Utorak, 06.08.2024 | 10:30
IZVOR: kolektiv.me

Mugoša: Evropski savez će biti jedna od ključnih karika promjena u Podgorici

Odbor Glavnog grada SD-a sinoć je održao sjednicu na kojoj se diskutovalo o situaciju u Glavnom gradu i predstojećim vanrednim lokalnim izborima.




Foto: Evropski savez

Predsjednik odbora Glavnog grada Boris Mugoša je istakao da su odbornici SD-a u podgoričkom Parlamentu, predvođeni Milošem Maškovićem, pokazali izuzetno visok nivo političke kulture i fokusiranosti na konkretne probleme građana Podgorice, što, kako je naveo, nailazi na veoma pozitivne reakcije naših sugrađanki i sugrađana.

Podsjetio je da su upravo oni bili, zajedno sa koleginicama i kolegama iz Evropskog saveza, odnosno SDP-a i LP-a, inicijatori skraćenja mandata podgoričkog Parlamenta i izlaska iz institucionalne krize u Glavnom gradu, koja je za posljedicu imala probleme u brojnim segmentima funkcionisanja grada.

Mugoša je naveo da je 29. septembar, odnosno vanredni izbori u Podgorici prilika da grad bude čistiji, zeleniji, komunalno opremljeniji, saobraćajno sređeniji, kulturno bogatiji; da se unaprijede socijalni servisi i pruži adekvatna podrška ranjivim kategorijama; da se donosioci odluka bave dinamičnim razvojem grada, a ne ideološkim porivima i revizionizmom; da se poboljša efikasnost administracije koja mora biti istinski servis građana; da Podgorica ima bolje javno zdravstvo i obrazovanje; da se unaprijedi sportska infrastruktura, izgrade nova dječja igrališta i šetališta; da se njeguje staro i autentično podgoričko, odnosno titogradsko, a razvija novo i savremeno; da struka, znanje i iskustvo nadjačaju uskopartijske apetite; da se konstantno unapređuje poslovni ambijent, stimuliše preduzetništvo i razvija poljoprivreda; da se mladima gradski ambijent učini boljim za rad i za provod, a najstarijima pruže uslovi života koje zaslužuju; odnosno prilika da Podgorica bude bolje i kvalitetnije mjesto za život sugrađanki i sugrađana.

"Podgorica mora biti evropski grad pristojnosti, progresivnosti i prosperiteta. Takva građanska Podgorica ima svoju budućnost. Duboko vjerujem da će doći do ozbiljnih promjena u Glavnom gradu i da će Evropski savez, kao nadstranačka platforma koja želi da okupi što veći broj onih koji istinski žele dobro svim građanima Glavnog grada, biti jedna od ključnih karika u izvršnoj i zakonodavnoj vlasti u Podgorici nakon 29. septembra", zaključio je Mugoša.

Na sjednici Odbora Glavnog grada SD-a izabrani su Miloš Mašković i Katarina Ivanović za potpredsjednika i potpredsjednicu Odbora Glavnog grada. Na tim pozicijama su i Sead Čirgić i Milena Purlija

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Mèlisa
06.08.2024 12:52

Kandidujte Sehovica za gradonačelnika možda bude u mogucnosti da sa te pozicije rijesi stanbeno pitanje

1 0

OSTALE VIJESTI

Spajić od danas u posjeti Francuskoj, razgovaraće sa Makronom

Utorak, 26.05.2026 | 08:22

Premijer Milojko Spajić boraviće od danas u radnoj posjeti Francuskoj, gdje će se razgovarati sa predsjednikom te države Emanuelom Makronom, najavljeno je iz Vlade.  

Ibrahimović na prijemu povodom Dana nezavisnosti Crne Gore u Njujorku

Utorak, 26.05.2026 | 08:16

Potpredsjednik Vlade i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović prisustvovaće na svečanom prijemu u Njujorku, koji povodom 20 godina od obnove crnogorske nezavisnosti organizuje Generalni konzulat Crne Gore u Njujorku.     

