Srijeda, 04.09.2024 | 19:21
IZVOR: kolektiv.me

Spajić: Krećemo u IZGRADNJU puta za BRŽU VEZU do graničnog prelaza Sukobin sa Albanijom

Rekonstrukcija regionalnog puta Bar - Kamenički most - Krute omogućiće bržu i bezbjedniju vezu do graničnog prelaza Sukobin sa Albanijom, ali i bolju povezanost naselja u zaleđu Bara i Ulcinja, poučio je predsjednik Vlade Milojko Spajić.




Foto: Vlada Crne Gore/Đorđe Cmiljanić 

On je danas, zajedno sa ministarkom saobraćaja Majom Vuķićević, direktorom Uprave za saobraćaj Radomirom Vuksanovićem i čelnicima opština Bar i Ulcinj, Dušanom Raičevićem i Gencijem Nimanbeguom, ozvaničio početak rekonstrukcije trase duge 14 kilometara.

“Ovo je jedan od projekata o kome se pričalo preko deceniju, ali nije bio dovoljno sluha sa centralng nivoa. Mi smo zasukali rukave, počeli radove i to je najbolji pokazatelj svim „nevjernim tomama“ da je došlo vrijeme izgradnje infrastrukture u Crnoj Gori i  da su priče kako je nemoguće izgraditi puteve, auto-puteve, brze ceste, aerodrome, iza nas“, poručio je predsjendik Vlade.

On je istakao da se preko graničnog prelaza Sukobin bilježi skoro tri miliona prelazaka.

"Ako imamo to na umu, a da ne govorimo o interesima lokalne zajednioce koja treba na bolji i efikasniji način da se poveže sa Barom i Ulcinjem, naravno i sa Podgoricom, jasno je da govorimo o isplativosti ovog projekta. Mještan su čekali preko deceniju da se ovo desi - putevi su život, bez njih neće biti privrede, komfornog života za našae građane, građani neće ostajati na svojim ognjištima i to je problem svih problema. I zato, oko izgradnje puteva treba da postoji nacionalni konsenzus“, istakao je Spajić.

Ministarka saobraćaja Maja Vukićević kazala je da se konačno danas sa zadovoljstvom može reći da počinje rekonstrukcija ovog izuzetno važnog regionalnog puta.

"Ovaj put će značajno rasteretiti saobraćaj na potezu Bar- Ulcinj a mi pokazujemo da smo posvećeni izgradnji infrastrukture,  kako na sjeveru zemlje tako i na jugu. Saradnja sa opštinom Bar i sa opštinom Ulcinj je sjajna“, rekla je ministarka.

Direktor Uprave za saobraćaj Radomir Vuksanović objasnio je da se radi o dionici dugoj 14 kilometara.

"Vrijednost radova je 12,2 miliona eura sa PDV-om. Izvođač radova je firma Putevi Bar. Planirani završetak radova je oktobar 2026. Očekujem da će posao biti završen u roku“, naveo je Vuksanović.

Predsjednik opštine Bar Dušan Raičević je rekao da ova saobraćajnica zaslužuje epitet puta prijateljstva i jedinstva. Zahvalio je svima koji su doprinijeli da radovi počnu, a najviše lokalnom stanovništvu i dojaspori koja je, kako je istakao, toliko puta opominjala da radovi počnu.

"Ovaj put definitivno znači život, ali i ostanak i opstanak, kao i povratak. Prvi konkretni koraci su napravljeni 2019. kada je nastupila prekategorizacija do tada lokalnog u regionalni put.  Opštine Bar i Ulcinj su se obavezale da će obezbijediti sredstva za eksproprijaciju, što smo i učinili. Rekonstrukcija ovog puta će omogućiti kvalitetnije uslove života lokalnom stanovništvu, dijaspori da se vraća svom rodnom kraju, ali i manje izazova za brojne turiste“, rekao je Raičević.

On vjeruje da će početkom naredne turističke sezone svi biti u prilici da koriste jednu trasu puta, koja će biti rekonstruisana.

Predsjednik opštine Ulcinj Genci Nimanbegu poručio je ovo značajan dan za opštine Ulcinj, Bar i Crnu Goru.

