Četvrtak, 05.09.2024 | 20:15
IZVOR: novosti.magazin.rs

BOJA 2025. GODINE: Dizajneri enterijera kažu da će biti omiljena u domovima

Crvena uzima maha u dizajnu enterijera.




Foto: Ilustracija, Pixabay

Neutralne boje su dugo vladale u svijetu dizajna, a sada dolazi do radikalnih promjena. Došao je red na crvenu, to njenu tamnu nijansu, približno nijansi trešnje.

- Boja godine se bira na osnovu istraživanja potrošačkih trendova i globalne analize životnog stila u različitim oblastima, uključujući putovanja i modu - počinje objašnjenje Erika Voelfel, potpredsednica BEHR-a za boje i kreativne usluge za Real Simple.

- Izbor odražava promjenu u ljudima koji žele više ličnosti i dubine u domu. Prelazak od tople bijele i meke bež do crvene je pravi skok.

- Gledajući u 2025. godinu, očekujem više eksperimentisanja sa bojama u kući. A ova boja je savršena opcija za prvi korak ka smjeloj boji.

Dobro funkcioniše sa drugim bojama
Preporučuje se da se crvena u dizajnu enterijera koristi u kombinaciji sa neutralnim bojama, kako bi na najljepši način došla do izražaja.

- To je smjela i oštra nijansa za kuhinjske elemente i dobro iznenađenje u kupatilu.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Beograd podmeće klipove u točkove Podgorici i regionu

Četvrtak, 19.02.2026 | 11:54

Nedeljnik piše da zvanična Srbija, umjesto da radi sa drugim partnerima u EU, a pogotovo sa Evropskom komisijom i drugim institucijama EU na deblokiranju procesa evropskih integracija i izbjegavanju blokade procesa proširenja na Zapadni Balkan, igra na kartu zaustavljanja, pa čak i debakla planova o proširenju EU na naš region.

Marković: Prihvatam nenamjernu grešku, transparentnost ostaje moj princip

Četvrtak, 19.02.2026 | 11:35

Predsjednik Skupštine opštine Tivat, Miljan Marković, kazao je da prihvata previd u prijavi dijela porodične kuće i tehničku grešku prilikom unosa podataka o akcijama, ističući da nije postojala namjera prikrivanja imovine niti materijalna korist, te da ostaje posvećen transparentnom i odgovornom obavljanju svoje funkcije.

Urušio se dio puta u Radovićima kod Tivta, obustavljen saobraćaj

Četvrtak, 19.02.2026 | 11:32

Saobraćaj na trasi lokalnog puta Tivat - Obala Đuraševića - Radovići, obustavljen je uslijed velikog oštećenja na tom putu, saopšteno je iz Opštine Tivat.

Uhapšen Endru, bivši britanski princ

Četvrtak, 19.02.2026 | 11:23

Endru Mauntbaten-Vindzor, bivši britanski princ, uhapšen zbog sumnje na zloupotrebu javne funkcije, saznaje BBC.

Dijete koje je na Jahorini ispalo iz žičare teško povrijeđeno

Četvrtak, 19.02.2026 | 11:06

Dijete, koje je jučer ispalo iz žičare na olimpijskoj planini Jahorini, nalazi se izvan životne opasnosti, kazali su jutros za BN TV iz Bolnice „Srbija“ u Istočnom Sarajevu.

Jokić riješio vječitu dilemu - konjska trka ili NBA prsten

Četvrtak, 19.02.2026 | 10:49

Košarkaš Nikola Jokić rekao je u razgovoru sa američkom novinarkom da mu je stalo do košarke i da uživa u takmičenju, ali da uspehe i neuspehe verovatno doživljava drugačije od drugih. Najavio je da će košarku igrati sve dok bude mogao da nastupa na visokom nivou.

Trampov Odbor za mir počinje sa radom

Četvrtak, 19.02.2026 | 10:42

Predsjednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp predsjedavaće prvom sastanku Odbora za mir koji će, kako se navodi, biti posvećen Pojasu Gaze.

Porošenko: Nikada ne vjerujte Putinu, zapamtite – on je oficir KGB-a

Četvrtak, 19.02.2026 | 10:41

Bivši predsjednik Ukrajine Petro Porošenko poručio je sadašnjem predsjedniku te zemlje Volodimiru Zelenskom da nikada ne vjeruje ruskom predsjedniku Vladimiru Putinu i da uđe u pregovore s njim isključivo kada bude u prednosti.

Počinje isplata januarskih penzija

Četvrtak, 19.02.2026 | 10:37

Iz Fonda penzijskog i invalidskog osiguranja saopštili su da će danas početi isplata januarskih penzija.

U podne sjednica Vlade

Četvrtak, 19.02.2026 | 10:29

Vlada Crne Gore održaće danas 114. sjednicu, sa početkom u 12 sati.