Subota, 07.09.2024 | 19:19
IZVOR: Portal Analitika

Mlade "ajkule" druge u Evropi, Hrvatska u finalu slavila nakon peteraca

Juniorska vaterpolo reprezentacija Crne Gore osvojila je srebro na Evropskom prvenstvu u Burgasu.




Foto:  Facebook screenshot/ Vaterpolo i plivački savez Crne Gore - WPOLO Montenegro

U velikom finalu, od sjajnih nada crnogorskog vaterpola bolja je bila Hrvatska nakon peteraca, rezultatom 8:10 (0:2, 1:1, 3:1, 3:3, 1:3).

Naša selekcija nije baš najbolje počela meč. Bez gola smo bili gotovo osam minuta, što su suparnici iskoristili kako bi poveli 0:3.

No, onda je uslijedio odgovor izabranika Miodraga Mirovića - gotovo uz zvuk sirene, na kraju druge četvrtine pogodio je Gojković, a na startu treće Janović. U strijelce se uskoro upisao Stupar, a onda je Janović sredinom trećeg perioda i anulirao zaostatak Crne Gore - 4:4.

Burđelez je vratio vođstvo Hrvatskoj u uvodnom dijelu posljednje četvrtine, da bi nešto kasnije Točinić povećao na 4:6. Nijesu se predavali naši igrači - četiri minuta prije kraja Roganović je smanjio na minus jedan.

Hrvati su prokockali sljedeći napad, a onda je Stupar postigao sjajan gol - sa distance je poslao 'bombu' ka suparničkom golu i lopta je završila u mreži - 6:6.

Nije to bilo sve. Minut kasnije, na samom isteku napada, Balša Vučković postigao je gol i Crna Gora je prvi put bila u prednosti (7:6), pri čemu je do kraja ostalo nepunih 120 sekundi.

U sljedećem napadu, Burđelez je poravnao na 7:7 i uslijedili su peterci.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Ćulafić: Rješavamo krupne ekološke probleme

Petak, 03.04.2026 | 15:47

Ministar ekologije održivog razvoja i razvoja sjevera, Damjan Ćulafić predočio je da je Svjetska banka odobrila zajam od 40 miliona eura Crnoj Gori za unaprjeđenje sistema upravljanja čvrstim otpadom, jačanje institucija i usklađivanje sa standardima Evropske unije, uz konkretna ulaganja u infrastrukturu i sanaciju ekoloških problema.

Porodica Andrije Delibašića donirala prihod sa Memorijala

Petak, 03.04.2026 | 15:39

Najveći dio prihoda od prvog memorijalnog turnira koji je u znak sjećanja na Andriju Delibašića prošle sedmice odigran u Nikšiću biće upućen Omladinskoj školi Sutjeske, odluka je Andrijine porodice.

Crna Gora jača saradnju sa EU u borbi protiv terorizma i savremenih bezbjednosnih prijetnji

Petak, 03.04.2026 | 15:26

U nastavku službene posjete Briselu, državni sekretari u Ministarstvu unutrašnjih poslova Petar Koprivica i Dragana Kažanegra Stanišić, sastali su se sa EU koordinatorom za borbu protiv terorizma Bartjanom Wegterom i specijalnom izvjestiteljkom za borbu protiv terorizma u Evropskoj službi za vanjske poslove (EEAS) Anom Stšonskom, sa kojima su razgovarali o jačanju saradnje u oblasti borbe protiv terorizma, nasilnog ekstremizma i savremenih bezbjednosnih prijetnji, saopštili su iz Ministarstva unutrašnjih poslova.  

Krapović: Zirojević član biblioteke iz Radovana III

Petak, 03.04.2026 | 15:14

Ministar odbrane Dragan Krapović reagovao je na tvrdnje poslanika Socijaldemokrata Nikole Zirojevića, ocijenivši da su one neistinite i politički motivisane. Zirojević je juče kazao da je Krapović prekršio zakon, pa nakon pet mjeseci umislio da će Odbor za bezbjednost i odbranu da mu polaže račune.

Vučić: Učiniću sve da izbjegnem kandidaturu za predsjednika Vlade

Petak, 03.04.2026 | 15:07

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas u Predsjedništvu da traži način da izbjegne kandidaturu za predsjednika buduće Vlade, ali da prvo mora da bude uvjeren da neće ostaviti zemlju u "najgorim rukama".  

Čarapić: Ko ti misliš da si? Mugoša: Diskusija sa nekim ljudima je izgubljeno vrijeme

Petak, 03.04.2026 | 14:57

Nakon burne polemike počela rasprava o zakonima. Skupština nastavila rad sa sat zakašnjenja. Prva tačka dnevnog reda današnje sjednice je prijedlog Zakona o uslovima rada na ribarskom brodu.       

Šimun predstavio transfuziomobil: Važan korak u jačanju sistema dobrovoljnog davalaštva krvi u Crnoj Gori

Petak, 03.04.2026 | 14:53

Ministar zdravlja Crne Gore dr Vojislav Šimun danas je, zajedno sa direktoricom Zavoda za transfuziju krvi Crne Gore dr Marinom Sekulić i državnim sekretarom u Ministarstvu javnih radova Rusmirom Džudževićem, predstavio transfuziomobil – savremeno specijalizovano vozilo namijenjeno prikupljanju krvi na terenu.

Inicijativa Milatovića pred Ustavnim sudom pod znakom pitanja, moguće odbacivanje zbog ranije odluke

Petak, 03.04.2026 | 14:50

Ustavni sud najvjerovatnije će odbaciti inicijativu predsjednika države Jakova Milatovića da se preispita ustavnost člana 15 Zakona Ustavnom sudu zato što je o sličnom predlogu već postupao prije četiri godine, smatraju u Akciji za ljudska prava.

Uhapšen Nikšićanin osumnjičen da je istukao maloljetnicu

Petak, 03.04.2026 | 14:46

Iz Uprave policije saopšteno je da je policija u Nikšiću uhapsila operativno interesantno lice A.R. (19), zbog sumnje da je u jednom ugostiteljskom objektu u naselju Kočani istukao maloljetnicu. Njemu je određeno zadržavanje do 72 sata, do privoda nadležnom sudiji za istragu.  

ASK: Đukanović prekršio zakon, nije prijavio oružje, stanje na računu i uplate

Petak, 03.04.2026 | 14:44

Agencija za sprečavanje korupcije (ASK) utvrdila je da bivši predsjednik države Milo Đukanović u izvještaju o prihodima i imovini za 2015. godinu nije prijavio tačne i potpune podatke, uključujući novčana sredstva na računima i vatreno oružje, čime je prekršio zakonske obaveze.