Srijeda, 04.09.2024 | 16:24
IZVOR: rtcg.me

Federer: Siner NE BI trebalo da IGRA u Njujorku

Jedan od najboljih tenisera svih vremena Rodžer Federer, osvrnuo se na doping aferu u koju je uključen Janik Siner.




Foto: YouTube screenshot/ The Daily Show

Italijan je u martu imao dva pozitivna testa na anabolitički steroid klostebol, ali je samo novčano kažnjen i oduzeti su mu bodovi.

"Ovo je prilično neugodna situacija. Noćna mora za svakog sportistu i njegov tim kada se sretnu sa ovakvim optužbama. To nije ono što želimo da vidimo u našem sportu, bez obzira da li je nešto uradio ili nije. Stvara se buka koju ne želimo“, istakao je Federer.

Švajcarac je mišljenja da Italijan nije trebalo ni da igra u Njujorku...

"Apsolutno razumijem frustraciju svih igrača, koji su nezadovoljni načinom jer je Siner bio tretiran na drugačiji način od svih ostalih. Većina od nas vjeruje da Janik nije uradio ništa loše, međutim ne bi trebalo da bude ovdje dok se ne utvrdi 100 posto šta se tu dešavalo. To je pitanje na koje moramo da dobijemo odgovor. Tako je kako je i moramo da vjerujemo svima koji su uključeni u proces“, zaključio je Federer.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Sjutra Dan žalosti u Nikšiću

Nedjelja, 14.06.2026 | 21:48

Predsjednik Opštine Nikšić Marko Kovačević proglasio je ponedjeljak, 15. jun, Danom žalosti, zbog tragične smrti dvojice mladih sugrađana — Milana Turčinovića i Janka Mrvaljevića.  

Ples Njemačke protiv Kurasaa za ogromnih 7:1!

Nedjelja, 14.06.2026 | 21:12

Četvorostruki prvak svijeta savladao je Kurasao 7:1 u prvom kolu grupe E i već na startu turnira pokazao da bi ova selekcija mogla da bude mnogo ozbiljnija nego što se govorilo u najavama. Nije to bio samo ubjedljiv rezultat, već utakmica u kojoj je razlika u kvalitetu, ritmu i širini kadra postajala sve očiglednija kako su minuti prolazili.

ANB: Zaštita podataka nije nadzor, već naša odgovornost i obaveza

Nedjelja, 14.06.2026 | 21:13

Navodi da se softverska rješenja za upravljanje službenim mobilnim uređajima koriste za tajni nadzor ili prisluškivanje zaposlenih nijesu tačni, saopštili su iz Agencije za nacionalnu bezbjednost (ANB).  

MSP Srbije odgovorilo Crnoj Gori: Optužbe potvrđuju hibridno djelovanje prema Beogradu

Nedjelja, 14.06.2026 | 21:42

Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije saopštilo je danas da je primilo k znanju saopštenje Ministarstva vanjskih poslova Crne Gore, navodeći da ono, nažalost, predstavlja potvrdu hibridne prirode djelovanja pojedinih krugova u Crnoj Gori prema političkom životu Srbije.

Rovčanin: Samit u Tivtu potvrda evropskog puta Crne Gore i njene međunarodne reputacije

Nedjelja, 14.06.2026 | 21:25

Poslanik Demokratske Crne Gore Nikola Rovčanin ocijenio je za RTV Podgorica da Samit Evropske unije i Zapadnog Balkana u Tivtu predstavlja snažnu potvrdu evropskog puta Crne Gore i priznanje za dosadašnje rezultate ostvarene u procesu evropskih integracija.

Decibeli probili uši: Škoti priredili navijački spektakl, 40.000 duša pjevalo himnu!

Nedjelja, 14.06.2026 | 20:46

Povratak Škotske na Svjetsko prvenstvo nakon 28 godina izazvao je veliko oduševljenje među navijačima, koji su u ogromnom broju doputovali u Sjedinjene Američke Države kako bi podržali svoju reprezentaciju.

Osmanagić: Investitori diktiraju cijene stanova, kvadrat u pojedinim djelovima Podgorice i do 3.500 eura

Nedjelja, 14.06.2026 | 21:35

Kvadrat stana u novogradnji u Crnoj Gori u prvom kvartalu ove godine koštao je u prosjeku 2.445 eura. Ipak, na pojedinim lokacijama u Podgorici cijene su znatno više i dostižu čak 3.500 eura po metru kvadratnom, prenosi RTV Podgorica.

Šarec: Velika je stvar što vas niko ne koči na putu ka EU

Nedjelja, 14.06.2026 | 20:33

Rezolucija Evropskog parlamenta o Crnoj Gori koja će biti predstavljena početkom naredne sedmice najpozitivnija je do sada i kako očekuje izvjestilac Evropskog parlamenta za Crnu Goru Marjan Šarec, biće prihvaćena. Velika je stvar, kaže Šarec za TVCG, što nas na putu ka Evropskoj uniji niko ne koči, kao što je to bilo ranije. Ne koče nas ni relacije s Hrvatskom, jer bilateralni odnosi, smatra izvjestilac, ne mogu da budu kamen spoticanja jednoj članici na putu ka Uniji.

Janjušević: Kaznena politika u saobraćaju mora biti rigoroznija

Nedjelja, 14.06.2026 | 20:18

Načelnik policijskog Odsjeka za bezbjednost drumskog saobraćaja Ilija Janjušević saopštio je da je ove godine zabilježen veći broj stradalih u saobraćajnim nezgodama nego prethodne godine, iako je broj nezgoda sa lakše i teže povrijeđenim licima na približno istom nivou.

Tramp oštro kritikovao Netanjahua nakon napada na Bejrut: Sve je bilo spremno za potpis sa Iranom“

Nedjelja, 14.06.2026 | 20:05

Američki predsjednik Donald Tramp potvrdio je u telefonskom razgovoru za medij Axios da je istorijski sporazum između Sjedinjenih Američkih Država i Irana, koji bi trebalo da okonča sukob, i dalje na snazi i da je planiran za večeras (nedjelja), uprkos izraelskom vazdušnom udaru na Bejrut i iranskim prijetnjama odmazdom.