Četvrtak, 05.09.2024 | 13:16
IZVOR: rtcg.me

Đeljošaj: Građani da PRIJAVE svaku trgovinu koja NE POŠTUJE AKCIJU "Limitirane cijene"

Potpredsjednik Vlade i ministar ekonomskog razvoja Nik Đeljošaj kazao je na pres konferenciji da akcija ograničenja marži počinje sjutra, i trajaće do 31. januara naredne godine.




Foto: Vlada Crne Gore/Đorđe Cmiljanić

"Mislim da su trgovine imale dosta vremena da se pripreme. Pripremljen je novi logo koji će pomoći da građani budu obaviješteni o namirnicama koje su na sniženju. U pripremi su i flajeri koji će biti distribuirani do svih domaćinstava u Crnoj Gori. Sve procedure su završene", istakao je Đeljošaj, koji je najavio i promociju ove akcije SMS porukama.

Pozvao je građane da prijave bilo koju trgovinu koja je u obavezi, a ne poštuje akciju.

"Naši građani biće u prilici da kupuju 1. 000 artikala sa limitiranim cijenama", istakao je Đeljošaj, i pozvao medije da ovu akciju medijski isprate.

Vlada je utvrdila predlog zakona o potrošačkim kreditma kojim će biti ukinute naknade za obradu i prijevremenu otplatu stambenih kredita, a biće uvedena i najviša dozvoljena efektivna kamatna stopa na potrošačke kredite.

U potrošačke kredite računaju se - stambeni krediti, gotovinski nenamjenski krediti, gotovinski krediti za penzionere, hipotekarni krediti, krediti za rekonstrukciju i adaptaciju, krediti za refinansiranje, krediti za kupovinu motornog vozila i krediti za obrazovanje.

Đeljošaj je kazao da je Zakon potošačkim kreditima u potpunosti usklađen sa evropskim partnerima, i da je usklađen i sa Savjetom Centralne Banke.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Vremenska prognoza - SRIJEDA u znaku ovih temperatura

Utorak, 20.01.2026 | 00:00

Pretežno oblačno sa uslovima za slabu mjestimičnu kišu u južnim i centralnim oblastima, uglavnom u drugom dijelu dana.

Megan Markl se ne vraća na Netfliks

Utorak, 20.01.2026 | 21:59

Serija Megan Markl “With Love, Meghan” neće se vratiti na Netfliks za treću sezonu, saznaje Page Six iz više izvora.

Suhomesnati proizvodi pod lupom SZO: Kancerogeni su poput cigareta

Utorak, 20.01.2026 | 21:45

Salame, paštete, kobasice, viršle, kulen, čajna... – svakodnevni izbor na trpezi mnogih građana – odnedavno se nalaze u kategoriji jedan kancerogenih namirnica Svjetske zdravstvene organizacije.

Dinar: Želim da nastavim, niko od igrača me nije razočarao

Utorak, 20.01.2026 | 20:17

Prvo veliko takmičenje pod komandom selektora Didijea Dinara prošlo je razočaravajuće – nakon tijesnog poraza od Slovenije, „lavovi“ su u mečevima protiv Farskih Ostrva i Švajcarske djelovali kao tim koji je zalutao na Evropsko prvenstvo.

Nuklearna elektrana Černobil ostala bez struje nakon ruskog napada

Utorak, 20.01.2026 | 21:08

Nuklearna elektrana Černobil ostala je bez vanjskog napajanja električnom energijom. To je posljedica ruskog napada u kojem su oštećeni i dalekovodi koji opskrbljuju druge nuklearne elektrane.

Tramp: Da se ​​ja nisam pojavio, NATO bi nestao

Utorak, 20.01.2026 | 21:40

Američki predsjednik Donald Tramp rekao je danas da, „nijedna osoba, niti predsjednik”, nikada nije učinila više za NATO od njega samog.

Borozan: Ovo nije realna slika naše reprezentacije, preuzimam odgovornost

Utorak, 20.01.2026 | 19:51

Naša rukometna reprezentacija ubjedljivim porazom od Švajcarske završila je nastup na Evropskom prvenstvu. Reprezentativac Vuko Borozan nije krio razočaranje nakon meča.

Rast cijena neminovan, građani nijesu iznenađeni

Utorak, 20.01.2026 | 20:41

Za godinu porasle su cijene gotovo svih proizvoda i usluga. To pokazuju podaci Monstata za decembar minule godine u odnosu na isti mjesec 2024.

Perišić želi nazad na Meacu

Utorak, 20.01.2026 | 20:07

Ivan Perišić želi povratak u Inter, ali konačna odluka je na PSV-u.

Babiš Spajiću: Vidljiv i mjerljiv proces proširenja - Crna Gora u EU što prije

Utorak, 20.01.2026 | 19:08

Proces proširenja EU konačno je vidljiv i mjerljiv na primjeru Crne Gore, poručeno je sa sastanka predsjednika Vlade Milojka Spajića i predsjednika Vlade Češke Republike Andreja Babiša.