Četvrtak, 08.08.2024 | 17:19
IZVOR: kolektiv.me

Injac: RASPISAN tender za REKONSTRUKCIJU ulice pored Gradskog groblja u Zagoriču

Javni poziv za podnošenje ponuda za izvođenje radova na rekonstrukciji Ulice Branka Ćopića (od pružnog prelaza do podvožnjaka) u Zagoriču raspisan je 6. avgusta. Riječ je o veoma frekventnoj saobraćajnici koja je dugo vremena bila u lošem stanju, saopšteno je iz Glavnog grada.




Foto: podgorica.me

“Ulica pored Gradskog groblja u Zagoriču je bila među prioritetima za rekonstrukciju zbog čega smo radili na rješavanju složenih problema kako bismo što prije otpočeli sve potrebne procedure. Nadam se da ćemo, nakon višegodišnjih najava, već početkom septembra dobiti kredibilnog izvođača koji će izvesti radove na dužini od preko 900m i to od pružnog prelaza sve do nadvožnjaka na Zlatici, uz planiranu izgradnju trotoara sa obje strane i dva parkirališta sa 25 parking mjesta”, kazala je Olivera Injac, gradonačelnica Podgorice. 

Procijenjena vrijednost radova iznosi 1,500.000 eura sa PDV-om, a od prateće infrastrukture planirani su atmosferska i fekalna kanalizacija, vodovod, tk kanalizacija i javna rasvjeta.

Javni poziv za podnošenje ponuda za izvođenje radova na rekonstrukciji pomenute ulice otvoren je do 06. septembra.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Evropska komisija: Šengenska PRAVILA ostaju, uprkos zahtjevima prevoznika sa Zapadnog Balkana

Utorak, 01.09.2026 | 14:34

Evropska komisija je poručila u utorak da se šengenska pravila neće promijeniti, iako su zvaničnici ove institucije svjesni da se određene kategorije, uključujući kamiondžije, suočavaju sa problemima prilikom ulaska i izlaska iz evropskih država koje su dio zone slobodnog kretanja, prenosi Radio Slobodna Evropa RSE.

Albanski forum u ponedjeljak o inicijativi DPS-a za smjenu Mandića

Utorak, 01.09.2026 | 14:24

Albanski forum (AF) raspravljaće na sjednici predsjedništva stranke u ponedjeljak o inicijativi Demokratske partije socijalista (DPS) za smjenu Andrije Mandića.

Pijani mladić u Mađarskoj ukrao avion i poletio prema nuklearki Pakš

Utorak, 01.09.2026 | 13:54

Muškarac (24) iz Sombora ukrao je laki avion Cessna 172 sa aerodroma Kaloča na jugu Mađarske i neovlašćeno poletio krećući se ka nuklearnoj elektrani Pakš, prenijeli su mađarski mediji.

Podgorica: Određeno zadržavanje osumnjičenom da je pretukao sugrađanina i ukrao mu novac i tablete

Utorak, 01.09.2026 | 13:47

Više državno tužilaštvo u Podgorici odredilo je zadržavanje do 72 sata M.D, osumnjičenom da je izvršio krivično djelo razbojništvo.

Okončana istraga o tramvajskoj nesreći u Sarajevu: Podignuta optužnica protiv vozača

Utorak, 01.09.2026 | 13:37

Iz Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu saopštili su da je okončana istraga o tramvajskoj nesreći, koja se dogodila u februaru ove godine, te da je podignuta optužnica protiv vozača tramvaja A. K.

UP - Tri tijela pronađena na strelištu u Danilovgradu, policija utvrđuje okolnosti

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 17:43

Dežurnu službu Odjeljenja bezbjednosti Danilovgrad je danas oko 17.00 časova obavijestio M.J, vlasnik strelišta „Češka zbrojevka“ u Danilovgradu, da je na ovom strelištu zatekao beživotna tijela tri muška lica, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Policija potražuje Mihaila Nikolaeviča Shabunina zbog sumnje da je izvršio trostruko ubistvo u Danilovgradu

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 20:03

Policija Crne Gore raspisala je javnu potragu za Mihailom Nikolaevičem Shabuninom (30), državljaninom Ruske Federacije, zbog sumnje da je izvršio trostruko ubistvo na strelištu „Češka zbrojevka“ u Danilovgradu, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Policija pronašala vozilo osumnjičenog za trostruko ubistvo na području Vranjskih njiva, građani da budu oprezni

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 21:17

Policijski službenici su, na području Vranjskih njiva, u blizini restorana „Stefan“, na jednoj livadi pronašli putničko motorno vozilo marke Seat Cordoba, kojim se, kako se sumnja, izvršilac udaljio sa lica mjesta, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

EK: Neprihvatljivo bilo kakvo miješanje u proces pristupanja Crne Gore EU

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 17:32

Evropska komisija (EK) reagovala je na nedavne navode premijera Milojka Spajića, koji je poručio da postoje ozbiljne bezbjednosne operativne informacije da će najavljeno zatvaranje novih pregovaračkih poglavlja sa Crnom Gorom biti praćeno koordinisanim hibridnim djelovanjem, u koje su uključeni zvaničnici najmanje dvije države iz regiona.

