Četvrtak, 01.08.2024 | 09:11
IZVOR: kolektiv.me

Avgust u Tivtu

U avgustu Tivtom odiše posebna energija koja sa sobom donese neke nove radosti i priče, a opet tu su i one tradicionalne koje ostavljaju postojan trag.




Ustupljena fotografija; Foto: Miko Đuričić, Turistička organizacija Tivat

Fešta od ribe i vina u prekrasnom ambijentu starih Krašića 02. avgust od 20:00 h. Feštu će otvoriti Glazbeno prosvjetno društvo Tivat, a u nastavku večeri goste će zabavljati sastav "Toć", klapa "Castel nuovo" i Teatar 303. Uz bogat muzički program na ponti pored mora posjetioci će degustirati domaće vino i ribu domaćina.

03. avgust rezervisan je za Lastovsku feštu koja već 50 godina ponosno čuva tradiciju prekrasnog sela obgrljenog maslinjacima, koje je pravi raj za dušu. Zaštitnički posmatra Tivat, a zapravo se uzajamno čuvaju kao jako vrijedni dragulji na ogrlicama mještana. Turisti koji znatiželjno prelaze stazu ka Gornjoj Lastvi rado posjećuju ovo mjesto i upoznaju se sa običajima, gastro specijalitetima, neodoljivim odorama Bokeljske mornarice i  uživaju u fešti, koje je uvijek prva subota avgusta, kada je idealno vrijeme da se krene za Gornju Lastvu.

10. avgust Srpski sabor – kada smo kod tradicije, tradicionalna je postala i jedna Krtoljska noć. Veče mještana ušuškanog i lijepog mjesta Krtoli kojom se doprinosi promociji folklora, etno muzike, gusala uz neizostavan nastup neke zvijezde iz regiona ove godine organizuje se po 9. put uz bogat muzički program koji počinje od 21h.

10. avgusta će se na Gradskoj rivi Pine održati Teqball turnir sportsko-zabavnog karaktera koji je namijenjen svim generacijama. Cilj ovog događaja je promocija zdravih stilova života i relativno novog sporta, koji je za kratko vrijeme stekao veliku popularnost u svijetu.

Tivat, iako važi za najmlađi i grad koji nema staro jezgro kao trezor nasleđa, ipak je uzdignut na najvećoj stepenici kada govorimo o kulturi. Festival mediteranskog teatra Purgatorija karakterišu kulturni događaji i pozorišne predstave za koje se uvijek traži karta više. "Hasanaginica", "Čovjek slon", "Skenderbeg", "Laž", "Filomena Marturano", "Ućutkivanje Sokrata" samo su dio onoga što će se realizovati u avgustu. Zatvaranje Purgatorija održaće se 31. avgusta kada će publika imati priliku da na Ljetnjoj pozornici uživa u pozorišnoj predstavi Jugoslovenskog dramskog pozorišta Beograd pod nazivom "Putujuće pozorište Šopalović".

Tivat Music Festival koji je donio lijepe čari gradu nastavlja svoju priču i u avgustu. "Bilo jednom u svijetu opere", "Pogled na Baha", "Mare Nostrum", "Priče o operama", "Tivtu s ljubavlju", "Veče operskih arija", samo su neke od naslova koje su Tivtu dale sjaj i koje su se odvijale na različitim i istančano odabranim  lokacijama u našem gradu. U avgustu nas očekuju "Koncerti za bebe" (07. i 08. avgust), „Koncert duhovne muzike“ 09. avgust,"Nastup Gradskog hora Jadran" sa svojim gostima 12. avgust.

Dani pejzaža u Gornjoj Lastvi pričaju o selu različitim dešavanjima poput - Muzike u svitanje, Jazz u noćima punog mjeseca, Blues.

Bućarska olimpijada kao promoter bućarskog sporta kao autohtonog proizvoda Tivta, tradicije i običaja primorskog načina života će tokom cijelog avgusta pored sportskih pripremati i druga zabavna iznenađenja, jer gdje je igra tu je i muzika.

22-24. avgust "Kolo bez granica". Revijalni festival dječijeg folklora koji okuplja djecu iz zemlje i regiona da kroz specifične melose predstave igre mjesta iz kog dolaze sa jasnom porukom da igra nikad ne prestaje.

26. avgust na Gradskoj rivi Pine održaće se koncert Adi Šošea, mladog bosansko-hercegovačkog muzičara koji se ujedno smatra i najtalentovanijim pjevačem nove generacije. On će odabranim repertoarom zajedno sa svojim bendom i crnogorskim muzičarem Nemanjom Petrovićem uljepšati još jedno veče.

Dobro došli u Tivat.

PR objava

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Šćekić u Vladi za godinu zaradio 31.000 eura

Petak, 06.02.2026 | 09:58

Bivši ministar sporta i mladih Dragoslav Šćekić na toj funkciji je u prošloj godini zaradio 22.116 eura, dok je dodatnih 9.097 eura prihodovao kao predsjednik Savjeta za prava djeteta.

Nova pravila: Bašte ugostiteljskih objekata moraju biti udaljene dva metra od zgrada

Petak, 06.02.2026 | 08:37

Više stotina ugostitelja moraće da pomjeri bašte lokala dva metra od stambenih zgrada jer je 30. decembra prošle godine stupio na snagu Pravilnik o vrstama i bližim uslovima postavljanja odnosno građenja i uklanjanja privremenih objekata Ministarstva prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine, prenosi Dan.

