Subota, 07.09.2024 | 19:50
IZVOR: RTCG

"Milatović na svakom koraku sapliće, podmeće, opstruira..."

Iz Demokratske Crne Gore kazali su da su se suzdržali i nijesu regovali na mnoge nastupe Jakova Milatovića u prethodnim mjesecima, sa kojima se duboko nijesu slagali ili koji su bili direktni atak na tu stranku, misleći da će se oteti predsjednik koji se očigledno u sve razumije, zaustaviti.




Foto: Demokrate

"Očekivali smo da će konačno shvatiti da je narod koji je doveo do političkih promjena 30. avgusta ogorčen na njegove političke poteze prethodnih mjeseci. Međutim, prisjetivši se da ga je u prvoj godini mandata napuštilo više savjetnika nego sve druge funkcionere zajedno za deset godina, sagledavajući nivo ega, sujete, nadmenosti i ambicije, zapravo je jasno bilo da tu pomoći nema. Da je nikad brži pad povjerenja jednom političaru nezaustavljiv. Prosto ni mi, ni građani koji su glasali za promjene ne prepoznajemo gospodina Milatovića i pitamo se da li je ovo onaj isti čovjek kog smo iskreno podržali u drugom krugu predsjedničkih izbora", kazale su Demokrate. 

Međutim, kako su rekli, to je "bila naša dužnost da se završi sa erom Đukanovića, jer to je bio naš san za koji smo se borili godinama i decenijama, za razliku od njega kome se nije glas mogao čuti za vrijeme teške opozicione borbe, a sada se predstavlja kao da je u najmanju ruku bio u prvim redovima".

"Prosto sve to bilo, da čovjek ima granica u napadanju, podmetanju i blaćenju onih koji su mu omogućili da bude tu gdje jeste. Tako da mu je istina da su Demokrate dogovarale sa ujakom Milojka Spajića direktora policije ista kao ona o nabavci patrolnih brodova, povećanju pdv sa 21 na 30 posto, prodaji Elektroprivrede, stajanju ruke pravde i mnogim drugim. Između ostalog i sam raniji ishod izbora v.d. direktora policije, ako se dodatno prisjetimo predloga i postupanja ministra Šaranovića, govori u prilog tome koliko tu ima logike i istine. Ko je i šta dogovarao sa ujacima i tetkama je pitanje za predsjednika Crne Gore koji nedavno izjavi da mu je malo vlasti, pa hoće da bude i predsjednik Crne Gore i predsjednik Vlade i gradonačelnik Podgorice i ministar finansija i ministar odbrane i ministar unutrašnjih poslova. A, to se na žalost zove autokratija koju smo pobijedili 30. avgusta", poručile su Demokrate.

Kako su kazali, poslednjih mjeseci Milatović napada gotovo sve političke subjekte koji su mu svojom podrškom omogućili da bude predsjednik, a "afirmiše stavove, vrijednosti i politike onih koje smo pobijedili".

"Milatović ruši sa DPS-om vlast u Podgorici i otvoreno kaže da mu je to put za rušenje državne vlasti koja je nikad stabilnija i koja postiže istorijske rezultate na polju vladavine prava, ekonomsko socijalne politike i evropskih integracija. Predsjednik sve radi, samo ne ono što mu piše u Ustavu. Na svakom koraku sapliće, podmeće, opstruira. Kritikuje ministra Šaranovića zbog toga sto ćirilica ima ustavnu jednakost sa latinicom na policijskim vozilima, vraća krucijalne zakone za reformu i snaženje bezbjednosnog sektora baveći se dječijim opstrukcijama koje naravno rješavamo vrlo brzo, a vidjeli ste da vrlo zustro i agilno brani kadrovski izbor Mila Đukanovića za načelnika generalštaba Vojske Crne Gore", navodi se u saopštenju.

To i ne čudi, kažu, jer je u svemu preuzeo manire svog prethodnika. 

"Pa će crnogorska javnost uskoro saznati da li je neko imitirao Mila Đukanovića tražeći da ga čuvaju protivsnajperske jedinice i ronilačke ekipe dok je ljetovao u Budvi, a pritom je lice koje se nije zamjerilo ni Milu Đukanoviću, ni njegovim generalima, a kamoli nekoj organizovanoj kriminalnoj grupi. I to sve u trenucima kada policiji fali više od 1.500 policajaca i kada se službe bezbjednosti do iznemoglosti bore protiv organizovanog kriminala i korupcije", kazale su Demokrate. 

