučivali oni koji su svojom funkcijom stajali iza tih odluka. Na Vašu žalost, sa pozicija u kojima imam mogućnost da odlučujem na dobrobit građana, mi nemamo obaveze prema sky patriotama i otimanju od građana zarad zadovoljavanja raznih interesnih struktura. To je razlika između sistema vrijednosti koji zagovaram ja u odnosu na Vas”, zaključio je Krvavac.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Tramp: Da se ​​ja nisam pojavio, NATO bi nestao

Utorak, 20.01.2026 | 21:40

Američki predsjednik Donald Tramp rekao je danas da, „nijedna osoba, niti predsjednik”, nikada nije učinila više za NATO od njega samog.

Babiš Spajiću: Vidljiv i mjerljiv proces proširenja - Crna Gora u EU što prije

Utorak, 20.01.2026 | 19:08

Proces proširenja EU konačno je vidljiv i mjerljiv na primjeru Crne Gore, poručeno je sa sastanka predsjednika Vlade Milojka Spajića i predsjednika Vlade Češke Republike Andreja Babiša.

BS postavila DPS-u uslove za opstanak vlasti u Bijelom Polju: Traže preuzimanje ključnih funkcije u Opštini

Utorak, 20.01.2026 | 19:36

Bošnjačka stranka (BS) uputila je Demokratskoj partiji socijalista (DPS) precizne političke i kadrovske zahtjeve kao uslov za nastavak podrške aktuelnoj lokalnoj vlasti u Bijelom Polju, potvrdio je za portal Standard izvor blizak pregovorima.

Kurti: Srbija bolje nego ikad razumije da je Kosovo država

Utorak, 20.01.2026 | 18:12

Kosovski premijer u tehničkom mandatu Aljbin Kurti danas je u Davosu, gdje učestvuje na Svetskom ekonomskom forumu, izjavio da je Srbija „bolje nego ikad razumjela da je Kosovo država“, iako je malo vjerovatno da će ga uskoro priznati, navodeći da je važno da se „san Srbije o povratku ugasi“, prenijela je Koha.

Otvara se Ambasada Crne Gore u Kataru

Utorak, 20.01.2026 | 18:49

Crna Gora i Katar žele da unaprijede ekonomsku saradnju, poručeno je sa sastanka premijera Milojka Spajića sa ministrom finansija Katara Ali bin Ahmed Al Kuvarijem u Davosu.

Vremenska prognoza - SRIJEDA u znaku ovih temperatura

Utorak, 20.01.2026 | 00:00

Pretežno oblačno sa uslovima za slabu mjestimičnu kišu u južnim i centralnim oblastima, uglavnom u drugom dijelu dana.

Suhomesnati proizvodi pod lupom SZO: Kancerogeni su poput cigareta

Utorak, 20.01.2026 | 21:45

Salame, paštete, kobasice, viršle, kulen, čajna... – svakodnevni izbor na trpezi mnogih građana – odnedavno se nalaze u kategoriji jedan kancerogenih namirnica Svjetske zdravstvene organizacije.

Dinar: Želim da nastavim, niko od igrača me nije razočarao

Utorak, 20.01.2026 | 20:17

Prvo veliko takmičenje pod komandom selektora Didijea Dinara prošlo je razočaravajuće – nakon tijesnog poraza od Slovenije, „lavovi“ su u mečevima protiv Farskih Ostrva i Švajcarske djelovali kao tim koji je zalutao na Evropsko prvenstvo.

Britanska vlada odobrila izgradnju najveće kineske ambasade u Evropi uprkos špijunskim sumnjama

Utorak, 20.01.2026 | 21:18

Vlada Ujedinjenog Kraljevstva odobrila je Kini izgradnju najveće ambasade u Evropi u kompleksu Royal Mint Court u Londonu, iako brojni britanski i američki političari upozoravaju da bi objekat mogao poslužiti kao baza za špijuniranje.

Nuklearna elektrana Černobil ostala bez struje nakon ruskog napada

Utorak, 20.01.2026 | 21:08

Nuklearna elektrana Černobil ostala je bez vanjskog napajanja električnom energijom. To je posljedica ruskog napada u kojem su oštećeni i dalekovodi koji opskrbljuju druge nuklearne elektrane.

Tramp: Da se ​​ja nisam pojavio, NATO bi nestao

Utorak, 20.01.2026 | 21:40

Američki predsjednik Donald Tramp rekao je danas da, „nijedna osoba, niti predsjednik”, nikada nije učinila više za NATO od njega samog.

Borozan: Ovo nije realna slika naše reprezentacije, preuzimam odgovornost

Utorak, 20.01.2026 | 19:51

Naša rukometna reprezentacija ubjedljivim porazom od Švajcarske završila je nastup na Evropskom prvenstvu. Reprezentativac Vuko Borozan nije krio razočaranje nakon meča.

Rast cijena neminovan, građani nijesu iznenađeni

Utorak, 20.01.2026 | 20:41

Za godinu porasle su cijene gotovo svih proizvoda i usluga. To pokazuju podaci Monstata za decembar minule godine u odnosu na isti mjesec 2024.

Perišić želi nazad na Meacu

Utorak, 20.01.2026 | 20:07

Ivan Perišić želi povratak u Inter, ali konačna odluka je na PSV-u.

Babiš Spajiću: Vidljiv i mjerljiv proces proširenja - Crna Gora u EU što prije

Utorak, 20.01.2026 | 19:08

Proces proširenja EU konačno je vidljiv i mjerljiv na primjeru Crne Gore, poručeno je sa sastanka predsjednika Vlade Milojka Spajića i predsjednika Vlade Češke Republike Andreja Babiša.