Utorak, 06.08.2024 | 21:51
IZVOR: vijesti.me

Rakčević na ČELU zajedničke liste GP URA i Pokreta za Podgoricu, PES bi mogao sa Demokratama?

Aktuelni zamjenik gradonačelnice Luka Rakčević biće na čelu zajedničke liste njegove URE i Pokreta za Podgoricu koji će, svi su izgledi, nastupiti zajedno na septembarskim izborima u Podgorici, nezvanično saznaje Televizija Vijesti.




Foto: arhiva, YouTube screenshot/MediaBiro

Njima bi na listi širokog građanskog bloka mogao da se pridruži i Pokret za promjene sa kojim su nedavno potpisali Memorandum o zajedničkom djelovanju, ali više detalja trebalo bi da bude poznato naredne sedmice.

I dok bivši odbornici Pokreta “Evropa sad” idu na jednu stranu, naši izvori kažu da će njihove dojučerašnje kolege vjerovatno formirati zajedničku listu sa Demokratama, ali je još neizvjesno ko će ih predvoditi. Kao mogući kandidati za čelnu poziciju pominju se trenutna gradonačelnica Olivera Injac i ministar energetike Saša Mujović koji je predsjednik podgoričkog PES-a. Demokrate će, kako saznajemo, o konačno modelu ulaska u izbornu trku odlučiti sredinom mjeseca, a najkasnije 20. avgusta na sjednici podgoričkog odbora stranke.

Zvanično – karte o tome kako će PES nastupiti na izborim ne otkriva ni njegov predsjednik i premijer Milojko Spajić koji, ipak, ne krije da je i više nego zadovoljan rezultatima Mujovića.

“Naš podgorički tim, predvođen našim sjajnim ministrom Sašom Mujovićem, ubijeđen sam da će doći i do najboljeg programa i do najboljeg modela nastupa na podgoričkim izborima"; kazao je Spajić.

Na pitanje da li to znači da će Mujović biti nosilac liste odgovorio je: "Gospodin Mujović je predsjednik Podgoričkog odbora PES-a i jedna od osoba koja će definitivno biti kandidati da budu nosioci liste+ Ima moju punu podršku, puno povjerenje”.

I dok misterioznost ostaje glavno Spajićevo obilježje, premijera ujedno krasi i optimizam da će PES-ov kandidat ostati na čelu Glavnog grada.

U međuvremenu, neki drugi politički subjekti, koji bi mogli biti tas na vagi kad dođe do postizborne kombinatorike, već su saopštili da će samostalno na izbore. To je danas učinila Stranka evropskog progresa na čijem je čelu bivši premijer i funkcioner DPS-a Duško Marković. Sinoć su konstituisali Odbor Glavnog grada čiji je predsjednika Ilija Mugoša, ali će tek do kraja mjeseca saopštili ko će im predvoditi listu za podgoričke izbore. I lista bivšeg ministra pravde Andreja Milovića će sama u izbornu trku 29. septembra, baš kao i pokret Preokret Srđana Perića.

Sve u svemu u trci za mjesta u parlamentu glavnog grada, čini se neće biti nikada više zaintresovanih. Pitanje je samo - ima li mjesta za sve.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

VIDEO: SPEKTAKL Rikija Martina u Podgorici - Vidimo se sljedeći put, volim vas

Petak, 22.05.2026 | 00:03

Svjetska muzička zvijezda Riki Martin, održao je spektakularan koncert na prepunom Trgu nezavisnosti u Podgorici.

Naučnici otkrivaju - „Brojčanik“ za sagorijevanje masti koji bi mogao pomoći u JAČANJU KOSTIJU

Četvrtak, 21.05.2026 | 17:20

Poznavanje načina na koji tijelo sagorijeva masti je ključno za razumijevanje svih vrsta metaboličkih sistema – za regulisanje tjelesne temperature, težine, nivoa energije i još mnogo toga... Istraživači su upravo otkrili novi molekularni „brojčanik“ koji kontroliše sagorijevanje masti kod miševa.

FOTO: Burdž Kalifa u bojama CRNOGORSKE ZASTAVE

Četvrtak, 21.05.2026 | 12:46

Burdž Kalifa u bojama crnogorske zastave.4

Mandić: Naš posao je da Crnu Goru učinimo zajednicom bogatih i srećnih ljudi

Četvrtak, 21.05.2026 | 12:42

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić sastao se se juče u Skupštini sa evropskom komesarkom Martom Kos.

VIDEO: "Vilo moja, ti si moja ljubav vjekovima jedina..." Poslušajte novu pjesmu grupe NO NAME

Četvrtak, 21.05.2026 | 12:10

Povodom obilježavanja 20 godina od obnove nezavisnosti Crne Gore, ova pjesma je poklon svim građanima, saopšteno je iz Vlade Crne Gore.

Gorčević: Vjerujem da najbolje vrijeme Crne Gore tek dolazi, dostojanstvenije, snažnije i evropsko, ali uvijek naše

Četvrtak, 21.05.2026 | 11:08

Crna Goro, srećan ti Dan nezavisnosti. Dvadeset godina kasnije, Crna Gora više nije san koji smo branili, nego zemlja koja stoji uspravno pred istorijom i Evropom, saopštila je ministarka evropskih poslova Maida Gorčević.

Satler: Crna Gora ubrzala proces EU integracija

Četvrtak, 21.05.2026 | 10:47

Šef delegacije Evropske unije u Podgorici ambasador Johan Satler ocijenio je u intervjuu za praznični četvorobroj Pobjede da je Crna Gora u odnosu na početak godine znatno ubrzala EU integracije, navodeći da je njegova poruka shvaćena na pravi način.

Milatović: Da je vječna uređena, pravedna, evropska Crna Gora

Četvrtak, 21.05.2026 | 10:11

Da je vječna uređena, pravedna, evropska Crna Gora, istakao je predsjednik države Jakov Milatović, u video čestitki povodom 20 godina od obnove nezavisnosti Crne Gore.

UDES u mjesto Kamenovo - Poginuo motociklista

Četvrtak, 21.05.2026 | 09:50

Udes.

Šćepanović - Oduvijek je Crna Gora znala da sačuva ono što je najvrednije

Četvrtak, 21.05.2026 | 09:21

U ime Uprave policije i u svoje lično ime upućujem vam iskrene čestitke povodom 20 godina od obnove nezavisnosti Crne Gore, saopštio je direktro Uprave policije Lazar Šćepanović.