Utorak, 06.08.2024 | 20:04
IZVOR: rtcg.me

NESREĆE na putevima svakodnevne, policijskih službenika NEDOVOLJNO

Da su nesreće na putevima gotovo svakodnevne pokazuje statistika. U prvoj polovini prošle godine bilo je tri hiljade udesa.




Foto: Mediabiro (Arhiva)

Uzrok je, uglavnom, ljudski faktor, zato iz policije poručuju da će pojačati kontrole. Kažnjavaće, kažu, sve koji ne budu nosili sigurnosne pojaseve. Priznaju, međutim, da nemaju dovoljno policijskih službenika, ni u kontroli saobraćaja, kao ni u drugim sektorima.

Svi bi što prije do mora ili kuće a na znakove pored puta se ne osvrćemo. Tako za posljedicu i ovoga ljeta imamo svakodnevno saobraćajne nesreće. Statistika opominje da je uzrok na prvom mjestu čovjek.

"Kada govorimo o prekršajima koji dovode do najtežih saobraćajnih nesreća to je prekoračenje brzine, nepropisno preticanje, vožnja pod uticajem alkohola i sve više imamo najteže saobraćajne nesreće zbog upotrebe mobilnih telefona", kaže za TVCG Ilija Janjušević iz Uprave policije.

U prvih pola godine desilo se tri hiljade saobraćajnih nezgoda, što je isto kao prošle godine ali je poginulih bilo za tri više prošle nego ove godine. Ne dodje do nesreća samo zbog vozača već često i zbog puta.

"Put treba da bude tako konstrisan da ispravi grešku vozača. Dakle ukoliko je vozač pogriješio da put ispravi tu grešku na način što će te posljedice biti što manje",  kaže Janjušević.

Saobraćajni vještak Igor Radojević navodi da nije normalno da uključenje na svakom regionalnom putu postoji svakih 100 metara.

"Da se remeti režim upravljanja... Putevi moraju biti napravljeni da imaju pravilan nagib, bankine, sve su to važne stvari",  kaže Radojević.

Nije novina da policijskih službenika fali, pogotovo u regulisanju saobraćaja. U Upravi policije najavljuju da će inicirati povećanje novčanih kazni za pojedine prekršaje.

"Svrha visokih kazni je da se spriječi da ne ponovi prekršaj, svha nije punjenje budžeta nije da se pričini šteta već da se onaj ko čini prekršaje odvrati od činjenja prekrsaje",  kaže Janjušević.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

VCG otkazala učešće na vojnoj vježbi u Grčkoj, traže sastanak Savjeta za odbranu i bezbjednost

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 09:09

Vojska Crne Gore je prinuđena da otkaže učešće na međunarodnoj vazduhoplovnoj vježbi „INOCHIOS 26“ u Republici Grčkoj, zbog, kako su saopštili, nedonošenja odluke Savjeta za odbranu i bezbjednost o učešću jedinica Vojske Crne Gore u međunarodnim vježbama i obukama tokom 2026. godine.

Srbija: Advokati u trodnevnoj obustavi rada

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 09:05

Obustava rada advokata na teritoriji Srbije u trajanju od tri dana počinje 23. februara i traje zaključno sa 25. februarom, navodi se na sajtu Advokatske komore Srbije.

Humanitarna akcija za Sabastijana uspješno realizovana: Prikupljeno 3.000 eura posredstvom platforme humanost.com

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 08:43

Posredstvom platforme humanost.com uspješno je prikupljen cjelokupan iznos od 3.004 eura za nabavku adekvatnih invalidskih kolica za Sabastijana Kastratija (18) koji se bori sa dijagnozom cerebralne paralize.

