Utorak, 06.08.2024 | 11:02
IZVOR: kolektiv.me

Rakočević: Vlada da otvori društveni dijalog za očuvanje životnog standarda građana ili da podnese ostavku

Vlada da otvori društveni dijalog za očuvanje životnog standarda građana ili da podnese ostavku, saopštio je poslanik DPS-a Nikola Rakočević.




Foto: arhiva, Skupština Crne Gore/M.Matković

"Podaci koji potvrđuju ranije tvrdnje danas su u medijima. Nažalost, građani najbolje osjećaju rast cijena i pad životnog standarda, ne trebaju im posebna pojašnjenja", napisao je Rakočević na društvenoj mreži X.

Kako je naveo, "potrebno je otvoriti široki društveni dijalog laičke i stručne javnosti, da bi našli rješenje da nominalni rast zarada obezbijedi i jaču kupovnu moć, umjesto što u kontinuitetu proizvodi rast poreza i nameta države, radi pokrivanja deficita u državnoj kasi".

"Što dalje znači značajno slabiji životni standard građana. Odgovorna Vlada bi otvorila takav dijalog. Umjesto rasprave ko je u pravu, građani hoće bolji život i pozitivne, a ne negativne efekte od povećanja zarada", zaključio je Rakočević.

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
😀
06.08.2024 12:50

A sta bi trebali vi iz DPS a da uradite s obzirom da ste zivotni standard građana doveli na nulu-trebali bi da se povučete iz politike i da nijlkad nikoga ne kritikujete her na to nemate moralno pravo

1 1

Novi život nakon preseljenja u Španiju: Amber Heard podijelila dio svog života na Majorci

Petak, 28.11.2025 | 19:24

Amber Heard je podijelila kratak uvid u svoj novi život u Španiji otkako se tamo preselila kako bi započela ispočetka.

Znak podrške: Milenijum u bojama Palestine

Petak, 28.11.2025 | 19:10

Povodom Međunarodnog dana solidarnosti s palestinskim narodom, večeras je most Milenijum u Podgorici osvijetljen bojama palestinske zastave, saopšteno je iz Glavnog grada.  

Šokantni video: Izraelske snage ubile Palestince odmah nakon predaje

Petak, 28.11.2025 | 19:07

Video sa izraelske vojne akcije na Zapadnoj obali prikazuje vojnike kako  izvršavaju egzekuciju dvojice Palestinaca koje su prethodno uhapsili.

Tramp: "Stop migrantima iz zemalja trećeg sveta"

Petak, 28.11.2025 | 18:30

Američki predsjednik Donald Tramp ne odustaje od pooštravanja migracione politike, o kojoj je govorio i tokom predizborne kampanje.

Telefonska sjednica: Pročitajte koje je odluke donijela Vlada

Petak, 28.11.2025 | 18:18

Vuković-Kuč: Zašto vlast ćuti povodom hapšenja u Danilovgradu i divljeg naselja kod Dragalja?

Petak, 28.11.2025 | 18:14

Vlast ćuti i povodom hapšenja navodnih ruskih plaćenika i povodom divljeg naselja u Krivošijama jer iza svega primarno stoji crkva, navela je danas poslanica Demokratske partije socijalista Aleksandra Vuković Kuč.

Dojava o bombi u OŠ "Branko Božović"

Petak, 28.11.2025 | 18:11

U Osnovnoj školi "Branko Božović" stigla je dojava o bombi.

Novica Veličković glavni kandidat za sportskog direktora Partizana

Petak, 28.11.2025 | 18:04

Novica Veličković, legenda Partizana, glavni je kandidat za upražnjeno mjesto sportskog direktora crno-bijelih, objavio je “Mozzartsport“.

Privredna saradnja sa UAE traži direktne avio linije

Petak, 28.11.2025 | 17:50

Privrednu komoru Crne Gore posjetio je Alisa Nikolas, šef Privrednog predstavništva naše zemlje u Ujedinjenim Arapskim Emiratima i sa predsjednicom Ninom Drakić, razgovarao o mogućnostima jačanja privredne saradnje dvije države, saopštili su iz Privredne komore.

SNP traži od Spajića da smijeni Šćekića

Petak, 28.11.2025 | 17:48

Na posljednjoj sjednici Glavnog odbora SNP Crne Gore doneseni su ključni zaključci i odluke u cilju jačanja organizacije i pripreme partije za predstojeće izbore 2027. godine, saopštili su iz Socijalističke narodne partije.