Petak, 13.09.2024 | 18:57
IZVOR: cdm.me

Đoković o Nadalu - "On je RAZLOG što NEMAM VIŠE TITULA na Rolan Garosu"

Rafael Nadal je razlog što je Novak Đoković do 29. godine čekao da osvoji trofej na Rolan Garosu.




Foto: Australian Open TV/YouTube screenshot; (kolaž)

Teniser  je priznao da ga je upravo Španac spriječio da ima više od tri titule na Grend slemu u glavnom gradu Francuske.

“I za mene i za Federera je bio nepobjediv, i on je govorio da je Nadal bio najveća prepreka. Bio je nepobjediv. Šta je izgubio, četiri meča na tom terenu. Imao sam prilike da ga ja pobijedim tri puta. Svaki put kada izađeš na taj teren sa njim, znaš da je on favorit. Čak i sada kada sam ja bio u boljoj formi. Znao sam da uvijek sa njim moram da se popnem na najveću planinu i vrh. To je najveći razlog zašto nisam prikupio još RG titula. Ali je baš zato svaka ta titula tamo još više značajna”, rekao je Đoković tokom intervjua za RTS.

 Nedavno se povrijedio upravo na šljaci Pariza i priznaje da se plašio da zbog toga neće moći da ispuni najveći san, da osvoji olimpijsku zlatnu medalju na istom terenu.

“To mi je bila prva pomisao. Više nego Vimbldon, iako mi je on dječački san. Ali, i prije operacije kada sam pričao sa doktorima, ako sve prođe u redu, što je za njih rutinska intervencija, rekli su mi da ću sigurno biti spreman za OI, a za Vimbldon ćemo vidjeti. I stvarno sam se dobro osjećao. Igrao sam i dobro na Vimbldonu, ali kada sam osjetio to, onda više nisam imao problema. Nosio sam steznik, to je bilo preventivno, ali sam se osjećao veoma dobro na OI”, dodao je Đoković, koji je osvojio olimpijsko zlato pobjedom nad Karlosom Alkarasom u finalu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Rakun
14.09.2024 11:54

Vazda je Djokašu malo .

1 0

Asanović: Šaranović, Bečić i Šćepanović udarili na goloruki narod

Utorak, 30.12.2025 | 13:25

Danilo Šaranović, Aleksa Bečić i Lazar Šćepanović udarili su na goloruki naord, kazao je Mihailo Asanović, predsjednik Opštine Zeta.

Brnabić: Sramota za EU, sramota za Crnu Goru

Utorak, 30.12.2025 | 16:34

Policija je jutros u Botunu, u crnogorskoj opštini Zeta, rasturila blokadu mještana koji su tijelima sprječavali početak radova na izgradnji postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda. Ono što se čini kao lokalno komunalno pitanje izazvalo je burne reakcije u susjednoj Srbiji. Predsjednik Aleksandar Vučić i ministar kulture Nikola Selaković javno su stali uz lidera Demokratske narodne partije Milan Knežević koji je učestvovao u blokadi, a predsjednica parlamenta Ana Brnabić iskoristila je ovaj incident za napad na Evropsku uniju.

Tijelo pronađeno u selu Markovići iznad Budve

Utorak, 30.12.2025 | 17:05

Tijelo osobe S.M. iz Budve pronađeno je u selu Markovići u toj opštini, saopštila je Uprava policije.    

Knežević: Sjutra se gledamo u 10, dođite u što većem broju

Utorak, 30.12.2025 | 17:45

Lider Demokratske narodne partije Milan Knežević za sjutra je najavio novo okupljanje žitelja Zete, pri čemu je kazao kako će zatražiti razgovor sa premijerom Milojkom Spajićem.   

Knežević: Neću izaći iz marice dok ne puste sve Zećane

Utorak, 30.12.2025 | 12:23

Lider Demokratske narodne partije Milan Knežević, koji trenutno boravi u marici policije u Botunu, u koju je, prema riječima policije, svojevoljno ušao, kazao je da neće izaći dok ne bude poveden u Centar bezbjednosti, kao i da želi da bude sa Zećanima.