Putin potpisao zakon: Dozvoljena upotreba vojske za zaštitu Rusa uhapšenih u inostranstvu

Utorak, 26.05.2026 | 08:12

Ruski predsjednik Vladimir Putin potpisao je zakon kojim se odobrava upotreba oružanih snaga za zaštitu ili oslobađanje Rusa uhapšenih u inostranstvu po nalogu stranih sudova.  

Poslanice DPS-a traže sankcije za Prvu i Adria TV zbog emitovanja filma o referendumu

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 21:31

Poslanice Demokratske partije socijalista ocijenile su da je emitovanje filma „Referendum – priča o izmišljenoj slobodi” na televizijama Prva i Adria sramotno i nedopustivo, navodeći da sadržaj vrijeđa građanke Crne Gore i širi mizoginiju, zbog čega su od Agencije za audiovizuelne medijske usluge zatražile najstrože sankcije.  

Tramp: Sporazum sa Iranom će biti odličan, ili ga neće biti

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 16:22

Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da će mirovni sporazum sa Iranom "biti ili odličan i značajan, ili sporazuma neće biti".

Privremena zabrana i ograničenje saobraćaja na pojedinim putnim pravcima

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 09:41

Obavještavamo javnost da je direktor Uprave policije, na osnovu člana 130 Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima („Službeni list CG“, br. 33/12, 58/14, 14/17 i 66/19), usljed očekivane pojačane frekvencije saobraćaja tokom ljetnje turističke sezone i potrebe obezbjeđenja bezbjednog i nesmetanog odvijanja saobraćaja, donio Naredbu o privremenoj zabrani saobraćaja teretnih motornih vozila i ograničavanju saobraćaja svih kategorija vozila na određenim putnim pravcima u Crnoj Gori, piše u saopštenju iz Uprave policije koje prenosimo integralno:

DPS: Agencija za audiovizuelne medijske usluge da hitno reaguje povodom filma “Referendum – priča o izmišljenoj slobodi”

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 09:23

Povodom emitovanja tzv. dokumentarnog filma „Referendum – priča o izmišljenoj slobodi“ na televizijama Prva TV i Adria TV, Demokratska partija socijalista zahtijeva hitnu reakciju Agencije za audiovizuelne medijske usluge Crne Gore i preduzimanje mjera iz njene nadležnosti.

Cijene goriva bez promjena

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 10:00

Ministarstvo energetike i rudarstva saopštilo je da narednih nedelju dana cijene goriva u Crnoj Gori ostaće nepromijenjene.

Skandalozne tvrdnje, falsifikovanje istorije, priča o izmišljenoj naciji: Šta sadrži srpski dokumentarac o referendumu 2006.

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 11:23

U filmu se na najprizemniji način navodi da su "hrabri Cetinjani ginuli u borbama širom Jugoslavije za slobodu, dok su njihove porodice čuvali italijanski vojnici, te je potom najveća demografska eksplozija zabilježena na Cetinju".

Fabregas: Plasman u LŠ je remek-djelo cijelog tima

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 16:20

Trener Koma Sesk Fabregas kazao je da je plasman u Ligu šampiona remek-djelo cijelog tima.

EPCG i Nikšićko pozorište nastavljaju partnerstvo, potpisan ugovor o sponzorstvu

Utorak, 26.05.2026 | 08:36

Elektroprivreda Crne Gore (EPCG) i Nikšićko pozorište potpisali su ugovor o sponzorstvu, nastavljajući uspješnu saradnju i potvrđujući zajedničku posvećenost razvoju kulture i podršci institucijama koje svojim radom doprinose očuvanju i unapređenju kulturnog identiteta zajednice, saopšteno je iz EPCG.  