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Ivanović: Ako namjerno izmišljate - prestanite, Vuković: I jedna i druga informacija su lako provjerljive

Srijeda, 11.03.2026 | 20:22

Potpredsjednik Vlade za vanjske i evropske poslove Filip Ivanović reagovao je na izjavu poslanika DPS-a Ivana Vukovića.

Pejović: Nekontrolisano ponašanje poslanika DPS-a sve izraženije kako smo bliži Evropskoj uniji

Srijeda, 11.03.2026 | 19:48

Danima je crnogorska javnost imala priliku da čuje insistiranje poslaničkog kluba DPS-a na striktnom i bezuslovnom poštovanju Poslovnika Skupštine Crne Gore. Tome smo i danas više sati svjedočili u plenumu, saopštio je član Predsjedništva PES-a i potpredsjednik Skupštine Crne Gore Boris Pejović.

Makron: Vojne sposobnosti Irana nisu svedene na nulu

Srijeda, 11.03.2026 | 19:34

Vojne sposobnosti Irana "nisu svedene na nulu" američkim i izraelskim napadima, upozorio je danas predsjednik Francuske Emanuel Makron poslije onlajn-sastanka šefova država i vlada Grupe sedam industrijski najrazvijenijih zemalja svijeta (G7).

Gorčević: Usvajanje strategije proširenja izraz je uvjerenja u izvjesnost članstva Crne Gore

Srijeda, 11.03.2026 | 18:35

Podrška 385 poslanika Evropskog parlamenta usvajanju strategije proširenja izraz je uvjerenja u izvjesnost članstva Crne Gore u Evropskoj uniji, kazala je ministarka evropskih poslova Maida Gorčević.

DPS: Demokrate i Stevan Katić pokušavaju da uvedu nezakonitu naplatu dostave robe privrednicima

Srijeda, 11.03.2026 | 19:17

Iz DPS Herceg Novi ističu da nakon što je Skupština opštine Herceg Novi odbila predloženi novi cjenovnik Parking servisa i nakon što je povučen Plan i program rada za 2026. godinu, vlast predvođena Demokratama i Stevanom Katićem je odlučila da ignoriše odluke lokalnog parlamenta i nastavi sa sprovođenjem svojih planova mimo zakona.  

Dizel već poskupio za još 25 centi, država i dalje bez reakcije

Srijeda, 11.03.2026 | 08:30

Cijene naftnih derivata će porasti i za 14 dana, i to najmanje za isti iznos kao u utorak, kazao je "Danu" sekretar Udruženja naftnih kompanija (UNKCG) Draško Striković i dodao da i ukoliko dođe do smirivanja situacije na Bliskom istoku da cijene neće padati brzo kao što su porasle, već će to potrajati duži vremenski period.

EPCG podnijela krivičnu prijavu protiv šest osoba zbog štete od 5,8 miliona eura

Srijeda, 11.03.2026 | 08:10

Elektroprivreda Crne Gore (EPCG) podnijela je krivičnu prijavu Višem državnom tužilaštvu protiv šest osoba, zbog sumnje da se iza sudskog spora protiv kompanije krije pokušaj organizovanog izvlačenja višemilionske odštete.

Dončić se konačno oglasio o raskidu sa vjerenicom: „Sve što radim je za sreću mojih ćerki..."

Srijeda, 11.03.2026 | 08:34

Luka Dončić, jedan od najboljih košarkaša današnjice, konačno se oglasio povodom raskida sa vjerenicom i dugogodišnjom djevojkom Anamarijom Goltes.

Podignuta optužnica za pokušaj ubistva u Herceg Novom

Utorak, 10.03.2026 | 20:23

Više državno tužilaštvo u Podgorici je, nakon sprovedene istrage, podiglo optužnicu protiv L.P, koji se sumnjiči da je 12. decembra prošle godine u Herceg Novom pokušao da ubije S.P.

DPS najavljuje da će i fizički blokirati usvajanje akata koji su u proceduri kraće od 15 dana, da li su ugroženi evropski zakoni?

Utorak, 10.03.2026 | 20:43

Demokratska partija socijalista (DPS) najavila je danas na skupštinskom kolegijumu da će čak i fizički blokirati usvajanje zakona koji su kraće od 15 dana u parlamentarnoj proceduri. To je portalu RTCG nezvanično potvrđeno iz više izvora. Rasprava na kolegijumu je, kako saznaju, bila veoma žustra.

