Subota, 07.09.2024 | 13:08
IZVOR: b92.net

Novo pojačanje za grčki klub: Džedi Osman stiže u PANATINAIKOS

Turski košarkaš Džedi Osman potpisaće ugovor sa Panatinaikosom, objavio je predsjednik kluba Dimitris Janakopulos.




Foto: YouTube screenshot/San Antonio Spurs

Janakopulos je, u svom stilu, ovu "nuklearnu bombu" na košarkaškom tržištu objavio na svom Instagram storiju.

Osman se u Evropu vraća nakon što je sezonu proveo u San Antonio Sparsima, a prethodno šest godina igrao u Klivlend Kavalirsima.

U svom prethodnom evropskom mandatu on je nastupao za Anadolu Efes, ali nije sarađivao sa trenutnim trenerom Panatinaikosa Erginom Atamanom, koji je preuzeo istanbulski tim kada je Osman otišao u NBA, 2017. godine.

Dvadesetdevetogodišnji Turčin porijeklom iz Makedonije je minule sezone imao 6,8 poena, 2,5 skokova i 1,7 asistencija po utakmici.

Podsjetimo, prethodnih dana se spekulisalo o narednom klubu Osmana, a PAO nije bio ni u priči insajdera, dok su se pominjali Efes, Real Madrid i Partizan.

PAO su pred novu sezonu napustili Luka Vildosa i Olek Balcerovski, a od zvučnijih imena došli su Lorenzo Braun i Omer Jurtseven.

Sada jasno možemo da kažemo da je najjača ekipa Evrope koja je prošle sezone osvojila Evroligu, ove godine značajno jača.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Raspisan tender za nastavak Bulevara Veljka Vlahovića: Za novu saobraćajnicu tri miliona eura

Utorak, 19.05.2026 | 18:08

Agencija za izgradnju i razvoj Podgorice raspisla je tender za odabir izvođača radova za izgradnju saobraćajnice u zahvatu DUP-a „Agroindustrijska zona“, što je nastavak Bulevara Veljka Vlahovića od kružnog toka na magistralnom putu Podgorica - Tuzi do Bulevara Josipa Sladea u blizini "Zetatransa".

Policija odustala od zabrane skupova

Utorak, 19.05.2026 | 21:02

Uprava policije odustala je juče od najavljenog rješenja o zabrani dva javna okupljanja zakazana za 21. maj na Grahovcu, povodom obilježavanja godišnjice Bitke na Grahovcu i Spasovdana, saznaje Pobjeda iz vrha policijske uprave i od organizatora skupova.

Vremenska prognoza - SRIJEDA u znaku ovih temperatura

Utorak, 19.05.2026 | 21:49

U srijedu se u južnim i centralnim predjelima očekuje pretežno sunčano vrijeme, mjestimično uz malu do umjerenu oblačnost u popodnevnim satima.

Brisel, Frankfurt, Pariz, Amsterdam, Zagreb, Bari: Vlada traži izbor vazdušnog prevoznika na linijama od javnog interesa

Utorak, 19.05.2026 | 17:33

Vlada Crne Gore pokrenuće postupak za izbor vazdušnog prevoznika koji će obavljati redovni avio-prevoz na linijama od javnog interesa ka Briselu, Frankfurtu, Parizu, Amsterdamu, Zagrebu i Bariju, u cilju obezbjeđivanja stabilne i kontinuirane vazdušne povezanosti u periodu 2026–2030. godine.  

Mandić: Dolazim na prijem kod Spajića, želimo najbolje Crnoj Gori

Utorak, 19.05.2026 | 20:05

Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić otvorio je izložbu „Evropo, vraćamo se!” u Crnogorskoj akademiji nauka i umjetnosti odakle je poručio da će sjutra doći na prijem premijera Milojka Spajića povodom obilježavanja 20 godina od obnove nezavisnosti Crne Gore.