Policija objavila kojim je vozilom pobjegao osumnjičeni za trostruko ubistvo u Danilovgradu

Ponedjeljak, 31.08.2026 | 20:51

Uprava policije objavila je fotografiju i podatke o vozilu za koje se sumnja da ga je osumnjičeni Mihail Nikolaevič Shabunin (30), državljanin Ruske Federacije, koristio prilikom bjekstva nakon trostrukog ubistva na strelištu „Češka zbrojevka“ u Danilovgradu.

Evropska komisija: Šengenska PRAVILA ostaju, uprkos zahtjevima prevoznika sa Zapadnog Balkana

Utorak, 01.09.2026 | 14:34

Evropska komisija je poručila u utorak da se šengenska pravila neće promijeniti, iako su zvaničnici ove institucije svjesni da se određene kategorije, uključujući kamiondžije, suočavaju sa problemima prilikom ulaska i izlaska iz evropskih država koje su dio zone slobodnog kretanja, prenosi Radio Slobodna Evropa RSE.

Albanski forum u ponedjeljak o inicijativi DPS-a za smjenu Mandića

Utorak, 01.09.2026 | 14:24

Albanski forum (AF) raspravljaće na sjednici predsjedništva stranke u ponedjeljak o inicijativi Demokratske partije socijalista (DPS) za smjenu Andrije Mandića.

Poreska uprava tokom sezone izrekla kazne od 2,57 miliona eura, privremeno zatvorena 64 objekta

Utorak, 01.09.2026 | 14:09

Poreski inspektori su tokom četiri mjeseca ljetnje turističke sezone obavili 2.918 kontrola širom Crne Gore, utvrdili 525 nepravilnosti i izrekli kazne vrijedne više od 2,57 miliona eura. Iako je kontrola bilo 6,5 odsto manje nego prošle godine, iznos kazni je povećan, dok je broj privremenih zabrana rada više nego udvostručen – sa 26 na 64, saopštila je Poreska uprava.

Pijani mladić u Mađarskoj ukrao avion i poletio prema nuklearki Pakš

Utorak, 01.09.2026 | 13:54

Muškarac (24) iz Sombora ukrao je laki avion Cessna 172 sa aerodroma Kaloča na jugu Mađarske i neovlašćeno poletio krećući se ka nuklearnoj elektrani Pakš, prenijeli su mađarski mediji.

Podgorica: Određeno zadržavanje osumnjičenom da je pretukao sugrađanina i ukrao mu novac i tablete

Utorak, 01.09.2026 | 13:47

Više državno tužilaštvo u Podgorici odredilo je zadržavanje do 72 sata M.D, osumnjičenom da je izvršio krivično djelo razbojništvo.

Okončana istraga o tramvajskoj nesreći u Sarajevu: Podignuta optužnica protiv vozača

Utorak, 01.09.2026 | 13:37

Iz Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu saopštili su da je okončana istraga o tramvajskoj nesreći, koja se dogodila u februaru ove godine, te da je podignuta optužnica protiv vozača tramvaja A. K.

Od oktobra Air Serbia povećava broj letova do Podgorice i Tivta

Utorak, 01.09.2026 | 12:55

Air Serbia će od 1. oktobra povećati broj letova između Beograda i Podgorice na 27 nedjeljno, saopštila je danas ta avio-kompanija.

Roganović: Emocija kada se obuče dres Crne Gore uvijek je ista

Utorak, 01.09.2026 | 12:47

Nakon povratka na klupu "lavova", Zoran Roganović ne krije emocije i motivaciju – ponovo želi da sa Crnom Gorom ispiše lijepe stranice crnogorskog rukometa.

U srijedu vanredna sjednica Skupštine

Utorak, 01.09.2026 | 12:39

Poslanici crnogorskog parlamenta trebalo bi sjutra da raspravljaju o Predlogu za promjenu Ustava Crne Gore, kojim je predviđeno ukidanje imuniteta predsjedniku i članovima Vlade za krivična djela protiv službene dužnosti.

Joković: Jučerašnja tragedija duboko je potresla Danilovgrad i cijelu Crnu Goru

Utorak, 01.09.2026 | 12:20

Jučerašnja tragedija duboko je potresla Danilovgrad i cijelu Crnu Goru, saopštio je Vladimir Joković, ministar poljoprivrede i predsjednik Socijalističke narodne parije (SNP) Vladimir Joković.