Petak, 02.08.2024 | 20:21
IZVOR: kolektiv.me

Zirojević čelnicima BS-a: Za razliku od vas kod mene trgovine s ideološkim odrednicama nema i ne može je biti

Za razliku od vas iz aktuelnog rukovodstva Bošnjačke stranke (BS), koji ste odlukom da uđete u koaliciju s četničkim vojvodama, tj. s onima koji slave presuđene ratne zločinace, pokazali da vam je najvažnija ideologija fotelja, kod mene trgovine s ideološkim odrednicama nema i ne može je biti, saopštio je poslanik Socijaldemokrata (SD) Nikola Zirojević.




Foto: SD

"Nije Nikola Zirojević nikakav 'borac za Bošnjake', jer za razliku od skrivenog autora saopštenja potpisanog u ime partije (ili više njih), ja želim i poznajem samo građansku Crnu Goru u kojoj nije važno kako se zovete i izjašnjavate. Dakle, ja se takmičim i želim i crnogorske, i srpske, i bošnjačke, albanske, hrvatske i glasove svih ostalih, ali samo onih sa kojima dijelim civilizacijske vrijednosti. Za razliku, opet, od kolega iz rukovodstva BS-a koji su na funkcije, između ostalih, izabrani i glasovima onih čija je ideologija prije 30 godina Bošnjake slala u grobove", kazao je Zirojević.

Istakao je da se sa BS-om može saglasiti jedino u tome da bošnjački narod politički sazrijeva, što je njemu, kaže, neizmjerno drago.

"Jer narod na takvom stepenu razvoja sigurno neće oprostiti koaliciju s onima koji, na godišnjicu zločina u Štrpcima, u Parlamentu goste Milorada Dodika i tretiraju ga kao oslobodioca. Ko zna, možda ga iduće godine dočeka i budući potpredsjednik iz redova BS-a, za čiji izbor na funkciju najviše lobiraju upravo Dodikovi istomišljenici".

"Dakle, ne potcjenjujte zdrav razum građana Crne Gore, a posebno ne Bošnjaka, jer ih nikako ne možete ubijediti u politički suludu tezu da ćete bošnjačke interese najbolje zastupati tako što ćete se uhvatiti u kolo s onima koji slave lik i djelo Ratka Mladića", dodao je.

"To nije, kako kažete, rezultat 'ozbiljne brige za narod', nego prije svega i iznad svega ozbiljne brige za vaše fotelje. A o političkoj vratolomiji za koju ste se opredijelili, inače nezabilježenoj na našim prostorima, najbolji će sud dati građani, a bojim se i istorija", zaključio je poslanik SD-a.

ČITAJTE DETALJNIJE!

BS: JEFTINI populizam Zirojevića OSUĐEN na ismijavanje, ima ko da brine za Bošnjake

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Kentera: Crna Gora ni dvije decenije od obnove nezavisnosti nema jake institucije

Srijeda, 29.04.2026 | 16:21

Predsjednik Atlantskog saveza Savo Kentera ocijenio je da Crna Gora, ni dvadeset godina nakon obnove nezavisnosti, nije izgradila dovoljno snažne institucije koje bi garantovale stabilnost države bez obzira na političke promjene.     

Gorčević: Politika životne sredine odgovornost koja nadilazi generacije

Srijeda, 29.04.2026 | 15:54

Politika zaštite životne sredine je odgovornost koja nadilazi generacije, kazala je danas ministarka evropskih poslova Maida Gorčević.  

Milatović: Odluka o Svetom Stefanu bez analiza i transparentnosti

Srijeda, 29.04.2026 | 15:35

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović kritikovao je odluku Vlade o poravnanju za kompleks Sveti Stefan, ocjenjujući da je donijeta bez jasnih pravnih i finansijskih analiza, uz nedostatak transparentnosti i obrazloženja prema građanima.     

Plenković: Morate biti glupi da povjerujete opoziciji, moj Ivan bi bio bolji pregovarač

Srijeda, 29.04.2026 | 16:45

Premijer i predsjednik HDZ-a Andrej Plenković kazao je da je pitanje izbora ustavnih sudija razotkrivajuće za lijevu opoziciju, koju je optužio za opstrukciju Ustavnog suda i iznošenje, kako je naveo, lažnog narativa da ih neko ucjenjuje. Istakao je da oni ne žele nezavisne ljude, već one koji su zavisni od njih, piše Index.  

Stanić: Vlada bez antikriznih mjera, Evropski savez podržava zahtjeve sindikata

Srijeda, 29.04.2026 | 15:06

Odbijanje Vlade da prihvati zahtjeve radnike prava je slika njihovog odnosa prema onima koji stvaraju u Crnoj Gori, koji plaćaju poreze i pune državnu kasu, kazao je predsjednik GO SDP i predstavnik Evropskog saveza Mirko Stanić.

Šaranović pred poslanicima o Milošu Medenici, Lidiji Mitrović, optužbama na račun Vladimira Novovića

Srijeda, 29.04.2026 | 08:43

Ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović danas će u Skupštini Crne Gore odgovarati na pitanja poslanika. Početak zasijedanja zakazan je za 13 sati.

