Utorak, 06.08.2024 | 14:00
IZVOR: rtcg.me/Adria TV

Bešović: Ponovo bukte požari, jedan avion za gašenje iz vazduha nije dovoljan

Da službe za zaštitu i spašavanje posljednjih dana imaju pune ruke posla, svjedoči veliki broj registrovanih požara. Iako je centralna regija bila najviše pogođena, vatrena stihija nije zaobišla ni primorje. Trenutno je najkritičnija situacija u Reževićima, ali je taj požar pod kontrolom.




Foto: Ilustracija, Pixabay

Direktor Direktorata za vanredne situacije Ministarstva unutrašnjih poslova Miodrag Bešović u izjavi za Adria televiziju napravio je pregled trenutne situacije po pitanju požara, kao i osvrt na požar u Reževićima.

"Trenutni presjek aktivnih požara izgleda ovako: Danilovgrad – požar u mjestu Štitovo; Opština Nikšić – Drenoštica, Cerovo; Opština Bar – Utrga. Nisu ugroženi objekti ni u jednom. I dalje je aktivan požar koji je sinoć izazivao veće probleme u Budvi, iznad Reževića. Mogu da kažem da su sinoć u Reževićima učestvovali i drugi vatrogasci,osim budvanskih, tj. sa Cetinja, iz Podgorice, Kotora, Tivta i Bara. Dakle, stanje jutros je relativno bolje. Aktivan je avion MUP-a, koji trenutno na toj lokaciji gasi požar iz vazduha", dodao je Bešović.

On potvrđuje da nisu zabilježene veće materijalne štete, ni slučajevi povrijeđenih vatrogasaca u trenutno aktuelnom požaru u Reževićima, niti u bilo kojoj dosadašnjoj akciji.

"Pa do sad nije bilo većih materijalnih šteta. Što se tiče šume, to je treća klasa šume i nisu visoke šume u pitanju. Objekti nijesu bili ugroženi, nije bilo objekata da su izgorjeli u požaru, tako da vatrogasci na terenu brane svaki objekat. Za sad je situacija dobra, što se tiče toga. Nije bilo povrijeđenih vatrogasaca, tako da možemo reći da sve funkcioniše u ovim okolnostima relativno dobro", naglasio je.

Da apeli MUP-a da se izbjegava loženje na otvorenom nisu imali učinak, potvrđuje podatak da je ljudski faktor i dalje najčešći uzrok požara.

"Najčešće izazivanje požara je ljudski faktor. Posljednjih dana imali smo i udar groma kao izazivanje požara. I ovaj požar u Budvi i iznad Kotora požari koji su se dešavali bili su prouzrokovani udarom groma", dodao je.

Pri gašenju desetina požara na teritoriji Crne Gore pomoć iz vazduha pruža samo jedan avion. Na pitanje da li je to dovoljno, Bešović odgovara da nije, ali i da ne može da precizira kada će stići pojačanje.

"Pa naravno da nije dovoljno jedan avion. Mi imamo još dva aviona koja su trenutno u fazi popravke. Motori su stigli iz Kanade i očekujemo da nam dođu mehaničari iz drugih država koji su licencirani da mogu da montiraju te motore, ali to sve zavisi od njih kad će biti slobodni da dođu da nam pomognu u montiranju motora u dva aviona koja su namijenjena za gašenje požara", zaključio je Bešović.

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Bojan
06.08.2024 15:35

Naravno gospodine besovicu nisu dovoljni avioni koji su za zaprasivanje livada kupite kanadere besovicu KANADERE

2 0

OSTALE VIJESTI

Jedna osoba poginula u saobraćajnoj nesreći u Novom Selu

Nedjelja, 08.02.2026 | 12:06

U saobraćajnoj nesreći koja se sinoć dogodila u Novom Selu poginuo je D.R. (4o), saopšteno je CdM-u iz policije.

Podgorica: Vozilo sletjelo u Moraču, policija na terenu

Nedjelja, 08.02.2026 | 11:17

U Podgorici se, tokom prethodne noći oko jedan sat, dogodila saobraćajna nezgoda jer se sumnja da je vozilo sletjelo u rijeku Moraču sa mosta Luča, kazali su nezvanično CdM-u iz policije.

Mandić čestitao Dan opštine Zeta: Vjerujem da je pred nama vrijeme veće sloge i razumijevanja

Nedjelja, 08.02.2026 | 10:58

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić čestitao je Dan opštine Zeta rukovodstvu te opštine i svim građanima Zete.

SEP pita SNP: Da li biste izašli i iz državne vlasti, ako mi budemo akter u podgoričkoj?

Nedjelja, 08.02.2026 | 09:42

Stranka evropskog progresa (SEP) reagovala je povodom izjave funkcionera Socijalističke narodne partije (SNP) Bogdana Božovića da će napustiti vlast ukoliko Stranka evropskog progresa uđe u upravljanje Glavnim gradom. Božović je to izjavio gostujući u emisiji “Okrugli sto” na RTCG.

Ocjenjivaće se rad specijalnih tužilaca

Nedjelja, 08.02.2026 | 09:29

Vlada je utvrdila Predlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o Specijalnom državnom tužilaštvu, kojim se uvode novine u organizaciji, odgovornosti i ocjenjivanje rada specijalnih tužilaca, kako bi se ojačali kapaciteti Specijalnog državnog tužilaštva (SDT) i Specijalnog policijskog odjeljenja (SPO).

