Subota, 07.09.2024 | 08:17
IZVOR: rts.rs

Siner POBIJEDIO Drejpera za prvo FINALE US Opena

Italijanski teniser Janik Siner plasirao se u finale Ju-Es opena, pošto je u polufinalu pobijedio Britanca Džeka Drejpera sa 3:0 u setovima (7:5, 7:6(7:3), 6:2).




Foto: YouTube screenshot/US Open Tennis Championships

Iznenadio je Džek Drejper teniski svijet i obradovao Britance doguravši do polufinala Ju-Es opena, ali time će morati i da se zadovolji, pošto protiv prvog igrača svijeta nije mogao ni do seta.

Pružio je 25. teniser na ATP listi solidan otpor u prva dva seta, primorao Sinera da igra taj-brejk u drugom, ali se energetski žestoko mučio na terenu, toliko da je morao da povrati nekoliko puta, mijenja patike, pije gazirani sok...

Imao je i Siner svojih problema sa ručnim zglobom, pa je meč u jednom trenutku više ličio na borbu uzdrmanih boksera, pošto su obojica tenisera u isto vrijeme dobila medicinsku pomoć na klupama.

Duel je počeo ujednačeno, a prvi je do brejka došao Siner u sedmom gemu, ali je Drejper već u narednom uzvratio istom mjerom. Ipak, popustio je Britanac pod pritiskom kada je pri rezultatu 6:5 za protivnika morao da servira za ostanak u prvom setu.

U drugom setu brejka nije ni bilo, mada je Siner prokockao čak četiri, a Drejper jednu brejk šansu. Igralo se gem za gem, sve do taj-brejka u kojem je Italijan bio dominantan. Poveo je sa 4:0 i već tada je sve bilo jasno.

Poslednji set igrao se samo jer pravila grend slem turnira tako nalažu. Britanac je ostao i bez poslednjih atoma snage, pa Sineru nije bilo teško da mu dva puta oduzme servis i meč rutinski privede kraju.

Italijan je ubjedljivim trijumfom poravnao skor u međusobnim duelima sa Drejperom na 1:1, pošto ga je Britanac 2021. nadigrao na domaćem terenu u Kvinsu.

Siner će u svom prvom finalu Ju-Es opena igrati protiv Tejlora Frica.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Pregovori o povećanju zarada 17. aprila

Utorak, 14.04.2026 | 08:23

Predstavnici poslodavaca i sindikata razgovaraće 17. aprila s premijerom o povećanju zarada u javnom i privatnom sektoru i usaglašavanju Opšteg kolektivnog ugovora. Pregovara se o povećanju obračunske vrijednosti koeficijenata zarada, tako da su očekivanja sindikata da bi trebalo doći do povećanja zarada za sve zaposlene već od maja, do kada bi se usaglasio Opšti kolektivni ugovor, navodi se u prilogu Radija Crne Gore.

Požar u kasarni Masline: Izgorjelo deset vozila na parkingu Uprave za imovinu, pričinjena velika materijalna šteta

Utorak, 14.04.2026 | 08:30

U požaru koji je jutros izbio na parkingu Uprave za imovinu u krugu kasarne Masline u Podgorici pričinjena je velika materijalna šteta, a prema prvim informacijama izgorjelo je deset vozila.

Od 26. aprila ništa više nije isto: Uran pokreće velike promjene

Ponedjeljak, 13.04.2026 | 16:56

Ulazak Uran (planet) u znak Blizanci 26. aprila označava kraj jedne ere i početak snažnog ciklusa promjena. Nakon sedam godina provedenih u znaku Bik, Uran započinje novo poglavlje koje će trajati sve do 2033. godine.

Dodik žali za Orbanom: Želim da se što prije sastanemo

Ponedjeljak, 13.04.2026 | 15:07

Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik kazao je da mu je žao što je Viktor Orban izgubio izbore u Mađarskoj dodavši da je on bio i da ostaje njegov prijatelj, prenosi Klix.

