Četvrtak, 05.09.2024 | 07:01
IZVOR: b92.net

Siner pobijedio Medvedeva i izborio POLUFINALE US Opena

Prvi teniser svijeta Janik Siner plasirao se u polufinale US opena, pobjedom protiv Danila Medvedeva sa 3-1 u setovima.




Foto: YouTube screenshot/US Open Tennis Championships

Siner je pred više od 20.000 ljudi na stadionu "Artur Eš" do trijumfa stigao rezultatom 6:2, 1:6, 6:1, 6:4, posle dva časa i 41 minuta igre.

Italijan je tako smanjio na 6-7 u međusobnim duelima. Ove sezone je slavio u finalu Australijan opena, polufinalu Majamija, dok je Rus bio bolji u četvrtfinalu Vimbldona.

Siner će se za plasman u prvo finale US opena u karijeri boriti sa Džekom Drejperom, koji je bio bolji od Aleksa de Minora.

Od samog početka bilo je jasno kakav ćemo susret gledati – ofanzivnog Sinera i defanzivno orijentisanog Medvedeva, koji servise čeka daleko od osnovne linije.

Već u uvodnom gemu Rus se suočavao sa brejk loptom, ali mu je servis pomogao da izbjegne problem.

To nije bio slučaj u trećem gemu, kada je Siner stekao prednost brejka, usput djelujući znatno stabilnije i agresivnije.

Doduše, Medvedev je mogao da uzvrati u šestom gemu, kada je imao dvije šanse, koje nije iskoristio, pa je nova kazna uslijedila.

Siner je u sedmom gemu napravio još jedan brejk, ovoga puta sa nulom, tako da je i pobjednik prvog seta bio očigledan.

Mogao je Siner u potpunosti da slomi rivala na startu drugog seta, ali baš kao u prvom, tu jednu brejk loptu nije iskoristio.

Pravo niotkuda, Medvedev se razmahao, oduzeo jednom, pa drugi put servis Italijanu i ekspresno stigao do 5:0.

Prilikom potvrde brejka, Medvedev se suočavao zapravo sa po brejk loptom za Sinera, ali je odolio i ubrzo stigao do izjednačenja.

Treći set donio nam je reprizu drugog, samo što su se strane okrenule – Siner je bio taj, koji je brzopotezno došao do 5:0.

Malo je falilo da bude "krompir", ali je Medvedev spasao tri brejk, odnosno set lopte. To je bilo sve od njega, pošto je Janik ubrzo osvojio ovaj period.

Siner je bio sigurniji u uvodnoj fazi četvrtog seta, ali je u šestom gemu morao da spasava dvije brejk lopte.

Medvedev ih nije iskoristio, baš kao ni Siner, koji je do brejka, ipak, došao iz trećeg pokušaja, čime je prelomio ovaj susret.

Mogao je Janik već u devetom gemu da na servis Medvedeva privede meč kraju. Nije to učinio, ali u narednom gemu jeste.

Drugi polufinalni par, inače, čine Amerikanci Tejlor Fric i Frensis Tijafo.

Oba meča na programu su u petak.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Pogledajte koliko ćete plaćati gorivo po litru od UTORKA

Nedjelja, 22.03.2026 | 20:04

Trgovina sirovom naftom na svjetskom tržišta tokom protekle sedmice bila je izuzetno dinamična. Cijena se kretala između 92 i gotovo 101 dolar za barel. U petak kada su berze zatvorene posljednja cijena za barel sirove nafte bila je 98 dolara. Zbog toga cijene koje će važiti od 24. marta su nešto drugačije u odnosu na one koje su objavljene u petak.

Totenhem dotakao dno, rekord star 91 godinu izjednačen!

Nedjelja, 22.03.2026 | 19:16

Slobodan pad bez kočnice i sada već istorijski minus. Totenhem Igora Tudora doživio je težak poraz od Notingem Foresta (3:0) u direktnom okršaju za opstanak i time ušao u anale, ali na pogrešan način.

ANKETA: Bodovanje, intervju, prosječna ocjena – da li smatrate da će novi pravilnik poboljšati zapošljavanje nastavnika?

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 10:51

Ministarstvo prosvjete, nauke i inovacija donijelo je novi pravilnik o zapošljavanju nastavnika, koji precizno definiše bodovanje kandidata.

“Lavovi” zakazali duel odluke: Slovenija stoji između Crne Gore i Mundijala

Nedjelja, 22.03.2026 | 19:31

Rukometaši Crne Gore rutinski su savladali Finsku i izborili plasman u završnu rundu baraža, gdje ih u maju očekuje znatno zahtjevniji dvomeč protiv Slovenije.

