Utorak, 27.08.2024 | 08:14
IZVOR: rts.rs

Đoković: Uživam da se takmičim, nastavljam da igram i dajem 100 odsto svaki put kad izađem na teren

Novak Đoković je posle plasmana u drugo kolo na Ju-Es openu, na pitanje Džejmsa Blejka kako se sa 37 kreće kao da mu je 21, odgovorio: "Imao sam sreće na početku života da me okružuju neki veliki znalci koji su bili dovoljno ljubazni da me posavjetuju. Rano sam naučio da je prevencija u stvari dugovječnost."




Foto: YouTube screenshot/US Open Tennis Championships

Đoković je u prvom kolu Ju-Es opena pobijedio Moldavca Radua Albota rezultatom 3:0, po setovima 6:2, 6:2, 6:4.

Na terenu "Artur Eš" je upisao 78. trijumf u karijeri. Nijedan teniser nije ubilježio više pobjeda na ovom stadionu od srpskog tenisera.

"Nisam to znao, da budem iskren. Ovo je najveći, sigurno najglasniji stadion koji imamo u istoriji sporta. Kada su uveli krov sigurno je postalo još glasnije, a uz nova pravila ove godine da publika može da se kreće... Mnogo toga se dešava na terenu. Evo, sad je ponoć. Volim da igram noćne sesije, ali možda ne baš ovako kasno. Hvala svima što su ostali, cijenim vas", rekao je Đoković posle meča.

Najboljeg svjetskog tenisera svih vremena intervjuisao je nekadašnji igrač Džejms Blejk, koji je konstatovao da Đoković ima 37 godina, a da se kreće kao da ima 21.

"Nema jedne riječi ili tajne kojom to mogu da opišem. To je stil života, način na koji se odnosim prema karijeri. Imao sam sreće na početku života da me okružuju neki veliki znalci koji su bili dovoljno ljubazni da me posavjetuju. Rano sam naučio da je prevencija u stvari dugovječnost. Tako da - istezanje, zagrijavanje... Sve što sam radio na početku će mi se vratiti kasnije u karijeri. Tijelo je jedan dio toga, mentalni i emotivni dio takođe su tu. Morate da pronađete optimalni balans između ta dva", naglasio je Đoković.

Pred kraj izlaganja on je rekao da i dalje uživa u igri.

"I dalje uživam da se takmičim, veoma sam samokritičan na terenu, nekada i veoma frustriran. Ali, na kraju dana, ovaj sport mi je dao toliko mnogo i to što nastavljam da igram i dajem 100 odsto svaki put kad izađem na teren je moje oduživanje ovom sjajnom sportu", zaključio je Đoković.

U drugom kolu Đoković će igrati protiv Lasla Đerea. Duel je zakazan za srijedu, ali još uvijek nije preciziran termin odigravanja meča.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1 klik - 100 freebet-ova! Registruj se na meridianbet.me i pokupi najbolji poklon dobrodošlice!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
🥎🥎🥎
27.08.2024 10:48

A oslobbodite nas više bezveznih informacija , što Novak doručkuje i da li tedovno ide u WC .

0 0

UP - U Nikšiću ubijena jedna osoba

Subota, 01.08.2026 | 20:54

Večeras je u Nikšiću, oko 20.00 časova, u naselju Kapino polje, došlo do upotrebe vatrenog oružja od za sada nepoznatog lica, na štetu J.M. iz Nikšića, člana jedne OKG, koji je ovom prilikom lišen života, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Nedjelja ipak radna za neke trgovce – zatvoreno 118 objekata, kazne skoro 90.000 eura

Nedjelja, 02.08.2026 | 08:10

Iako je zakon propisao da je nedjelja neradni dan u trgovini, zloupotreba ima, tvrde u Privrednoj komori. Da je ipak radni dan u pojedinim, potvrđuju i u Tržišnoj inspekciji. Glavna inspektorka Marina Radulović za RTCG saopštila je da su od 1. jula kontrolisali preko 120 objekata i u gotovo istom broju utvrdili nepravilnosti i zatvorili maloprodajne objekte. Izrekli su skoro 90.000 eura kazni.

Zečević okuplja tim: Marko Milačić kandidat za državnog sekretara

Nedjelja, 02.08.2026 | 08:44

Predsjednik Prave Crne Gore Marko Milačić biće u timu novog ministra saobraćaja Radoša Zečevića. Tu je Danu potvrdio Zečević, koji je kazao da ove sedmice treba da sjednu i da se dogovore oko toga ko će biti raspoređen na značajnim pozicijama u tom resoru.

