Utorak, 23.07.2024 | 20:42
IZVOR: stvar ukusa

Kako da napravite najbolje TIJESTO ZA PICU? Evo šta vam je sve potrebno

Kupovno tijesto za picu ne može nikada da nadmaši domaće, a uz ovaj recept napravićete ga očas posla.




Foto: Ilustracija, Pixabay

Sastojci:

400 g običnog brašna, plus dodatak za posipanje
7g kesica brzog suvog kvasca
1 kašičica fine morske soli
1 kašičica šećera
2 kašike maslinovog ulja, plus dodatno za kapanje
1 kašika kukuruznog brašna, palente ili griza

Recept za brzinsko tijesto za picu:
Za tijesto za picu zagrijte rernu na najvišu temperaturu, oko 240°C, prije nego što počnete da pravite tijesto. Stavite 2 velika pleha za pečenje, da se zagriju. Pomiješajte brašno, kvasac, so i šećer u posudi za miješanje. Napravite udubljenje u sredini i dodajte ulje, a zatim dodajte oko 225 ml vode da se dobije tijesto. Istresite na pobrašnjenu površinu i miješajte 1 minut, samo dok ne postane glatko. Ostavite da se diže, dok pripremate prelive za picu.

Razvaljajte jednu po jednu lopticu na lagano pobrašnjenoj površini, prečnika oko 25 cm. Pospite veliki kvadrat papira za pečenje kukuruznim brašnom, a zatim podignite tijesto na papir. Razvucite ga i pritisnite vrhovima prstiju dok ne bude prečnika oko 30 cm. Sredina treba da bude oko 5mm, a kora oko 1cm duboka. Ponovite da napravite drugu koru za picu.

Namažite pice sosom i dodajte prelive. Prelijte sa malo ulja i ostavite da odstoji 10-15 minuta prije pečenja, da tijesto počne da se diže. Gurnite pice na prethodno zagrijane tepsije. Pecite 10-15 minuta dok osnova ne postane zlatna i hrskava.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Od ljubavne balade do sudnice: kako je „Every Breath You Take“ postala izvor višedecenijskog sukoba

Subota, 17.01.2026 | 12:54

Sting i bivši članovi benda „Police“ ove sedmice idu na Vrhovni sud zbog spora oko autorskih honorara – najnovijeg poglavlja u izuzetno kontroverznoj priči o pjesmi „Every Breath You Take“.

Metju Mekonahi zaštitio lik i glas od upotrebe AI

Subota, 17.01.2026 | 12:27

Američki glumac Metju Mekonahi poduzeo je korake da zaštiti svoj lik i glas od neovlašćene upotrebe vještačke inteligencije.

Imovina stečena kriminalom oduzimaće se prije pravosnažne presude

Subota, 17.01.2026 | 12:15

Ministarstvo pravde objavilo je program javne rasprave u odnosu na Nacrt zakona o izmjenama i dopunama Zakona o oduzimanju imovinske koristi stečene kriminalnom djelatnošću, saopšteno je iz Ministarstva pravde.

Šimun: Ulažemo u podsticajno okruženje za podršku roditeljstvu

Subota, 17.01.2026 | 12:01

Crna Gora investira u uspostavljanje i obezbjeđivanje podsticajnog okruženja koje omogućava razvoj univerzalnih i ciljanih programa podrške roditeljstvu i njegovateljstvu, saopštio je ministar zdravlja Vojislav Šimun na Globalnom forumu za podršku roditeljima i njegovateljima, koji se održava 15–16. januara u Madridu.

Vujović: Beogradska politika ponavlja obrasce haosa, profesionalni Srbi ne smiju biti predstavnici Srba u Crnoj Gori

Subota, 17.01.2026 | 11:51

Balvan revolucije, barikade, priča o ugroženosti, manipulisanje ljudima i nacionalnim osjećajem, stvaranje haosa, saopštio je predsjednik SDP i jedan od lidera Evropskog saveza Ivan Vujović.

Tramp zaprijetio: Mogao bih da uvedem veće carine zemljama koje nas ne podržavaju oko Grenlanda

Subota, 17.01.2026 | 11:39

“Mogao bih ja da uvodim carine zemljama ako se one ne slažu sa SAD oko Grenlanda, jer nama je potreban Grenland, potreban nam je zbog nacionalne bezbjednosti. Dakle, mogao bih to da uradim”, rekao je Tramp na skupu u vezi sa zdravstvenom zaštitom koji se održava u Bijeloj kući, prenose mediji.

Pićan: Mandića uvažavaju najveće svjetske adrese, a DPS potvrđuje da je u istoj koloni sa onima koji Trampa nazivaju prevarantom

Subota, 17.01.2026 | 11:30

Reakcija poslanice DPS-a Aleksandre Vuković Kuč, nažalost, još jednom pokazuje koliko je ta partija izgubila politički kompas i svaku vezu sa stvarnim problemima Crne Gore, saopštila je poslanica Nove srpske demokratije (NSD) Bojana Pićan.

(VIDEO) Hrvatsku poslanicu udarila struja u toku skupštinske rasprave

Subota, 17.01.2026 | 11:22

Poslanicu u Hrvatskom saboru Daliju Orešković tokom saborske rasprave udarila je struja.

Bijelo Polje: Oduzeta akcizna roba u vrijednosti oko 1.400 eura

Subota, 17.01.2026 | 11:10

Bjelopoljska policija podnijela je krivičnu prijavu protiv R.P. (59) u čijem automobilu je pretresom pronađeno 140 litara alkoholnog pića procijenjene ukupne vrijednosti oko 1.400 eura bez dozvole, saopšteno je iz Uprave policije.

U akciji hapšenja Madura ubijeno 47 vojnika Venecuele

Subota, 17.01.2026 | 10:56

U napadu američkih snaga na Karakas, kada je uhvaćen predsjednik Venecuele Nikolas Maduro, ubijeno je 47 venecuelanskih vojnika, saopštio je ministar odbrane Vladimir Padrino.