Srijeda, 04.09.2024 | 17:52
IZVOR: klix.ba

NE MOŽETE zamisliti obrok BEZ HLJEBA? Isprobajte ZDRAVIJU alternativu bez brašna

Ako volite hljeb, ali želite zdraviju alternativu, trebali biste isprobati hljeb bez brašna.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Za recept možete koristiti različite sjemenke, a ako želite možete dodati i orašaste plodove.

Ono što je dobro jeste da se ovaj hljeb može jesti uz razne obroke.

Sastojci:

tri jajeta

250 grama zobenih pahuljica

jedna vrećica praška za pecivo

100 grama sjemenki (lan, susam, sjemenke tikve, suncokreta...)

sol

500 grama svježeg sira

Priprema:

Prije nego što krenete s pripremom ovog hljeba, uključite rernu na 180 stepeni. Jaja mutite nekih pet minuta. Potom dodajte sir i mutite dok ne dobijete jednaku smjesu pa dodajte sol i prašak za pecivo i ponovo umutite.

Smjesi dodajte zobene pahuljice i sjemenke po želji pa ručno umiješajte. Kalup u kojem planirate peći hljeb, obložite papirom za pečenje pa utisnite smjesu. Na vrh možete dodati još sjemenki.

Hljeb je potrebno peći nekih 35 minuta na istoj temperaturi. Kada je pečen, izvadite ga iz kalupa i ostavite kratko da se ohladi. Možete ga jesti uz omiljeni namaz ili od njega napraviti sendvič. Poželjno je da ovaj hljeb držite u frižideru i iskoristite u roku od tri dana.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

(VIDEO) Incident na Jadranu: Teretni brod udario u Titovu rezidenciju

Subota, 14.02.2026 | 10:21

U riječkoj luci sinoć se dogodila pomorska nesreća u kojoj se teretni brod sudario sa brodom ‘‘Galeb‘‘, plovećom rezidencijom Josipa Broza Tita, doživotnog predsjednika i maršala nekadašnje Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije.

Dukaj: Ne vidim razlog za moje kontrolno saslušanje, ali rado ću se odazvati

Subota, 14.02.2026 | 10:00

Ministar javne uprave Maraš Dukaj ističe da ne vidi ni jedan razlog da se inicira njegovo kontrolno saslušanje u Skupštini Crne Gore, a povodom stanja u Opštini Kotor, te da će se svakako odazvati pozivu.

Startovao NBA Ol-star vikend: Tim Vinsa Kartera najbolji među zvijezdama u usponu

Subota, 14.02.2026 | 09:16

Tim mladih košarkaških nada, koji je sastavio legendarni Vins Karter, osvojio je turnir namiijenjen najperspektivnijim igračima NBA lige.

Pantelić: Vrh SPC spreman da iz Crkve isključi svakog ko nije lojalista, ponašanje Porfirija skandal

Subota, 14.02.2026 | 09:09

"Njegovo ponašanje je toliko skandalozno da su ljudi u Crkvi zatečeni. Nikada u istoriji SPC nismo imali takvog poglavara", rekao je Pantelić

Dembele oštar nakon poraza od Rena: Klub mora da bude na prvom mjestu, a ne pojedinci

Subota, 14.02.2026 | 09:04

PSŽ u 22. kolu Lige 1 izgubio od Rena 3:1

Nesreća u Srbiji - poginula Tatjana Ječmenica, bivša teniserka i selektorka SCG

Subota, 14.02.2026 | 08:57

Vijest koja je sinoć potresla regionalnu sportsku javnost dolazi iz Beograda - u teškoj saobraćajnoj nesreći život je izgubila Tatjana Ječmenica, nekadašnja teniserka i bivša selektorka FED kup reprezentacije Srbije i Crne Gore. Imala je 47 godina.

Primorac priželjkuje šest bodova iz duela sa beogradskim ekipama

Subota, 14.02.2026 | 08:27

Vaterpolisti Primorca u dobroj su poziciji u Premijer ligi pred dva okršaja sa beogradskim ekipama.

Petnjica: Tri osobe zadržane zbog prinude nad maloljetnicima, vezali ih kanapom, udarali, prijetili…

Subota, 14.02.2026 | 08:21

Nakon saslušanja u Osnovno državno tužilaštvo u Beranama, određeno je zadržavanje do 72 sata za jednu punoljetnu osobu M.K. i dvije maloljetne E.K. i A.K, osumnjičene da su na svirep način, silom i prijetnjama, prinudili dvojicu maloljetnika na izvinjenje zbog navodnih ranijih nesuglasica. Oni se sumnjiče da su izvršili krivično djelo prinuda, saopšteno je iz ODT Berane.  

Oprezno voziti: Kolovozi mokri, prisutni sitniji odroni i magla

Subota, 14.02.2026 | 08:18

Saobraćaj se jutros obavlja po mjestimično mokrim kolovozima. Učestali su sitniji odroni na dionicama koje prolaze kroz usjeke. Mjestimične magle ima po kotlinama i duž riječnih tokova. Iz Auto moto saveza savjetuju opreznu vožnju prilagođenu nestabilnim vremenskim prilikama i saobraćajnim uslovima.

Vitor Pereira preuzeo Notingem Forest

Petak, 13.02.2026 | 21:28

Portugalac Vitor Pereira (57) četvrti je trener Notingem Foresta u ovoj sezoni, prenosi BBC.