Ivanović: Ako namjerno izmišljate - prestanite, Vuković: I jedna i druga informacija su lako provjerljive

Srijeda, 11.03.2026 | 20:22

Potpredsjednik Vlade za vanjske i evropske poslove Filip Ivanović reagovao je na izjavu poslanika DPS-a Ivana Vukovića.

Pejović: Nekontrolisano ponašanje poslanika DPS-a sve izraženije kako smo bliži Evropskoj uniji

Srijeda, 11.03.2026 | 19:48

Danima je crnogorska javnost imala priliku da čuje insistiranje poslaničkog kluba DPS-a na striktnom i bezuslovnom poštovanju Poslovnika Skupštine Crne Gore. Tome smo i danas više sati svjedočili u plenumu, saopštio je član Predsjedništva PES-a i potpredsjednik Skupštine Crne Gore Boris Pejović.

Mulešković: Građani i firme duguju Čistoći 4,2 miliona eura

Srijeda, 11.03.2026 | 20:14

Od početka marta u Podgorici važe nove cijene usluga sakupljanja i odvoza komunalnog otpada. Iz preduzeća Čistoća navode za TV Podgoricu da je do poskupljenja došlo zbog rasta troškova poslovanja i usklađivanja sa uredbom o određivanju cijena komunalnih usluga.

Psi lutalice u Nikšiću: Sterilizacija bez kazni?

Srijeda, 11.03.2026 | 20:01

Problem koji decenijama prave psi lutalice u Nikšiću postao je rupa bez dna za javni novac, jer se sterilizacija pasa sprovodi bez ikakve kazne za neodgovorne vlasnike, piše portal Mladi Nikšića.  

Radović u četvrtfinalu, Bakić eliminisan

Srijeda, 11.03.2026 | 19:43

Crnogorski parastonoteniser Filip Radović plasirao se u četvrtfinale, dok je Luka Bakić, uprkos dobroj igri, u grupi završio nastup na turniru u poljskom Vladislavovu,  

Makron: Vojne sposobnosti Irana nisu svedene na nulu

Srijeda, 11.03.2026 | 19:34

Vojne sposobnosti Irana "nisu svedene na nulu" američkim i izraelskim napadima, upozorio je danas predsjednik Francuske Emanuel Makron poslije onlajn-sastanka šefova država i vlada Grupe sedam industrijski najrazvijenijih zemalja svijeta (G7).

Gorčević: Usvajanje strategije proširenja izraz je uvjerenja u izvjesnost članstva Crne Gore

Srijeda, 11.03.2026 | 18:35

Podrška 385 poslanika Evropskog parlamenta usvajanju strategije proširenja izraz je uvjerenja u izvjesnost članstva Crne Gore u Evropskoj uniji, kazala je ministarka evropskih poslova Maida Gorčević.

DPS: Demokrate i Stevan Katić pokušavaju da uvedu nezakonitu naplatu dostave robe privrednicima

Srijeda, 11.03.2026 | 19:17

Iz DPS Herceg Novi ističu da nakon što je Skupština opštine Herceg Novi odbila predloženi novi cjenovnik Parking servisa i nakon što je povučen Plan i program rada za 2026. godinu, vlast predvođena Demokratama i Stevanom Katićem je odlučila da ignoriše odluke lokalnog parlamenta i nastavi sa sprovođenjem svojih planova mimo zakona.  

Španski naučnici napravili vještačku rožnjaču od ribljih krljušti

Srijeda, 11.03.2026 | 19:07

Istraživači sa Univerziteta u Granadi u Španiji razvili su vještačku rožnjaču napravljenu od krljušti nekoliko uobičajenih vrsta riba, što bi moglo da postane jeftinija alternativa transplantacijama donorske rožnjače kod teških očnih bolesti.

Vujović: Svi su protiv EU, ali dok je tu bivši anti NATO jastreb Ivanović ne treba da brinemo

Srijeda, 11.03.2026 | 18:27

Predsjednik SDP i jedan od lidera Evropskog saveza Ivan Vujović saopštio je da treba imati poseban politički “karakter” pa optužiti opoziciju za antievropsko djelovanje zbog protivljenja staljinističkim zakonima.