Petak, 09.08.2024 | 15:48
IZVOR: vijesti.me

"Delfini" SAVLADALI SAD - Srbija će igrati za treće OLIMPIJSKO ZLATO zaredom

Olimpijski prvak pokazao zašto je velikan - "delfini" rutinski odradili SAD u polufinalu (10:6).




Foto: YouTube screenshot/ Olympics Aquatics, arhiva

“Delfini” su u finalu nakon pobjede nad Sjedinjenim Američkim Državama (10:6),

Mnogi su otpisali olimpijskog prvaka poslije mučenja sa Japanom, lekcije od Australije, nemoći protiv Španije i Mađarske, ali Srbija je još jednom pokazala zašto je vaterpolo gigant.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1 klik - 100 freebet-ova! Registruj se na meridianbet.me i pokupi najbolji poklon dobrodošlice!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nikola Jakšić i drugovi autoritatiuvno i nekako rutinski odradili su i Sjedinjene Američke Države (10:6) i plasirali se u treće finale zaredom Olimpijskih igara, gdje će juriti treće uzastopno zlato.

Amerikanci su imali sjajan turnir, imali su i danas mnogo šansi posebno u napadu sa igračem više, ali jednostavno nisu imali igrača za velike utakmice kakvih i dalje u Srbiji ima dosta.

Od početka utakmice "delfini" su diktirali tempo, sa dva gola Nikole Dedovića stigli do 7:4 početkom treće, a potom nakon pogotka Nemanje Vica i do 8:5.

Dugo nakon toga ekipa Uroša Stevanovića nije tresla mrežu, ali nisu blistali napadu ni momci Dejana Udovičića (golman Srbije Radoslav Filipović odigrao meč karijere), pa su do kraja trećeg dijela preko Aleksa Bovena samo jednom tresli mrežu (8:6).

Ipak, posljednjih osam minuta otklonili su sve dileme, ako ih je uopšte bilo - Dedović se još jednom sjajno snašao, a fenomelani Nikola Jakšić na tri i po minuta čini se stavio tačku na utakmicu (10:6).

U Rio de Žaneiru je Srbija do zlata stigla u finalu preko Hrvatske, u Tokiju je bila bolja od Grčke, a sada čeka boljeg iz drugog polufinala u kojem igraju "barakude" i Mađarska.

KOMENTARI (2)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Beian
09.08.2024 18:06

Congratulation BRAVO

1 2
😜😜😜
10.08.2024 11:14

Sada će Croati da ih oderu .

2 0

Muriću određen istražni pritvor zbog opasnosti od bjekstva, uticaja na svjedoke i težine djela

Petak, 24.04.2026 | 10:03

Vehid Murić saslušan je danas kod sudije za istragu podgoričkog Višeg suda, koji mu je odredio istražni pritvor od 30 dana zbog trostrukog ubistva za koje je osumnjičen.

BiH: Maloljetnik silovao trudnu sestru s poteškoćama u razvoju, majka je bacila s balkona, stradalo nerođeno dijete

Petak, 24.04.2026 | 13:17

Po nalogu Tužilaštva Unsko-sanskog kantona pripadnici Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Unsko-sanskog kantona juče su na području opštine Velika Kladuša uhapsili dvije osobe, od kojih je jedna maloljetna, prenosi Dnevni avaz.

Uhapšen državljanin BiH, osumnjičen za lažnu dojavi o bombi u Podgorici

Petak, 24.04.2026 | 09:51

Policija sumnjiči A.B. (42), državljanina Bosne i Hercegovine iz Sarajeva, za dojavu o bombi u podgoričkoj školi.

Ivan Vuković objavio svoju diplomu (FOTO)

Petak, 24.04.2026 | 14:10

U skladu sa nedavnim dogovorom iz Skupštine Crne Gore i inicijativom koju je kolegama poslanicima uputio sa poslanikom PES-a Uglješom Uroševićem, Ivan Vuković iz DPS-a danas je na X mreži objavio podatke o studiranju.

