Petak, 06.09.2024 | 20:25
IZVOR: cdm.me

"Sokoli" PORAŽENI od Islanda - Crna Gora IZGUBILA u Rejkjaviku

Crnogorski fudbaleri poraženi su od Islanda 2:0 na startu Lige nacija.




Foto: Fudbalski savez Crne Gore

Nisu loše naši momci ušli u utakmicu, zaprijetio je Milutin Osmajić, potom je izblokiran Nikola Krstović i činilo se da će “sokoli” do dobrog rezultata u Rejkjaviku.

Međutim, jeftino su primili dva pogotka po istom šablonu izabranici Roberta Prosinečkog.

Pred kraj prvog dijela korner je izveo Gudmundson, a Ori Oskarson ostao potpuno zaboravljen od naše odbrane.

Na startu nastavka pritisak Islanda, a sudija Delažo je svirao penal, koji je potom poništio nakon gledanja VAR-a jer je odmah bilo jasno da je Slobodan Rubežić tijelom, a ne rukom odbranio naš gol.

Sve je bilo riješeno u 59. minutu. Opet korner, ovog puta ga je izveo iskusni Gifli Sigurdson i dobra reakcija na prvoj stativi Jona Dagura Torstensona.

Pokušao je potom Prosinečki sa uvođenjem Jovetića, Camaja i nešto kasnije Mugoše da promijeni tok utakmice.

Imali su dvije solidne prilike Krstović i Camaj, ali se rezultat nije mijenjao, pa je Island osvojio prve bodove u Ligi nacija.

Crna Gora će na popravnom biti u ponedjeljak kraj Bistrice, kada će od 20.45 dočekati Vels.

Tok utakmice:

84′- Velika greška Tućija i šansa za Vilumsona, međutim srećom sjajno je reagovao Mijatović.

79′- Opet je Camaj pokušao, iskosa sa lijeve strane, ali je golman Islanda izbacio loptu u korner.

69′- Pokušao je Camaj sa ivice kaznenog prostora, ali nije bio precizan.

61′- Odmah akcija Jovetića, lopta se odbila do Krstovića, koji je šutirao pravo u Valdimarsona

60′- Nema više što da čeka Prosinečki. Jovetić je na terenu umjesto Osmajića, Camaj je zamijenio Vukčevića.

59′- Island vodi 2:0. Opet je korner bio koban za naš tim. Centrirao je Gifli Sigurdson, a na prvoj stativi Jon Dagur Torstenson ostao zaboravljen od naše odbrane.

51′- Vidio je snimak arbitar i promijenio odluku. Nema jedanaesterca za domaću selekciju. Rubežić je u dva navrata na gol liniji spriječio da Islanđani dupliraju vođstvo.

49′- Penal za Island! Sudija Delažo je smatrao da je Rubežić rukom blokirao udarac ka našem golu. Čekamo VAR…

46′-Nastavljena je utakmica na sjeveru Evrope. Nije bilo izmjena u pauzi između dva dijela igre.

Nakon 45 minuta 1:0 za domaću selekciju. Iz jedinog udarca u okvir gola poslije kornera, Ori Oskarson je napravio razliku. Naši su dva puta zaprijetili, preko Osmajića i Krstovića, ali bez realizacije.

39′-Gol, vodi Island. Korner je izveo Gudmunson, a najviši u skoku bio je Oskarson. Loša reakcija naše odbrane.

28′- Brnović je uposlio Krstovića, koji je izblokiran u dobroj poziciji.

24′- Nepotrebno je Osmajić gurnuo Andersona i dobio žuti karton.

12′- Greška odbrane Islanda i snažan udarac Milutina Osmajića iskosa sa desne strane. Lopta je završila u spoljnjem dijelu mreže.

1′-Počela je utakmica u Rejkjaviku. Izuzetno hladno vrijeme na sjeveru Evrope, velika promjena za naše momke koji su stigli iz vrele Podgorice.

Poznati su sastavi selekcija:

Island: Valdimarson – Sampsted, Gretarson, Hermanson, Tomason – Anderson, Tordarson, Gudmundson – Torsteinson, Oskarson, Sigurdson.

Crna Gora: Mijatović – Radunović, Rubežić, Tući, Vukčević – Brnović, Eraković – Marušić, Jovović, Osmajić – Krstović.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sokoli su imali mnogo kadrovskih problema tokom priprema pa će veoma oslabljeni izaći na megdan selekciji sa sjevera Evrope.

