Srijeda, 07.08.2024 | 20:06
IZVOR: kolektiv.me

DPS Kotor: Svaka čast Đokoviću, ali zna se ko je NAŠ PONOS

Opštinski odbor Demokratske partije socijalista Kotor reagovao je nakon što je na jednom od elektronskih bilborda u tom gradu danas osvanula poruka podrške srpskom teniseru Novaku Đokoviću.




Foto: DPS

„Danas je na elektronskom bilbordu u našem gradu osvanula poruka da je Novak Đoković ponos Crne Gore, bez potpisa, bez naznake ko nam to poručuje. Niko ne spori da je Novak Đoković čudo u tenisu, niti da treba da budemo ponosni na to što je neko sa Balkana najbolji na svijetu u nekom sportu, ali isto bismo više voljeli da smo baš na tom istom mjestu vidjeli da ste ponosni i na sve crnogorske olimpijce koji nijesu išli privatnim avionom do Pariza i tamo spavali u luksuznom hotelu, već avionom u kojem je bilo više funkcionera nego sportista, i koji su pošli da gledaju Noleta, a naše olimpijce ako stignu. Kakav je odnos prema našim sportistima u državi i po gradovima, dobro da su i otputovali za Pariz“, naveli su iz kotorskog DPS-a. 

Dodaju i kako je „još jedna "sitnica" na koju je baš trebalo biti ponosan i ta da je skoro cijela postava crnogorskih olimpijaca baš iz Boke“. 

„Razumijemo da su izbori i da se nekako mora doći do glasova jer se nije radilo ništa do posljednja dva mjeseca, pa je lakše opet raspiriti vatru nacionalizma ne bi li se opet dijelili na ove i one, prave i krive i tako dalje po staroj matrici“, kazali su iz kotorskog DPS-a. 

Ističu da su oni ponosni na crnogorske olimpijce.

„Smatramo da su oni naš ponos bez obzira na to da li su na njihovim grudima medalje ili ne. Našim bilbord-političarima smo zahvalni što šire bratsku ljubav u nadi da su makar dijelom ponosni na crnogorske sportiste koliko su na srpske. I svaka čast Đokoviću, ali naš ponos stanuje neđe drugo“, zaključili su iz kotorskog DPS-a. 

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Šahmanović: Razmatramo mjere koje će ublažiti rast cijena goriva

Četvrtak, 19.03.2026 | 17:03

Vlada Crne Gore pažljivo prati kretanja na tržištu naftnih derivata i već razmatra mjere koje će ublažiti nagli rast cijena, kazao je “Danu” ministar energetike i rudarstva Admir Šahmanović.

Dnevni red će predložiti kada počne: Mandić sazvao novu sjednicu Skupštine

Četvrtak, 19.03.2026 | 16:39

Predsjednik Skupštine Andrija Mandić maločas je sazvao četvrtu sjednicu aktuelnog zasijedanja.

Novaković Đurović: URA će predložiti zakon o uvođenju otvorenih lista

Četvrtak, 19.03.2026 | 16:55

Potpredsjednica Građanskog pokreta URA Ana Novaković Đurović rekla je da će se najvjerovatnije i sljedeći izbori, nažalost, održati sa postojećim izbornim zakonodavstvom i sistemom koji je ustanovila Demokratska partija socijalista, jer se izborna reforma ne može sprovesti u naredna tri mjeseca, što je premalo vremena.

Krapović o Milatoviću: Ne shvatam što radi, vojska i država zbog njega gube obraz i kredibilitet

Četvrtak, 19.03.2026 | 16:27

Ministar odbrane Dragan Krapović kritikovao je u intervjuu za Euronews predsjednika Jakova Milatovića prema Savjetu za odbranu i bezbjednost.

Vuković: Nakon što zakoni stupe na snagu, ANB će moći bez odobrenja suda da “prikuplja informacije” o crnogorskim građanima

Četvrtak, 19.03.2026 | 16:25

Nakon što zakoni stupe na snagu, ANB će biti u mogućnosti da, bez odobrenja suda, “prikuplja informacije” o crnogorskim građanima, saopštio je na mreži X potpredsjednik Demokratske partije socijalista Ivan Vuković.

Spajić: Jedino međusobnim razumijevanjem, povjerenjem i podrškom mogu se ostvariti zahtjevni nacionalni ciljevi

Četvrtak, 19.03.2026 | 15:56

Predsjednik Vlade Crne Gore mr Milojko Spajić je građankama i građanima islamske vjere čestitao Ramazanski bajram, sa željom da im nastupajući praznični dani budu ispunjeni porodičnom i prijateljskom toplinom i radošću.

Ustavni sud: Osuđujemo izjave kojima se vrijeđa dostojanstvo sudijske funkcije

Četvrtak, 19.03.2026 | 15:32

Ustavni sud Crne Gore, saopštio je da osuđuje izjave kojima se vrijeđa dostojanstvo sudijske funkcije.

Odbornici o skraćenju mandata Skupštini Glavnog grada; Mujović: Kriza se desila jer nisam bio spreman da taktiziram

Četvrtak, 19.03.2026 | 15:09

Gradonačelnik Podgorice Saša Mujović istakao je da skraćenje mandata Skupštini Glavnog grada nije dobra za građane Crne Gore, odnosno Podgorice.

Milović, Rakoćević i Anđušić u Anketnom odboru za "Možuru"

Četvrtak, 19.03.2026 | 15:01

Parlamentarci su većinom glasova izabrali poslanike DPS-a Nikolu Milovića, Nikola Rakočevića i Mihaila Anđušića u skupštinski Anketni odbor za slučaj "Možura".

Laketić direktor Poreske uprave u punom mandatu, potvrđen prestanak mandata Mirjani Pajković u MLJMP

Četvrtak, 19.03.2026 | 14:59

Vlada Crne Gore je, na danas održanoj 118. sjednici kojom je predsjedavao premijer Milojko Spajić, razmotrila više kadrovskih pitanja.