Cijene nafte rastu uprkos primirju između Izraela i Libana

Petak, 24.04.2026 | 09:39

Cijene nafte jutros su na azijskim tržištima zabilježile blagi rast, uprkos vijestima o produženju primirja između Izraela i Libana. Barel sirove nafte Brent poskupio je za 0.7 posto na gotovo 105.80 dolara, dok je cijena nafte na američkom tržištu porasla za 0.6 posto na 96.50 dolara po barelu.

Sejfo Seferović gost tribine „Podgoričke priče” u KIC-u

Subota, 25.04.2026 | 09:10

Među umjetnicima koji su svojim djelovanjem obilježili kulturni i umjetnički život Glavnog grada, posebno se izdvajaju oni koji su decenijama posvećeno gradili pozorišnu i filmsku scenu.

Američka vojska pogodila brod u Pacifiku, dvoje mrtvih

Subota, 25.04.2026 | 09:08

Američka vojska juče je saopštila da je pogodila brod u istočnom Pacifiku, ubivši dvije osobe, u najnovijem takvom napadu koji su grupe za ljudska prava osudile kao „vansudska ubistva“, a koji je Vašington opisao kao napad usmjeren na „narkoteroriste“.

Papa ukorio njemačke biskupe zbog blagosiljanja istopolnih brakova

Subota, 25.04.2026 | 08:45

Papa Lav XIV javno je ukorio njemačke biskupe zbog smjernica koje omogućavaju da istopolni parovi dobiju crkveni blagoslov.

Ćalasan: Narodni muzej između tradicije i inovacije, kulturno nasljeđe da bude dostupno svima

Subota, 25.04.2026 | 08:20

Narodni muzej Crne Gore počeo je sa programom obilježavanja 130 godina od osnivanja i 100 godina od obnove rada, a kako ističe direktor Jakša Ćalasan za Portal RTCG, jubilej nije samo prilika za retrospektivu, već i za kritičko promišljanje uloge muzeja danas – šta znači savremenom društvu i kako može biti relevantan novim generacijama.

Vremenska prognoza - SUBOTA donosi OVE temperature

Petak, 24.04.2026 | 21:35

Sunčano i toplije, ponegdje uz slab do umjeren razvoj dnevne oblačnosti, prvenstveno u sjevernim predjlima. 

Gvardiola: Ulaznice za SP preskupe, to nije poenta fudbala

Petak, 24.04.2026 | 21:14

Menadžer Mančester sitija Pep Gvardiola kritikovao je Fifu zbog cijene karata za predstojeće Svjetsko prvenstvo u fudbalu.     

Čeka signal iz Madrida: Murinjo spreman za povratak

Petak, 24.04.2026 | 21:56

Miris povratka na Santijago Bernabeu ponovo je u vazduhu – Žoze Murinjo čeka poziv koji bi mogao da promijeni sve.  

Parker želi da zadrži Asvel u Evroligi i preuzme tim kao trener

Petak, 24.04.2026 | 21:45

Francuski Asvel ne odustaje od Evrolige, uprkos brojnim spekulacijama o mogućem izlasku iz elitnog takmičenja.  

Vlada obećava brži povrat PDV-a, prevoznici i dalje skeptični

Petak, 24.04.2026 | 21:32

Udruženje prevoznika će ubuduće dobiti povrat PDV-a u zakonskom roku od 60 dana, obećalo Ministarstvo finansija. Zadržavanje na graničnim prelazima biće kraće i kontrole ažurnije, saopštili su predstavnici Uprave carine i Ministarstva poljoprivrede u emisiji Okvir Televizije Crne Gore. Ipak, prevoznici su nepovjerljivi te će odluku o daljem djelovanju donijeti na svojim organima.     

Netanjahu: Hezbolah pokušava sabotirati mir

Petak, 24.04.2026 | 21:10

Izraelski premijer Benjamin Netanijahu u video obraćanju o sukobu na Bliskom istoku poručio je da je u toku proces čiji je cilj “postizanje istorijskog mira između Izraela i Libana”.