"Protiv Slovenije ne smije biti oscilacija!"

Nedjelja, 22.03.2026 | 20:21

Selektor Didije Dinar i reprezentativci Crne Gore zadovoljni su pobjedama nad Finskom, ali upozoravaju da će za Sloveniju biti potreban znatno veći nivo igre.

Grlić Radman: Podržavaćemo Crnu Goru na putu ka EU, ali mora vratiti imovinu

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 17:57

Hrvatska očekuje da Crna Gora hitno riješi pitanje povrata imovine hrvatskim porodicama, poručio je danas hrvatski šef diplomatije Gordan Grlić Radman u Zagrebu, dodajući da su slična pitanja već riješena “kod nekih drugih nacionalnost”, prenosi Index.

Čarapić: PES će predati u proceduru izmjene Zakona o biračkom spisku

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 16:19

Pokret Evropa sad podržaće prijedlog DPS-a o uvođenju sistema otvorenih lista, najavio je poslanik te partije Vasilije Čarapić. Kako je kazao Televiziji Crne Gore, PES će predati u proceduru izmjene zakona o biračkom spisku i nada se podršci većine.

Real nastavio trku, raspored stavlja Barselonu pod pritisak, ko će do titule u La Ligi?

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 18:07

Real Madrid savladao je Atletiko 3:2 u madridskom derbiju i ostao na četiri boda zaostatka za Barselonom, koja tek treba da odigra težak meč na istom gostovanju.

Izraelska vojska kaže da je pokrenula novi napad na infrastrukturu Teherana

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 17:44

Nakon što je američki predsjednik Donald Tramp naredio petodnevnu obustavu napada na energetsku infrastrukturu Irana oglasila izraelska vojska koja je saopćila da je pokrenula još jedan talas napada na Teheran.

Valverdeu dva meča suspenzije, Real uzalud ulaže žalbu?

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 16:57

Kapiten Real Madrida Federiko Valverde dobiće dva meča suspenzije zbog isključenja u derbiju sa Atletiko Madridom.

Mujović upriličio prijem za odbojkašice Budućnosti: Najbolja potvrda da se trud, disciplina i posvećen rad uvijek isplate

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 15:45

Gradonačelnik Podgorice Saša Mujović, sa zamjenikom Borisom Spalevićem, upriličio je prijem za odbojkašice OK Budućnost volej, povodom nedavnog osvajanja Kupa Crne Gore, prvog trofeja u tom takmičenju u istoriji ženskog podgoričkog kluba, koji je prije nekoliko godina fuzionisan sa muškim, kada je prešao u vlasništvo Glavnog grada.

Đeljošaj: DPS-ov model izbornih pravila nije afirmacija već nepravda prema Albancima

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 15:30

Tvrdnje da je postojeći izborni sistem afirmativan za manjinske narode ne stoje – praksa pokazuje suprotno, uz očiglednu neravnopravnost u vrednovanju glasova albanskih partija, kazao je predsjednik Albanske alternative Nik Đeljošaj, reagujući na izjavu poslanika Demokratske partije socijalista Nikole Rakočevića.

OpenAI razvija super aplikaciju, koja ujedinjuje ChatGPT, browser i Codex

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 17:35

OpenAI razvija "super aplikaciju" za desktop računare koja objedinjuje ChatGPT, browser (pretraživač) i aplikaciju Codex.

Odbornici DPS-a i ES-a traže hitnu sjednicu SO Nikšić radi stavljanja van snage Odluke o povećanju cijena komunalnih usluga za pravna lica

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 17:06

Kao što su i najavili, danas su klubovi odbornika Demokratske partije socijalista i Evropskog saveza predali inicijativu za hitno sazivanje sjednice Skupštine opštine Nikšić, sa dvije tačke dnevnog reda – stavljanje van snage Odluke o povećanju cijena komunalnih usluga za pravna lica, kao i usvajanje Informacije sa Zaključkom kojim se Odbor direktora DOO Komunalno Nikšić obavezuje da pripremi novi prijedlog cjenovnika komunalnih usluga za pravna lica.

Vučurović i Zečević novi ministri?

Ponedjeljak, 23.03.2026 | 15:23

Direktor podgoričkih Puteva i funkcioner Nove srpske demokratije (NSD) Radoš Zečević kandidat je za ministra saobraćaja. To je Portalu RTCG potvrđeno iz nezvaničnih ali pouzdanih izvora. Kako saznajemo, to nije i jedina promjena koja se očekuje jer će istaknuti funkcioner i poslanik Nove srpske demokratije Jovan Vučurović takođe biti ministar.