Srijeda, 21.08.2024 | 15:44
IZVOR: kolektiv.me

PODGORIČKO KULTURNO LJETO - Festival lutkarstva širom Crne Gore

Jedanaesti međunarodni festival lutkarstva održaće se u septembru u Podgorici Andrijevici, Plavu, Mojkovcu i na Žabljaku.




Foto: Festival lutkarstva

Predstave će se, osim u Podgorici, igrati u još četiri grada na sjeveru Crne Gore: u Andrijevici, Plavu, Mojkovcu i na Žabljaku. 

Program u Podgorici počinje u srijedu, 4. septembra, a  na sjeveru Crne Gore biće organizovan 4. i 5. septembra. 

Na programu prvog dana Festivala je predstava „Jan Bibijan” koju će u terminu od 20 sati izvesti Pozorište za djecu i mlade – Kragujevac, iz Srbije, u Velikoj sali KIC-a u Podgorici. 

Na Žabljaku će 4. septembra, u 12 sati, u Centru za kulturu Žabljak, biti izvedena predstava „Bebi – sfera”  Abun teatra iz Vitoria-Gasteiza, iz Španije.

Istog dana u Andrijevici će, u Centru za kulturu i sport „Mihailo Lalić”, u terminu od 12 sati, biti izvedena predstava „Patkica Žutkica“, Pozorišta lutaka Niš, Srbija.

Istog dana Festival će gostovati i u Plavu. U Centru za kulturu „Husein Bašić“, u terminu od 12 sati, biće izvedena predstava „Neka nova Crvenkapa” , Pozorišta za djecu i mlade Merlin iz Temišvara, Rumunija. Predstava će se igrati na srpskom jeziku.

Tokom drugog dana Festivala, u četvrtak, 5. septembra, na programu je predstava „Stara planina”. Pozorišta za djecu i mlade Kragujevac, iz Srbije. Predstava će biti izvedena u dva termina, od 18 i od 20 sati, u Velikoj sali KIC-a. Broj mjesta za gledaoce za ovu predstavu je ograničen na 100.

U Mojkovcu će Festival gostovati u četvrtak, 5. septembra. U Centru za kulturu „Nenad Rakoćević“, u terminu od 12 sati biće izvedena predstava „Bilo jednom jedno jaje”, Pozorišta lutaka u Mostaru, Bosna i Hercegovina.

Drugog dana Festivala, u četvrtak, 5. septembra, na programu je predstava „Stara planina”, Pozorišta za decu i mlade Kragujevac, iz Srbije. Predstava će biti izvedena u dva termina, od 18 i od 20 sati, u Velikoj sali KIC-a. Broj mjesta za gledaoce za ovu predstavu je ograničen na 100.

Trećeg dana Festivala, u petak, 6. septembra, na programu su dvije prestave. U terminima od 10 i od 12 sati biće izvedena predstava „Bilo jednom jedno jaje” ,  Pozorišta lutaka u Mostaru, iz Bosne i Hercegovine. U terminima od 18 i od 20 sati na programu je predstava „Tarzan, gospodar džungle”,  Gradskog pozorišta Podgorica. Obje predstave će biti izvedene u velikoj sali KIC-a.

Četvrtog dana Festivala, u subotu, 7. septembra, na programu su dvije predstave. U terminima od 10 i od 12 sati biće izvedena predstava „Neka nova Crvenkapa” , Pozorišta za djecu i mlade Merlin iz Temišvara, Rumunija. Predstava će se izvoditi na srpskom jeziku.

U terminima od 18 i od 20 sati na programu je predstava „Bajka o ribaru i ribici” , Pozorišta lutaka Niš, Srbija. Obje predstave će biti izvedene u Velikoj sali KIC-a.

Petog dana Festivala, u nedjelju, 8 septembra, na programu su takođe dvije predstave.

U terminima od 10 i od 12 sati biće izvedena predstava „Bebi – sfera” , Abun teatra iz Vitoria-Gasteiza, iz Španije. Predstava nema tekst, a broj mjesta za gledaoce za ovu predstavu je ograničen na 100. U terminu od 18 sati na programu je predstava „Sretna kućica”, Gradskog kazališta lutaka Rijeka, iz Hrvatske. Ova predstava će biti izvedena i odmah nakon proglašenja pobjednika Festivala, koje je zakazano za 20 sati, u Velikoj sali KIC-a.

Karte za sve predstave koje će biti igrane u Podgorici moći će da se kupe od 2. septembr, na biletarnici KIC-a, u terminu od 9 do 20 sati.

Ulaz na sve predstave koje se u okviru Festivala igraju na sjeveru Crne Gore je besplatan, a ulaznice će biti dostupne sat vremena prije početaka predstava, na biletarnicama centara za kulturu.

Festival je takmičarskog karaktera, a o nagradama će odlučivati međunarodni stručni žiri, ali i dječji žiri sastavljen od podgoričkih osnovaca.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Izložba „Fotografije našeg zajedništva“ otvorena u KIC-u „Budo Tomović“

Srijeda, 08.04.2026 | 11:46

U holu KIC-a „Budo Tomović“ u Podgorici, 6. aprila 2026. godine u 20 časova, otvorena je izložba „Fotografije našeg zajedništva“, realizovana u okviru istoimenog projekta koji je podržao Fond za zaštitu i ostvarivanje manjinskih prava Crne Gore.

