Nedjelja, 08.09.2024 | 09:09
IZVOR: analitika.me/dan.me

Čamgozu za 18. septembar ZAKAZANO SUĐENJE u Podgorici

Suđenje turskom državljaninu Binaliju Čamgozu zakazano je za 18. septembar u Osnovnom sudu u Podgorici, iako je on 28. avgusta izručen Turskoj, nakon što je ministar pravde Bojan Božović preinačio odluku svog prethodnika na funkciji Andreja Milovića, koji je ranije odbio izručenje.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Iz Osnovnog suda u Podgorici saopštili su da im nije poznat stav tužilaštva povodom optužbi protiv Čamgoza za falsifikovanje nakon njegovog izručenja.

“U predmetu protiv okrivljenog Binalija Čamgoza, koji je u toku pred ovim sudom, glavni pretres je zakazan za 18.9.2024. godine, u 10 časova, pri čemu stav tužilaštva u odnosu na navedeni postupak sudu zasad nije poznat, a u vezi sa novonastalom situacijom koja se tiče izručenja ovog okrivljenog Republici Turskoj”, saopštili su iz Osnovnog suda za "Dan".

Povodom slučaja "Čamgoz", iz Osnovnog državnog tužilaštva u Podgorici uputili su nas na Osnovni sud, navodeći da je to organ pred kojim se vodi krivični postupak protiv Binalija Čamgoza.

Crnogorska policija uhapsila je Čamgoza 31. januara zbog sumnje da je počinio krivično djelo navođenje na ovjeravanje neistinitog sadržaja.

Čamgoz je prvi put uhapšen 6. jula 2022. godine u Podgorici, a iz Uprave policije tada je saopšteno da je kod sebe imao falsifikovani pasoš na ime Mehmet Ali Bayhan.

U Turskoj muk nakon izručenja

Kontroverzni državljanin Turske Binali Čamgoz, ako je suditi po interesovanju medija, popularniji je u Crnoj Gori nego u svojoj domovini. Iako je u crnogorskoj javnosti pitanje njegovog izručenja označavano kao presudno za bilateralne odnose sa Turskom, tamošnji mediji su samo konstatovali da je izručen i da je stigao u Izmir.

Turske vlasti su ranije raspisale potjernicu za Čamgozom, označivši ga kao vođu jednog od najozloglašenijih mafijaških klanova, direktno odgovornog za više ubistava na teritoriji Turske. Vlasti u Ankari su, prema pisanju turskih medija, podnijele optužnice protiv 38 pripadnika Čamgozovog klana, koji se, osim za dvije likvidacije, terete i za pokušaj ubistva zamjenika gradonačelnika opštine Cigli u Izmiru 2020. godine. Čamgoz se navodno teretio i za podstrekavanje na ubistvo potpredsjednika izmirske AK partije Ahmeta Kurtuluša, a njegovoj grupi na teret se stavlja i ubistvo vođe jedne navijačke grupe. Turske vlasti dovodile su ga u vezu i sa ubistvom vođe "škaljarskog klana" Jovana Jovice Vukotića, koji je likvidiran u Istanbulu 8. septembra 2022. godine.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Medžlis Islamske zajednice: Hitno riješiti status Hadžidanušine džamije

Nedjelja, 01.02.2026 | 21:28

"Ako se danas tvrdi da džamija stvara podjele, sjutra se, istom logikom, može tvrditi da i samo prisustvo muslimana u Bijelom Polju predstavlja izvor podjela"

UP: Snimak odbjeglog Medenice koji kruži društvenim mrežama je lažan, nećemo dozvoliti pokušaje destabilizacije (VIDEO)

Nedjelja, 01.02.2026 | 20:29

Povodom video snimka koji je večeras objavljen na društvenim mrežama, a koji su prenijeli i pojedini mediji, obavještavamo javnost da je riječ o manipulativnom sadržaju koji sadrži obmanjujuće informacije, usmjerene na narušavanje profesionalnog kredibiliteta i ugleda menadžmenta Ministarstva unutrašnjih poslova i Uprave policije, saopšteno je iz te institucije.

Vraćamo zajednici naše bogatstvo: Cilj proizvodnja soli, zaštita prirode i održiv razvoj područja

Nedjelja, 01.02.2026 | 20:20

Opština Ulcinj i Vlada Crne Gore formirali su novo preduzeće koje će upravljati parkom prirode Ulcinjska solana. Predsjednik Opštine Genci Nimanbegu najavljuje da je cilj ne samo obnova proizvodnje soli, već i zaštita biodiverziteta i održiv razvoj područja, uz očekivanje da će prvi kristali soli biti proizvedeni za pet godina, a možda i ranije. Vraćamo zajednici ono što je naše zajedničko bogatstvo, poručio je Nimanbegu.

