Srijeda, 14.08.2024 | 16:16
IZVOR: kolektiv.me

DPS: PES ZLOUPOTRIJEBIO račune građana za struju i Poštu Crne Gore u predizborne svrhe

Pokret Evropa sad, u blijedom pokušaju da zaustavi strmoglavi pad rejtinga, pribjegava najgorim zloupotrebama državnih resursa kako bi se sačuvao od kraha koji ih čeka na predstojećim izborima, saopštila je Demokratska partija socijalista Crne Gore.




Foto: DPS 

“Nakon što su nezapamćenim političkim kuplerajem izvršili rekonstrukciju Vlade u koju nije ušao samo onaj ko nije htio, nakon što su slagali građane oko Programa “Evropa sad 2” koji su tempirali uoči lokalnih izbora, te poslije desetina i stotina raspisanih konkursa za zapošljavanje na svim nivoima u susret izborima u Podgorici, na red su došle zloupotrebe državnih preduzeća poput Pošte Crne Gore i EPCG”, navodi DPS.

Kako su kazali,  nakon što su sa rukovodiocima Pošte dogovorili da poštari uz račune za struju podijele i politički Program PES-a u 217 hiljada promjeraka, pokušali su da se opravdaju time da su tu uslugu uredno platili, ali u maniru prevaranata kakvi i jesu, sakrili su QR kod kao i iznos koji je navodno plaćen za navedenu uslugu, vjerovatno da bi se sakrila činjenica da je plaćeni iznos znatno manji od uobičajene tržišne cijene koju ovo državnog preduzeća naplaćuje za slične usluge.

“Kad se tome doda činjenica da je datum knjiženja 31.07. a da je račun izdat 13.08. – odnosno nakon što su građani počeli da prijavljuju zloupotrebe, a da je rok plaćanja 08.08. – odnosno 5 dana prije izdavanja računa apsolutno je jasno da je riječ o mutljavini u kojoj ima posla za tužilaštvo. Na šta su sve spremni, ne bi začudilo da su ugovor i račun napravili danas. Važno je da je ođe svima sve jasno. Uz račune za struju, mjesec i po dana pred izbore, Pošta Crne Gore dijeli politički program partije na vlasti. Pametnome dosta”, ističu iz DPS-a. 

I na kraju, dodaju,  – uzalud promo tekstovi, bilbordi, flajeri i kampanja kojom se građani pokušavaju ubijediti u prevaru.

"Prevara je provaljena – umjesto obećanih 250 eura, plata je povećana za 36, i uz cijene koje su veće nego u Njemačkoj, Milojko Spajić privatnim dilovima, a na štetu države i njenih resursa, nastavlja da uništava životni standard građana, da bi od tih aranžmana ubirao prihode za svoj džep”, zaključili su iz DPS-a. 

ČITAJTE DETALJNIJE!

PES: Građane informišemo plaćenom uslugom Pošte, za razliku od DPS-a koji je to radio putem Skaja

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Ibrahimović na novogodišnjem prijemu za diplomatski kor: U 2025. napravljeni krupni iskoraci na planu evropske integracije

Petak, 12.12.2025 | 16:36

Potpredsjednik Vlade i ministar vanjskih poslova Crne Gore Ervin Ibrahimović priredio je, danas u Vili Gorica, tradicionalni novogodišnji prijem za diplomatski kor, tokom kojeg je ukazao na aktuelni međunarodni kontekst i ključne vanjskopolitičke prioritete Crne Gore, uz osvrt na ostvarene rezultate u prethodnoj godini, saopšteno je iz njegovog resora.

Ukrajina bi već naredne godine mogla ući u EU

Petak, 12.12.2025 | 16:13

Pristupanje Evropskoj uniji do 1. januara 2027. godini precizirano je u najnovijoj verziji mirovnog predloga koji su ukrajinski i evropski zvaničnici predstavili Vašingtonu, prenio je Fajnenšl tajms

Đeljošaj i Kalkavan potpisali Odluku o slobodnoj trgovini između Crne Gore i Turske

Petak, 12.12.2025 | 15:43

Potpredsjednik Vlade za ekonomsku politiku i ministar ekonomskog razvoja Nik Đeljošaj i ambasador Turske u Crnoj Gori Bariš Kalkavan potpisali su Odluku o slobodnoj trgovini između Crne Gore i Turske, saopšteno je iz Ministarstva ekonomskog razvoja.

Mandić sa Kalkavanom: Crna Gora i Turska nastavljaju da razvijaju stabilne, prijateljske i partnerske bilateralne odnose

Petak, 12.12.2025 | 15:35

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić primio je danas u oproštajnu posjetu ambasadora Turske u Crnoj Gori Bariša Kalkavana, i tom prilikom ocijenjeno je da Crna Gora i Turska nastavljaju da razvijaju stabilne, prijateljske i partnerske bilateralne odnose.

