Utorak, 20.08.2024 | 14:57
IZVOR: b92.net

Filip Krajinović ZAVRŠIO KARIJERU - Oprostio se dirljivim pismom

Filip Krajinović saopštio je da je završio profesionalnu tenisku karijeru.




Foto: YouTube screenshot/ATP Tour

Krajinović se povukao nakon što nije uspio da izbori nastup na US Openu.

Karijeru je okončao kao 633. teniser svijeta, a najbolji plasman bila mu je 26. pozicija 2018. godine.

Tokom 16 godina u tenisu zabilježio je 123 pobjede i 131 poraz, ali bez ijedne osvojene titule.

Igrao je pet ATP finala, uključujući i finale Mastersa u Parizu.

Najbolji učinak na grend slem turnirima su mu bila treća kola Australijan opena i Rolan Garosa.

Od turnira je zaradio ukupno 6,1 miliona dolara.

"Potičem iz malog grada na sjeveru Srbije, Sombora. Tenis je u mojoj porodici uvijek bio dio svakodnevnog života; moj otac, brat i oba strica odrasli su na terenima Teniskog kluba Žak Sombor. Otac me je svakodnevno vodio sa sobom da gledam kako igraju, učeći me prvim koracima u tenisu, ni ne sluteći da će to postati moja prva i najveća ljubav. Reket je bio veći od mene, ali moja želja da svaki dan provedem na terenu bila je veća od reketa. Proveo sam divno i nezaboravno djetinjstvo na tim prelijepim terenima, gdje sam stekao prijatelje koji su i danas najvažniji u mom životu.

Svoj prvi turnir odigrao sam već sa osam godina i vratio se kući sa peharom u rukama. Kasnije sam postao državni prvak u kategorijama do 10, 12, i 14 godina, nakon čega me je moj teniski put odveo u Ameriku.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1 klik - 100 freebet-ova! Registruj se na meridianbet.me i pokupi najbolji poklon dobrodošlice!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Veliku zahvalnost dugujem IMG Tenis Akademiji Bolitijeri i menadžeru Oliveru van Lindonku, koji me je pozvao i pružio mi najbolje moguće uslove u tom ključnom trenutku mog teniskog razvoja. Proveo sam pet nezaboravnih godina u njihovom okruženju, tokom kojih sam osvojio nekoliko prestižnih juniorskih turnira i stigao do polufinala na dva juniorska grend slema, što me je svrstalo među top 8 juniora svijeta i omogućilo mi prelazak u seniorske vode sa 16 godina.

Ostvario sam svoj dječački san – dijelio sam teren i takmičio se sa najboljima u istoriji ovog sporta. Kao i u svakom sportu, usponi i padovi su sastavni dio puta. Moj put bio je turbulentno, zanimljivo, i ponekad, mnogima pa i meni, nelogično iskustvo. Iako ostaje žal za neosvojenim ATP turnirom, ponosan sam na svojih pet ATP finala, uključujući finale Mastersa u Parizu i prestižnog turnira u Kvinsu, što me je dovelo do mog najboljeg ranga, 26. mjesta na svijetu. Naravno, tu je i najljepši dio moje karijere, a to je Dejvis kup, gdje mi je bila izuzetna čast da punih 15 godina dijelim svlačionicu sa šampionskom generacijom".

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Milatović: Sa Lovćena poruka Evropi: Dobro došli u Crnu Goru, narednu članicu Evropske unije

Četvrtak, 04.06.2026 | 21:41

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović i premijer Milojko Spajić dočekali su večeras na Lovćenu lidere Evropske unije i Zapadnog Balkana, uoči Samita EU–Zapadni Balkan koji će sjutra biti održan u Tivtu, navodi se u objavi iz Kabineta predsjednika Crne Gore.

Monteput: Potpisan Memorandum o razumijevanju za razvoj dionice A2-2 Jadransko-jonskog auto-puta

Četvrtak, 04.06.2026 | 21:45

Generalni direktor Monteputa Milan Ljiljanić i direktor za razvoj kompanije Bouygues Travaux Publics Benoit Lange potpisali su danas Memorandum o razumijevanju za razvoj dionice A2-2 Jadransko-jonskog auto-puta, od petlje Čevo do petlje Krivošije.

Službenici BIA se povukli: Stanje na graničnim prelazima između Crne Gore i Srbije biće normalizovano

Četvrtak, 04.06.2026 | 21:27

Stanje na graničnim prelazima između Crne Gore i Srbije biće večeras normalizovano nakon što su se službenici Bezbjednosno-informativne agencije (BIA) Srbije povukli sa graničnih prelaza.

Fon der Lajen i Košta: Pogled na Crnu Goru sa Lovćena

Četvrtak, 04.06.2026 | 21:35

Predsjednica Evropske Komisije Ursula fon der Lajen poručila je danas iz Tivta da joj je zadovoljstvo što se ponovo nalazi u Crnoj Gori, ističući značaj Zapadnog Balkana za evropsku prošlost i budućnost.

Podrška zelenoj tranziciji: Francuska pozajmljuje Crnoj Gori 100 miliona

Četvrtak, 04.06.2026 | 21:04

Ministar finansija Novica Vuković i zamjenik izvršnog direktora Francuske agencije za razvoj (AFD) Bertrand Walckenaer potpisali su sporazum u iznosu od 100 miliona eura u formi zajma za razvojne politike (Development Policy Loan – DPL) radi podrške procesu evropskih integracija.

Zelenski uputio otvoreno pismo Putinu, pozvao ga na direktne pregovore: Vaš rat nema opravdanje

Četvrtak, 04.06.2026 | 21:15

"Primjer Orbana pokazuje kako završavaju oni koji odluče da pomažu Rusiji u njenom ratu protiv nas – u sramoti."

Mandić: Ne gori mi obraz ni pred jednim Srbinom, orkestrirane kampanje ostaju iza nas

Četvrtak, 04.06.2026 | 20:45

Predsjednik Skupštine Andrija Mandić kazao je da je realno da Crna Gora zatvori sva poglavlja do kraja godine, ali da će morati naporno da se radi i da će poslanici vlasti i opozicije morati da se dogovaraju oko izglasavanja ustavnih promjena. Mandić je gost emisije "Argumenti" okoja se emituje na Prvom programu Televizije Crne Gore.

Crna Gora kreće u zaštitu geonasljeđa, ali kasni za regionom

Četvrtak, 04.06.2026 | 20:36

Durmitor je na UNESCO listi svjetske baštine, ali nema status geoparka kakav u okruženju imaju Đerdap, Papuk i Idrija

Gorčević i Adad: Crna Gora i Francuska udružuju snage za uspješan završetak pristupnih pregovora

Četvrtak, 04.06.2026 | 20:27

Ministarka evropskih poslova Crne Gore Maida Gorčević i delegirani ministar pri ministru za Evropu i vanjske poslove Republike Francuske, Benžamen Adad, potpisali su na Cetinju Memorandum o razumijevanju između Ministarstva evropskih poslova Crne Gore i Ministarstva za Evropu i vanjske poslove Francuske Republike, u vezi sa proširenjem Evropske unije i podizanjem svijesti o putu Crne Gore ka Evropskoj uniji.

Počinju pripremni radovi na trasi auto-puta Mateševo-Andrijevica

Četvrtak, 04.06.2026 | 20:14

Vlada je na današnjoj sjednici dala saglasnost za izvođenje pripremnih radova za građenje objekta od opšteg interesa, auto-puta Bar – Boljare, dionice Mateševo – Andrijevica.