Utorak, 03.09.2024 | 21:44
IZVOR: RTCG

Radović: Ostaje žal, revanširao mi se u najgorem trenutku

Stonoteniser Filip Radović zaustavljen je u polufinalu na Paraolimpijskim igrama u Parizu - bolji je bio Kinez Lian Hao 3:1. Radović je samim plasmanom u polufinale osigurao bronzano odličije.




Foto: YouTube screenshot/Trans World Sport

"Žao mi je što nisam uspio da se plasiram u finale, posljednja tri put sam pobijedio ovoga Kineza, ali uvijek sam razmišljao u tom pravcu da poraz mora i da se desi od njega. Sebe uopšte ne smatram boljim igračem od njega, posljednja dva puta sam ga pobijedio dosta lako, nažalast danas je bio taj dan kada je on uspio da mi se revanšira, bio je bolji i zasluženo je slavio." kazao je Radović.

U kvalitetnom i neizvjesnom meču sa puno lijepih poena, u atmosferi koja je više ličila na fudbalsku, kineski stonoteniser je bio koncentrisaniji.

Iskusni stonoteniser do Igara u Parizu nije imao pojedinačno paraolimpijsko odličje, dok je u ekipnom dijelu tri puta bio šampion.

U Parizu je već osvojio bronzano ekipno odličje.

Rival Lianu Haou u sjutrašnjem finalu biće zvanični evropski, svjetski i olimpijski šampion, Poljak Patrik Čojnovski, koji je u drugom polufinalnom duelu pobijedio ljubimca domaće publike, Francuza Matea Bohasa 3:1.

Filip Radović nije stigao do finala, ali bronzana medalja je ponovo obasjala Crnu Goru

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Ulcinjanin vozio drogiran, bez važeće dozvole i prekoračio brzinu

Utorak, 28.04.2026 | 20:00

J.C. (26) iz Ulcinja osuđen je 26. aprila na kaznu zatvora u trajanju od 60 dana i novčanu kaznu u iznosu od 720 eura zbog tri prekršaja.  

Kotoranin osumnjičen da je pijan prijetio policajcima i lakše ih povrijedio

Utorak, 28.04.2026 | 20:10

 Uhapšen je Kotoranin D.B. (22), koji je osumnjičen da je prijetio policajcima i lakše ih povrijedio, saopšteno je iz Uprave policije (UP).  

Pekić: Drakonskim kaznama za roditelje riješiti problem lažnih dojava o bombama

Utorak, 28.04.2026 | 19:40

Nakon hapšenja državljanina BiH zbog lažne dojave o bombi u školi “Vasa Pavić”, ali i otkrivanja više maloljetnika koji su prethodno slali mejlove prijeteće sadržine, situacija se ne poboljšava – juče je nakratko prekinuto prvo državno takmičenje u Medicinskoj školi, takođe zbog lažne dojave o bombi. Eksperti za bezbjednost upozoravaju da je neophodno promijeniti zakon koji bi omogućio drakonske kazne za roditelje, prenosi RTV Podgorica.  

Budućnost Voli rutinski do finala nakon ubjedljive pobjede u Baru

Utorak, 28.04.2026 | 19:03

Košarkaši Budućnosti savladali su Mornar u Baru 103:76 i bez problema završili polufinalnu seriju, uz kontrolu utakmice od samog početka.  

Vlada: Zaposleni u javnom sektoru ne smiju biti povlašćeni, potrebna održiva rješenja za bolji standard svih zaposlenih

Utorak, 28.04.2026 | 18:56

Vlada Crne Gore saopštila je da nakon opsežne analize svih parametara u ovom trenutku nije u mogućnosti da prihvati model koji predlaže Unija slobodnih sindikata Crne Gore, a tiče se povećanja obračunske vrijednosti koeficijenata za zarade sa 90 na 100 eura. Ističu da zaposleni u javnom sektoru ne smiju biti povlašćeni, kao i da su potrebna održiva rješenja za bolji standard svih zaposlenih.

Osumnjičen da je pesnicama udarao u glavu brata, određeno mu zadržavanje

Utorak, 28.04.2026 | 18:41

Nakon saslušanja u Osnovnom državnom tužilaštvu (ODT) u Beranama određeno je zadržavanje do 72 sata R.K. osumnjičenom za krivično djelo nasilje u porodici ili u porodičnoj zajednici.

Promocija Vojske Crne Gore okupila građane u Podgorici

Utorak, 28.04.2026 | 19:14

Na Trgu nezavisnosti u Podgorici održana je promocija vojničkog poziva, gdje su Vojska Crne Gore i Ministarstvo odbrane predstavili opremu, vozila i mogućnosti školovanja kadeta u inostranstvu.  

Milatović: Povezanost ključna za razvoj i stabilnost regiona

Utorak, 28.04.2026 | 18:49

Predsjednik Jakov Milatović iz Dubrovnika poručio da su jačanje regionalne saradnje, infrastrukturno povezivanje i energetska sigurnost ključni za stabilnost i otpornost regiona.

Mega mol u Budvi evakuisan nakon dojave o bombi

Utorak, 28.04.2026 | 18:13

Policija pretražuje šoping centar, a zaposleni su izvedeni iz kompleksa

Ukrajina planira koristiti 25.000 robota za logistiku na prvoj liniji fronta

Utorak, 28.04.2026 | 19:50

Unastojanju da vodi potpuno autonomno ratovanje, Ministarstvo odbrane Ukrajine planira nabaviti 25.000 robotskih kopnenih vozila do sredine 2026. godine. Cilj ove inicijative je da se ljudski vojnici zamijene robotskim sistemima za svu logistiku na prvoj liniji fronta te da se udvostruči stopa raspoređivanja vojnika do 2025. godine.