MSUCG: Izložba Sindi Šerman u Dvorcu Petrovića

Ponedjeljak, 06.04.2026 | 11:02

U Muzeju savremene umjetnosti Crne Gore 9. aprila u 19 časova, u Dvorcu Petrovića, biće održano otvaranje izložbe Sindi Šerman "Untitled: Critical Act".

CNP: Nakon ovacija u Velesu, „Naličje“ večeras u Skoplju

Subota, 04.04.2026 | 20:36

Predstava „Naličje“, autorski projekat reditelja Borisa Liješevića, nastavlja uspješan festivalski život i regionalna gostovanja. Reakcija publike, dugi aplauzi i stajaće ovacije, nakon sinoćnjeg izvođenja u Pozorištu „Jordan H.K – Džinot“ u Velesu, u okviru takmičarske selekcije Teatarskog festivala „5RE“, potvrdila je univerzalnost i aktuelnost tema kojima se „Naličje“ bavi, specifičnim pozorišnim jezikom i upečatljivom glumačkom igrom.

Izložba “Fotografije našeg zajedništva” u KIC-u: Umjetnost kao most među ljudima

Srijeda, 01.04.2026 | 14:56

U KIC Budo Tomović u Podgorici, 6. aprila sa početkom u 20 časova, biće otvorena izložba slika i fotografija pod nazivom „Fotografije našeg zajedništva“, koja se realizuje u okviru istoimenog projekta podržanog od Fond za zaštitu i ostvarivanje manjinskih prava Crne Gore.

Vujović: Kreativna Evropa otvara nove prilike za sektor kulture u Crnoj Gori

Ponedjeljak, 30.03.2026 | 19:45

Projekti saradnje u okviru programa Kreativna Evropa predstavljaju jednu od najvažnijih platformi za umrežavanje, razmjenu znanja i jačanje kapaciteta u oblasti kulture, što potvrđuje i kontinuirani rast broja aplikacija koje dolaze iz crnogorskih institucija i organizacija, kao i sve veće interesovanje za učešće u ovom programu.

Povodom Svjetskog dana Roma, zgrada Skupštine Glavnog grada i most Milenijum večeras su osvijetljeni bojama romske zastave

Srijeda, 08.04.2026 | 21:46

Povodom Međunarodni dan Roma, Glavni grad Podgorica obilježio je ovaj datum simboličnim osvjetljenjem značajnih objekata u gradu.

Vujošević će biti sahranjen u Aleji zaslužnih građana

Srijeda, 08.04.2026 | 21:20

Duško Vujošević biće sahranjen u utorak, 14. aprila, u Aleji zaslužnih građana na Novo groblje.  

Vremenska prognoza - ČETVRTAK u znaku ovih temperatura

Srijeda, 08.04.2026 | 21:43

U četvrtak se očekuje pretežno sunčano vrijeme, uz malu, tek ponegdje i umjerenu, uglavnom visoku povremenu oblačnost.

Bolt se poklonio Đokoviću: "Teže je osvojiti 24 grend slema, nego trčati 9.58"

Srijeda, 08.04.2026 | 21:57

Pitanje o tome ko je najveći sportista svih vremena uvijek izaziva oprečna mišljenja, ali kada o tome govori Jusein Bolt, njegove riječi imaju posebnu težinu.

Irinej: SPC osniva crkveni univerzitet

Srijeda, 08.04.2026 | 21:34

Mitropolit novosadski i bački Irinej izjavio je da Srpska pravoslavna crkva (SPC) osniva crkveni univerzitet, da na to imaju pravo vjerske zajednice u drugim državama, a da su postojeći državni univerziteti u Srbiji doživjeli “kataklizmu”.

EU izdvojila 14,6 miliona eura za podršku ženama u Ukrajini od početka rata

Srijeda, 08.04.2026 | 21:22

Od početka ruske invazije na Ukrajinu, Evropska unija (EU) je izdvojila više od 14 miliona eura za podršku ukrajinskim ženama kroz programe usmjerene na osnaživanje, liderstvo i borbu protiv rodno zasnovanog nasilja, izjavila ambasadorka EU u Ukrajini Katarina Maternova.

Politiko: Mađari bi glasali i za kozu ako bi se takmičila protiv Orbana

Srijeda, 08.04.2026 | 21:09

Malo ko van uskih političkih krugova u Mađarskoj je čuo za Petera Mađara sve dok nije pokrenuo žestoku kritiku vlade, uz tajni audio-zapis svoje supruge, tadašnje ministarke pravde Judit Varge.  

Ambasada SAD u Iraku upozorila svoje državljane da ne putuju u Irak

Srijeda, 08.04.2026 | 20:44

Američka ambasada u Iraku upozorila je danas svoje državljane da ne putuju u tu zemlju posle "brojnih napada dronovima" koje su navodno pokrenule proiranske frakcije na diplomatske objekte i Međunarodni aerodrom u Bagdadu.  

“Lavice” sjutra protiv Portugala, Babović nakon dvije godine u reprezentaciji: Ponovo želim da se dokažem

Srijeda, 08.04.2026 | 19:25

Crnogorske rukometašice ulaze u posljednja dva meča kvalifikacija sa osiguranim plasmanom na Evropsko prvenstvo, ali sa jasnim ciljem – maksimalan učinak i potvrda prvog mjesta u grupi.

Čoli uručen diplomatski pasoš BiH: Neka u godinama koje dolaze nastavi obogaćivati naše živote

Srijeda, 08.04.2026 | 20:21

Legendarnom pjevaču Zdravku Čoliću danas je u Ministarstvu vanjskih poslova BiH uručen diplomatski pasoš Bosne i Hercegovine.