Vajc: Crna Gora je na dohvat ruke EU članstva

Srijeda, 20.05.2026 | 17:05

Predsjedavajući Delegacije Parlamentarnog odbora za stabilizaciju i pridruživanje EU–Crna Gora, Tomas Vajc, poručio je da Crna Gora predstavlja primjer napretka u regionu Zapadnog Balkana, ističući njen reformski put, otvorenost i proevropsko opredjeljenje građana.

Sve je spremno za trodnevni spektakl: Postavljena najveća bina ikada viđena u glavnom gradu

Srijeda, 20.05.2026 | 16:46

Sve je spremno za trodnevni spektakl povodom obilježavanja 20 godina od obnove nezavisnosti Crne Gore.

Angažovane pojačane policijske snage tokom praznika u cilju očuvanja stabilnog javnog reda i mira i bezbjednosti građana

Srijeda, 20.05.2026 | 16:37

Uprava policije najavila je pojačano prisustvo službenika širom Crne Gore tokom obilježavanja 20 godina od obnove nezavisnosti, uz posebne mjere na javnim okupljanjima procijenjenim kao bezbjednosno rizična, kako bi praznični dani protekli mirno i bez incidenata.  

Kos: Crna Gora uskoro piše zajedničku istoriju sa Evropskom unijom

Srijeda, 20.05.2026 | 16:17

Evropska komesarka za proširenje Marta Kos poručiće večeras u Podgorici, povodom 20 godina obnove crnogorske nezavisnosti, da Evropska unija prepoznaje napredak Crne Gore i da je već počela izrada Ugovora o pristupanju.

Rukometašice OTP Group Budućnost pobjednice su Kupa Crne Gore

Srijeda, 20.05.2026 | 16:14

Izabranice Zorana Abramovića savladale su u "Bemaks areni", u finalnom meču OTP Group Budućnost I rezultatom 37:20.

Acu Đukanoviću ukinuta mjera zabrane napuštanja stana

Srijeda, 20.05.2026 | 16:00

Osnovni sud u Nikšiću ukinuo je mjeru zabrane napuštanja stana biznismenu Acu Đukanoviću protiv kojeg se vodi krivični postupak zbog sumnje da je počinio krivično djelo nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija.  

Novi repertoar bioskopa CINEPLEXX

Srijeda, 20.05.2026 | 15:48

Novi filmovi na repertoaru bioskopa Cineplexx.

Milatović: Srbiji sve najbolje, svako bira svoj put

Srijeda, 20.05.2026 | 15:35

Uoči obilježavanja 20 godina od obnove nezavisnosti Crne Gore, predsjednik Jakov Milatović ocijenio je da je najveći uspjeh države očuvanje nezavisnosti kao „mirne, demokratske i međunarodno priznate odluke građana“, dok je kao najveći propušteni istorijski trenutak naveo neuspjeh u izgradnji snažnih i nezavisnih institucija. U intervjuu za Dojče vele, Milatović je poručio da Crna Gora danas ima realnu šansu da postane prva naredna članica Evropske unije, ali da nezavisnost još nije dobila „svoj puni smisao“ zbog dugogodišnje zarobljenosti institucija partijskim interesima.

Veoma mračno vrijeme: Viktorija pred odlukom koja bi mogla sve promijeniti

Srijeda, 20.05.2026 | 15:26

Viktorija Bekam navodno razmatra prodaju svog modnog i kozmetičkog carstva nakon gotovo dvije decenije rada na izgradnji brenda koji ju je od bivše pop zvijezde pretvorio u ozbiljno ime modne industrije.

Albanska ekspertkinja za EU: „Dok Crna Gora crta Ugovor o pristupanju, Rama crta Vučićevo pismo“

Srijeda, 20.05.2026 | 15:20

Ekspertkinja za evropske integracije Ilda Žulali komentarisala je stanje integracionih procesa u zemljama Zapadnog Balkana, ističući razliku između Albanije i Crne Gore kada je riječ o napretku ka članstvu u Evropskoj uniji.