Međutim, i pored toga, selektor Robert Prosinečki najavio je da će Crna Gora igrati hrabro na Islandu.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Metju Mekonahi zaštitio lik i glas od upotrebe AI

Subota, 17.01.2026 | 12:27

Američki glumac Metju Mekonahi poduzeo je korake da zaštiti svoj lik i glas od neovlašćene upotrebe vještačke inteligencije.

Imovina stečena kriminalom oduzimaće se prije pravosnažne presude

Subota, 17.01.2026 | 12:15

Ministarstvo pravde objavilo je program javne rasprave u odnosu na Nacrt zakona o izmjenama i dopunama Zakona o oduzimanju imovinske koristi stečene kriminalnom djelatnošću, saopšteno je iz Ministarstva pravde.

Šimun: Ulažemo u podsticajno okruženje za podršku roditeljstvu

Subota, 17.01.2026 | 12:01

Crna Gora investira u uspostavljanje i obezbjeđivanje podsticajnog okruženja koje omogućava razvoj univerzalnih i ciljanih programa podrške roditeljstvu i njegovateljstvu, saopštio je ministar zdravlja Vojislav Šimun na Globalnom forumu za podršku roditeljima i njegovateljima, koji se održava 15–16. januara u Madridu.

Vujović: Beogradska politika ponavlja obrasce haosa, profesionalni Srbi ne smiju biti predstavnici Srba u Crnoj Gori

Subota, 17.01.2026 | 11:51

Balvan revolucije, barikade, priča o ugroženosti, manipulisanje ljudima i nacionalnim osjećajem, stvaranje haosa, saopštio je predsjednik SDP i jedan od lidera Evropskog saveza Ivan Vujović.

Tramp zaprijetio: Mogao bih da uvedem veće carine zemljama koje nas ne podržavaju oko Grenlanda

Subota, 17.01.2026 | 11:39

“Mogao bih ja da uvodim carine zemljama ako se one ne slažu sa SAD oko Grenlanda, jer nama je potreban Grenland, potreban nam je zbog nacionalne bezbjednosti. Dakle, mogao bih to da uradim”, rekao je Tramp na skupu u vezi sa zdravstvenom zaštitom koji se održava u Bijeloj kući, prenose mediji.

Pićan: Mandića uvažavaju najveće svjetske adrese, a DPS potvrđuje da je u istoj koloni sa onima koji Trampa nazivaju prevarantom

Subota, 17.01.2026 | 11:30

Reakcija poslanice DPS-a Aleksandre Vuković Kuč, nažalost, još jednom pokazuje koliko je ta partija izgubila politički kompas i svaku vezu sa stvarnim problemima Crne Gore, saopštila je poslanica Nove srpske demokratije (NSD) Bojana Pićan.

(VIDEO) Hrvatsku poslanicu udarila struja u toku skupštinske rasprave

Subota, 17.01.2026 | 11:22

Poslanicu u Hrvatskom saboru Daliju Orešković tokom saborske rasprave udarila je struja.

Bijelo Polje: Oduzeta akcizna roba u vrijednosti oko 1.400 eura

Subota, 17.01.2026 | 11:10

Bjelopoljska policija podnijela je krivičnu prijavu protiv R.P. (59) u čijem automobilu je pretresom pronađeno 140 litara alkoholnog pića procijenjene ukupne vrijednosti oko 1.400 eura bez dozvole, saopšteno je iz Uprave policije.

U akciji hapšenja Madura ubijeno 47 vojnika Venecuele

Subota, 17.01.2026 | 10:56

U napadu američkih snaga na Karakas, kada je uhvaćen predsjednik Venecuele Nikolas Maduro, ubijeno je 47 venecuelanskih vojnika, saopštio je ministar odbrane Vladimir Padrino.

VIDEO: Uprava za saobraćaj: Izgrađeno i rekonstruisano oko 90 kilometara puteva

Subota, 17.01.2026 | 10:30

Uprava za saobraćaj Crne Gore je tokom 2025. godine, kako su saopštili, realizovala i započela jedan od najintenzivnijih investicionih ciklusa u putnoj infrastrukturi. Izgrađeno je i rekonstruisano oko 90 kilometara magistralnih i regionalnih puteva širom države.