Opština Bar prinuđena da poništi odluku o besplatnim vrtićima nakon mišljenja MPNI

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 08:32

Iako je stanovnike Bara obradovala odluka da će državni vrtići ove godine biti besplatni, a privatni subvencionisani sa 50 eura mjesečno, ispostavilo se da ona nije napisana kako treba, pa će lokalna skupština morati da je poništi i reguliše to pitanje drugim aktom, saznaju “Vijesti”

U Skupštini Crne Gore danas o klimatskim promjenama

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 08:07

Regionalni seminar o klimatskim promjenama biće održan danas u Skupštini Crne Gore.

Srbija: Advokati u trodnevnoj obustavi rada

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 09:05

Obustava rada advokata na teritoriji Srbije u trajanju od tri dana počinje 23. februara i traje zaključno sa 25. februarom, navodi se na sajtu Advokatske komore Srbije.

Denver opet poražen, nije pomogao ni tripl-dabl Jokića

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 08:47

Košarkaši Denver Nagetsa poraženi su od Golden Stejt Voriorsa 117:128 u utakmici regularnog dijela sezone NBA lige. Nikola Jokić meč je završio sa 32 poena, 20 skokova i 12 asistencija.

Opština Bar prinuđena da poništi odluku o besplatnim vrtićima nakon mišljenja MPNI

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 08:32

Iako je stanovnike Bara obradovala odluka da će državni vrtići ove godine biti besplatni, a privatni subvencionisani sa 50 eura mjesečno, ispostavilo se da ona nije napisana kako treba, pa će lokalna skupština morati da je poništi i reguliše to pitanje drugim aktom, saznaju “Vijesti”

Kamere na kasama – bezbjednost ili zadiranje u privatnost?

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 08:18

Video-nadzor na ulicama, ulazima stambenih zgrada i maloprodajnim objektima uobičajen je u Crnoj Gori i šire. Ali kamera na kasi u prehrambenoj prodavnici nije svakodnevni prizor.

Rakočević: Ne vidim spremnost da se uredi birački spisak, vlast profitira od regionalnog izbornog turizma

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 08:11

Upozorenja civilnog sektora, predvođenog Centrom za demokratsku tranziciju, da se Crna Gora opasno približava „tački bez povratka“ kada je riječ o rokovima za završetak izborne reforme, poslanik Demokratske partije socijalista i kopredsjedavajući skupštinskog odbora za sveobuhvatnu izbornu reformu Nikola Rakočević ocjenjuje kao ozbiljan alarm koji politički akteri više ne smiju ignorisati.

U Skupštini Crne Gore danas o klimatskim promjenama

Ponedjeljak, 23.02.2026 | 08:07

Regionalni seminar o klimatskim promjenama biće održan danas u Skupštini Crne Gore.

Vremenska prognoza - PONEDJELJAK donosi OVE temperature

Nedjelja, 22.02.2026 | 21:55

Pročitajte vremensku prognozu za ponedjeljak.

Jesu li privatni časovi siva zona obrazovanja?

Nedjelja, 22.02.2026 | 21:52

Privatni časovi u Crnoj Gori odavno nijesu samo pomoć slabijim đacima, već paralelni sistem koji funkcioniše između potrebe, zarade i sive zone, upozoravaju sagovornici “Vijesti”.  

Pućurica: Neistina da je DPS glasao protiv izgradnje džamije u centru Bijelog Polja

Nedjelja, 22.02.2026 | 21:44

Odbornik DPS-a u SO Bijelo Polje Asmir Pućurica kazao je da nije tačno da je vladajuća većina predvođena DPS-om glasala protiv izgradnje džamije u centru grada.  

Stenjanje, jaukanje i mumlanje u snu je oblik rijetkog poremećaja spavanja: Kako zvuči i kako se liječi katatrenija?

Nedjelja, 22.02.2026 | 21:36

Stenjanje u snu može da bude simptom katatrenije (ili noćnog jaukanja), rijetkog poremećaja koji izaziva da osoba stenje, jauče, mumla ili proizvodi zvuke pucanja dok spava. Ovi zvuci su često glasni i dugotrajni i razlikuju se od uobičajenog hrkanja ili pričanja u snu.