Vremenska prognoza - SRIJEDA u znaku ovih temperatura

Utorak, 30.12.2025 | 21:46

Pretežno sunčano uz promjenljivu oblačnost u sjevernim predjelima.

Kaluđerović: Dešavanja u Botunu grubo gaženje osnovnih demokratskih i ljudskih prava

Utorak, 30.12.2025 | 21:36

Poslanica SNP-a u Skupštini Crne Gore, Slađana Kaluđerović, saopštila je da ono što se danas desilo u Botunu predstavlja grubo gaženje osnovnih demokratskih i ljudskih prava i ozbiljnu sramotu za državu koja se poziva na vladavinu prava. Masovna hapšenja mirnih građana, među kojima su stariji ljudi i maloljetnici nijesu rješenje – to je poruka sile, a ne dijaloga i kompromisa, poručila je Kaluđerović.    

Vukšić: Pajković povezana s kavačkom kriminalnom strukturom, podnio sam ostavku iz moralnih razloga

Utorak, 30.12.2025 | 21:02

Doskorašnji savjetnik predsjednika Crne Gore Dejan Vukšić saopštio je na mreži X, da je danas bio u policiji kako bi dao izjavu povodom prijave koju je protiv njega podnijela direktorica Direktorata za unapređenje i zaštitu ljudskih prava i sloboda u Ministarstvu ljudskih i manjinskih prava Mirjana Pajković.

Vraneš: Ćulafić je klasični manipulator, nismo dobili UTU uslove za filtere koje smo uredno tražili

Utorak, 30.12.2025 | 21:23

Vranes oštro reagovao na izjavu ministra Ćulafića  

Meta izdvaja dvije milijarde: Kupuju novi AI startap

Utorak, 30.12.2025 | 20:43

Kompanija Meta preuzima Manus, AI startap sa sjedištem u Singapuru koji je od proljeća postao glavna tema u Silicijumskoj dolini.  

Podignuta optužnica za stvaranje kriminalne organizacije i krijumčarenje

Utorak, 30.12.2025 | 20:32

Specijalno državno tužilaštvo (SDT) predalo je Specijalnom odjeljenju Višeg suda u Podgorici neposrednu optužnicu protiv okrivljenog I. Lj., zbog krivičnih djela stvaranje kriminalne organizacije i krijumčarenje, učinjenih u saizvršilaštvu.

Mujović: U Botunu svi smo pobjednici, policija na visini zadatka

Utorak, 30.12.2025 | 20:18

Komentarišući današnja dešavanja u Botunu, gradonačelnik Podgorice Saša Mujović poručio je da u čitavom procesu nema poraženih, već da su svi akteri izašli kao pobjednici.  

Miralem Pjanić rekao zbogom fudbalu

Utorak, 30.12.2025 | 20:05

Bosanskohercegovački fudbaler Miralem Pjanić saopštio je danas da završava profesionalnu karijeru, čime je stavljena tačka na gotovo dvije decenije igranja na najvećoj evropskoj sceni.    

Dvojica bivših pripadnika Armije BiH optužena za ubistvo osmoro djece u Vitezu

Utorak, 30.12.2025 | 19:52

Tužilaštvo Bosne i Hercegovine podiglo je optužnicu protiv dvojice nekadašnjih pripadnika Armije Republike Bosne i Hercegovine (ARBiH), Mensuda Kelešture i Hazima Jašarevića, koji se terete za ubistvo osmoro djece hrvatske nacionalnosti na području Viteza 1993. godine, objavili su sarajevski mediji.

Čarapić: Javni interes je morao biti sproveden; Zirojević: Čini mi se da ćemo imati krizu vlasti na državnom nivou

Utorak, 30.12.2025 | 19:37

Mišljenja poslanika o policijskoj akciji u Botunu su podijeljena. U Botunu je jutros došlo do nepotrebne napetosti, dok je policija reagovala profesionalno, poručuju iz PES-a.