"Zahvaljujem svima koji su imali uticaja da se do ovoga dođe, a ovo je pokazatelj posvećenosti veoma značajnim pitanjima za život građana“, rekao je Nimanbegu.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Evropske benzinske pumpe bi mogle da ostanu bez goriva oko 20. aprila

Subota, 04.04.2026 | 17:41

Evropske benzinske pumpe bi mogle da ostanu bez goriva već oko 20. aprila, izjavio je Kiril Dmitrijev, šef Ruskog fonda za direktne investicije i specijalni predsednički predstavnik za investicije i ekonomsku saradnju sa inostranstvom.

Milović: Inflacija razara svaku kuću, dok Vlada “prati situaciju”

Subota, 04.04.2026 | 10:38

Poslanik Demokratske partije socijalista (DPS), Nikola Milović, izjavio je da dok Vlada “prati situaciju” sa tribina, građani plaćaju ceh, skuplje gorivo, hranu i osnovne usluge. On je to napisao u objavi na mreži X,  komentarišući aktuelno poskupljenje goriva.

Popović: Preko milion eura za putnu infrastrukturu Žabljaka

Subota, 04.04.2026 | 09:45

Predsjednik Skupštine opštine Žabljak, Ivan Popović, saopštio je da je država obezbijedila u iznosu od 1.200.000 eura za realizaciju projekata putne infrastrukture za ovu opštinu. Kada se tome dodaju sredstva obezbijeđena lokalnim budžetom, kaže Popović, izvjesno je da će u tekućoj godini biti saniran značajan broj putnih pravaca.  

Pribilović: U Budvi boravi oko 8.200 turista, popunjenost hotela za petinu bolja nego prošle godine

Subota, 04.04.2026 | 09:09

Turistička organizacija opštine Budva privodi kraju pripreme za ljetnju turističku sezonu, a dolaskom ljepšeg vremena sve više turista posjećuje Budvu već u proljećnim danima.   

Akcija limitiranih cijena nije produžena, Đeljošaj najavljuje dalje odluke i poručuje "pustimo tržište da diše"

Subota, 04.04.2026 | 08:44

Akcija limitiranih cijena osnovnih životnih namirnica u Crnoj Gori nije produžena nakon isteka, a ministar ekonomskog razvoja Nik Đeljošaj kazao je za RTV Podgorica je da će vidjeti kako će odlučivati o tome. Poručuje da je nijesu produžavali, jer su, kako kaže, bili u pripremi sezone koja dolazi. Đeljošaj dodaje da žele, kako kaže, da puste malo tržište da diše.

Uhapšen policajac osumnjičen da je dao 50.000 eura na kamatu

Subota, 04.04.2026 | 09:33

Zbog sumnje da se bavio zelenaštvom uhapšeni su policajac iz Herceg Novog V.J. (42) i njegov brat A.J. (36) iz Nikšića zbog pomaganja u izvršenju krivičnog djela. Prema tvrdnjama policije, osumnjičeni je oštećenom licu pozajmio 50.000 eura uz mjesečnu kamatu od šest odsto i na taj način pribavio nesrazmjernu imovinsku korist od oko 160.000 eura.  

Akcija limitiranih cijena nije produžena, Đeljošaj najavljuje dalje odluke i poručuje "pustimo tržište da diše"

Subota, 04.04.2026 | 08:44

Akcija limitiranih cijena osnovnih životnih namirnica u Crnoj Gori nije produžena nakon isteka, a ministar ekonomskog razvoja Nik Đeljošaj kazao je za RTV Podgorica je da će vidjeti kako će odlučivati o tome. Poručuje da je nijesu produžavali, jer su, kako kaže, bili u pripremi sezone koja dolazi. Đeljošaj dodaje da žele, kako kaže, da puste malo tržište da diše.

Dončić povrijeđen, ali ne odustaje: Sprema žalbu za MVP trku

Subota, 04.04.2026 | 09:20

Povreda je stigla u najgorem mogućem trenutku, ali Luka Dončić još nije ispao iz trke za individualna priznanja, makar ne bez borbe.

Državna komunalna inspekcija traži reakciju tužilaštva nakon nezakonitog odlaganja veterinarskog otpada u Bijelom Polju

Subota, 04.04.2026 | 08:57

Inspekcija utvrdila da je lokacija u Dobrakovu namijenjena komunalnom i građevinskom, a ne životinjskom otnadu.

