Utorak, 03.09.2024 | 11:19
IZVOR: vijesti.me

Siner: TEŽAK MEČ, volim kada sam pod pritiskom

Italijanski teniser, Janik Siner savladao je sinoć Tomija Pola (3:0) i plasirao se u četvrtfinale US opena.




Foto: YouTube screenshot/US Open Tennis Championships

Siner je slavio 7:6, 7:6, 6:1, pa će u četvrtfinalu igrati protiv Danila Medvedeva.

Italijan je u prvom setu gubio 4:1, ali je uspio da preokrene i slavi u taj-brejku. Neizvjesno je bilo i u drugom setu, da bi u trećem prvi teniser svijeta, rutinski priveo meč kraju.

"Težak meč. Početak nije bio dobar, ali sam se trudio mentalno da ostanem u prvom setu. Dva seta su mogla da odu u drugom pravcu, tako da sam veoma srećan kako je sve ispalo", rekao je Siner.

Prvi i drugi set su bili uzbudljivi, riješeni su u taj-brejku.

"Volim kada sam pod pritiskom. Bilo je situacija ranije kada sam gubio taj-brejkove, ali trudim se da učim iz tih situacija", kazao je Siner.

Pol je imao veliku podršku sa tribina, ali to nije poremetilo Sinera.

"Drugačije je nego u dnevnim sesijama, ali mi se sviđa što sam bio dio toga. Igrati ovdje protiv Amerikanca uvijek je teško", zaključio je Siner.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

SPEKTAKL u najavi: Počelo postavljanje bine za koncert Rikija Martina (FOTO)

Nedjelja, 17.05.2026 | 13:39

Na Trgu nezavisnosti u Podgorici u toku su intenzivne pripreme za veliki koncert svjetske muzičke zvijezde Ricky Martin, koji će biti održan 21. maja povodom obilježavanja dvije decenije od obnove nezavisnosti Crne Gore.

Vlada usvojila krizni plan, aktivira se ako nema dovoljno goriva

Nedjelja, 17.05.2026 | 14:33

U dokumentu, koji je pripremilo Ministarstvo energetike, propisano je da je svaki subjekt naftne industrije dužan da odmah obavijesti nadležno ministarstvo o bilo kakvim poremećajima normalnog toka snabdijevanja koji mogu da ugroze tržište naftnih derivata u Crnoj Gori.

Ubijen dostavljač pice u Hrvatskoj, specijalci i helikopteri traže osumnjičenog

Nedjelja, 17.05.2026 | 14:14

Hrvatska specijalna policija traga za 50-godišnjim muškarcem za kojeg se sumnja da je iz vatrenog oružja pucao u 19-godišnjeg dostavljača pice. Mladić je na licu mjesta preminuo od zadobijenih povreda.

Monstat: Otkupljeno više mlijeka

Nedjelja, 17.05.2026 | 14:04

Ukupna količina otkupljenog kravljeg mlijeka u prvom kvartalu ove godine iznosila je 7,28 miliona litara, što je 10,9 odsto više u odnosu na isti prošlogodišnji period.

Šimun: Stabilizovan Institut Igalo, u planu izgradnja nove bolnice u Meljinama

Nedjelja, 17.05.2026 | 14:09

Prilikom posjete Bolnici Meljine, povodom donacije koju je obezbjedila Opština Herceg Novi, ministar zdravlja Vojislav Šimun osvrnuo se na proces unaprijeđenja rada medicinkih ustanova u Herceg Novom.

Spalević: Podnio sam krivičnu prijavu protiv OKG od 16 lica, u FK Budućnost zatečen dug od 2,3 miliona i pravno rasulo

Ponedjeljak, 18.05.2026 | 11:20

Predsjednik FK Budućnost Podgorica Boris Spalević, koji je prije nekoliko dana podnio ostavku nakon turbulentnog perioda u Budućnosti, u emisiji Slobodna zona na Televiziji Prva kazao je da u ovom trenutku i dalje nastupa iz pozicije prvog čovjeka kluba i da će to biti do 19. maja, prenosi Borba.

