Četvrtak, 08.08.2024 | 18:00
IZVOR: Slobodna Dalmacija

Cimet je ODLIČAN za kolače, ali su mu domaćice pronašle JOŠ JEDNU SVRHU

Osim lijepog mirisa, cimet ima antibakterijska svojstva.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Dodavanje cimeta u vodu za čišćenje kuće je vjerovatno posljednja stvar na koju mislite kada pokušavate da očistite svoj dom, ali se ispostavilo da može imati nekoliko prednosti za vaš prostor.

Stručnjaci za čišćenje kažu da dodavanjem malo cimeta u vodu za čišćenje može pomoći da vaš dom miriše dobro.

„Da, korišćenje cimeta u vodi u kojoj natapate krpe može ostaviti prijatan miris u prostoriji“, kaže Petja Holevič, stručnjak za čišćenje doma i menadžer u „Fantastic Services“.

Ali i upozorava da morate izbjegavati upotrebu previše cimeta jer može da ostavi tragove na podu ako nije pravilno razblažen.

„Umjesto da nanosite cimet direktno na krpu, preporučujem vam da koristite rastvor za čišćenje u koji ćete dodati cimet. Trebaće vam topla voda, nekoliko kapi blagi deterdžent za posuđe i jedan do dva štapića cimeta ili kašičicu mljevenog cimeta Sastojke pomiješajte u kofi vode, ostavite da se cimet natopi nekoliko minuta kako bi voda poprimila miris cimeta"", kaže  Homes and Gardens.

„Zatim obrišite pod kao i obično rastvorom cimeta. Toplota i pokreti brisanja će širiti miris cimeta u vazduh, ostavljajući prostoriju mirisnom, dok će topla voda i blagi deterdžent za suđe pomoći da se pod efikasno očisti, prenosi Slobodna Dalmacija.

Cimet ima nekoliko antibakterijskih svojstava, što znači da je više od samo površinskog dodatka vašoj rutini čišćenja“, kaže Elizabet Šilds, profesionalni čistač i menadžer u „Super Cleaning Service Louisville“.

„Cimet ima prirodna antibakterijska svojstva, tako da kada se cimet nanese ili doda u rastvor za čišćenje, može pomoći u ubijanju ili inhibiranju rasta bakterija na površinama, čineći ga prirodnim i efikasnim antibakterijskim sredstvom za domaćinstvo“, kaže ona.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Dom zdravlja - Adaptacija objekta u Tološima u toku, predviđena radiološka služba i apoteka Montefarma

Subota, 14.02.2026 | 12:14

Dom zdravlja Glavnog grada je još tokom protekle godine počeo pribavljati sve potrebne dozvole i sprovoditi neophodne zakonske procedure i aktivnosti za početak radova na adaptaciji zdravstvenog objekta u Tološima.

DNP Podgorica: Ukidanje Službe za građane još jedan potez samovolje gradonačelnika Mujovića

Subota, 14.02.2026 | 12:05

Iz Kluba odbornika DNP Podgorica ističu da je ukidanje Službe za građane samo još jedan u nizu poteza samovolje gradonačelnika Saše Mujovića.

Granična policija na GP „Dobrakovo“ otkrila dva vozila koja potražuje Interpol

Subota, 14.02.2026 | 11:43

Službenici Sektora granične policije su, na Graničnom prelazu „Dobrakovo“, otkrili dva vozila veće vrijednosti koje Interpol potražuje kao ukradena.

Kapitalna ulaganja Univerziteta Crne Gore u Nikšiću: Novo lice Filozofskog fakulteta

Subota, 14.02.2026 | 11:25

Radovi su počeli, a prostor oko Filozofskog i Filološkog fakulteta u Nikšiću uskoro će dobiti novo lice. Projekat se realizuje u okviru šire vizije rukovodstva Univerziteta Crne Gore o unapređenju univerzitetske infrastrukture i stvaranju otvorenog, funkcionalnog i savremenog akademskog ambijenta.

Policija u Herceg Novom rasvijetlila tri prevare

Subota, 14.02.2026 | 11:13

Novljanska policija je rasvijetlila četiri krivična djela iz oblasti ekonomskog kriminala, tri krivična djela prevara i jedno krivično djelo falsifikovanje isprave, saopštili su iz Uprave policije.

Ustavni sud odlučuje o vakcinaciji

Subota, 14.02.2026 | 11:02

Podnijete dvije inicijative zbog usvajanja zakona koji propisuje da je imunizacija djece uslov za boravak u vrtićima.

Milatović na večeri kod kancelara Merca

Subota, 14.02.2026 | 10:32

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović prisustvovao je sinoć radnoj večeri u organizaciji njemačkog kancelara Fridriha Merca, održanoj u okviru Minhenske bezbjednosne konferencije.

(VIDEO) Incident na Jadranu: Teretni brod udario u Titovu rezidenciju

Subota, 14.02.2026 | 10:21

U riječkoj luci sinoć se dogodila pomorska nesreća u kojoj se teretni brod sudario sa brodom ‘‘Galeb‘‘, plovećom rezidencijom Josipa Broza Tita, doživotnog predsjednika i maršala nekadašnje Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije.

Šimun u Turskoj: Fokus na sistemskoj saradnji, bezbjednosti ljekova i zajedničkoj edukaciji zdravstvenih radnika

Subota, 14.02.2026 | 10:46

U okviru zvanične posjete Republici Turskoj, delegacija Ministarstva zdravlja Crne Gore predvođena ministrom Vojislavom Šimunom održala je niz radnih sastanaka sa ključnim institucijama turskog zdravstvenog sistema, sa ciljem identifikovanja konkretnih polja saradnje i razmjene iskustava, saopštili su iz Ministarstva zdravlja.

Vojska SAD pogodila brod na Karibima, troje poginulo

Subota, 14.02.2026 | 10:57

Američka vojska saopštila je da je pogodila brod na Karibima, pri čemu su poginule tri osobe.