Dukaj: Ulcinj simbol bogate istorije, suživota i multikulturalnosti

Subota, 04.04.2026 | 08:29

Ministar javne uprave Maraš Dukaj uputio je predsjedniku Opštine Ulcinj, Genciju Nimanbeguu, predsjednici Skupštine opštine Ulcinj, Ivani Popović, kao i građankama i građanima Ulcinja, iskrene čestitke povodom 4. aprila - Dana opštine Ulcinj.  

MVP: Članstvo u NATO-u za Crnu Goru predstavlja ključni stub naše bezbjednosti

Subota, 04.04.2026 | 21:08

Članstvo u NATO-u za Crnu Goru predstavlja ključni stub naše bezbjednosti, kazali su iz Ministarstva vanjskih poslova.

Evropski savez će inicirati formiranje komisije za praćenje i realizaciju „Veljeg brda“

Subota, 04.04.2026 | 21:31

Evropski savez će uputiti inicijativu za formiranje komisije koja će se baviti praćenjem i realizacijom projekta Velje brdo. To je, gostujući u Informativnoj emisiji 24 sata na Televiziji E, saopštio međunarodni sekretar Socijaldemokrata i jedan od predstavnika Evropskog saveza Miloš Đuričković.

EU otvara vrata mladima iz Crne Gore i prije članstva

Subota, 04.04.2026 | 21:46

Iako Crna Gora još uvijek nije punopravna članica Evropske unije (EU), benefite budućeg članstva već sada osjećamo. EU za mlade u Crnoj Gori sve više znači konkretne prilike - od studiranja i razmjena, do stažiranja u evropskim institucijama.

“Studenti” savladali Beč i napravili korak ka baražu

Subota, 04.04.2026 | 20:24

Kapitalna pobjeda za SC Derby – savladao je Beč na svom terenu (83:72) i napravio ozbiljan korak ka baražu za opstanka u ABA ligi.  

Vojinović: Spremniji smo za požarnu sezonu nego prošle godine, četiri letjelice na raspolaganju

Subota, 04.04.2026 | 19:50

Crnu Goru i ovog ljeta očekuje zahtjevna sezona požara. Nadležni poručuju da je sistem spremniji nego ranije, ali upozoravaju da vazduhoplovna flota za gašenje požara trenutno radi sa ograničenim kapacitetima.  

Vučić: Kandidovaću se za premijera ako istraživanja pokažu da ne možemo da pobijedimo bez mene

Subota, 04.04.2026 | 20:17

Predsjednik države Aleksandar Vučić izjavio je danas da će prihvatiti kandidaturu za premijera „samo ako istraživanja budu pokazala da ne postoji drugo rješenje i da bi neki drugi, baš ovi koji su počinili zločin protiv obrazovanja i mnoge druge stvari protiv Srbije, pobijedili ako se ne kandidujem“.     

Poskupljenje goriva bez udara na budžet Podgorice: Električna vozila i novi pravilnik donijeli uštede

Subota, 04.04.2026 | 19:31

Slot: Moramo ostati zajedno u teškim trenucima

Subota, 04.04.2026 | 21:27

Arne Slot pozvao je svoje igrače da ostanu ujedinjeni nakon teškog poraza Liverpula od Mančester sitija (4:0) u četvrtfinalu FA kupa, ocijenivši da utakmica na najbolji način oslikava turbulentnu sezonu njegovog tima.

Ibrahimović: Nedopustivo je da jedno domaćinstvo, a ne cijeli jedan grad ovako dugo budu bez struje

Subota, 04.04.2026 | 18:48

Upravo sam završio sastanak sa ministrom Šahmanovićem. Nedopustivo je da makar i jedno domaćinstvo a ne cijeli jedan grad ovako dugo budu bez napajanja električnom energijom, napisao je na mreži Iks potpredsjednik Vlade Crne Gore i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović.

Udes kod Ribarevina, automobilom udario u kafanu

Subota, 04.04.2026 | 18:31

U saobraćajnoj nezgodi koja se jutros dogodila kod Ribarevina, automobil se zakucao u kafanu, a pričinjena je veća materijalna šteta.