Povratak Ulcinjske solane: 5 do 10 godina do nove proizvodnje soli

Nedjelja, 01.02.2026 | 19:42

Krajem sedmice obradovala nas je vijest da su opština Ulcinj i Vlada formirali kompaniju koja će upravljati parkom prirode ulcinjska solana. No, sagovornici TVCG tvrde da će za ponovno pokretanje proizvodnje soli biti potrebno najmanje 5 do 10 godina. Od posljednje berbe u Solani do danas uvezli smo so u vrijednosti oko 17 miliona eura .

Mitropolit Joanikije na proslavi jubileja Mitropolita lovčanskog Gavrila

Nedjelja, 01.02.2026 | 19:15

Mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije služio je danas liturgiju u sabornom hramu Svete braće Kirila i Metodija u bugarskom gradu Loveču, povodom dvadesetpetogodišnjice službe mitropolita Gavrila na tronu Lovčanske eparhije.

Knežević “pozvao” Šćepanovića: Šaljite policiju da se Miloš Medenica ne sakrije u bazen crvenog mulja

Nedjelja, 01.02.2026 | 21:37

Lider DNP-a, Milan Knežević, poručio je u objavi na društvenim mrežama da se odbjegli Miloš Medenica javio iz Botuna. "Zato je zapečaćeno gradilište”, kazao je Knežević povodom snimka Medenice koji se dijeli društvenim mrežama.

Džoni Dep se vraća velikim produkcijama: Na snimanju novog filma djeluje neprepoznatljivo (FOTO)

Nedjelja, 01.02.2026 | 21:36

Džoni Dep privukao je pažnju novom ulogom u adaptaciji Dikensovog klasika „A Christmas Carol“. Na snimanju u Velikoj Britaniji pojavio se gotovo neprepoznatljiv, a njegov povratak velikoj studijskoj produkciji već izaziva interesovanje publike.

Medžlis Islamske zajednice: Hitno riješiti status Hadžidanušine džamije

Nedjelja, 01.02.2026 | 21:28

"Ako se danas tvrdi da džamija stvara podjele, sjutra se, istom logikom, može tvrditi da i samo prisustvo muslimana u Bijelom Polju predstavlja izvor podjela"

Večerašnji Gladni puni Mjesec mogao se vidjeti širom svijeta, evo kako je dobio ime

Nedjelja, 01.02.2026 | 21:14

Večeras je na noćnom nebu zasjao Snježni, odnosno Gladni Mjesec, naziv koji se tradicionalno koristi za puni Mjesec u februaru.

Rekordna cijena za Đokovićev reket iz Melburna

Nedjelja, 01.02.2026 | 21:03

Đoković je tokom godina ispisao brojne istorijske stranice u Melburnu, gdje je osvojio čak deset titula, ali jedan od najupečatljivijih mečeva ostaje finale iz 2012. godine protiv Rafaela Nadala – najduže grend slem finale ikada, koje je trajalo pet sati i 53 minuta.

Bogdanović tvrdi da je Miloš Medenica znao da će biti osuđen na dužu kaznu i da se zbog toga opredijelio na bijeg

Nedjelja, 01.02.2026 | 20:36

Predsjednik Kluba poslanika Demokrata pitao zašto nije podržan dvogodišnji vapaj sektora bezbjednosti, tužilaštva i mnogih drugih da se usvoje izmjene Zakona o krivičnom postupku u dijelu povećanja pritvora sa tri na pet godina

UP: Snimak odbjeglog Medenice koji kruži društvenim mrežama je lažan, nećemo dozvoliti pokušaje destabilizacije (VIDEO)

Nedjelja, 01.02.2026 | 20:29

Povodom video snimka koji je večeras objavljen na društvenim mrežama, a koji su prenijeli i pojedini mediji, obavještavamo javnost da je riječ o manipulativnom sadržaju koji sadrži obmanjujuće informacije, usmjerene na narušavanje profesionalnog kredibiliteta i ugleda menadžmenta Ministarstva unutrašnjih poslova i Uprave policije, saopšteno je iz te institucije.

Arsenal slavi nestvarni povratak Totenhema, ovakav Siti nije kalibar za titulu!

Nedjelja, 01.02.2026 | 20:17

Totenhem stigao 0:2 i odigrao za Arsenal!

Totalna dominacija: Danci za istoriju

Nedjelja, 01.02.2026 | 19:47

Treći put u istoriji, jedna muška rukometna reprezentacija objedinila je naslove evropskog, svjetskog i olimpijskog prvaka. Do sada je to dva puta polazilo za rukom Francuskoj, a večeras je u tome uspjela i Danska.

Povratak Ulcinjske solane: 5 do 10 godina do nove proizvodnje soli

Nedjelja, 01.02.2026 | 19:42

Krajem sedmice obradovala nas je vijest da su opština Ulcinj i Vlada formirali kompaniju koja će upravljati parkom prirode ulcinjska solana. No, sagovornici TVCG tvrde da će za ponovno pokretanje proizvodnje soli biti potrebno najmanje 5 do 10 godina. Od posljednje berbe u Solani do danas uvezli smo so u vrijednosti oko 17 miliona eura .