Đoković: NSD je predvodnik Crne Gore na putu ulaska u EU

Petak, 12.12.2025 | 15:33

Gostujući u emisiji Kontakt, na Radio-televiziji Nikšić, poslanik Nove srpske demokratije Velimir Đoković rekao je da je ta stranka predvodnik Crne Gore ka progresivnom društvu, što podrazumijeva i ulazak u EU, saopšteno je iz Nove srpske demokratije.

Vujović: Kulturna baština je temelj održivog razvoja i regionalne saradnje

Petak, 12.12.2025 | 16:56

Kultura i kulturna baština predstavljaju jednu od najsnažnijih poveznica među zemljama regiona, zato je regionalna saradnja u oblasti kulture jedan od najpouzdanijih mehanizama stabilnosti, povjerenja i dugoročnog razvoja održivih, inkluzivnih i otvorenih društava, to je poručila ministarka kuture i medija Tamara Vujović, govoreći na godišnjem zasijedanju Savjeta ministara kulture Jugoistočne Evrope (COMOCOSSE) koji se održava u Ohridu.

Albanski forum spreman da inicijativu o godišnjem dodatku stavi na dnevni red Socijalnog savjeta

Petak, 12.12.2025 | 16:53

Albanski forum, kao odgovoran politički subjekt, spreman je da inicijativu o godišnjem dodatku stavi na dnevni red Socijalnog savjeta, zajedno sa kompletnim paketom zakona koje smo pripremili za prihodnu stranu, saopšteno je iz tog foruma.

Ibrahimović na novogodišnjem prijemu za diplomatski kor: U 2025. napravljeni krupni iskoraci na planu evropske integracije

Petak, 12.12.2025 | 16:36

Potpredsjednik Vlade i ministar vanjskih poslova Crne Gore Ervin Ibrahimović priredio je, danas u Vili Gorica, tradicionalni novogodišnji prijem za diplomatski kor, tokom kojeg je ukazao na aktuelni međunarodni kontekst i ključne vanjskopolitičke prioritete Crne Gore, uz osvrt na ostvarene rezultate u prethodnoj godini, saopšteno je iz njegovog resora.

Herceg Novi: U pucnjavi ranjena jedna osoba

Petak, 12.12.2025 | 16:25

U pucnjavi koja se danas oko 14.40 časova dogodila u mjestu Bajkovina, na teritoriji opštine Herceg Novi, ranjen je Miki Nikolić, saopšteno je iz Uprave policije. Za sada nije poznat identitet počinioca.

Andrea Berišaj na putu ka olimpijskom snu

Petak, 12.12.2025 | 16:32

Andrea Berišaj je djevojka koja je talentom i posvećenošću izrasla u jednu od najperspektivnijih evropskih i svjetskih takmičarki u tekvondu, a koja je u prvoj godini nastupa u seniorskoj konkurenciji nagovijestila da njeno vrijeme tek dolazi i da su vrhunska dostignuća na najvećoj sceni mogući, i to u kontinuitetu.

Ukrajina bi već naredne godine mogla ući u EU

Petak, 12.12.2025 | 16:13

Pristupanje Evropskoj uniji do 1. januara 2027. godini precizirano je u najnovijoj verziji mirovnog predloga koji su ukrajinski i evropski zvaničnici predstavili Vašingtonu, prenio je Fajnenšl tajms

Građani i privreda pozajmili 1,65 milijardi eura

Petak, 12.12.2025 | 16:03

Fizička i pravna lica, odnosno građani i privreda, pozajmila su za devet mjeseci od banaka preko milijardu i po eura, što je rast za skoro 30 odsto u odnosu na prošlu godinu. Privreda je pozajmila 879,1 milion, a građani 773,5 miliona, što je ukupno 1,65 milijardi eura, piše Dan.

Kolektivna sumnja i tišina ugrožavaju demokratiju

Petak, 12.12.2025 | 15:48

Ljudska prava nijesu privilegija, već temelj funkcionisanja demokratije i preduslov za sigurnu budućnost, a izostanak njihove jasne, dosljedne i političke odgovorne odbrane vodi ka društvu u kojem zakone zamijenjuju strahovi, ocijenjeno je tokom matine razgovora „Mostovi ili zidovi?”, koji je Centar za građansko obrazovanje (CGO) organizovao danas u okviru 16. Crnogorskog filmskog festivala o ljudskim pravima UBRZAJ 2025.

Đeljošaj i Kalkavan potpisali Odluku o slobodnoj trgovini između Crne Gore i Turske

Petak, 12.12.2025 | 15:43

Potpredsjednik Vlade za ekonomsku politiku i ministar ekonomskog razvoja Nik Đeljošaj i ambasador Turske u Crnoj Gori Bariš Kalkavan potpisali su Odluku o slobodnoj trgovini između Crne Gore i Turske, saopšteno je iz Ministarstva ekonomskog razvoja.

Postignut dogovor o formiranju preduzeća za upravljanje parkom prirode “Ulcinjska Solana”

Petak, 12.12.2025 | 16:00

Uz podršku Evropske unije u Crnoj Gori Opština Ulcinj, Ministarstvo ekologije i Ministarstvo finansija postigli su dogovor o formiranju preduzeća za upravljanje parkom prirode “Ulcinjska Solana”.