FOTO: Otklonjeni nedostaci na gradilištu u Botunu

Subota, 07.02.2026 | 14:01

Radovi na izgradnji Sistema za prečišćavanje otpadnih voda (SPOV) u Botunu mogu se nesmetano nastaviti, nakon što su otklonjeni uočeni tehničko-administrativni nedostaci i nakon što je nadležna inspekcija izvršila ponovni uvid na terenu.

Živković sa Klajnom u Vašingtonu: Doprinos NATO-u kroz povećanje izdavanja za odbranu mora biti prioritet Crne Gore

Subota, 07.02.2026 | 12:17

Odgovorno članstvo u NATO i doprinos njegovom budućem razvoju kroz povećanje izdavanja za odbranu moraju biti prioriteti državne politike Crne Gore, kazao je predsjednik Demokratske partije socijalista (DPS) Danijel Živković.

PES: Odbornici DNP-a da podnesu ostavke zbog najavljenog nerada

Subota, 07.02.2026 | 14:16

Iz Kluba odbornika Pokreta Evropa sad u Skupštini Glavnog grada reagovali su na saopštenje njihovih kolega iz Demokratske narodne partije koji su kazali da više neće učestvovati u radu lokalnog parlamenta i pozvali gradonačelnika Podgorice, Sašu Mujovića da podnese ostavku na tu funkciju jer je, kako su kazali, ostao bez odborničke većine.

U PES za 10 eura, u NSD i DNP za džabe: Koliko godišnje košta članstvo u partijama

Subota, 07.02.2026 | 14:33

Članovi DPS-a izabrani u ime stranke na državne i lokalne funkcije u obavezi da plaćaju članarinu u iznosu od pet odsto primanja

Knežević: Antisrpsku Vladu srušiti prije 2027. i ići na prijevremene izbore

Subota, 07.02.2026 | 16:14

Antirspsku Vladu u Crnoj Gori treba srušiti prije 2027. godine, poručuje predsjednik Demokratske narodne partije Milan Knežević.

Jedna osoba poginula u saobraćajnoj nesreći u Novom Selu

Nedjelja, 08.02.2026 | 12:06

U saobraćajnoj nesreći koja se sinoć dogodila u Novom Selu poginuo je D.R. (4o), saopšteno je CdM-u iz policije.

Koprivica: Zajedništvo Crnogoraca i Srba ključ za preporod Crne Gore

Nedjelja, 08.02.2026 | 12:02

Potpredsjednik Vlade za politički sistem, pravosuđe i antikorupciju Momo Koprivica ističe da prevazilaženje "vještačkih podjela između Crnogoraca i Srba u Crnoj Gori" može stvoriti temelje za društveni i pravni preporod zemlje, zasnovan na vladavini prava, uvažavanju i ravnopravnosti svih građana.    

Domaće štanglice od žitarica su najbolja opcija kad vam se prijede nešto slatko (VIDEO)

Nedjelja, 08.02.2026 | 11:48

Oduševiće vas koliko se jednostavno pravi.

DPS Herceg Novi: Zahvaljujući našem amandmanu uvodi se benificirani radni staž za radnike Čistoće

Nedjelja, 08.02.2026 | 11:21

Klub odbornika DPS Herceg Novi saopštio je da se zahvaljujući njima uvodi benificirani radni staž za radnike Čistoće. Poručuju da je nedavno završena sjednica Skupštine Herceg Novi pokazala svu neozbiljnost i neodgovornost vlasti.

Mandić čestitao Dan opštine Zeta: Vjerujem da je pred nama vrijeme veće sloge i razumijevanja

Nedjelja, 08.02.2026 | 10:58

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić čestitao je Dan opštine Zeta rukovodstvu te opštine i svim građanima Zete.

Milatović: Zeta da bude primjer izgradnje stabilne, prosperitetne i evropske budućnosti

Nedjelja, 08.02.2026 | 10:36

Povodom Dana opštine Zeta, predsjednik Crne Gore Jakov Milatović uputio je iskrene čestitke rukovodstvu Opštine, odbornicama i odbornicima, kao i svim građankama i građanima Zete.

Knežević čestitao Dan opštine Zeta: „Mnogi bi voljeli da te vide kako klečiš i moliš za mrvice s njihove lopovske trpeze“

Nedjelja, 08.02.2026 | 10:24

Predsjednik Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević uputio je čestitku povodom Dana opštine Zeta.

Makedonski pjevač Daniel Kajmakoski otet u Beogradu, tražili mu 20.000 eura

Nedjelja, 08.02.2026 | 10:12

Makedonski pjevač i pobjednik muzičkog takmičenja "X Factor Adria" Daniel Kajmakoski bio žrtva otmice u blizini Beton hale u Beogradu, nakon čega je uslijedila policijska potjera koja je završila saobraćajnom nesrećom kod Rume, pišu srbijanski mediji.

Severina: Političari mi ne biraju repertoar, najbolja je zastava ona pod koju svi stanemo

Nedjelja, 08.02.2026 | 10:04

Hrvatska muzička zvijezda Severina pohvalila se na svom Instagram profilu snimcima i slikama sa koncerta u Samoboru.

SEP pita SNP: Da li biste izašli i iz državne vlasti, ako mi budemo akter u podgoričkoj?

Nedjelja, 08.02.2026 | 09:42

Stranka evropskog progresa (SEP) reagovala je povodom izjave funkcionera Socijalističke narodne partije (SNP) Bogdana Božovića da će napustiti vlast ukoliko Stranka evropskog progresa uđe u upravljanje Glavnim gradom. Božović je to izjavio gostujući u emisiji “Okrugli sto” na RTCG.