Tramp otkazuje napade na Iran pod uslovom da se brzo postigne dogovor; Arakči: Zemlje u regionu treba da budu oprezne kada staju na stranu SAD

Nedjelja, 02.08.2026 | 08:25

Američki predsjednik Donald Tramp saopštio je da otkazuje napade na Iran pod uslovom da se brzo postigne dogovor. Teheran poručuje da zemlje u regionu treba da budu oprezne kada staju na stranu Amerike.

Adžić na pragu Kaljarija

Nedjelja, 02.08.2026 | 09:33

Poslije dvije sezone u kojima je u Juventusu bio "zakucan" za klupu, Vasilije Adžić će konačno imati veliku minutažu u Seriji A.

Ljekar otkriva zašto porcija pomfrita na plaži nije nužno loš izbor tokom velikih vrućina

Nedjelja, 02.08.2026 | 15:23

Neizvjesna sudbina nastavka filma "Barbie"

Nedjelja, 02.08.2026 | 14:26

Nastavak filma "Barbie", jednog od najvećih bioskopskih hitova 2023. godine, mogao bi da bude doveden u pitanje ukoliko Warner Bros. Discovery do kraja godine ne postigne dogovor sa glavnim kreativnim timom.

ChatGPT pokreće novi program: Samo odabrani dobijaju besplatan pristup

Nedjelja, 02.08.2026 | 15:15

Program će početi sa 10.000 učesnika ovog ljeta i proširiće se na 100.000 do 2027. godine

Ponedjeljak donosi sunčano vrijeme: Živa u termometru do 39 stepeni

Nedjelja, 02.08.2026 | 15:30

U ponedelak nas očekue sunčano i veoma toplo vrijeme, uz ponegdje  slab razvoj oblačnosti, saopšteno je iz Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju.

Budva: Uhapšena dva državljanina Srbije, zaplijenjeni marihuana, kokain i novac

Nedjelja, 02.08.2026 | 13:48

Budvanska policija u ciljanim kontrolama ugostiteljskih objekata i operativno interesantnih osoba uhapsila je dva državljanina Srbije, dok su protiv još jednog podnijete prekršajne prijave zbog zloupotrebe droga. Tokom akcije zaplijenjeno je oko 200 grama marihuane, sedam pakovanja kokaina, vaga za precizno mjerenje i 1.320 eura za koje se sumnja da potiču od prodaje narkotika.

Bez rerne i jaja: Ljetni tiramisu s kajsijama gotov za 15 minuta

Nedjelja, 02.08.2026 | 15:07

Vreli ljetni dani traže lagane poslastice koje se pripremaju brzo, bez uključivanja rerne i dugog stajanja u kuhinji. Upravo zato tiramisu s kajsijama može biti savršen izbor – zadržava kremastu teksturu čuvenog italijanskog deserta, ali dobija potpuno novo, osvježavajuće lice zahvaljujući jednom od najljepših sezonskih plodova.

Na ulazak u Crnu Goru čeka se i do 10 sati

Nedjelja, 02.08.2026 | 13:18

Zbog višesatnih kolona vozila prema graničnom prelazu Karasovići gdje se na prelazak u Crnu Goru čeka i do deset sati, gradonačelnik Opštine Konavle Božo Lasić aktivirao je u nedjelju Stožer Civilne zaštite, te ocijenio da su Konavle "praktički paralizovane", prenosi Hrvatska radio-televizija.

Trik koji rashlađuje spavaću sobu noću za 5 minuta i to bez klime

Nedjelja, 02.08.2026 | 15:00

Ako se tokom noći borite s vrućinom i teško zaspite, naročito kada dnevne temperature prelaze 30 stepeni, a ni u večernjim satima ne donose pravo osvježenje, postoji jednostavan trik koji može pomoći da rashladite spavaću sobu za svega nekoliko minuta – i to bez dodatnih troškova.

Kordić u Baru: Rast turističkog prometa potvrđuje uspješnu sezonu i sve kvalitetniju ponudu

Nedjelja, 02.08.2026 | 12:57

Ministarka turizma Simonida Kordić boravila je u radnoj posjeti opštini Bar, gdje je obišla turističke i kulturno-istorijske lokalitete, kao i hotele. 

"Monteput": Auto-putem za dan prošlo 21.455 vozila, najviše od puštanja saobraćajnice u rad

Nedjelja, 02.08.2026 | 12:50

Auto-putem "Princeza Ksenija" je u subotu, 1. avgusta za 24 sata prošlo 21.455 vozila, što je najveći dnevni promet od puštanja te saobraćajnice u rad, objavilo je državno preduzeće "Monteput".