Utorak, 10.09.2024 | 14:13
IZVOR: superžena.rs

PREDIVAN MIRIS doma, a nigdje osvježivača vazduha –Evo kako

Trik uz koji će vam dom uvijek mirisati, a za koji vam je potreban sastojak koji već imate kod kuće.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Kažu da miris ima snažan uticaj na naše emocije i sjećanja. Stručnjaci kažu da i utiče na raspoloženje, pa zato ne čudi da svi žele da im dom miriše uvijek dobro.

Međutim, kako održavati dom mirisnim skoro uvijek?

Jedna žena je na internetu otkrila da je shvatila šta u tome pomaže i ostala šokirana. Ne radi se ni o kakvim osvježivačima, već o običnom alkoholnom sirćetu kojeg sigurno imate kod kuće.

Dakle, osim što alkoholno sirće ima veliku primjenu u čišćenju doma, ono pomaže i da vaš životni prostor bude mirisan. Može li bolje?

Međutim, jedna pratiteljka odgovorila je toj ženi da ona izbjegava čišćenje doma sirćetom jer ima jak miris, pa je izrazila čuđenje kako nešto takvo može uticati na lijep miris doma. Žena joj je dogovorila da se ne brine i da kada čisti dom sirćetom, uključi i aromatično bilje i voće. Kore i začinsko bilje citrusa, poput ruzmarina, ali i borovih iglica, kada se stave u sirće stvaraju mirisno sredstvo za čišćenje koje osvježava prostor i prikriva kiselkasti miris sirćeta, pa ovu fantastičnu namirnicu možete i dalje koristiti bez ikakvih problema.

Koji je postupak?

Potrebno vam je samo nekoliko tegli. U svaku od njih stavite različiti sastojak koji bi trebalo da da miris (u jednu stavite limun, u drugu ruzmarin...) Prelijte sirćetom, dobro zatvorite tegle i ostavite da odstoje 24 sata. Sjutradan ih procijedite kroz cediljku, pa tečnost vratite u teglu. Vaše aromatizovano sirće je spremno za upotrebu.

Da li ćete isprobati?

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Kolač s limunom i sirom: Recept za kremastu poslasticu koja se topi u ustima

Nedjelja, 09.08.2026 | 13:24

Limun i sir mascaropone savršeni su par.

Britni Spirs otvorila dušu o odnosu sa sinom: „Osjećam da sam podbacila kao majka“

Nedjelja, 09.08.2026 | 13:06

Američka pjevačica i "princeza popa" Britni Spirs izjavila je da osjeća da je "podbacila kao majka" nakon razgovora sa jednim od svojih sinova, koji joj je rekao da vjeruje u nauku, a ne u Boga.

Budva: Uz prijetnju pištoljem uzeli iz marketa 320.000 eura, policija intezivno traga za počiniocima

Nedjelja, 09.08.2026 | 12:51

Budvanska policija radi na rasvjetljavanju pljačke marketa u tom gradu, saopštila je Uprava policije.

Inspektori sigurnosti plovidbe izrekli skoro 46 hiljada eura kazni i oduzeli devet čamaca

Nedjelja, 09.08.2026 | 12:17

Inspektori sigurnosti plovidbe lučkih kapetanija Bar i Kotor, tokom prve sedmice avgusta, izrekli su 45,9 hiljada EUR kazni i oduzeli devet čamaca, kazali su iz Ministarstva pomorstva

Kadeti Crne Gore osvojili 23. mjesto na EP u Beogradu

Nedjelja, 09.08.2026 | 12:13

Kadetska reprezentacija Crne Gore nastup na Evropskom prvenstvu za igrače do 18 godina u Beogradu završila je na 23. mjestu.

Život na Zemlji se dva puta razvio, pokazuje nova studija

Nedjelja, 09.08.2026 | 11:57

Činjenica da živa bića uopšte postoje rezultat je niza nevjerovatno srećnih okolnosti koje se protežu više od četiri milijarde godina unazad. Jedna od najvećih prepreka bila je upravo ona prva – kako je život nastao iz beživotne iskonske „prvobitne supe“ materije?

FIFA odbacila optužbe i podržala Infantina

Nedjelja, 09.08.2026 | 11:37

FIFA je objavila saopštenje povodom izbora za predsjednika svjetske kuće fudbala, koji su zakazani za 2027. godinu, poručivši da neće dozvoliti bilo kakve pokušaje promjene čelnika organizacije mimo statutarnih i demokratskih procedura.

Horoskopski znak koji ne kaže uvek sve što misli

Nedjelja, 09.08.2026 | 11:27

Neki ljudi bez zadrške izgovore sve što im je na umu, dok drugi pažljivo biraju riječi i deo svojih misli zadržavaju za sebe.

Od početka primjene novog Zakona uhapšeno 48 vozača, najviše zbog alkohola i težih prekršaja

Nedjelja, 09.08.2026 | 11:12

Saobraćajna policija je za 48 sati, od početka primjene novog Zakona, registrovala i sankcionisala 1.320 prekršaja – 48 vozača je lišeno slobode.

Novi Nadal nezaustavljiv: "Prezadovoljan sam" (VIDEO)

Nedjelja, 09.08.2026 | 10:51

Španski teniser Rafael Hodar plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Montrealu, pošto je u osmini finala pobijedio Čeha Jiržija Lehečku 6:3, 6:3.