U srijedu komemoracija Dušku Vujoševiću u Podgorici

Ponedjeljak, 13.04.2026 | 15:57

Povodom smrti istaknutog košarkaškog stručnjaka i prvog selektora muške košarkaške reprezentacije Crne Gore, Duška Vujoševića (1959 – 2026), Košarkaški savez Crne Gore organizovaće komemoraciju u njegovu čast, u srijedu 15. aprila u Podgorici, saopšteno je iz Košarkaškog saveza Crne Gore (KSCG).

Satler sa novim ambasadorom Mađarske u Crnoj Gori: Radujem se saradnji

Utorak, 14.04.2026 | 14:55

Ambasador EU u Crnoj Gori Johan Satler sastao se sa Péterom Heteijem, novim mađarskim ambasadorom u Crnoj Gori.

U Ulcinju počelo snimanje dugometražnog igranog filma “Bleach“

Utorak, 14.04.2026 | 14:41

Na lokacijama u Ulcinju počelo je snimanje dugometražnog igranog filma „Bleach“ rediteljke Kaltrine Krasniqi, crnogorske manjinske koprodukcije producentkinje Bojane Radulović iz kompanije „Code Blue Production“. Snimanje je prethodno realizovano na lokacijama u Prištini.  

Akcija Stranac: Protjerana jedna osoba, dobrovoljno vraćeno pet

Utorak, 14.04.2026 | 14:39

Uprava policije u saradnji sa Graničnom policijom sprovela je akcije “Prosjak” i “Stranac”, saopštila je policija na mreži X.

Vučić najavio vraćanje vojnog roka od 1. marta naredne godine: "Kasarne će biti kao nove fabrike"

Utorak, 14.04.2026 | 14:24

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je realno da obaveza služenja vojnog roka bude obnovljena do 1. marta iduće godine i ocijenio da će nakon toga "država biti mnogo snažnija".

Dušan Alimpijević trener godine u Evrokupu

Utorak, 14.04.2026 | 14:15

Selektor košarkaške reprezentacije Srbije i trener Bešiktaša Dušan Alimpijević drugi put uzastopno je izabran za trenera godine u Evrokupu.

Najkontroverzniji film 2026. godine: Šokantni snimci mučenja i ubistava – realnost ili fikcija?

Utorak, 14.04.2026 | 14:07

Godine 1978. pojavio se horor film „Faces of Death” koji se predstavljao kao dokumentarac (i zaista je sadržao djelove dokumentarnog materijala); sugerisao je da gledate stvarne scene mučenja i ubijanja ljudi i životinja. Istina?

Kažić "smijenjen", a Kažić na poslu: Šta se dešava u Budućnosti?

Utorak, 14.04.2026 | 13:58

Nikakvu odluku o smjeni nisam dobio, do tada sam u punom radnom angažmanu, kazao je Kažić "Vijestima". Njegovu smjenu još nije potpisao predsjednik kluba Boris Spalević, da li će to uraditi? Uz sav cirkus, podgorički klub izgleda da dobija i podjele u rukovodećoj strukturi

Kordić: Crna Gora računa na turiste koji traže bliže i sigurnije destinacije

Utorak, 14.04.2026 | 13:55

Turbulencije na Bliskom istoku uticaće na to da će turisti u većoj mjeri birati bliže i bezbjednije destinacije, zbog čega je za Crnu Goru, kako u ovoj sezoni, tako i u strateškom planiranju narednih, izuzetno važna dobra povezanost sa evropskim tržištima, poručila je ministarka turizma Simonida Kordić.

Raspisan tender za izgradnju puta Tuzi–Mataguži vrijedan 4,3 miliona eura

Utorak, 14.04.2026 | 13:47

Ministarstvo javnih radova saopštilo je da je raspisan tender za izgradnju puta Tuzi–Mataguži, ukupne vrijednosti 4,3 miliona eura, čime započinje realizacija jednog od važnih infrastrukturnih projekata za opštinu Tuzi.

Tokom praznika i vikenda uhapšeno 148 vozača

Utorak, 14.04.2026 | 13:31

Tokom prethodnih prazničnih dana i vikenda, od 10. do 13. aprila 2026. godine, na crnogorskim putevima evidentirane su 54 saobraćajne nezgode u kojima nije bilo smrtno stradalih, dok je više osoba povrijeđeno.