Stanovi u novogradnji sve skuplji: Prosječna cijena kvadrata 2.445 eura

Utorak, 26.05.2026 | 08:18

Prosječna cijena kvadratnog metra stana u novogradnji u Crnoj Gori u prvom kvartalu 2026. godine iznosila je 2.445 eura, pokazuju podaci Uprave za statistiku MONSTAT. Najskuplji kvadrati zabilježeni su u primorskom regionu, gdje je prosječna cijena dostigla 2.575 eura, dok je najniža cijena evidentirana na sjeveru države – 1.708 eura po kvadratu. U odnosu na četvrti kvartal 2025. cijene u novogradnji su porasle 11 odsto, a u odnosu na isti period prošle godine zabilježen rast od 13 odsto.  

Ibrahimović na prijemu povodom Dana nezavisnosti Crne Gore u Njujorku

Utorak, 26.05.2026 | 08:16

Potpredsjednik Vlade i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović prisustvovaće na svečanom prijemu u Njujorku, koji povodom 20 godina od obnove crnogorske nezavisnosti organizuje Generalni konzulat Crne Gore u Njujorku.     

Putin potpisao zakon: Dozvoljena upotreba vojske za zaštitu Rusa uhapšenih u inostranstvu

Utorak, 26.05.2026 | 08:12

Ruski predsjednik Vladimir Putin potpisao je zakon kojim se odobrava upotreba oružanih snaga za zaštitu ili oslobađanje Rusa uhapšenih u inostranstvu po nalogu stranih sudova.  

Poslanice DPS-a traže sankcije za Prvu i Adria TV zbog emitovanja filma o referendumu

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 21:31

Poslanice Demokratske partije socijalista ocijenile su da je emitovanje filma „Referendum – priča o izmišljenoj slobodi” na televizijama Prva i Adria sramotno i nedopustivo, navodeći da sadržaj vrijeđa građanke Crne Gore i širi mizoginiju, zbog čega su od Agencije za audiovizuelne medijske usluge zatražile najstrože sankcije.  

Požar na Velikoj plaži: Gori dio poznatog kupališta i restorana u Ulcinju

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 21:33

Na poznatom ulcinjskom kupalištu "Cabo Beach" na Velikoj plaži danas je izbio požar u kojem je zahvaćen dio plažnog bara i restorana, piše portal Dan.

Tajna mačijeg ponašanja: Znate li zašto vole spavati na vašoj odjeći

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 21:57

Mnogi vlasnici mačaka dobro poznaju isti prizor, ostavite majicu na krevetu, džemper na stolici ili svježe opran veš, a kada se vratite, mačka već zadovoljno spava upravo na tome.

Zirojević traži zabranu ulaska u Crnu Goru za direktora i saradnike Centra za društvenu stabilnost

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 21:21

„Vidim da je neka nacistička organizacija iz Srbije pod nazivom “Centar za društvenu stabilnost” emitovala neko propagandno smeće u kojem pokušava da ponizi Crnu Goru i Cetinje. Iz te kuhinje, ništa novo, tako da me donekle čudi sveopšte iznenađenje u Crnoj Gori“, saopštio je poslanik Evropskog saveza Nikola Zirojević.

Jamal među kandidatima za igrača sezone

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 20:45

Čudesni tinejdžer Barselone Lamin Jamal zvanično je nominovan za nagradu najboljeg igrača sezone u La Ligi, nakon fenomenalne godine u kojoj je bio jedan od ključnih ljudi u pohodu Katalonaca na titulu šampiona Španije.  

Pavićević: Sezonski materijal kaže da će ovo ljeto biti jedno od najtoplijih

Ponedjeljak, 25.05.2026 | 20:34

Kraj maja donosi temperature iznad 30 stepeni, a meteorolozi upozoravaju da bi pred nama moglo biti jedno od najtoplijih ljeta u posljednjih nekoliko decenija. Dok stručnjaci najavljuju tropske dane i noći, građani Podgorice kažu – na visoke temperature su navikli, ali im sve teže padaju.