Na snazi narandžasti meteoalarm: Očekuje se jak vjetar, ponegdje obilne padavine

Petak, 06.02.2026 | 08:12

Narandžasti meteoalarm ostaje na snazi i danas na području cijele Crne Gore zbog jakog vjetra, čiji udari mjestimično prelaze 50 kilometara na sat.

Mikavica: Rad nedjeljom tokom sezone u jednoj smjeni i samo u jednom objektu u okviru opštine

Petak, 06.02.2026 | 14:37

Predsjednik Unije poslodavaca Slobodan Mikavica je kazao da je su na današnjoj vanrednoj sjednici Socijalnog savjeta jednoglasno donijeli preporuke izmjena zakona.

Despotović: Za 1.7 eura penzioneri mogu da biraju, da li da kupe dvije vekne hljeba od 600gr ili 200gr sira

Petak, 06.02.2026 | 10:51

Za 1.7 eura penzioneri mogu da biraju, da li da kupe dvije vekne hljeba od 600 gr ili 200gr sira, saopštila je danas poslanica Demokratske partije socijalista (DPS) u Skupštini Crne Gore, Aleksandra Despotović.

FOTO: Svečano OTVORENE Zimske olimpijske igre

Petak, 06.02.2026 | 21:10

Svečano otvaranje 25. Zimskih olimpijskih igara u Milanu i Kortini počelo je u 20 sati, a po prvi put sportisti će defile proći na čak četiri lokacije.

Ambasador Satler posjetio TE Pljevlja

Petak, 06.02.2026 | 21:00

Ambasador Evropske unije u Crnoj Gori Johan Sattler, rezidentna koordinatorka Ujedinjenih nacija u Crnoj Gori, Carolin Tisso sa predstavnicima EU delegacije posjetili su danas Termoelektranu Pljevlja, gdje su se upoznali sa tokom i dosadašnjim rezultatima procesa ekološke rekonstrukcije tog energetskog objekta.

Vremenska prognoza - SUBOTA donosi OVE temperature

Petak, 06.02.2026 | 21:30

Promjenljivo oblačno sa uslovima za uglavnom slabu mjestimičnu kišu.

Milatović: Želio sam da pokažem ko koči evropski put

Petak, 06.02.2026 | 20:10

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović izjavio je da je vraćanjem zakona u skupštinsku proceduru želio da pokaže ko u našoj zemlji koči evropski put. On je za TVCG kazao da je na sceni "raspad sistema" u Skupštini, Vladi, bezbjednosnom i pravosudnom sektoru. Poručio je i da će u ponedjeljak predložiti, po njemu, jedino trajno rješenje za neradnu nedjelju, a to je izmjena Ustava.

Borovinić Bojović: Rok za novo zasijedanje Skupštine Glavnog grada očekuje se 8. marta

Petak, 06.02.2026 | 19:37

U Glavnom gradu se ponovo otvara pitanje rada Skupštine, nakon što su odbornici DNP-a najavili odsustvo sa narednih sjednica. Predsjednica Skupštine Jelena Borovinić Bojović u Jutarnjem programu RTV Podgorica istakla je da su izborni procesi u posljednje tri godine predstavljali ozbiljnu opstrukciju rada lokalne uprave, te upozorava da bi odlaganje sjednica moglo uticati na usporavanje evropskih integracija.

Los Anđeles: Starica od 92 vozilom udarila u supermarket, najmanje troje stradalih

Petak, 06.02.2026 | 21:43

Najmanje tri osobe su poginule, a šestoro ljudi je povrijeđeno kada je automobil udario u supermarket u naselju Vestvud u Los Anđelesu, saopštile su vlasti.

MJU Jokiću: Ili dokumentujte nezakonitosti službenika, ili se ne oglašavajte

Petak, 06.02.2026 | 19:07

"Profesionalci u institucijama nijesu i ne smiju biti taoci dnevne politike. Zato ministar ne prima pohvale koje istovremeno provlače pokušaje ciljane diskreditacije stručnih i vrijednih službenika zbog kojih ovaj resor bilježi rezultate"

Ubijen hrvatski karikaturista, ubica izvršio samoubistvo

Petak, 06.02.2026 | 18:58

U Malom Mihaljevcu u Međimurju, u Hrvatskoj, danas je ubijena jedna osoba, piše Index.hr.

Pejović: Neophodna obnova dijaloga o kontroli naoružanja

Petak, 06.02.2026 | 21:09

Poslanica Jevrosima Pejović, članica Delegacije Skupštine Crne Gore u Parlamentarnoj skupštini Organizacije za evropsku bezbjednost i saradnju (PS OEBS), učestvovala je na sastanku rukovodstva Opšteg odbora za politička pitanja i bezbjednost PS OEBS-a, održanom 6. februara u Vašingtonu.

Jakšić Stojanović u Dubaiju: Samit svjetskih Vlada značajna prilika za intenziviranje međunarodne saradnje

Petak, 06.02.2026 | 21:21

Ministarka prosvjete, nauke i inovacija Anđela Jakšić Stojanović, je u okviru Samita svjetskih Vlada (WGS) 2026 koji se održava u Dubaiju prisustvovala prijemu koji je organizovala Šeika Latifa bint Mohamed bin Rašid Al Maktum, predsjednica Uprave za kulturu i umjetnost Dubaija.