Kako je radioaktivni rajski vrt stvorio černobiljske supervukove

Utorak, 28.04.2026 | 17:39

U izolovanim šumama koje okružuju ruševine zone isključenja oko Černobilja, preopasne za ljudski život, vukovi misteriozno napreduju. Naučnici žele da otkriju kako i zašto, jer se čini da su ovi predatori razvili genetsku otpornost na kancere.

U ODT priveden jedan od osumnjičenih za pružanje logistike i pomoć u bjekstvu Miloša Medenice

Srijeda, 29.04.2026 | 10:28

U prostorije podgoričkog Osnovnog državnog tužilaštva (ODT) upravo je priveden jedan od osumnjičenih za pomaganje i pružanje logistike za bjekstvo Miloša Medenice.

UP - Uhapšene dvije osobe zbog sumnje da su omogućili bjekstvo Milošu Medenici

Srijeda, 29.04.2026 | 08:02

Službenici Uprave policije – Odjeljenja bezbjednosti Podgorica su sinoć, po nalogu državnog tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici, lišili slobode dva lica, S.L (36) i N.M (36) iz Podgorice, zbog sumnje da su izvršili krivično djelo omogućavanje bjekstva licu lišenom slobode, a što se odnosi na omogućavanje bjekstva osuđenom licu Milošu Medenici, saopšteno je iz Uprave policij (UP).

Bešić: Rast PES-a, DPS drži stabilnu podršku

Utorak, 28.04.2026 | 20:07

Istraživanje pokazuje da od svih partija DPS uživa stabilnu podršku, dok najviše varira biračko tijelo URE i Evropskog saveza. Porastao je rejting PES-a, a zbog dešavanja u koaliciji Za budućnost Crne Gore, gdje je Nova ostala u vlasti, a DNP otišao u opoziciju, bilježe se najinteresantnije promjene.

Šaranović: U biračkom spisku 543 hiljade ljudi, po popisu 494 hiljade punoljetnih

Srijeda, 29.04.2026 | 17:22

Ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović odgovarajući na pitanja poslanika kazao je da je u biračkom spisku 543 hiljade ljudi, a po popisu 494 hiljade punoljetnih, a to je, kako je dodao, ogromna razlika.

ODT: Zadržavanje do 72 sata osumnjičenom za napad na medicinskog tehničara bjelopoljske bolnice

Srijeda, 29.04.2026 | 17:05

Osnovno državno tužilaštvo (ODT) u Bijelom Polju odredilo je zadržavanje do 72 sata O.B, osumnjičenom za napad na medicinskog tehničara bjelopoljske Opšte bolnice.     

Keković poručio Vladi: Ukoliko se za najkasnije 15 dana ne potpiše novi OKU, bićemo prinuđeni na radikalne mjere

Srijeda, 29.04.2026 | 16:54

Policija je postavila ograde kod zgrade Vlade, tako da je protest održan na raskrsnici Bulevara Stanka Dragojevića i Karađorđeve ulice, koja je bila zatvorena za saobraćaj   

Kentera: Crna Gora ni dvije decenije od obnove nezavisnosti nema jake institucije

Srijeda, 29.04.2026 | 16:21

Predsjednik Atlantskog saveza Savo Kentera ocijenio je da Crna Gora, ni dvadeset godina nakon obnove nezavisnosti, nije izgradila dovoljno snažne institucije koje bi garantovale stabilnost države bez obzira na političke promjene.     

Milović: Vlada ponovo zavukla ruku u džepove građana, akcize rastu, podrška nestaje

Srijeda, 29.04.2026 | 16:05

Vlada je još jednom zavukla ruku u džepove građana, umjesto stvarne podrške i najavljenog smanjenja akciza, dobili smo novo "korigovanje" koje u praksi znači skuplje gorivo i dodatni udar na kućni budžet, kazao je poslanik DPS-a Nikola Milović.  

Turković: Dizel gorivo u Crnoj Gori jeftinije nego u Srbiji, Sloveniji, Hrvatskoj, Albaniji i BiH

Srijeda, 29.04.2026 | 15:57

Državni sekretar u Ministarstvu finansija Tarik Turković, objavio je trenutne cijene dizela u regionu.

Gorčević: Politika životne sredine odgovornost koja nadilazi generacije

Srijeda, 29.04.2026 | 15:54

Politika zaštite životne sredine je odgovornost koja nadilazi generacije, kazala je danas ministarka evropskih poslova Maida Gorčević.  

Spajić: Napravljen je važan korak ka izgradnji još jedne dionice auto-puta

Srijeda, 29.04.2026 | 15:48

Sa riječi na djela! Napravljen je važan korak ka izgradnji još jedne dionice auto-puta, od Smokovca do Tološa, saopštio je premijer Milojko Spajić.

Konatar: Vlada nastavlja sa politikom iznevjerenih obećanja

Srijeda, 29.04.2026 | 15:45

Odnos Vlade Crne Gore prema zaposlenima, sindikatima, kao i prema penzionerima je neozbiljan i neprihvatljiv, jer time nastavljaju sa ponižavanjem građana, kazao je poslanik Građanskog pokreta URA Miloš Konatar.  

Milatović: Odluka o Svetom Stefanu bez analiza i transparentnosti

Srijeda, 29.04.2026 | 15:35

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović kritikovao je odluku Vlade o poravnanju za kompleks Sveti Stefan, ocjenjujući da je donijeta bez jasnih pravnih i finansijskih analiza, uz nedostatak transparentnosti i obrazloženja prema građanima.