BiH: Muškarac ubio punicu, ranio suprugu, pa napravio talačku krizu

Ponedjeljak, 18.05.2026 | 11:12

Unaselju Jehovac na području opštine Kiseljak rano jutros dogodilo se teško ubistvo i talačka kriza, prilikom čega je jedna osoba ubijena, a dvije su povrijeđene. Klix nezvanično saznaje da je muškarac ubio punicu i ranio suprugu.

“Đukanović pokušava da se spasi zastarom i pritiskom na Vrhovni sud"

Ponedjeljak, 18.05.2026 | 11:01

Bivši premijer Milo Đukanović svjestan je svoje uloge i odgovornosti u aferi "Telekom" koja je bila početak legalizacije prvih milona trodecenijske klike, a što su američki istražni organi dokumentovali u svojim spisima, izjavio je za Portal RTCG potpredsjednik Vlade za politički sistem, pravosuđe i antikorupciju Momo Koprivica.

Direktor policije Vasiljević: Vojska uključena u potragu za tijelom Nešovića

Ponedjeljak, 18.05.2026 | 11:08

Direktor policije Dragan Vasiljević saopštio je da su u potragu za tijelom Aleksandra Nešovića uključeni i pripadnici Vojske Srbije, kao i Specijalne antiterorističke jedinice, Žandarmerije i Uprave kriminalističke policije.

Podgorica domaćin finalnog turnira Kupa Crne Gore za rukometaše

Ponedjeljak, 18.05.2026 | 11:15

Finalni turnir Kupa Crne Gore na programu je u utorak i srijedu u "Bemax areni" u Podgorici a za trofej će se boriti Budućnost i Rudar, odnosno Lovćen i Budvanska rivijera Budva.

Todorović: DNP snažno podržava Princip Jedne Kine

Ponedjeljak, 18.05.2026 | 10:55

Portparolka DNP-a Jovana Todorović učestvovala je na međunarodnom panelu „Joining Hands Toward Modernization: China–Montenegro Theoretical Seminar on Cooperation and Development“, održanom u organizaciji Istorijskog instituta Univerziteta Crne Gore, uz prisustvo predstavnika institucija Crne Gore i Narodne Republike Kine, akademske zajednice i društveno-političkih organizacija, saopšteno je iz te političke stranke.

Amerika ima desetine hiljada vojnika u Evropi: Gdje su najvažnije baze

Ponedjeljak, 18.05.2026 | 10:52

Američko vojno prisustvo u Evropi decenijama unazad predstavlja ključ evropske odbrambene doktrine. Iako je Vašington najavio povlačenje 5.000 američkih vojnika iz Njemačke, vojno prisustvo u ovoj zemlji i dalje je, pojedinačno gledano, najbrojnije na Starom kontinentu. Iako broj američkih vojnika na evropskom tlu opada od kraja Hladnog rata širom kontinenta, i dalje je prisutno na desetine hiljada vojnika.

Bjelorusija saopštila da sprovodi obuku za upotrebu nuklearnog oružja

Ponedjeljak, 18.05.2026 | 10:41

Bjelorusija, koja posjeduje rusko nuklearno oružje, saopštila je danas da sprovodi obuku za njegovu upotrebu.

ŽPCG uvodi vanredne polaske vozova tokom proslave Dana nezavisnosti

Ponedjeljak, 18.05.2026 | 10:26

Povodom obilježavanja 20 godina od obnove nezavisnosti Crne Gore i trodnevnog programa proslave koji organizuju Opština Bar i Turistička organizacija Bar, Željeznički prevoz Crne Gore (ŽPCG) AD Podgorica organizovaće vanredne polaske vozova iz Bara tokom sve tri večeri manifestacij

Milatovć: Neću dozvoliti promjenu građanskog karaktera Crne Gore, niti ugrožavanje javnog interesa i evropskog kursa države

Ponedjeljak, 18.05.2026 | 10:34

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović, uoči dvije decenije od obnove nezavisnosti, poručio je da Crna Gora više ne može opstajati kao sistem u kojem „niko nije odgovoran”, upozorio da pravosuđe mora jednako tretirati običnog građanina i najmoćnije pojedince, te insistirao da država mora konačno dati odgovore o porijeklu enormnog bogatstva stečenog tokom tranzicije.